انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: ویندوزد ۱۱ پیشرفت یا پسرفت ؟  (دفعات بازدید: 7775 بار)

0 کاربر و 14 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین S Y N C R E X

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 806
  • The Control Is The Power
    • syncrex.me
پاسخ : ویندوزد ۱۱ پیشرفت یا پسرفت ؟
« پاسخ #15 : 04 تیر 1400، 08:24 ب‌ظ »
نقل‌قول
خریدی؟
آره ، پارسال ، ایکس‌باکس وان .

نقل‌قول
چه امکاناتی داره؟
چه  خدماتی؟
درازای سرچ کردن با بینگ و جواب دادن به یسری سوالای اطلاعات عمومی بهم امتیاز میده (پوینت ماکروسافت) که با اون امتیازها می‌تونم محصولات ماکروسافت رو بخرم ، تا الان حداقل دو سه میلیون تومن بازی خریدم بدون اینکه پولی پرداخت کنم (با همون پوینت‌ها) ، یه بخش تخفیف بازی داره که همیشه توش بازی تخفیف خورده هست ، یه اشتراک گیم‌پس داره که من هرماه تهیش میکنم و بهم اجازه میده حدود ۴۰۰ بازی رو دانلود و بازی کنم (بازیهایی مثل بتلفیلد و فورزا و جی تی ای و....) ، همه این‌ها رو هم همزمان روی پی سی بهم میده ، مثلا JustCause4 ای که روی کنسولم با پوینت و در روز تخفیفش گرفتم 15دلار رو میتونم روی پی سیم هم بازی کنم ، به شکل خفنی بازی‌های کنسول‌های نسل قبلش رو کامل ساپورت میکنه و تا الان ۳بار بازی Black رو که برای کنسول نسل اولش هست تموم کردم ، سیستم تعاملی که برای دوستان توی شبکه ایکس‌لایو گذاشته خیلی منطقی و کاربردی هست ، امکانات بسیار خوبی هم داره که برای ایرانی‌ها در دسترس نیست ، مثل قرعه‌کشی ماهانه با جایزه کنسول یا گیم‌پس مادام‌العمر! ، یا سفارشی سازی رنگ و طرح دسته قبل از خرید ، استور خیلی غنی از فیلم و سریال ، اپلیکیشن‌های کاربردی مثل KODI ، اجازه توسعه بازی روی کنسول به همه و ارائه ابزارش در استور خود کنسول ، اجازه پابلیش تقریبا هر بازی توسط هر توسعه‌دهنده‌ای .

نقل‌قول
سیاست چی؟
روی خوش به متن باز ، WSL ، VSCode ، ماشین حساب ویندوز (متن باز کردنش) ، تغییر از رویکرد دیدن لینوکس به عنوان سرطان به خرید گیت‌هاب ، کمک‌هاش به خیریه‌ها و راه‌اندازی مدارس مجهز در کشورهای محروم ، و....

من هم شخصا در نوجوانی و آتش لینوکس و فلسفه اوبونتو ، ماکروسافت رو خیلی محکوم می‌کردم و خودم رو خیلی محدود! ، الان دید بازتری دارم ، اپل رو همچنان زندان می‌بینم (اما مک‌بوک با چیپ آرمش رو خیلی دوست دارم داشته باشم) ، ولی ماکروسافت رو خیلی بهتر از قبل ، از دید من هم متن‌باز و هم کپی رایت جایگاه خودشون رو دارن و خوبی‌ها و بدی‌های خودشون رو ، خودم سال‌هاست دوست دارم بازی بسازم و بفروشم ، این یعنی من نیاز و علاقه به تولید و فروش محصول تحت کپی‌رایت دارم ، درکنارش هم سال‌هاست نقشه ایجاد یک دسکتاپ کاربردی و زیبا بر پایه KDE رو دارم ، پس نباید به خاطر هیچکدوم اون‌یکی رو نقض کنم یا کنار بزارم ، بهتر بنظر میاد وقتی که هرکدوم رو در جای درست خودش بکار ببرم .
« آخرین ویرایش: 04 تیر 1400، 08:31 ب‌ظ توسط vmxcodex »

آفلاین مرتضی . م

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1116
« پاسخ #16 : 04 تیر 1400، 08:42 ب‌ظ »
ویندوز حقیقتا پیشرفت کرده تو این چندسال اخیر همونطور که مثال زدن wsl و کار کردن بخشی از توسعه دهنده های مایکروسافت روی لینوکس، خرید گیتهاب و...
رابط کاربری ها که حالا بحث دومه ولی شما ببینید از اون ویندوز xp که هر دقیقه یه باگ، حفره یا هر چیز دیگه ای در میومد به ویندوز ۱۰ رسید که واقعا نسبت به قدیم پایدار تره
استورش رو واقعا توی ۱۰ نسبت به ۸ یه ارتقای اساسی داده بود
از internet explorer به edge رسید که به نظرم توی خود ویندوز edge چیزی کمتر از رقباش مثل google chrome و firefox نداشته باشه ( البته به غیر از بحث مهم آزادی)
درسته توی قدیم یه مسخره بازی هایی و حماقت هایی داشته ولی واقعا پیشرفت های فنیش رو نباید انکار کنیم

آفلاین amini_am

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 62
« پاسخ #17 : 04 تیر 1400، 10:22 ب‌ظ »
به نظرم ویندوز از ایکس پی به اینور دیگه سیستم عامل نشد (نظر شخصی).

آفلاین - HOSSEIN -

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 250
« پاسخ #18 : 04 تیر 1400، 10:57 ب‌ظ »
چرا این رو میگید؟؟؟!!!
اتفاقاً به نظر من هر چی اونطرف تر میره بهتر میشه
عاشق کامپیوتر و کار های مرتبط به اون D;

آفلاین sameet

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 901
  • وبمستری به سبک سامیت
« پاسخ #19 : 04 تیر 1400، 11:41 ب‌ظ »
ویندوز ۱۱ به نظر من همونkde خوب مگه چقدر جا داشت این kde که براش یک ورژن دیگه ماکروسافت داد . من تجربش نکردم ولی خوب به نظر من فیچر خواصی بهش اضافه نشده !!! کسی که kde داشته باشه به نظر من خیلی هم بهتره !
وبمستری به سبک سامیت

آفلاین amini_am

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 62
« پاسخ #20 : 05 تیر 1400، 12:17 ق‌ظ »
چرا این رو میگید؟؟؟!!!
این رو زمانی متوجه شدم که توزیع‌های مختلف گنو/لینوکس رو دیدم که چقدر موثرتر از منابع استفاده می‌کنند. مسئله برای من به عنوان کاربر ویندوز 7 یا 10 زمانی بغرنج می‌شد که دو تا سه ماه از نصب ویندوز می‌گذشت و برای پردازش سنگین عملا قابل استفاده نبودند (با وجود مشخصات سخت افزاری نسبتا مناسب). البته حدس می‌زنم اوریجینال نبودن نرم‌افزارها و خود ویندوز هم بی‌تاثیر نبوده. با این حال با وجود باگ‌های امنیتی ویندوز ایکس پی، همیشه از کار کردن باهاش تجربه خوبی داشتم.

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
« پاسخ #21 : 05 تیر 1400، 08:10 ق‌ظ »
چرا این رو میگید؟؟؟!!!
این رو زمانی متوجه شدم که توزیع‌های مختلف گنو/لینوکس رو دیدم که چقدر موثرتر از منابع استفاده می‌کنند. مسئله برای من به عنوان کاربر ویندوز 7 یا 10 زمانی بغرنج می‌شد که دو تا سه ماه از نصب ویندوز می‌گذشت و برای پردازش سنگین عملا قابل استفاده نبودند (با وجود مشخصات سخت افزاری نسبتا مناسب). البته حدس می‌زنم اوریجینال نبودن نرم‌افزارها و خود ویندوز هم بی‌تاثیر نبوده. با این حال با وجود باگ‌های امنیتی ویندوز ایکس پی، همیشه از کار کردن باهاش تجربه خوبی داشتم.
اورجینال نبودن مشکلی نداره و تاثیری روی کارییی نداره
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #22 : 05 تیر 1400، 08:39 ق‌ظ »
درسته که دارید میگید چی متن باز شده چی رایگان شده مایکروسافت چقدر خوب شده ولی گربه برای رضا خدا موش می گیره؟ یا به فکر شکمشه؟
این ها همه نقشه ها پشتشه بله شما می گید که با سرچ تو بینگ پوینت ماکروسافت میده ولی از اون طرف چقدر اطلاعات شما گرفته میشه و از اون اطلاعات چند برابر پول در میاد ؟ مایکروسافت سرش به دیوار نخورده که ناگهان دست و دل باز بشه که اینها همه تفکر و نقشه پشتشونه
یک مثال میزنم
احتمالا گالری عکس گوشی تون که مال گوگل هست رو دیدید چقدر جالبه افراد مکان ها همه چیز رو جدا میکنه خوب مگه گوگل دیوانه هست که اینهمه چیز رو رایگان بده+۱۵ گیگ فضا ابری الان از این ها داره پول در میاره پول همه اطلاعات شما رو داره عکس ها و.... همه هم تجزیه و تحلیل شده و اما ده مستقیم میفرسته گوگل ما هم می بینیم و خیلی هم خوشحالیم این میشه معامله برد-برد  (نمی خوام بد بگم مثال زدم )
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین مرتضی . م

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1116
« پاسخ #23 : 05 تیر 1400، 03:11 ب‌ظ »
درسته که دارید میگید چی متن باز شده چی رایگان شده مایکروسافت چقدر خوب شده ولی گربه برای رضا خدا موش می گیره؟ یا به فکر شکمشه؟
ممکنه در مورد قسمت های انحصاریش حرف شما درست باشه ولی مثلا اگه به vscode اش اعتماد ندارید میتونید از vscodium استفاده کنید که بر اساس سورس vscode هست یا اصلا خودتون سورسش رو برای خودتون چک کنید و کامپایل کنید دیگه این جا که نمیتونه حرکتی بزنه!
واقعا رویکردش رو با ده سال پیش مقایسه کنید، هنوزم فکر میکنید بهتر نشده؟

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #24 : 05 تیر 1400، 03:47 ب‌ظ »
ممکنه در مورد قسمت های انحصاریش حرف شما درست باشه ولی مثلا اگه به vscode اش اعتماد ندارید میتونید از vscodium استفاده کنید که بر اساس سورس vscode هست یا اصلا خودتون سورسش رو برای خودتون چک کنید و کامپایل کنید دیگه این جا که نمیتونه حرکتی بزنه!
درسته بهتر شده بعضی جا ها

آفلاین mamadism

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 712
    • راه های ارتباطی
« پاسخ #25 : 05 تیر 1400، 05:01 ب‌ظ »
حقیقتا ویندوز  قدرتمند تر از قبل شده
هم از نظر محصولات بازار غالب شده
هم رابطش رو داره توسعه میده
بنظرم داره بهتر میشه (ناامن بودن اطلاعات و اینچیزارو قبول دارم)
درسته بهتر شده بعضی جا ها
ببین حقیقتا لینوکس نتونسته توی بحث بازار ماکروسافتو شکست بده
فکر میکنم علت اصلی برتریش بر لینوکس (توی بازار جهانی) ساده تر بودن رابط کاربریش و مناسب بودنش برای افرادمبتدیه
دلیل اصلی اینکه لینوکس نتونسته شکستش بده(در بحث بازار) حرفه ای تر بودنه لینوکسه
فرض کنین یه برنامه هست که توی سافت وار سنتر نیست و یک ادم مبتدی هستید
چقدر سخت میشه نصبش ؟ به خودتون نگاه نکنین که برای من کاری نداره یادگرفتنش ادم تا ادم فرق داره
رابط کاربری لینوکس قشنگه اما کار با لینوکس حرفه ای تره تا ویندوز و محصولاتش هم کمتره نسبت به ویندوز (مثلا بازی)
من خودم خیلی لینوکس رو بیشتر دوست دارم اما چه کنم وقتی استاد میگ برنامه ویندوزی متلب و اتوکد و اس اس پی اس و اینا رو استفاده کن یا یوبی سافت (مثلا) نمیاد برای لینوکس بازی بسازه !
حقیقتا لینوکس میتونه خیلی راحت ویندوزو بزنه کنار فقط یکی تبلیغ لازمه و دیگری ساده تر کردن برخی کارها

آفلاین electrical ali

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 88
  • !Have a giggity day
« پاسخ #26 : 05 تیر 1400، 05:19 ب‌ظ »
سلام
چیزی که من تو ویدیو دیدم جالب بود و بنظرم خوب اومد
ضمنا همونطور که دوستان گفتن مایکروسافت تغییر زیاد داشته و من بخاطر رشته تحصیلم مجبورم از ویندوز هم استفاده کنم بهتون میگم که ویندوز مث تونل وحشت که نیس اینجوری میگین ;D
بعدشم بقول جادی خودت رو درگیر ابزار نکن ;)

آفلاین 🇮🇷

• رضا حسین‌زاده
  • High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1001
  • کنجکاو
    • Reza
« پاسخ #27 : 05 تیر 1400، 05:57 ب‌ظ »
ویندوز ۱۱ یه تغییر خوب و کاربردی داره و اون هم اجرا کردن نرم افزار های اندروید هست. البته به قول یکی از دوستان انجمن، کیفیت اجراش هنوز مشخص نشده. ویندوز ۱۱ خوب شده ولی نه در حدی که باعث بشه من از مزایای گنو/لینوکس صرف نظر کنم و ویندوز استفاده کنم.
نقل‌قول
فکر میکنم علت اصلی برتریش بر لینوکس (توی بازار جهانی) ساده تر بودن رابط کاربریش و مناسب بودنش برای افرادمبتدیه
به نظر من از خیلی جهات، لینوکس ساده تره. DE بحث مهمی توی ساده بودنه و شما به Gnome دقت کنید میبینید که چقدر ساده هست.

اکثر قریب به ۱۰۰٪ مردم از ویندوز استفاده می کنن چون عادت کردن. اگه درباره مزایای بقیه سیستم های عامل مخصوصا توزیع های گنو/لینوکس بدونن، احتمال مهاجرتشون زیاده.
درباره wsl هم بگم که هیچوقت نمی تونه جای نیاز به لینوکس رو بگیره.

در نهایت بگم که امکانات ویندوز زیاد شده ولی خیلی از این تحولات رو از روی توزیع های گنو/لینوکس و DE هاش کپی کرده. مثل گوشه های گرد یا ویجت ها (Desklet). به نظر من یه سیستم عامل نباید همه چیز رو توی خودش بگنجونه.
جست و جو کنید و چیز های جدید بیابید

آفلاین mamadism

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 712
    • راه های ارتباطی
« پاسخ #28 : 05 تیر 1400، 06:14 ب‌ظ »
به نظر من از خیلی جهات، لینوکس ساده تره. DE بحث مهمی توی ساده بودنه و شما به Gnome دقت کنید میبینید که چقدر ساده هست.
گنوم خوبه و البته که عادت تاثیر داره
ولی انصافا نصب کردن تو لینوکس خیلی حرص داره تا یاد بگیری درحالی که توی ویندوز همش نکست میزنی
امیدوارم مردم بالاخره بفهمن لینوکس چقدر قویتره و همچنین امیدوارم لینوکس از این هم ساده تر بشه !

آفلاین bed123derkelo

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 658
« پاسخ #29 : 05 تیر 1400، 06:27 ب‌ظ »
باسلام
نقل‌قول
نقل‌قول
امیدوارم مردم بالاخره بفهمن لینوکس چقدر قویتره و همچنین امیدوارم لینوکس از این هم ساده تر بشه !

...وکلی نقل قول دیگه :(

لینوکس هسته هست چه چیزش باید ساده بشه تا مردم بیان برای استفاده؟؟؟؟

گنو بنیاد نرم افزار های رایگان و آزاد
گنوم میز کار

هروقت دوستان می نویسند لینوکس من فکر میکنم یه هکر یا برنامه نویس خفن داره نظر میده
ذهنم سریع میره به سمت هسته ](*,)