انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: ویندوزد ۱۱ پیشرفت یا پسرفت ؟  (دفعات بازدید: 7756 بار)

0 کاربر و 10 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین mamadism

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 712
    • راه های ارتباطی
پاسخ : ویندوزد ۱۱ پیشرفت یا پسرفت ؟
« پاسخ #30 : 05 تیر 1400، 06:32 ب‌ظ »
هروقت دوستان می نویسند لینوکس من فکر میکنم یه هکر یا برنامه نویس خفن داره نظر میده
ذهنم سریع میره به سمت هسته ](*,)
ما منظورمون سیستم عامل و توزیع های لینوکسه دیگ
پیچیدش نکن

آفلاین warlock

• Full Member
  • *
  • ارسال: 135
« پاسخ #31 : 05 تیر 1400، 06:39 ب‌ظ »
درباره wsl حدس و نظر من اینه که مایکروسافت اونو برای اجرای برنامه های لینوکس به صورت راحت تر و بدون نیاز به شبیه سازی ساخته.

اینطور نیست که مثلا قرار مایکروسافت توبه کرده باشه و قرار باشه کرنل و برنامه هاشو تغییر بده و با لینوکس سازگار کنه(مگه فیلم علمی، تخیلی ، هندیه؟) یه جورایی داره لینوکس رو با خودش سازگار میکنه شرکت هایی مثل مایکروسافت و ادوبی کارشون اینه که یه محصول رو بگیرن و تا جایی که میشه تغییرش بدن(حتی تا نابود کردن اون محصول) و مثل بقیه محصولاتشون ارائه بدنش

edge هم دیگه نداریم الان edge chrome داریم یا یه همچین چیزی یه مرورگر که از موتور مرورگر کروم استفاده میکنه و مثل yandex یا vivaldi  هست

ویژگی های ویندوز 11
https://www.microsoft.com/en-gb/windows/windows-11

فعلا چیز زیادی نگفتن و فقط در حد اینکه رابط کاربری چه تغییر کرده از ویژگی هاش گفتن( و اجرای برنامه های اندروید به صورت مستقیم)
« آخرین ویرایش: 05 تیر 1400، 06:52 ب‌ظ توسط warlock »

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1923
« پاسخ #32 : 05 تیر 1400، 06:51 ب‌ظ »
اووو اولا فک میکردم شایعس مثل سال های پیش ولی انگار جدی و قراره بیاد :-k
همونطور که گفتش خب معلومه همه ما عیب تو ویندوز میبینیم و آزاد نیست...  ولی حالا یه  موضوع راه بندازیم هی ازش بد بگیم؟(:
بالاخره ویندوز هم رابط کاربری خوبی داره و هنوز نصبش نکردیم نمیشه بگیم چطوره؟ ولی فکر میکنم خیلی تغییرات توش انجام داده باشن حالا جدا از ظاهر خیلی مشکلات مهم تری هم اخه داشتش..
به هرحال همونطور که گفتید منم طرف ویندوز نمیرم البته شاید تستی ببینم چجور و.. ولی جایگزین گنو/لینوکس «هرگز» البته اگه کاملا آزاد بشه و.. بازم جای بحث داره ولی همونطور که گفتید بنظر منم ممکن نیست یا اونجور که میخوایم نمیشه((: ;)
شایعه چیه خبر مرگش  :D دیروز مراسم رونماییش بود (من چون خودم خیلی خیلی خیلی ازش بدم میاد اینطوری میگم نمیتونم نگم ولی هیچ دشمنی ندارم و نمی‌خواهم بحث به بد گویی ویندوز بکشه)

ولی رابطش که تا همین ۱۰ کپی کی دی ای ما بود و جای بحث داره باید دید با این ۱۱ چه کردن

اوهوم منم رو مخمه مقداری((:
اره قبلا شنیده بودم یه قابلیتایی ویندوز 10 هم از گنوم اسکی رفته بود//:
رو مخ ترش اینه یه عده میان میگن اینارو ویندوز داره ... انگار مثلا گنوم و.. اسکی رفتن  :(

آفلاین 🇮🇷

• رضا حسین‌زاده
  • High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1001
  • کنجکاو
    • Reza
« پاسخ #33 : 05 تیر 1400، 06:53 ب‌ظ »
باسلام
لینوکس هسته هست چه چیزش باید ساده بشه تا مردم بیان برای استفاده؟؟؟؟
منظور، توزیع های لینوکس هست
جست و جو کنید و چیز های جدید بیابید

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
« پاسخ #34 : 05 تیر 1400، 07:41 ب‌ظ »
حقیقتا ویندوز  قدرتمند تر از قبل شده
هم از نظر محصولات بازار غالب شده
هم رابطش رو داره توسعه میده
بنظرم داره بهتر میشه (ناامن بودن اطلاعات و اینچیزارو قبول دارم)
درسته بهتر شده بعضی جا ها
ببین حقیقتا لینوکس نتونسته توی بحث بازار ماکروسافتو شکست بده
فکر میکنم علت اصلی برتریش بر لینوکس (توی بازار جهانی) ساده تر بودن رابط کاربریش و مناسب بودنش برای افرادمبتدیه
دلیل اصلی اینکه لینوکس نتونسته شکستش بده(در بحث بازار) حرفه ای تر بودنه لینوکسه
فرض کنین یه برنامه هست که توی سافت وار سنتر نیست و یک ادم مبتدی هستید
چقدر سخت میشه نصبش ؟ به خودتون نگاه نکنین که برای من کاری نداره یادگرفتنش ادم تا ادم فرق داره
رابط کاربری لینوکس قشنگه اما کار با لینوکس حرفه ای تره تا ویندوز و محصولاتش هم کمتره نسبت به ویندوز (مثلا بازی)
من خودم خیلی لینوکس رو بیشتر دوست دارم اما چه کنم وقتی استاد میگ برنامه ویندوزی متلب و اتوکد و اس اس پی اس و اینا رو استفاده کن یا یوبی سافت (مثلا) نمیاد برای لینوکس بازی بسازه !
حقیقتا لینوکس میتونه خیلی راحت ویندوزو بزنه کنار فقط یکی تبلیغ لازمه و دیگری ساده تر کردن برخی کارها
کاملا مخالفم کاملا کار با ویندوزد بسیار سخت تره و هدف گنو لینوکس اصلا شکست ویندوزد نیست که هیچ نیازی به هرفه ای بودن هم نیست خود من دو ساله اینجا هستم غقط چنتا دستور کاربردی بلدم اون هم کم پیش میار لازمم بشه
کی گفته نصب نرم افزار سخته یا میری گرافیکی نصب میکنی یا چهار کلمه مینویسی میشینی برات نصب میکنه این خیلی ادم حرفه ای میخواد ؟ از این ساده تر ولی تو ویندوزد
میگردی برنامه رو از اینترنت دانلود میکنی بعد میری تو فایل ها بازش میکنی باید انتی ویروست خاموش باشه بعدی بعدی مکان نصب رو میزاری بعدی بعدی و باز هم بعدی هالا دوباره میری تو فایل دانلودی فایل کرک رو میزاری تو مکان نصب برنامه رو اجرا میکنی و..... این سادس الان ؟
دیگه چی سخته؟
ما نیازی هم به کنار زدن ویندوزد نداریم
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #35 : 05 تیر 1400، 07:42 ب‌ظ »
سلام
چیزی که من تو ویدیو دیدم جالب بود و بنظرم خوب اومد
ضمنا همونطور که دوستان گفتن مایکروسافت تغییر زیاد داشته و من بخاطر رشته تحصیلم مجبورم از ویندوز هم استفاده کنم بهتون میگم که ویندوز مث تونل وحشت که نیس اینجوری میگین ;D
بعدشم بقول جادی خودت رو درگیر ابزار نکن ;)
تونل وحشت ؟ من وحشت ندارم تنفر دارم به شدت
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #36 : 05 تیر 1400، 07:53 ب‌ظ »
به نظر من از خیلی جهات، لینوکس ساده تره. DE بحث مهمی توی ساده بودنه و شما به Gnome دقت کنید میبینید که چقدر ساده هست.
گنوم خوبه و البته که عادت تاثیر داره
ولی انصافا نصب کردن تو لینوکس خیلی حرص داره تا یاد بگیری درحالی که توی ویندوز همش نکست میزنی
امیدوارم مردم بالاخره بفهمن لینوکس چقدر قویتره و همچنین امیدوارم لینوکس از این هم ساده تر بشه !

چیش سخته ؟
گرافیکی که گفتم خیلی راحته با ترمینال هم مینویسی با دسترسی سودو پکیج منیجر اپت بیا این برنامه رو نصب کن این سخته امنیت از این بیشتر نصب ویندوزد چنتا ویروس وارد سیستم میشه؟

آفلاین mamadism

• Hero Member
  • *
    • راه های ارتباطی
« پاسخ #37 : 05 تیر 1400، 07:56 ب‌ظ »
کاملا مخالفم کاملا کار با ویندوزد بسیار سخت تره و هدف گنو لینوکس اصلا شکست ویندوزد نیست که هیچ نیازی به هرفه ای بودن هم نیست خود من دو ساله اینجا هستم غقط چنتا دستور کاربردی بلدم اون هم کم پیش میار لازمم بشه
کی گفته نصب نرم افزار سخته یا میری گرافیکی نصب میکنی یا چهار کلمه مینویسی میشینی برات نصب میکنه این خیلی ادم حرفه ای میخواد ؟ از این ساده تر ولی تو ویندوزد
میگردی برنامه رو از اینترنت دانلود میکنی بعد میری تو فایل ها بازش میکنی باید انتی ویروست خاموش باشه بعدی بعدی مکان نصب رو میزاری بعدی بعدی و باز هم بعدی هالا دوباره میری تو فایل دانلودی فایل کرک رو میزاری تو مکان نصب برنامه رو اجرا میکنی و..... این سادس الان ؟
دیگه چی سخته؟
ما نیازی هم به کنار زدن ویندوزد نداریم
معمولا میگن عشق طرفو کور کرده
اما تورو تنفر  ;D
خون خودتو واسه این چیزا کثیف نکن
توی این تاپیک هیچ اتفاقی قرار نیست بیوفته و هیچ حرفی هیج تاثیری روی لینوکس و ویندوز نداره
ما فقط داریم نظراتمونو میزاریم اینجا توسعه ویندزد (به قول خودت) و لینوکس دست ادمای دیگست

آفلاین mamadism

• Hero Member
  • *
    • راه های ارتباطی
« پاسخ #38 : 05 تیر 1400، 07:57 ب‌ظ »
به نظر من از خیلی جهات، لینوکس ساده تره. DE بحث مهمی توی ساده بودنه و شما به Gnome دقت کنید میبینید که چقدر ساده هست.
ولی انصافا نصب کردن تو لینوکس خیلی حرص داره تا یاد بگیری درحالی که توی ویندوز همش نکست میزنی
امیدوارم مردم بالاخره بفهمن لینوکس چقدر قویتره و همچنین امیدوارم لینوکس از این هم ساده تر بشه !

چیش سخته ؟
گرافیکی که گفتم خیلی راحته با ترمینال هم مینویسی با دسترسی سودو پکیج منیجر اپت بیا این برنامه رو نصب کن این سخته امنیت از این بیشتر نصب ویندوزد چنتا ویروس وارد سیستم میشه؟
من خارج از سافتوار سنتر رو گفتم با دقت بیشتری بخون قبلیا رو هم بخون

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #39 : 05 تیر 1400، 08:02 ب‌ظ »

چیش سخته ؟
من خارج از سافتوار سنتر رو گفتم با دقت بیشتری بخون قبلیا رو هم بخون
عزیز خوندم من هم ترمینال رو گفتم هم گرافیکی که هیچ کدوم هم سخت نیست مگه بخوای از سورس کامپایل کنی که اینطوری اصلا نمی تونی راضی کنیشون

آفلاین mamadism

• Hero Member
  • *
    • راه های ارتباطی
« پاسخ #40 : 05 تیر 1400، 08:06 ب‌ظ »
بنظرم کلا بحث راضی کردن مردم بی فایده است
چون این بحث واقعا هیچ تاثیری روی توسعه ویندوز یا لینوکس نداره

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #41 : 05 تیر 1400، 08:14 ب‌ظ »
اره اینجا هم کافه هست فقط اوم یم بحث کنیم
ولی یک فکری برای اینکه نیازی به استفاده از ترمینال برای تازه کار ها نباشه اول اسنپ رو حذف کنی بعد فروشگاه نرم افزار ها گنوم رو نصب کنی اون وقت دیگه با اسنپ هم سر و کله نمیزنی هم گرافیکی با apt نصب میکنی درسته؟
با apt  میشه دیگه؟

آفلاین mamadism

• Hero Member
  • *
    • راه های ارتباطی
« پاسخ #42 : 05 تیر 1400، 09:38 ب‌ظ »
اره اینجا هم کافه هست فقط اوم یم بحث کنیم
ولی یک فکری برای اینکه نیازی به استفاده از ترمینال برای تازه کار ها نباشه اول اسنپ رو حذف کنی بعد فروشگاه نرم افزار ها گنوم رو نصب کنی اون وقت دیگه با اسنپ هم سر و کله نمیزنی هم گرافیکی با apt نصب میکنی درسته؟
با apt  میشه دیگه؟
ببین فروشگاه واقعا جای کار داره و خوبه ولی همه نرم افزار هارو نداره
من خودم نت بینز میخواستم نصب کنم واسه اوبونتو تو فروشگاه بود اما دبیان نداشتش
پیر شدم پاش اخرشم رفتم از اسنپ گرفتمش

آفلاین amini_am

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 62
« پاسخ #43 : 06 تیر 1400، 12:47 ق‌ظ »
ری‌اکشن درک تیلور (دیستروتیوب) هم با حال بود  ;D ;D
https://www.youtube.com/watch?v=aYlfkUt6x_8