انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: ویندوزد ۱۱ پیشرفت یا پسرفت ؟  (دفعات بازدید: 7763 بار)

0 کاربر و 4 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
پاسخ : ویندوزد ۱۱ پیشرفت یا پسرفت ؟
« پاسخ #45 : 06 تیر 1400، 09:43 ق‌ظ »
نقل‌قول
معمولا میگن عشق طرفو کور کرده
اما تورو تنفر 
کور نشدم تازه میفهمم چی دارم می بینم  ::)
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19697
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #46 : 07 تیر 1400، 06:44 ب‌ظ »
خیلی خوب گفتی یه شرکت تجاری هست و باید هم اینطوری باشه وگرنه درآمدش میاد پایین.
این که مایکروسافت باید پول در بیاره، مشکل خودشه، نه دیگران! وقتی به حقوق دیگران تجاوز می‌کنه باید با پشت دست زد تو دهنش. اگه نمی‌تونه مثل آدم پول دربیاره، خب ورشکست شه بره بیرون. جاش آفتابه‌سازی بزنه!

پول بده خدمات بگیر.
البته مایکروسافت بیش‌تر شبیه بچه‌ات رو تیربارون می‌کنیم، پول گلوله رو هم ازت می‌گیریمه!

یه قابلیت با حال هم که اضافه شده اینه که میتونی اپ های اندرویدی رو از ویندوز استور دانلود کنی و بدون شبیه ساز اجرا کنی(حالا اینکه چقدر خوب و بدون مشکل کار کنه رو خدا میدونه  :))
البته این کار رو با anbox که روی WSL نصب شده انجام می‌ده. یعنی یه گنو/لینوکس توش هست برای انجام این کارها!

آخه خیلی ضایع میشه که یه انجمن باشه ملت بشینن توش از ویندوز بد بگن :|
ضایع اینه که نرم‌افزار رو برای صلب آزادی مردم بدی دست ملّت.

ممکنه در مورد قسمت های انحصاریش حرف شما درست باشه ولی مثلا اگه به vscode اش اعتماد ندارید میتونید از vscodium استفاده کنید که بر اساس سورس vscode هست یا اصلا خودتون سورسش رو برای خودتون چک کنید و کامپایل کنید دیگه این جا که نمیتونه حرکتی بزنه!
همین کار هم کمک به مایکروسافته، چون باعث گسترش زیست‌بومش می‌شه. این که خوبه، حتا وقتی شما ویندوز کرکی استفاده می‌کنید هم دارید مستقیم به چیب مایکروسافت پول می‌ریزید!

ببین حقیقتا لینوکس نتونسته توی بحث بازار ماکروسافتو شکست بده
چون نرم‌افزارهای آزاد اصلاً علاقه‌ای به بازار و رقابت با کسی ندارن. خوبی نرم‌افزار آزاد، عدم وجود رقابت توشه. چرا می‌خواید به دروغ یه میدان مبارزه درست کنید؟

فکر میکنم علت اصلی برتریش بر لینوکس (توی بازار جهانی) ساده تر بودن رابط کاربریش و مناسب بودنش برای افرادمبتدیه
البته برتری‌ای که نداره. ولی ادامهٔ جمله غلطه. رابط کاربری ویندوز به هیچ‌وجه ساده نیست. اتّفاقاً خیلی سخت و پیچیده هم هست. هیچ فرد مبتدی‌ای در شرایط یکسان، نمی‌آد سادگی و راحتی گنوم رو ول کنه و بره سمت آشغال ویندوز!

بعدشم بقول جادی خودت رو درگیر ابزار نکن ;)
بحقث ابزار نیست اصلاً. بحث سبک زندگیه. این که شما عادت کنی به توسری خوردن و مورد تجاوز قرار گرفتن و بعد تعریف و تمجید و هدیه دادن به متجاوز.

منظور، توزیع های لینوکس هست
چیزی به اسم توزیع لینوکس وجود نداره. این‌ها توزیع‌های سیستم‌عامل گنو هستن که بهشون گنو/لینوکس هم می‌گن.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #47 : 07 تیر 1400، 06:57 ب‌ظ »
ای اقا دانیال دسدتون درد نکنه همین رو میخواستم بشنوم (بخونم ) حرف دل من رو میزنید
حالا حق ندارم متنفر باشم ؟
نقل‌قول
این که مایکروسافت باید پول در بیاره، مشکل خودشه، نه دیگران! وقتی به حقوق دیگران تجاوز می‌کنه باید با پشت دست زد تو دهنش. اگه نمی‌تونه مثل آدم پول دربیاره، خب ورشکست شه بره بیرون. جاش آفتابه‌سازی بزنه!
بله مثل ادم پول در بیاره نه از دزدی اطلاعات  >:(

دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین - HOSSEIN -

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 250
« پاسخ #48 : 07 تیر 1400، 07:55 ب‌ظ »
نقل‌قول
البته این کار رو با anbox که روی WSL نصب شده انجام می‌ده. یعنی یه گنو/لینوکس توش هست برای انجام این کارها

واقعاً؟؟؟!!!!
یعنی برای اجرای نرم افزار ها نیازه که wsl نصب کنیم؟؟؟
عاشق کامپیوتر و کار های مرتبط به اون D;

آفلاین 🇮🇷

• رضا حسین‌زاده
  • High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1001
  • کنجکاو
    • Reza
« پاسخ #49 : 07 تیر 1400، 08:04 ب‌ظ »
نقل‌قول
البته این کار رو با anbox که روی WSL نصب شده انجام می‌ده. یعنی یه گنو/لینوکس توش هست برای انجام این کارها

واقعاً؟؟؟!!!!
احتمالا خود ویندوز این کار رو انجام میده
جست و جو کنید و چیز های جدید بیابید

آفلاین - HOSSEIN -

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #50 : 07 تیر 1400، 08:04 ب‌ظ »
آقای بهزادی شما درست میگین، ویندوز و مایکروسافت جای بحث خیییلی زیادی داره
ولی به نظر من این بحث ها فایده ای نداره، چون کسی که طرفدار ویندوز باشه، هر کاری که بکنی باز هم از ویندوز استفاده میکنه و کسی هم که طرفدار لینوکس باشه هر کاری بکنید باز هم از لینوکس استفاده می‌کنه. پس بهتره به جای بحث کردن سر ویندوز یا لینوکس؟، به نظرات هر شخص احترام بگذاریم، هرکسی مایل است از ویندوز استفاده بکنه و هر کسی هم مایل است از لینوکس
به نظر من اگه قراره درمورد موضوع تاپیک(ویندوزد ۱۱ پیشرفت  یا  پسرفت ؟) صحبت کنیم، باید از دید افرادی که طرفدار ویندوز هستند صحبت بشه

آفلاین - HOSSEIN -

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #51 : 07 تیر 1400، 08:09 ب‌ظ »
نقل‌قول

واقعاً؟؟؟!!!!
احتمالا خود ویندوز این کار رو انجام میده
اینطور که می‌گویید یعنی داخل خود ویندوز11 به صورت پیش‌فرض قابلیت های wsl گنجانده شده؟

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19697
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #52 : 07 تیر 1400، 08:47 ب‌ظ »
اینطور که می‌گویید یعنی داخل خود ویندوز11 به صورت پیش‌فرض قابلیت های wsl گنجانده شده؟
بله. حتا گفته می‌شه فروشگاه مایکروسافت هم برای اکثر برنامه‌ها، نگارش اوبونتویی رو می‌گیره و با WSL اجرا می‌کنه.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #53 : 07 تیر 1400، 08:54 ب‌ظ »
بحث سر مجبور کردن افراد نیست داریم در محور پیشرفت ها  ::) و پسرفت های ویندوزد بحث میکنم

درسته نمیشه به راحتی یک گنو/لینوکسی رو مجبور به استفاده از ویندوزد کرد چون آزادی رو تجربه کرده مثلا میتونی به یک گنجشک که ار قفس ازاد شده بگی مثلا این قفس جدید خوشگل تر شده حتی میتونی توش غذا کلاغ رو هم بخوری توش !!!(نصب برنامه های اندروید) اینجوری میره تو قفس؟ نمیره دیگه
ولی میشه یکی که تو ویندوزده رو اورد رو گنو/لینوکس چون میتونی بگی اینجا میتونی به هر شکلی میخوای تغییرش بدی رایگانه و نیاز نیست برای غذا اواز بخونی هیچ گربه ای اینجا نیست (امنیت) و... حالا گنجشکه بیرون نمیاد ؟

آفلاین - HOSSEIN -

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #54 : 07 تیر 1400، 09:40 ب‌ظ »
بحث سر مجبور کردن افراد نیست داریم در محور پیشرفت ها  ::) و پسرفت های ویندوزد بحث میکنم

درسته نمیشه به راحتی یک گنو/لینوکسی رو مجبور به استفاده از ویندوزد کرد چون آزادی رو تجربه کرده مثلا میتونی به یک گنجشک که ار قفس ازاد شده بگی مثلا این قفس جدید خوشگل تر شده حتی میتونی توش غذا کلاغ رو هم بخوری توش !!!(نصب برنامه های اندروید) اینجوری میره تو قفس؟ نمیره دیگه
ولی میشه یکی که تو ویندوزده رو اورد رو گنو/لینوکس چون میتونی بگی اینجا میتونی به هر شکلی میخوای تغییرش بدی رایگانه و نیاز نیست برای غذا اواز بخونی هیچ گربه ای اینجا نیست (امنیت) و... حالا گنجشکه بیرون نمیاد ؟

خود من فکر نمیکنم که ویندوز برام مثل یه قفس میمونه و من رو مثل یک گنجشک اسیر کرده(اشتباه نشه درمورد لینوکس هم این فکر رو نمیکنم).

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
« پاسخ #55 : 07 تیر 1400، 10:45 ب‌ظ »
البته برتری‌ای که نداره. ولی ادامهٔ جمله غلطه. رابط کاربری ویندوز به هیچ‌وجه ساده نیست. اتّفاقاً خیلی سخت و پیچیده هم هست. هیچ فرد مبتدی‌ای در شرایط یکسان، نمی‌آد سادگی و راحتی گنوم رو ول کنه و بره سمت آشغال ویندوز!

تا حدودی با این موافق هستم. ولی خیلی زیاد هم رابط کاربری سختی نداره. قبول دارم کار با گنوم خیلی ساده و راحته ولی زیاد نمیشه تنظیماتی که روی کل سیستم اثر دارند رو توی گنوم پیدا کرد. البته این هم می‌تونه مزیت باشه و هم عیب.
مزیت اینکه نمیشه به راحتی تنظیمات حساس سیستم رو خراب کرد. و عیب اینکه برای بعضی کار‌ها یا باید رفت سراغ ترمینال یا برنامه‌های دیگه.
توی ویندوز میشه تقریبا همه‌ی تنظیمات سیستم رو گرافیکی عوض کرد. اما توی گنو/لینوکس، برای بعضی کار‌ها، تنها راه موجود استفاده از ترمیناله. مثل اکثر تنظیماتی که روی کل سیستم تاثیر گذارند. درسته که با yast میشه یه‌کار‌هایی کرد اما اون فقط توی opensuse و suse linux enterprise وجود داره.
میدونید که زکات علم نشر آن است

آفلاین 🇮🇷

• رضا حسین‌زاده
  • High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1001
  • کنجکاو
    • Reza
« پاسخ #56 : 08 تیر 1400، 02:10 ق‌ظ »
آقای بهزادی شما درست میگین، ویندوز و مایکروسافت جای بحث خیییلی زیادی داره
ولی به نظر من این بحث ها فایده ای نداره، چون کسی که طرفدار ویندوز باشه، هر کاری که بکنی باز هم از ویندوز استفاده میکنه و کسی هم که طرفدار لینوکس باشه هر کاری بکنید باز هم از لینوکس استفاده می‌کنه. پس بهتره به جای بحث کردن سر ویندوز یا لینوکس؟، به نظرات هر شخص احترام بگذاریم، هرکسی مایل است از ویندوز استفاده بکنه و هر کسی هم مایل است از لینوکس
به نظر من اگه قراره درمورد موضوع تاپیک(ویندوزد ۱۱ پیشرفت  یا  پسرفت ؟) صحبت کنیم، باید از دید افرادی که طرفدار ویندوز هستند صحبت بشه
آقای بهزادی بحث رو شروع نکردن
جست و جو کنید و چیز های جدید بیابید

آفلاین مرتضی . م

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1116
« پاسخ #57 : 08 تیر 1400، 06:57 ق‌ظ »

یه قابلیت با حال هم که اضافه شده اینه که میتونی اپ های اندرویدی رو از ویندوز استور دانلود کنی و بدون شبیه ساز اجرا کنی(حالا اینکه چقدر خوب و بدون مشکل کار کنه رو خدا میدونه  :))
البته این کار رو با anbox که روی WSL نصب شده انجام می‌ده. یعنی یه گنو/لینوکس توش هست برای انجام این کارها!
شما از کجا میدونید که با استفاده از anbox هست؟ مگه سورسش رو دادن؟
آخه خیلی ضایع میشه که یه انجمن باشه ملت بشینن توش از ویندوز بد بگن :|
ضایع اینه که نرم‌افزار رو برای صلب آزادی مردم بدی دست ملّت.
بله اینم ضایع است! ولی دلیل نمیشه اون کاری که من گفتم تبرئه بشه! فارغ از اون ما واقعا ویندوز رو این قدر با ارزش میدونیم که بشینیم نیم ساعت وقتمون رو به فحش دادن بهش بگذرونیم؟

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #58 : 08 تیر 1400، 09:31 ق‌ظ »
نقل‌قول
ولی خیلی زیاد هم رابط کاربری سختی نداره. قبول دارم کار با گنوم خیلی ساده و راحته ولی زیاد نمیشه تنظیماتی که روی کل سیستم اثر دارند رو توی گنوم پیدا کرد. البته این هم می‌تونه مزیت باشه و هم عیب.
مزیت اینکه نمیشه به راحتی تنظیمات حساس سیستم رو خراب کرد. و عیب اینکه برای بعضی کار‌ها یا باید رفت سراغ ترمینال یا برنامه‌های دیگه.
توی ویندوز میشه تقریبا همه‌ی تنظیمات سیستم رو گرافیکی عوض کرد. اما توی گنو/لینوکس، برای بعضی کار‌ها، تنها راه موجود استفاده از ترمیناله. مثل اکثر تنظیماتی که روی کل سیستم تاثیر گذارند. درسته که با yast میشه یه‌کار‌هایی کرد اما اون فقط توی opensuse و suse linux enterprise وجود داره.
چه تنظیماتی مثلا ؟
هر تنظیماتی که برای یک کار بر عادی لازمه تو گنوم هست نه کم نه زیاد
شما اگه گنوم رو دو.ست ندارید می‌تونید از میزکار های دیگه استفاده کنید

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #59 : 08 تیر 1400، 09:39 ق‌ظ »

نقل‌قول
اینجا که چیز دیگه ای نوشته؟

نقل‌قول
درباره اینکه مایکروسافت چگونه اندروید را بر روی زیرسیستم ویندوز راه‌اندازی می‌کند، اطلاعات زیادی در دست نیست، اما آن‌ها گفتند که با اینتل همکاری می‌کنند تا از ویژگی Bridge Technology اینتل استفاده کنند.

تکنولوژی Intel Bridge یک کامپایلر زمان اجرا برای فعال کردن برنامه‌هایی که در دستگاه‌های مبتنی بر x86 مانند برنامه‌های تلفن همراه مبنتنی بر اندروید اجرا نمی‌شوند. اینتل معتقد است که این فناوری مهم بوده و برای پشتیبانی از همه سیستم‌عامل‌های x86 طراحی شده است. پس از کامپایلر زمان اجرا، Intel Bridge به عنوان مترجم عمل کرده و کدهای کامپایل شده را برای کار در ویندوز 11 تبدیل می‌کند.

این ویژگی باعث می‌شود برنامه‌های اندرویدی در ویندوز 11 اجرا شوند. مایکروسافت می‌گوید که  قصد دارند اواخر امسال این ویژگی را به ویندوز 11 بیاورند و احتمالاً برای آزمایش این ویژگی در نسخه پیش نمایش Windows Insider در دسترس خواهد بود.

منبع https://www.cyberpolice.ir/news/155392/%D8%A7%D9%85%DA%A9%D8%A7%D9%86-%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-android-%D8%B1%D9%88%DB%8C-%D8%AF%D8%B3%DA%A9%E2%80%8C%D8%AA%D8%A7%D9%BE-%D9%88%DB%8C%D9%86%D8%AF%D9%88%D8%B2-11