انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: توزیع در حالت لایو (حل شد)  (دفعات بازدید: 1266 بار)

0 کاربر و 5 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین norouzi90

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 769
  • Linux Mint
پاسخ : توزیع در حالت لایو
« پاسخ #15 : 08 اردیبهشت 1400، 11:45 ب‌ظ »
وقتی flash را متصل کردید
خروجی؟
sudo dmesg
اینجا را ببینید

ممنون از دستور مفیدی که در اختیارم قرار دادید (dmesg)
فکر کنم علت اصلی مشکلم را با این دستور پیدا کردم. دانگل وای فای

به کرات امتحان کردم ، زمانیکه دانگل وای فایم در زمان بوت روی سیستم بوده ،بعضی وقتها در این توزیع در حالت لایو از لحاظ نشان دادن پارتیشن هابه مشکل می خوردم.
ولی کلا هر وقت دانگل وای فای را پیش از بوت این توزیع در حالت لایو در میآورم. هیچ مورد خاصی وجود ندارد.

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
« پاسخ #16 : 09 اردیبهشت 1400، 01:57 ب‌ظ »
نه بازهم چیزی را نشان نداد.

طبق پیوست دوم که در این پست ارسال کرده‌اید، پارتیشن‌های شما روی هیچ مسیری mount نشده‌اند. ابتدا آن‌ها را در مسیری داخل /mnt/ افراز کنید تا توسط مرورگر فایل قابل مشاهده باشند.

ممنون ،
می شود پارتیشن ها را با این روش دسترسی به آنها داشته باشیم. مراحل مربوطه را بعنوان مثال در پارتیشن sda4 در عکسهای پایینی گذاشته ام.

اینجا حتما لازم نیست که فایل fstab رو تغییر بدید.
چون کار شما موقته و بعد یه بار خاموش روشن کردن، کارهایی که توی mx linux کردید از بین میره، راحت‌تر اینه که فقط از دستور mount استفاده کنید.
sudo mount /dev/sda4 /mnt
شاید به این دلیل پارتیشن‌های شما خودکار mount نشدن که، automount توی xfce غیرفعال بوده.
gsettings set org.gnome.desktop.media-handling automount trueبعد یه بار logout و دوباره login کنید. بعد باید درست شده باشه.

البته نمی‌دونم gsettings توی xfce هم کار می‌کنه یا نه. توی gnome و cinnamon امتحان کردم، کار می‌کرد.
میدونید که زکات علم نشر آن است

آفلاین aFard

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 638
  • از دوستاران لینوکس
    • ویرگول من
« پاسخ #17 : 09 اردیبهشت 1400، 02:31 ب‌ظ »
سلام.
سیستم عامل عای دیگه مثل ابونتو را امتحان کردی ؟؟

گفتید رفتم بصورت لایو در mint و manjaro امتحان کردم ، در هردوتایشان درست عمل کرد.
امان از دست این MX linux .
می دانید یک سایتی باعث شده بود که هوس MX Linux به سرم بزند. با اختلاف هزار امتیاز همیشه پیشتاز نشانش می دهد.
بنده خدا دبیان را می خواستم بندازمش آشغال این را نصب کنم!!!!!!!!!

https://distrowatch.com/dwres.php?resource=popularity
اره.توزیع خیلی خوبی نیست. ](*,)
Its The legendery alireza138812

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19688
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
پاسخ : توزیع در حالت لایو (حل شد)
« پاسخ #18 : 11 اردیبهشت 1400، 03:15 ب‌ظ »
گفتید رفتم بصورت لایو در mint و manjaro امتحان کردم ، در هردوتایشان درست عمل کرد.
می دانید یک سایتی باعث شده بود که هوس MX Linux به سرم بزند. با اختلاف هزار امتیاز همیشه پیشتاز نشانش می دهد.

مشکل از اون پایگاه نیست. اون داره کارش رو درست انجام می‌ده. مشکل، برداشت شما زا آمار اون پایگاهه. اون فهرستی که اون بغل هست و ترتیبش، صرفاً نشون‌دهندهٔ تعداد نمایش صفحهٔ مربوط به اون توزیع در همون پایگاه در ۶ ماه گذشته است. طبیعیه که توزیع‌های جدید و کم‌تر شناخته‌شده، اون‌جا بیان بالا. چون خیلی‌ها می‌رن ببینن این توزیع جدید چیه.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین norouzi90

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 769
  • Linux Mint
پاسخ : توزیع در حالت لایو (حل شد)
« پاسخ #19 : 11 اردیبهشت 1400، 03:47 ب‌ظ »

مشکل از اون پایگاه نیست. اون داره کارش رو درست انجام می‌ده. مشکل، برداشت شما زا آمار اون پایگاهه. اون فهرستی که اون بغل هست و ترتیبش، صرفاً نشون‌دهندهٔ تعداد نمایش صفحهٔ مربوط به اون توزیع در همون پایگاه در ۶ ماه گذشته است. طبیعیه که توزیع‌های جدید و کم‌تر شناخته‌شده، اون‌جا بیان بالا. چون خیلی‌ها می‌رن ببینن این توزیع جدید چیه.

بله، درست فرمودید.

نقل‌قول
Only one hit per IP address per day is counted.

نقل‌قول
They simply show the number of times a distribution page on DistroWatch.com was accessed each day, nothing more.