انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: انتخاب گوشی مناسب برای نصب اوبونتو تاچ  (دفعات بازدید: 1402 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین ashkan.2019

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 81
اینجا : https://devices.ubuntu-touch.io/ مثل اینکه گفته ۶۰ تا دیوایس هستن که اوبونتو تاچ رو میشه روشون نصب کرد حالا می خواستم ببینم کدوم گوشی ها سازگاری بیشتری با ubuntu touch دارن البته می خوام که تو ایران بشه پیداش کرد   :D

و یه سوال دیگه اینکه آیا نرم افزارهای کاربردی مثل واتساپ و تلگرام و اینستاگرام و ... روی اوبنتو تاچ هم معادلی داره یا نه ؟

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1923
پاسخ : انتخاب گوشی مناسب برای نصب اوبونتو تاچ
« پاسخ #1 : 20 خرداد 1400، 07:27 ب‌ظ »
همینطور که گفتی 60 تا زده باشه که البته احتمالا خیلی سازگار هستند اینا ولی حتی داخل مشخصات اینا هم بری متوجه میشی بازم بعضیاشون یه سری قابلیت های گوشی کار نمیکنه.. که البته باز این بنظرم خیلی بهتره قبلا یادم داشتم یه سری گوشی نگاه میکردم روش چجوری گنو/لینوکس نصب میشه (سیستم عاملش یادم نیس) اکثر گوشی ها چیزای مهمش پشتیبانی نمیشد مثلا بعضیا دوربین gps و چیز های مهم هرکدوم گوشی مشکلاتی داشتند...
و اگه قصد خرید گوشی داری میتونی یه گوشی گنو/لینوکسی بخری که به صورت پیش فرض این قابلیت داشته باشه و کاملا درست کار کنه نمونش محصولات pine64 که متاسفانه همینطور که گفتی به آسانی این گوشی ها در ایران پیدا نمیشن برد هاشم بزور پیدا میشه...
و اینستاگرام فک کنم میشه ولی دقیقا برنامه خودش نیست و مثل اندروید شاید خوب نباشه ولی میتونی خب برنامه هارو از این آدرس ببینی خب
https://open-store.io

منم خیلی دوست دارم گوشیم اندروید نباشه ولی چون اموزش زیادی نیست یا اینکه اصلا دیدم اگه بخوام نصب کنم نصف گوشیم کلا کار نمیکنه /:
منو از این کار زده کرد ولی در آینده خیلی دوست دارم اینکارو انجام بدم چون یه حریم خصوصی حتی در مواقعی مهم تر از سیستم ما همین گوشی ها هستند..  :)

آفلاین ashkan.2019

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 81
« پاسخ #2 : 20 خرداد 1400، 08:23 ب‌ظ »
همینطور که گفتی 60 تا زده باشه که البته احتمالا خیلی سازگار هستند اینا ولی حتی داخل مشخصات اینا هم بری متوجه میشی بازم بعضیاشون یه سری قابلیت های گوشی کار نمیکنه.. که البته باز این بنظرم خیلی بهتره قبلا یادم داشتم یه سری گوشی نگاه میکردم روش چجوری گنو/لینوکس نصب میشه (سیستم عاملش یادم نیس) اکثر گوشی ها چیزای مهمش پشتیبانی نمیشد مثلا بعضیا دوربین gps و چیز های مهم هرکدوم گوشی مشکلاتی داشتند...
و اگه قصد خرید گوشی داری میتونی یه گوشی گنو/لینوکسی بخری که به صورت پیش فرض این قابلیت داشته باشه و کاملا درست کار کنه نمونش محصولات pine64 که متاسفانه همینطور که گفتی به آسانی این گوشی ها در ایران پیدا نمیشن برد هاشم بزور پیدا میشه...
و اینستاگرام فک کنم میشه ولی دقیقا برنامه خودش نیست و مثل اندروید شاید خوب نباشه ولی میتونی خب برنامه هارو از این آدرس ببینی خب
https://open-store.io

منم خیلی دوست دارم گوشیم اندروید نباشه ولی چون اموزش زیادی نیست یا اینکه اصلا دیدم اگه بخوام نصب کنم نصف گوشیم کلا کار نمیکنه /:
منو از این کار زده کرد ولی در آینده خیلی دوست دارم اینکارو انجام بدم چون یه حریم خصوصی حتی در مواقعی مهم تر از سیستم ما همین گوشی ها هستند..  :)
خیلی ممنون
دوستان تجربه دیگه ای ندارید؟

آفلاین آرمان اسماعیلی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2366
« پاسخ #3 : 20 خرداد 1400، 09:30 ب‌ظ »
خب سطح پشتیبانی داخل همون صفحه هست دیگه. هر گوشی‌ای که داخل ایران هست و پشتیبانی بهتری داره رو انتخاب کن.

شبکه‌های اجتماعی رو هم مجبوری نسخه‌ی وب استفاده کنی و اپلیکیشن بومی ندارن. اکانت گوگل رو هم نمی‌تونی وارد کنی تا مخاطبینت سینک بشن.

کلا باید با خیلی از چیزایی که بهشون عادت کردی خدافظی کنی!
صفحه‌ی من در اینستاگرام: ‎‎@armanes92

آفلاین Fadaei.a

• Full Member
  • *
  • ارسال: 109
« پاسخ #4 : 09 آبان 1400، 03:45 ب‌ظ »
با سلام

با عرض معذرت که تایپیک قدیمی را بالا آوردم.
اتفاقا چندسال هست که من میخواهم برروی دستگاه گوشی موبایل خودم اوبونتوتاچ داشته باشم. همیشه هم پیگیر بودم. تا اینکه بالاخره فرصت فراهم شد و یک دستگاه گوشی موبایل Xiaomi note 9s مخصوص این مورد تهیه کردم. در اولین قدم باید بوت لودر آن را باز کنم. اواخر همین هفته یعنی پنجشنبه 13 آبان بوت لودر گوشی من باز میشود (دقیقا یکی از دلایلی که باید از پروژههای گنو/لینوکس حمایت بشود). من مراحل را انجام میدهم و برای علاقمندان نتایج را همینجا اعلام میکنم.

پ.ن1: در همین قدم اول برای باز کردن بوت لودر گوشی، مجبور شدم از لپ تاپ داداشم که ویندوز دارد، استفاده کنم. 
پ.ن2: در جواب یکی از دوستان که گفته بودند برنامه های اندروید در اوبونتو تاچ معادل دارند، با تحقیقاتی که انجام دادم، تحت شرایطی میشه بسته های apk را در توزیع اوبونتو تاچ استفاده کرد. که چیزی شبیه به همان پروژه Wine برای اوبونتو است. که بنظرم ارزشش را دارد.
پ.ن3: بنظر شخصی بنده، استفاده از گوشیهای note 8pro، note 9 pro/pro-max/s/poco M2 pro از برند Xiaomi و در رده پایینتر از S7 Edge استفاده شود.

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
« پاسخ #5 : 09 آبان 1400، 04:05 ب‌ظ »
منتظریم که نتایج رو بگید. :)
میدونید که زکات علم نشر آن است

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19688
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #6 : 09 آبان 1400، 04:16 ب‌ظ »
البته اوبونتو تاچ در همون زمان اوبونتو ۱۶٫۰۴ خیلی چیز جذابی بود. الآن اگه بخوام چیزی روی گوشیم نصب کنم، می‌رم سراغ Mobian:
https://mobian-project.org
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
« پاسخ #7 : 09 آبان 1400، 04:27 ب‌ظ »
ایول اقا دانیال این ها رو از کجا پیدا می کنید این لوگوی دبیان رو ادم می بینه انرژی میگیره ;D
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #8 : 09 آبان 1400، 04:45 ب‌ظ »
پروژهٔ معروفیه. من خودم هم رو گوشیم داشتمش. منتها چون هنوز اون نگارشی از modemmanager که به گوشی من می‌خوره، تو مخازن دبیان نیومده، موقتاً برگشتم رو لینیج تا وقتی به‌روز شه.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین ali7rangoo

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 282
  • I am a gnu/linux user
« پاسخ #9 : 09 آبان 1400، 04:58 ب‌ظ »
ایول اقا دانیال این ها رو از کجا پیدا می کنید این لوگوی دبیان رو ادم می بینه انرژی میگیره ;D
البته فکر کنم خودش از اندروید 86 استفاده میکنه ;D
خداوند دنیا رو open source قرار داده .
پس باید سورسش رو تغییر بدیم و اون رو به  سوی مثبت ببریم.
vim world

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #10 : 10 آبان 1400، 03:56 ق‌ظ »
نه

آفلاین behzad121

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 510
  • آرچ + گنوم
« پاسخ #11 : 10 آبان 1400، 08:51 ق‌ظ »
یه چیزایی در مورد اوبونتو تاچ هم در زومیت گفتن
https://www.zoomit.ir/mobile-learning/223634-install-ubuntu-touch-on-your-android-device/
ولی بنظرم نصب اوبونتو تاچ روی اندروید بدلایل سخت افزاری زیاد ایده خوبی نیست و ممکنه مشکلاتی رو ایجاد کنه اما میشه اوبونتو تاچ رو روی دسکتاپ هم نصب و تجربه کرد. فعلا گنو/لینوکس در زمینه موبایل یکم عقب هستش.
ویرایش:
اگه بتونید گوشی هایی که اوبونتو دارند رو توی آمازون پیدا کنید میتونید از طریق مالتینا یا سایت های مشابه معتبر بخریدش که از آمازون بیارن براتون.
« آخرین ویرایش: 10 آبان 1400، 08:58 ق‌ظ توسط behDev »
دیگه زیاد اینجا نیستم و بیشتر تو گروه‌های گنو/لینوکسی تلگرام کمک می‌کنم، دور از هیچ اذیت و حواشی. تلگرام: behdev@

آفلاین 🇮🇷

• رضا حسین‌زاده
  • High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1001
  • کنجکاو
    • Reza
« پاسخ #12 : 10 آبان 1400، 10:57 ق‌ظ »
ببخشید حالا که حرفش شد یه سوال دارم دیگه بهتره تاپیک جدید باز نکنم، آيا من اگر یه توزیع گنو رو توی موبایل نصب کردم و خوب کار نکرد یا مشکلی پیش اومد راهی هست دوباره اندروید نصب کنم؟
جست و جو کنید و چیز های جدید بیابید

آفلاین behzad121

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 510
  • آرچ + گنوم
« پاسخ #13 : 10 آبان 1400، 11:04 ق‌ظ »
ببخشید حالا که حرفش شد یه سوال دارم دیگه بهتره تاپیک جدید باز نکنم، آيا من اگر یه توزیع گنو رو توی موبایل نصب کردم و خوب کار نکرد یا مشکلی پیش اومد راهی هست دوباره اندروید نصب کنم؟
احتمالا مثل روال های قبلی که گوشی رو میزنیم به کامپیوتر و نصب میکنیم اینم همینجوریه ولی تا حالا هیچکس نخواسته اندروید رو بریزه روی اوبونتو تاچ. توی گوگل سرچ کنید یه نتیجه هم نیست حتی.
« آخرین ویرایش: 10 آبان 1400، 11:06 ق‌ظ توسط behDev »
دیگه زیاد اینجا نیستم و بیشتر تو گروه‌های گنو/لینوکسی تلگرام کمک می‌کنم، دور از هیچ اذیت و حواشی. تلگرام: behdev@

آفلاین ali7rangoo

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 282
  • I am a gnu/linux user
« پاسخ #14 : 10 آبان 1400، 12:47 ب‌ظ »
نه
پس عوض کردید.چون اگه یادم باشه قبلا میگفتید اندروید ۸۶ رو خودتون کامپایل کردید و دارید ازش استفاده میکنید
خداوند دنیا رو open source قرار داده .
پس باید سورسش رو تغییر بدیم و اون رو به  سوی مثبت ببریم.
vim world