انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مشکل با افزونه noscript  (دفعات بازدید: 694 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین vegetarian

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 405
  • سیستم عامل : ننه اوبونتو
مشکل با افزونه noscript
« : 23 دی 1399، 10:11 ب‌ظ »
اول این توضیح رو بدم که سیستمم مشخصاتش اینه : cpu 2 Ghz دو هسته ای --  ram 2 gig -- graphic on board
مشکل از اونجایی شروع میشه که من بعد از نصب افزونه noscript و قرار دادن روی حالت block بیشتر سایتها از کار میافته و وقتی که مثلا توی سایتی مثل یوتیوب فقط به یوتیوب اجازه میدم وبقیه رو بلاک میکنم ویدیوها نمایش داده میشه اما گاهی وقتها به نظر میاد که یه اسکریپتی روی سیستم اجرا میشه و سیستم به حالتی شبیه هنگ میره و هارد به شدت کار میکنه و حرکت موس کند میشه و کلا سیستم کند میشه ](*,) و من نمی دونم که این اسکریپتها همون cryptominer ها هستن یا نه ولی این مشکل رو با سایتهای دیگه هم داشتم و البته بعد از چند مدت که میگذره یه پیغام از طرف noscript میاد که میگه یه اسکریپت خطرناک روی سیستم شما در حال اجراست ادامه میدین یا ببندمش یا همچین پیامی بود (حالت yes و no هست متاسفانه هیچ عکسی از این پیام تو نت پیدا نکردم که بزارم) خلاصه میخوام بدونم آیا شما دوستان با این مشکل درگیر هستین یا نه و راه حلی براش دارین در ضمن من بیشتر از تور بروزر استفاده می کنم و میدونید که تو این نسخه جدید سه حالت برای مدیریت اسکریپتها بیشتر نداره که من از روی اجبار روی حالت safer یا همون وسطی میزارم
« آخرین ویرایش: 23 دی 1399، 10:39 ب‌ظ توسط vegetarian »
دوره lpic1 آقای پیمان هوشمندی راد برای علاقه مندان به لینوکس (مجانی):
https://forum.ubuntu-ir.org/index.php?topic=152339.0

آفلاین M!lad

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1757
پاسخ : مشکل با افزونه noscript
« پاسخ #1 : 23 دی 1399، 11:11 ب‌ظ »
پیغامی که می‌فرماید اشتباه نکنم از سمت فایرفاکس هست نه Noscript. اگر یک اسکریپت روی سیستم اجرا بشه و منابع قابل توجه‌ای از سیستم رو اشغال کنه و پاسخ مناسبی نده به نحوی که کارکردن با مرورگر دچار مشکل بشه فایرفاکس بهتون این گزینه رو میده که اون اسکریپت رو متوقف کنید یا اینکه بهش اجازه بدید همچنان اجرا بشه با این امید که منابع رو خلاصه آزاد می‌کنه. این اسکریپت‌ها الزاما ماینر و... نیستند. برخی اوقات خطاهای برنامه‌نویسی مثل حلقه‌های بی‌نهایت یا رخ‌دادن یک مشکل که پیش‌بینی نشده باعث میشه که به درستی عمل نکنند. یا ممکنه افزونه‌ها در شرایط خاص عملکردشون دچار تداخل بشه و شرایط مشابه ایجاد کنند.

البته شاید پیغام مد نظر شما چیز دیگه‌ای باشه. ولی توضیحات شما پیغام فایرفاکس رو برای من تداعی کرد.
..I feel no fault for the fault I feel..

آفلاین vegetarian

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 405
  • سیستم عامل : ننه اوبونتو
« پاسخ #2 : 23 دی 1399، 11:42 ب‌ظ »
پیغامی که می‌فرماید اشتباه نکنم از سمت فایرفاکس هست نه Noscript. اگر یک اسکریپت روی سیستم اجرا بشه و منابع قابل توجه‌ای از سیستم رو اشغال کنه و پاسخ مناسبی نده به نحوی که کارکردن با مرورگر دچار مشکل بشه فایرفاکس بهتون این گزینه رو میده که اون اسکریپت رو متوقف کنید یا اینکه بهش اجازه بدید همچنان اجرا بشه با این امید که منابع رو خلاصه آزاد می‌کنه. این اسکریپت‌ها الزاما ماینر و... نیستند. برخی اوقات خطاهای برنامه‌نویسی مثل حلقه‌های بی‌نهایت یا رخ‌دادن یک مشکل که پیش‌بینی نشده باعث میشه که به درستی عمل نکنند. یا ممکنه افزونه‌ها در شرایط خاص عملکردشون دچار تداخل بشه و شرایط مشابه ایجاد کنند.

البته شاید پیغام مد نظر شما چیز دیگه‌ای باشه. ولی توضیحات شما پیغام فایرفاکس رو برای من تداعی کرد.
بله درست می فرمایید پیغام فایرفاکسه
راستش من کلا دوتا افزونه استفاده می کنم یکی video downloadhelper و یکی هم noscript به نظر شما ممکنه تداخل داشته باشن در ضمن در حالتی که فقط noscript نصب بوده هم همین مشکل رو دارم راستش من این مشکل رو جند ساله که دارم ولی چون هر چند روز یه بار اتفاق میافتاد زیاد جدی نمی گرفتم ولی خب گفتم شاید راه حلی داشته باشه
دوره lpic1 آقای پیمان هوشمندی راد برای علاقه مندان به لینوکس (مجانی):
https://forum.ubuntu-ir.org/index.php?topic=152339.0

آفلاین M!lad

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1757
« پاسخ #3 : 24 دی 1399، 12:16 ق‌ظ »
وب‌سایت‌هایی که حجم وسیعی اسکریپت دارند ممکنه دچار این شرایط بشند. فکر نکنم کار خاصی بشه کرد که کلا مشکل برطرف بشه. می‌تونید چند روز افزونه دانلودر خودتون رو غیرفعال کنید ببینید تاثیر مثبتی داره یا خیر.
..I feel no fault for the fault I feel..

آفلاین گیسو

• Full Member
  • *
  • ارسال: 232
« پاسخ #4 : 28 دی 1399، 12:37 ب‌ظ »
درود.

منهم همین مشکل را با فایرفاکس دارم.که گمان میکردم چون لینوکس من از روی فلش اجرامیشه؛این مشکل بخاطر سرعت کم خواندن ونوشتن اطلاعات از روی فلش باشه و اکنون میبینم این دوست هم این مشکل را دارن.
مشکل بیشتر برای من از فیسبوک پیش میاد.یعنی بمرور زمان هر چه بیشتر در این سایت میمانم رفته رفته مرورگر کند میشه و در نهایت حتی موس هم دیگه تکان نمیخوره و حتی فایرفاکس هم بسته نمیشه.که ناچار میشم با دکمه پاور ریستارت کنم.
تازگی دیگه زیاد نمیمانم روی فیسبوک زود میام بیرون قبل از اینکه غش کنه.
کاملا تازه کار و دارای زوبونتو(18.4) و لینوکس مینت(19.3) همراه با ویندوز اکس پی روی دو رایانه ی (32bit).