انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: آیا نگرفتن آپدیت های غیر امنیتی ایجاد اشکال میکنه؟  (دفعات بازدید: 1628 بار)

0 کاربر و 9 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین گیسو

• Full Member
  • *
  • ارسال: 232
درود.

دیروز باز پس از انجام آپدیت که غیر امنیتی بود یعنی اینطور که دیدم برای بوت بود و چندرسانه ای, باز هم برای بار چندم اوبونتوی روی گذاشته شده روی فلش خراب شد. اینبار مدام پسورد بوت شدن میخواست ( باوجودیکه تنظیمش کرده بودم که اتومات بالا بیاد و پسورد نخواد)ولی خب چون پی دردسر نبودم پسورد میدادم و باز میخواست. تا روز قیامت هم پسورد میدادم باز میخواست. نه اینکه پسورد اشتباه بود خیر قبول میکرد ولی انگار سیرمونی نداشت و باز میخواست رفتم توی آن بخش boot options و همه را تک تک آزمایش کردم ولی فایده نداشت. انگار این سیستم عامل علاقه زیادی به ناپایداری داره.
از زمان خلقت آدم دارم با ویندوز کار میکنم اینقدر عذابم نداده بود.
بگذریم پرسشم که اگر دوستان دانا مهرورزی کرده پاسخ بدن اینه که چند جور آپدیت میاد در آن بخش آپدیت ها که یک نوع آن   critical updates است وبقیه برای سخت افزار و نرمافزار ها و بقیه چیزها.
وقتی OS لینوکس داره خوب کارش را میکنه آیا ضروریه که آن آپدیت ها را هم بگیریم؟
کاملا تازه کار و دارای زوبونتو(18.4) و لینوکس مینت(19.3) همراه با ویندوز اکس پی روی دو رایانه ی (32bit).

آفلاین Merdad

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 486
  • سوسیال دموکراسی
    • اولین مرجع آموزش گرافیک با گیمپ
پسورد بوت شدن؟ فکر می‌کنم منظورتون پسورد لاگین باشه. بوت زمانی هست که سیستم داره روشن میشه و اگر متوجه شده باشم مشکلی که شما داری رو بهش میگن login loop که هرچی پسورد رو میزنی وارد نمیشه و دوباره پسورد می‌پرسه.

عینا همین مشکلات رو من هم با اوبونتو داشتم. اتفاقا یک‌بار اسیر این login loop هم شدم. تا جایی که من علت‌یابی کردم ظاهرا مشکل من ناشی از سخت‌افزار قدیمی بود که دیگه پشتیبانی نمیشه.
راه‌حلی که تا الان جواب داد: اولا مهاجرت به یه نسخه قدیمی اوبونتو (که سخت‌افزار رو بشناسه و باهاش کار کنه) و دوما آپدیت‌های هسته (Kernel) که بیشتر مربوط به سخت‌افزار میشه رو دیگه نصب نمیکنم.

بر این اساس من احتمال میدم شما احتمالا آپدیت کرنل نصب کرده باشی و به مشکل برخورده باشی و خیلی بعیده آپدیت‌های دیگه اینطوری به سیستم تغییر وارد کنن. اگر همین مورد صادق باشه پس باید بگم که نصب آپدیت‌های غیرامنیتی kernel هیچ مشکلی نداره و توصیه رایج اینه: اگر سیستمتون بدون مشکل داره کار می‌کنه، آپدیت غیرامنیتی کرنل رو انجام ندید (مخصوصا اگر سیستم قدیمی دارین)
«زندگی میگن برای زنده‌هاست»

آفلاین مرتضی . م

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1116
قاعدتا بیکار نبودن که آپدیت دادن حالا ضروری هاش که یه چیز خیلی مهم رو درست کردن و عادی هاش میتونه افزودن یه feature جدید یا فیکس کردن چند باگ باشه به خودتون بستگی داره که میخواید یا نه
از زمان خلقت آدم دارم با ویندوز کار میکنم اینقدر عذابم نداده بود.
بگذریم پرسشم که اگر دوستان دانا مهرورزی کرده پاسخ بدن اینه که چند جور آپدیت میاد در آن بخش آپدیت ها که یک نوع آن   critical updates است
والا شما لینوکس لایو داری که توی یه فلش جاش کردی و منطقیه با آپدیت و تغییرات پایه ای دردسر داشته باشه ویندوز برای نصبش حداقل ۱۵ گیگ میخواد و من نمیدونم چرا وقتی کسی فکر میکنه ویندوز بهتره لینوکس داره >:( :( :o

آفلاین Merdad

• Sr. Member
  • *
  • سوسیال دموکراسی
و من نمیدونم چرا وقتی کسی فکر میکنه ویندوز بهتره لینوکس داره >:( :( :o
اگر واقع‌بین باشیم می‌بینیم که ویندوز به مراتب بهتره (مخصوصا برای سیستم‌های قدیمی). مدت‌ها با ویندوز کار می‌کنی و اگر از مرحله نصب درایور بگذری، کوچک‌ترین ایراد دیگه‌ای نمی‌گیره در حالی که با نصب لینوکس (واس خودم) اول از پشتیبانی گرافیکم ایراد گرفت و مدت‌ها سیستم فریز داشتم. حتی اینستالر (واس لوبونتو) هم یه باگ داشت و باعث فریز نصاب می‌شد. بعد از نصب‌شدن، گیر داد به هارد و هر چند بار یک‌بار بعد از بوت وارد BusyBox می‌شد. الانم که با هر ترفندی بود نصبش کردم با کارت صدا مشکل داره. همه اینها در حالیه که همین سیستم به راحتی ویندوز ۷ رو پشتیبانی می‌کرد.

البته بی انصاف نباشیم، لینوکس حق داره: لینوکس سیستم عامل به‌روزی هستش در حالی که سیستم من برای چندین سال پیش. خرید یه سیستم نسبتا جدید در ملل خارجه کار ساده‌ایه و طبیعیه که تمرکز رو به جلو باشه تا به گذشته‌های دور. ویندوز ۷ هم اگر قادر به پشتیبانیه بخاطر اینه که محصول سال ۲۰۰۹ هست نه ۲۰۲۰.

آفلاین vegetarian

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 405
  • سیستم عامل : ننه اوبونتو
اگر واقع‌بین باشیم می‌بینیم که ویندوز به مراتب بهتره (مخصوصا برای سیستم‌های قدیمی). مدت‌ها با ویندوز کار می‌کنی و اگر از مرحله نصب درایور بگذری، کوچک‌ترین ایراد دیگه‌ای نمی‌گیره در حالی که با نصب لینوکس (واس خودم) اول از پشتیبانی گرافیکم ایراد گرفت و مدت‌ها سیستم فریز داشتم. حتی اینستالر (واس لوبونتو) هم یه باگ داشت و باعث فریز نصاب می‌شد. بعد از نصب‌شدن، گیر داد به هارد و هر چند بار یک‌بار بعد از بوت وارد BusyBox می‌شد. الانم که با هر ترفندی بود نصبش کردم با کارت صدا مشکل داره. همه اینها در حالیه که همین سیستم به راحتی ویندوز ۷ رو پشتیبانی می‌کرد.

البته بی انصاف نباشیم، لینوکس حق داره: لینوکس سیستم عامل به‌روزی هستش در حالی که سیستم من برای چندین سال پیش. خرید یه سیستم نسبتا جدید در ملل خارجه کار ساده‌ایه و طبیعیه که تمرکز رو به جلو باشه تا به گذشته‌های دور. ویندوز ۷ هم اگر قادر به پشتیبانیه بخاطر اینه که محصول سال ۲۰۰۹ هست نه ۲۰۲۰.
بر خلاف شما من لینوکس رو تا حالا روی دو لپ تاپ dell قدیمی و همینطور یک pc بسیار قدیمی که مال ۱۵ سال پیش هست و الان با همون دارم این مطلب رو تایپ می کنم نصب کردم و بدون هیچ مشکلی کار کردن البته یه سرچ کوچیک که کردم تو یوتیوب متوجه شدم که بعضی از خوره های لینوکس میگن لینوکس با برندهایی مثل HP و DELL و Lenovo کمتر مشکل داره
https://www.youtube.com/watch?v=MoqxphFukTQ
« آخرین ویرایش: 04 بهمن 1399، 02:05 ب‌ظ توسط vegetarian »
دوره lpic1 آقای پیمان هوشمندی راد برای علاقه مندان به لینوکس (مجانی):
https://forum.ubuntu-ir.org/index.php?topic=152339.0

آفلاین مرتضی . م

• High Hero Member
  • *
اگر واقع‌بین باشیم می‌بینیم که ویندوز به مراتب بهتره (مخصوصا برای سیستم‌های قدیمی).
من اصلا نگفتم لینوکس بهتره چون این بحث ها نتیجه ای نداره ولی اگه کسی باور داره ویندوز بهتره خب بره از ویندوز استفاده کنه دیگه!  :o وگرنه که داره خودآزاری میکنه! منم که طرفدار لینوکسم راه خودم رو میرم

آفلاین میمو ☕

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1034
  • mrostd سابق
نقل‌قول
عینا همین مشکلات رو من هم با اوبونتو داشتم. اتفاقا یک‌بار اسیر این login loop هم شدم. تا جایی که من علت‌یابی کردم ظاهرا مشکل من ناشی از سخت‌افزار قدیمی بود که دیگه پشتیبانی نمیشه.
راه‌حلی که تا الان جواب داد: اولا مهاجرت به یه نسخه قدیمی اوبونتو (که سخت‌افزار رو بشناسه و باهاش کار کنه) و دوما آپدیت‌های هسته (Kernel) که بیشتر مربوط به سخت‌افزار میشه رو دیگه نصب نمیکنم.
این مشکل با پاک کردن فایل های کانفیگ دسکتاپ در هوم حل خواهد شد.

آفلاین گیسو

• Full Member
  • *
درود بر همه.

من بلد نیستم که در این سایت چطور میشه فقط عبارت بخصوصی از نوشته ی کسی را برای نقل قول و اشاره انتخاب کرد برای همین کلی پاسخ میدم.
ویندوز من اکس پی است و از حق نگذریم مثل تانک داره کار میکنه برعکس این لینوکس ها که مثل تخم مرغ نپخته ای در نوک چاقو ناپایدارن. وآقا مرتضی علت اینکه به لینوکس روی آوردم ضمن دیدن جمال دوستان این بود که اکس پی وکروم یا فایر دیگه بروز نمیشه .پس پرسوجو کردم گفتن ورژن هایی از لینوکس هست که با سخت افزار های قدیمی کار میکنه و مرورگرها هم بروز میشن.
پدربی پولی بسوزه.ایکاش پدرمنهم یک اختلاسگر بود.
دوستی فرمودن که من لینوکس را لایو استفاده میکنم.
خیر اینطور نیست من طبق راهنماپی یکی از دوستان همین انجمن لینوکسم را روی فلش جاگذاری (نصب) کردم واز روی آن اجرا میکنم ویک چندتا نرمافزار کاری خودم و فونت و خیلی از تنظیمات خودم را هم بان اضافه کردم.که روی لایو نمیشه چیزی اضافه کرد و میپره.
وقتی مدام پیغام میده که آپدیت کن آدم فکری میشه که بکنم یا نه.برای همین بود که مزاحم شدم که ببینم واقعا تا چه حد این آپدیتهالازم هستن.طبق تجربه ی خودم آپدیت ها امنیتی و ضروری(critical) اشکالی بوجود نمیاره ولی بقیه را نمیدانم که کدام با رایانه ی من سر ناسازگاری داره. ](*,)
« آخرین ویرایش: 04 بهمن 1399، 05:50 ب‌ظ توسط گیسو »
کاملا تازه کار و دارای زوبونتو(18.4) و لینوکس مینت(19.3) همراه با ویندوز اکس پی روی دو رایانه ی (32bit).

آفلاین HusseinDTS

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 375
    • کام آرت
بر خلاف شما من لینوکس رو تا حالا روی دو لپ تاپ dell قدیمی و همینطور یک pc بسیار قدیمی که مال ۱۵ سال پیش هست و الان با همون دارم این مطلب رو تایپ می کنم نصب کردم و بدون هیچ مشکلی کار کردن البته یه سرچ کوچیک که کردم تو یوتیوب متوجه شدم که بعضی از خوره های لینوکس میگن لینوکس با برندهایی مثل HP و DELL و Lenovo کمتر مشکل داره
خب حداقل درباره ی lenovo که ************ خورده اند (  ;D )
من با کلی بدبختی تونستم به یه سیستم استیبل برسم که هنوز هم بوت ام مشکل داره و راه حلی براش پیدا نکردم. ولی از نظر من اگه بشه که برنامه همه یه ورژن لینوکس داشته باشن عالی میشه. چرا که خیلی از نرم افزار های کاربردی رو اینجا نداریم و مجبووریم از ویندوز استفاده کنیم (جایگزین هاش هم کار راه انداز نیستند البته که بخش خیلی کوچیکی از نرم افزار هاش اینجوریه.) هرچند که به دلیل اینکه لینوکس از بازی های ویندوزی پشتیبانی نمیکنه و wine هم با کلی باگ و بگیر نگیر بازی ها رو اجرا میکنه و لذت بازی کردن که تقریبا ۷۰ درصد زندگی من رو تشکیل میده رو ازم گرفته ولی هم چنان لینوکس رو به ویندوز ترجیح میددم.   8)

و اما در باره ی سوال.
من که فک نمیکنم آپدیتی مثل ظاهر بوت یا هر چیز (ویرایش شده از ز به ظ  ;D)ظاهری دیگه ای باعت اختلال امنیتی بشه.  :D
« آخرین ویرایش: 04 بهمن 1399، 06:28 ب‌ظ توسط HusseinDTS »

آفلاین Merdad

• Sr. Member
  • *
  • سوسیال دموکراسی
شانس خیلی تاثیر داره. مثلا برای همین کارت گرافیک در داخل اوبونتو یک درایور منبع‌باز هم وجود داره. خیلی‌ها می‌گن که منبع‌بازه بهتر عمل می‌کنه ولی برای من افتضاحی بیشتر نبود. حتی یه کارت گرافیک دیگه خریدم (بازهم قدیمی اما جدیدتر از مدل اولی) و نتیجه اون افضاح‌تر بود.

من اصلا نگفتم لینوکس بهتره چون این بحث ها نتیجه ای نداره ولی اگه کسی باور داره ویندوز بهتره خب بره از ویندوز استفاده کنه دیگه!  :o وگرنه که داره خودآزاری میکنه! منم که طرفدار لینوکسم راه خودم رو میرم
شاید من منظور رو بد متوجه شدم. عذرخواهی می‌کنم اگر اینطوره. البته این خودآزاری نیست شاید فکری یا باوری پشتشه.

راه‌حلش ساده به نظر میاد. با یه گوگلینگ ساده به انگلیسی کلی نتیجه هم داره. اما مشکل از اونجایی شروع می‌شه که خیلی از دستوراتی که مشکل همه رو حل می‌کنه واس من (حتی در همون نسخه از سیستم‌عامل) وسط کار همیشه خطا میده! کلی سرچ برای همین لاگین‌لوپ هیچ راه‌حل کارایی ارائه نکرد. دستوراتی که برای BusyBox پیدا کردم یبار جواب می‌داد در دور بعد همون دستور ارور می‌داد.

درود بر همه.

من بلد نیستم که در این سایت چطور میشه فقط عبارت بخصوصی از نوشته ی کسی را برای نقل قول و اشاره انتخاب کرد برای همین کلی پاسخ میدم.
ویندوز من اکس پی است و از حق نگذریم مثل تانک داره کار میکنه برعکس این لینوکس ها که مثل تخم مرغ نپخته ای در نوک چاقو ناپایدارن. وآقا مرتضی علت اینکه به لینوکس روی آوردم ضمن دیدن جمال دوستان این بود که اکس پی وکروم یا فایر دیگه بروز نمیشه .پس پرسوجو کردم گفتن ورژن هایی از لینوکس هست که با سخت افزار های قدیمی کار میکنه و مرورگرها هم بروز میشن.
پدربی پولی بسوزه.ایکاش پدرمنهم یک اختلاسگر بود.
دوستی فرمودن که من لینوکس را لایو استفاده میکنم.
خیر اینطور نیست من طبق راهنماپی یکی از دوستان همین انجمن لینوکسم را روی فلش جاگذاری (نصب) کردم واز روی آن اجرا میکنم ویک چندتا نرمافزار کاری خودم و فونت و خیلی از تنظیمات خودم را هم بان اضافه کردم.که روی لایو نمیشه چیزی اضافه کرد و میپره.
وقتی مدام پیغام میده که آپدیت کن آدم فکری میشه که بکنم یا نه.برای همین بود که مزاحم شدم که ببینم واقعا تا چه حد این آپدیتهالازم هستن.طبق تجربه ی خودم آپدیت ها امنیتی و ضروری(critical) اشکالی بوجود نمیاره ولی بقیه را نمیدانم که کدام با رایانه ی من سر ناسازگاری داره. ](*,)
متاسفانه باید گفت که لینوکس به عنوان یه سیستم به‌روز، هرروز بیشتر از روز قبل در حال دور شدن از سیستم‌های قدیمی هست. محبوب‌ترین سیستم عامل مخصوص سیستم‌های ضعیف (لوبونتو) حتی برای نسخه‌های ۳۲ بیت دیگه هیچ انتشاری قرار نمی‌ده. در طرف مقابل ویندوز بخاطر قدیمی‌بودن به خوبی با سیستم‌های قدیمی سازگاره و بدون دردسر کار می‌کنه.

یه سری لینوکس هست واس ضعیف‌ها و با کرنل‌های قدیمی‌تر مثل PuppyLinux که اتفاقا روی فلش به خوبی جواب میده و مستقل از هارد عمل می‌کنه. تستش کردم و صحیح بود ولی مشکل اینجاست که اینقدر نرم‌افزارهای ساده‌ای داره که کار کردن باهاش برای آدم برزخ می‌سازه. فایل‌منجیری که دیوانه‌کننده بود.

به نظر من شما هیچ آپدیتی برای kernel رو نصب نکن. من مینت ۱۹ نصب کردم و بعد از نصب از اولین آپدیت تا به امروز، هیچ آپدیت غیرامنیتی کرنل رو نصب نکردم.

آفلاین مرتضی . م

• High Hero Member
  • *
خب حداقل درباره ی lenovo که  :-X خورده اند (  ;D )

و اما در باره ی سوال.
من که فک نمیکنم آپدیتی مثل ظاهر بوت یا هر چیز (ویرایش شده از ز به ظ  ;D)ظاهری دیگه ای باعت اختلال امنیتی بشه.  :D
عه! عجیبه! چون لنووو یکی از سازگار ترین ها با لینوکسه! و فکر کنم از پارسال قرار شد یه سری لپتاپ بده که لینوکس روشون از قبل نصبه
آپدیت بوت بستگی داره شاید دلایل امنیتی داشته باشه مثلا (این فکر منه اگه کسی میدونه اشتباهه بهم بگه!) rootkit ها در سطح سیستم عامل اجرا میشوند و خب احتمالا به بوت بستگی داره

نقل‌قول
البته این خودآزاری نیست شاید فکری یا باوری پشتشه.
بلی یه مقدار خشن حرف زدم ببخشید!
نقل‌قول
یه سری لینوکس هست واس ضعیف‌ها و با کرنل‌های قدیمی‌تر
توزیع هایی مثل همین puppy linux و tiny core وجود داره (tiny core که سبک ترین نسخه اش کمتر از ۲۰ مگابایته و وقتی محیط گرافیکی و یه سری چیزهای دیگه بهش اضافه میشن هم صد و خورده ای مگابایته! کلا چیز کم توقعیه) هستن
ولی خب حرفتون درسته لینوکس داره از سیستم های خیلی قدیمی فاصله میگیره (همانطور که ویندوز داره این کار رو انجام میده) و خب از حق نگذریم به نظرم کارش منطقیه معماری ۶۴ بیتی اولین بار در ۱۹۶۰ معرفی شد ( نه برای کامپیوتر های عادی البته!) و خب برای پیشرفت نیازه که از تکنولوژی های به روز تر استفاده بشه مثلا هیچ کس هیچ سیستم عاملی رو نمیگه ناقصه چون از معماری ۱۶ بیتی استفاده نمیکنه شما اگه به نظرت ویندوز xp که برای ۲۰ سال پیشه بهتره خب نباید که با اوبونتوی سال 2020 مقایسه اش کنی شاید اوبونتو 12.04 یا 16.04 (دومیه هنوز ساپورت میشه) مناسب تر باشه
از لحاظ تاریخچه هم ببینید ویندوز first release اش برای ۱۹۸۵ هست و لینوکس اگه اشتباه نکنم ۱۹۹۲ و با یه نکته مهم که لینوکس الهام گرفته از unix بوده که استارتش از ۱۹۷۰ خورد(الان At & t یه شکایت علیه انجمن تنظیم میکنه!) و ما توزیعی مثل اسلکور رو داریم که از ۱۹۹۳ بوده و هست(فکر کنم قدیمی ترین توزیعی هست که هنوزم زنده است ) و از ۳۲ بیت هم تا جایی که یادمه ساپورت خوبی داشت
نقل‌قول
آقا مرتضی علت اینکه به لینوکس روی آوردم ضمن دیدن جمال دوستان این بود که اکس پی وکروم یا فایر دیگه بروز نمیشه
صحیح ولی این دوتا فکر کنم برای ویندوز یه نسخه پرتابل هم دارند اونا رو تست کردید؟(نمیدونم جواب میده یا نه ولی شاید مفید باشه و قاعدتا خودم هم تست نکردم  ;D) و اگه میشه مشخصات سیستمتون رو بنویسید شاید لزومی نباشه به xp پایبند بمونید

در رابطه با سوال هم بنده آپدیت ها رو توضیح دادم که چی دارن حالا شما میتونی هیچ کدوم (حتی اساسی ) ها رو هم نصب نکنی و اگه برنامه مشکل خیلی جدی نداشته باشه(که آسیب سخت افزاری بزنه و الان هم همچنین مشکلی فکر نکنم برای برنامه ها شناخته شده باشه) و شما هم اشتباهی انجام ندی( bad usb یا بد افزار نریزی روی سیستم)  احتمالا به مشکلی نخوری و کارت رو انجام بدی (ولی توصیه نمیشه چون بروز بودن همیشه خوبه!)

در کل به نظرم درست نیست توی این انجمن در مورد ویندوز بحث بشه هم با قوانین جور در نمیاد هم با هدف انجمن و نتیجه ای هم نداره (دارم اخطار میدم! سریع جمعش کنین دانیال میاد شیلنگ میگیره رو هممون الان)
« آخرین ویرایش: 05 بهمن 1399، 12:53 ق‌ظ توسط مرتضی . م »

آفلاین گیسو

• Full Member
  • *
درود و روزخوش.

بدید من وقتی نرمافزاری عنوان میکنه که با دستگاه قدیمی هم کار میکنه پس باید کارکنه واینکه فلان تکنولوژی مال صدر اسلام بوده دلیل نمیشه که خلاف ادعاش دیده بشه و با دستگاه قدیمی سرناسازگاری داشته باشه رک و پوست کنده ومنبع باز بگه که این نرمافزار بدرد دستگاه هائی با یان مشخصات میخوره و نه کمتر ملت هم تکلیف خودشان را میدانن.
مشکلی که من تجربه کردم این بود که خود لینوکس یک سری آپدیت را معرفی کرد وبعد آخر کار اعلان کرد که فلان آدپدیت خطا داد و خلاصه نشد. حالا سیستم را ری استارت کن من هم گفتم بچشم. ولی ریستارت همان و بهم ریختن همان و تا خود قیامت ازم پسورد میخواست. یعنی یکی نیست بگه مرد حسابی آپدیتت بهر دلیل خطا شد پس چرا زدی زیر میز و همه چیز را بهم ریختی؟
یعنی با این حساب هروقت میگه آپدیت داره باید قبلش چندتا شمع نذر امامزاده بکنم و یک دور تسبح قول هو والله بخوانم و فوت کنم به رایانه شاید بلا ازم دور بشه.
مرگ بر ویندوز.

آفلاین AbOl

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 338
  • Debian
نقل‌قول
اتفاقا وقتی من فدورا نصب میکنم اگر پوشه های . دار رو پاک کنم login loop دارم
مگر اینکه از یک یوزر دیگه استفاده کنم
welcome to freedom

آفلاین میمو ☕

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1034
  • mrostd سابق
نقل‌قول
اتفاقا وقتی من فدورا نصب میکنم اگر پوشه های . دار رو پاک کنم login loop دارم
مگر اینکه از یک یوزر دیگه استفاده کنم
دلیلی نداره وقتی فدورا نصب می‌کنی پوشه های هاید شده رو حذف کنی که دردسر ایجاد بشه.
این کار رو قبل از نصب توزیعت انجام بده، اگه بعد از نصب توزیع دچار لاگین لوپ شدی می‌تونی انجامش بدی.

آفلاین مرتضی . م

• High Hero Member
  • *
درود
اصلا یه چیزی شما که ویندوز xp داشتی که مال ۲۰ سال پیش بوده خب وقتی به روز بودن در اولویت شما نیست کلا آپدیتش نکنید چون لینوکس روی فلش برای آپدیت شدن نیستش واقعا!