انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: هنگ کردن یا فریز شدن یا یخ زدگی ؟؟؟ راه حل چیه ؟؟؟  (دفعات بازدید: 1821 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Pro

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 33
سلام دوستان . من زوبونتو رو در کنار ویندوز نصب کردم به صورت دوئل بوت
الان یه شمل دارم اونم این که یهو لینوکسم از کار می افته مثلا توی هر صفحه ای که هستم میمونه و هیچی نه موس نه کیبرد نه چیز دیگه ای کار نمی کنه من چندین توزیع دیگه رو هم نصب کردم اما همین مشکل رو داشتم حتی اونایی که درایور انویدیا رو پیش فرض دارن بازم همین مشکل رو داشتم و تنها راه حل اینه که دکمه پاور رو نگه دارم تا لپ تاپ خاموش بشه و دوباره روشن کنم !!! :'(

اساتید و دوستان با تجربه که مطمئن هستن کمک کنید خسته شدم و دلم نمیاد لینوکس رو بزارم کنار بهش نیاز دارم واسه برنامه نویسی. امید وارم سریع کمکم کنید واقعا موندم بس که از این توزیع پریدم به اون توزیع خسته شدم و بس که با دکمه پاور لپ تاپ رو خاموش کردم میترسم هاردم از دست بره.لپ تاپ من ۸ گیگ رم داره ۱ترابایت هارد و سی پی یو core i7 کیفیت صفحه هم 4k  دوتا کارت گرافیک دارم یکی اینتل یکی انویدیا خواهشا یه راه حل درست و خوب که جواب میده رو پیشنهاد بدید که دیگه نخوام توزیع رو عوض کنم و همین جا درستش کنم و بتونم ویندوز رو پاک کنم تا فقط یه سیستم عامل اصلی روی هاردم داشته باشم و فشار به هاردم نیاد واسه کار دانشگاه ویندوز رو لازم دارم که لینوکسم درست بشه روی مجازی نصبش میکنم

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
نمیدونم ربطی داره یا ولی تو همه سیستم عامل هایی که مبتنی بر کرنل لینوکس هستن گرفتن alt+sysrq+B سیستمو ریبوت میکنه. اگه کرنل درست لود شده باشه و هنوز توی رم باشه(اگه sysrq نداشتین print screen بجاش بگیرید بعضی وقتا هم prtsc مینویسن بعضی وقتا هم دوتا کلید یکی ان) البته اینجوری ریبوت کردن زیاد فرقی با کاری که شما میکنید نداره
میدونید که زکات علم نشر آن است

آفلاین به یاد سردار دل ها

• Full Member
  • *
  • ارسال: 153
    • مافیا انلاین
به عقل ناقص من فقط این میرسه توزیع تون رو عوض کنید شاید توزیع با شما سازگار نیست

آفلاین Merdad

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 486
  • سوسیال دموکراسی
    • اولین مرجع آموزش گرافیک با گیمپ
شما با رجوع به additional drivers درایور تخصصی انویدیای سیستمت رو نصب کردی؟

راستیتش من هم این مشکل رو داشتم؛ هم در لوبونتو و هم زوبونتو. مشکل من بخاطر ناسازگاری کارت گرافیک با هسته لینوکس جدید که در اوبونتوی ۲۰٫۰۴ استفاده شده بود که اینقدر قدیمی بود نه انویدیا ساپورتش میکرد و نه درایور داخلی خود اوبونتو بدرد پشتیبانیش میخورد. من با نصب Linux Mint xfce 20 (معادل همون زوبونتو) هیچ مشکلی که در لوبونتو و زوبونتو داشتم رو دیگه تجربه نکردم.
«زندگی میگن برای زنده‌هاست»

آفلاین Pro

• Jr. Member
  • *
نمیدونم ربطی داره یا ولی تو همه سیستم عامل هایی که مبتنی بر کرنل لینوکس هستن گرفتن alt+sysrq+B سیستمو ریبوت میکنه. اگه کرنل درست لود شده باشه و هنوز توی رم باشه(اگه sysrq نداشتین print screen بجاش بگیرید بعضی وقتا هم prtsc مینویسن بعضی وقتا هم دوتا کلید یکی ان) البته اینجوری ریبوت کردن زیاد فرقی با کاری که شما میکنید نداره

این موردکه شما فرمودید رو امتحان کردم اما واسه من وقتی جواب میده که سیستم هنوز هنگ نکرده باشه یا یخ نزده باشه اما وقتی این اتفاق می افته دیگه هیچی به جز دکمه پاور کار نمی کنه :(

آفلاین Pro

• Jr. Member
  • *
به عقل ناقص من فقط این میرسه توزیع تون رو عوض کنید شاید توزیع با شما سازگار نیست

دوست عزیز شاید باور نکنی ولی همه توزیع های لینوکسی دیگه من و میشناسن ;D ;D
 اگر نشد حتما بهش فکر می کنم

آفلاین Pro

• Jr. Member
  • *

راستیتش من هم این مشکل رو داشتم؛ هم در لوبونتو و هم زوبونتو. مشکل من بخاطر ناسازگاری کارت گرافیک با هسته لینوکس جدید که در اوبونتوی ۲۰٫۰۴ استفاده شده بود که اینقدر قدیمی بود نه انویدیا ساپورتش میکرد و نه درایور داخلی خود اوبونتو بدرد پشتیبانیش میخورد. من با نصب Linux Mint xfce 20 (معادل همون زوبونتو) هیچ مشکلی که در لوبونتو و زوبونتو داشتم رو دیگه تجربه نکردم.

دیروز یه دفعه یادم اومد که من این کارو نکردم رفتم عوضش کردم و روی Using NVIDIA driver metapackage from nvidia-driver-390 گذاشتم و بعدش توی تنظیمات از انویدیا یه اینتل تغییر دادم که مصرف باتری کمتری داشته باشه امیدوارم جواب بده اما تا جایی یادمه اینتل هم بعضی وقت ها همین مشکل رو داره و حالا امیدوارم درست بشه
شما کدوم ورژن درایور رو توصیه می کنید ؟ توی قسمت additional driver ؟
شما هم ویندوز و لینوکس رو کنار هم نصب دارید ؟ الان چطور ؟ من میخوام یه راه حل درست و حسابی براش پیدا کنم و وقتی مطمئن شدم ویندوز رو پاک کنم و فقط لینوکس داشته باشم .
پس شما با نصب لینوکس مینت ایکس اف سی ای کارتون درست شد ؟

آفلاین به یاد سردار دل ها

• Full Member
  • *
  • ارسال: 153
    • مافیا انلاین

اخه یه جای داستان می لنگه با این سخت افزار فریز !!!!!!!!
فکر می کنم که
.ناسازگار بودن سخت افزار
مشکل شماست معمولا تو اجرا چه برنامه ای فریز می کنید و ایا لبتاب یا pc

آفلاین Pro

• Jr. Member
  • *

فکر می کنم که
.ناسازگار بودن سخت افزار

لپ تاپ دوست عزیز . ایسوس و با مشخصاتی که در بالا عرض کردم ۲۰۱۶ سال تاریخ ساختش
دوئل بوت هست ویندوز ده و لینوکس زوبونتو من مرورگر باز می کنم وی پی ان بزنم ویم رو اجرا میکنم در همین حد یا کار داشته باشم تلگرام و اسکایپ که کم پیش میاد

آفلاین SLACKER

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 868

فکر می کنم که
.ناسازگار بودن سخت افزار

دوئل بوت هست ویندوز ده و لینوکس زوبونتو من مرورگر باز می کنم وی پی ان بزنم ویم رو اجرا میکنم در همین حد یا کار داشته باشم تلگرام و اسکایپ که کم پیش میاد
نگاهی بنداز توی bios لپتاپ secuor boor و fast boot خاموش باشه
اسلکور

آفلاین Merdad

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 486
  • سوسیال دموکراسی
    • اولین مرجع آموزش گرافیک با گیمپ

دیروز یه دفعه یادم اومد که من این کارو نکردم رفتم عوضش کردم و روی Using NVIDIA driver metapackage from nvidia-driver-390 گذاشتم و بعدش توی تنظیمات از انویدیا یه اینتل تغییر دادم که مصرف باتری کمتری داشته باشه امیدوارم جواب بده اما تا جایی یادمه اینتل هم بعضی وقت ها همین مشکل رو داره و حالا امیدوارم درست بشه
شما هم ویندوز و لینوکس رو کنار هم نصب دارید ؟ الان چطور ؟ من میخوام یه راه حل درست و حسابی براش پیدا کنم و وقتی مطمئن شدم ویندوز رو پاک کنم و فقط لینوکس داشته باشم .

در مورد دو گرافیک اینتل و انویدیا دوستان تخصصی‌تر میتونن توصیه کنن. عمدتا میگن درایور آزاد استفاده بشه ولی به تجربه من مدل آزادش اصلن بدرد نمیخوره. من نسخه خود انویدیا رو توصیه میکنم. راه‌حل من این بود - در لینوکس مینت هم حتی توصیه بر اینه که نوع انویدیا رو نصب کنیم و مدل آزادش بدرد نمیخوره (تصویر ضمیمه).

نخیر. من تکی فقط لینوکس دارم. در مورد مینت xfce هم بله در یکی از آخرین تلاش‌هام نصبش کردم و در کمال ناباوری جواب داد. هم لوبونتو و هم زوبونتو روزی نبود که بدون دردسر بخوان کار کنن. در حال حاضر مینت xfce هیچ کدوم ازون مشکلات رو نداشت و عین یه سیستم معمولی داره کار میکنه.

به نظر من اول ببین چطوری صفحه فریز میشه. راه‌هاشو پیدا کن. بعد مینت رو بگیر و به صورت لایو تستش کن. ببین فریز میشه یا نه. همینطور یکی دیگه هم هست به اسم zorin os اونهم عالیه و فریز شدن رو با اون هم تست کن. واس من اگر مینت جواب نمیداد گزینه بعدیم همین zorin بود که خداروشکر کار به اونجا نرسید اصن.

موفق باشی
«زندگی میگن برای زنده‌هاست»

آفلاین Pro

• Jr. Member
  • *

فکر می کنم که
.ناسازگار بودن سخت افزار

نگاهی بنداز توی bios لپتاپ secuor boor و fast boot خاموش باشه
PCIe Bus Error: serverity=Corrected, type=Physical Layer, (Reciver ID) ... این چیزی که اولش روشن میشه میاد بعد این که لینوکس رو انتخاب می کنم و می خواد لود کنه این رو نشون میده هنوزم به علی و جواب درستی نرسیدم

آفلاین Pro

• Jr. Member
  • *

در مورد دو گرافیک اینتل و انویدیا دوستان تخصصی‌تر میتونن توصیه کنن. عمدتا میگن درایور آزاد استفاده بشه ولی به تجربه من مدل آزادش اصلن بدرد نمیخوره. من نسخه خود انویدیا رو توصیه میکنم. راه‌حل من این بود - در لینوکس مینت هم حتی توصیه بر اینه که نوع انویدیا رو نصب کنیم و مدل آزادش بدرد نمیخوره (تصویر ضمیمه).

نخیر. من تکی فقط لینوکس دارم. در مورد مینت xfce هم بله در یکی از آخرین تلاش‌هام نصبش کردم و در کمال ناباوری جواب داد. هم لوبونتو و هم زوبونتو روزی نبود که بدون دردسر بخوان کار کنن. در حال حاضر مینت xfce هیچ کدوم ازون مشکلات رو نداشت و عین یه سیستم معمولی داره کار میکنه.

به نظر من اول ببین چطوری صفحه فریز میشه. راه‌هاشو پیدا کن. بعد مینت رو بگیر و به صورت لایو تستش کن. ببین فریز میشه یا نه. همینطور یکی دیگه هم هست به اسم zorin os اونهم عالیه و فریز شدن رو با اون هم تست کن. واس من اگر مینت جواب نمیداد گزینه بعدیم همین zorin بود که خداروشکر کار به اونجا نرسید اصن.

موفق باشی
ممنوم دوست عزیز
دقیقا منم وقتی روی اینتل میزارم موقع لود شدن تصویر زمینه مشکل داره و یه چند ثانیه خیلی بزرگه بعد وقتی اولین کلیک رو بزنی درست میشه ولی روی انویدیا این طور نیست
حتما بررسی میکنم توزیع زورین رو انشا... که مشکلی پیش نیاد و همین کار بکنه

آفلاین alih_net

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 596
    • سیدعلی حسینی
شرکت انویدیا راه‌اندازهای دستگاه‌هاش رو به‌صورت آزاد ارائه نداده و این راه‌اندازها عموما به روش مهندسی معکوس تهیه شدند. کلا گرافیک انویدیا رو از بایوس غیرفعال کنید ببینید نتیجه چی میشه؟

آفلاین Pro

• Jr. Member
  • *
شرکت انویدیا راه‌اندازهای دستگاه‌هاش رو به‌صورت آزاد ارائه نداده و این راه‌اندازها عموما به روش مهندسی معکوس تهیه شدند. کلا گرافیک انویدیا رو از بایوس غیرفعال کنید ببینید نتیجه چی میشه؟

یه جایی یه مطلبی در موردش خونده بودم کار خیلی راحتی نیست و نباید الکی این کارو کرد