انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: nameserer  (دفعات بازدید: 1972 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین lord1001m

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 53
nameserer
« : 07 تیر 1400، 12:17 ب‌ظ »
سلام باید nameserverچی بزاریم تا واسه اتصال با فیل*ر شکن مشکلی نداشته باشیم و از کجا باید کلی تنظیم بشه چون تو resvol.configدوباره تغییر میکنه

آفلاین مرتضی . م

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1116
پاسخ : nameserer
« پاسخ #1 : 07 تیر 1400، 12:20 ب‌ظ »
سلام باید nameserverچی بزاریم تا واسه اتصال با فیل*ر شکن مشکلی نداشته باشیم و از کجا باید کلی تنظیم بشه چون تو resvol.configدوباره تغییر میکنه
معمولا 4.2.2.4 و 8.8.8.8 خوبن
تنظیمش معمولا بهتره از طریق تنظیمات میز کار باشه
با دستور nmtui هم میتونید که یه رابط tui داره کافیه تو ترمینال بزنید nmtui

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
« پاسخ #2 : 07 تیر 1400، 01:07 ب‌ظ »
resolve.conf هربار توسط network manager  دوباره نوشته میشه. پس بهتره dns رو اونجا تنظیم نکنید.
برای dns همونطور که گفتن 4.2.2.4 و 8.8.8.8 خوبه. 1.1.1.1 هم کار می‌کنه. البته درخواست‌های dns هم باید از طریق همون‌چیز رد بشه. در غیر اینصورت باز هم جواب نمیده.
میدونید که زکات علم نشر آن است

آفلاین lord1001m

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #3 : 07 تیر 1400، 03:06 ب‌ظ »
resolve.conf هربار توسط network manager  دوباره نوشته میشه. پس بهتره dns رو اونجا تنظیم نکنید.
برای dns همونطور که گفتن 4.2.2.4 و 8.8.8.8 خوبه. 1.1.1.1 هم کار می‌کنه. البته درخواست‌های dns هم باید از طریق همون‌چیز رد بشه. در غیر اینصورت باز هم جواب نمیده.
از قسمت network ipv4تغییر میدم مشکلم حل نمیشه اما از اینجا/etc/resolv.conf
 که تغییر میدم  8.8.8.8 nameserverمشکلم اوکی میشه!

آفلاین Dragon-

• *
« پاسخ #4 : 07 تیر 1400، 04:02 ب‌ظ »
باید توی ا‌ون connection که مربوط به چیزشکن هست تغییر بدید. نه اونی که مربوط به خود کامپیوتر هست.

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
« پاسخ #5 : 07 تیر 1400، 04:11 ب‌ظ »
یک سوال چرا تو انجمن درباره فندق‌شکن می‌شه بحث کرد ؟ 
قانون اول انجمن
نقل‌قول
شما توافق می‌کنید که در طول مدت استفاده از این انجمن، هیچ‌گونه ارسال کذب، افتراآمیز، ناصحیح، توهین آمیز، مبتذل،  منافی ادب و عفت عمومی، منفور، آزار دهنده، موهن، کفرآمیز، جنسی، تهدید آمیز، آشکار کننده مسائل شخصی و خصوصی زندگی افراد و یا به نحوی مخالف قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران نخواهید داشت

دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19692
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #6 : 07 تیر 1400، 07:08 ب‌ظ »
فرقی نداره چی بذاری. می‌زننش.
از dnscrypt استفاده کن: https://wiki.ubuntu.ir/wiki/DNScrypt
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1923
« پاسخ #7 : 08 تیر 1400، 08:33 ب‌ظ »
قانون اول انجمن
نقل‌قول
شما توافق می‌کنید که در طول مدت استفاده از این انجمن، هیچ‌گونه ارسال کذب، افتراآمیز، ناصحیح، توهین آمیز، مبتذل،  منافی ادب و عفت عمومی، منفور، آزار دهنده، موهن، کفرآمیز، جنسی، تهدید آمیز، آشکار کننده مسائل شخصی و خصوصی زندگی افراد و یا به نحوی مخالف قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران نخواهید داشت
حالا شما نشنیده بگیر ;)
خیلی چیزا فیلتره ولی خود صدا‌سیما که میشه گفت ملی هستش توییت های ملت از توییتر میخونه :D خب توییتر چیه؟(فیلتر) اگه اینطور حساب کنیم تور و... همه اینا باید ممنوع بشه /: (چه چیز سمی میشه) ولی خب بیخیالش اکثرا خودشونم میدونن مردم میرن و اصن بعضیاش فیلتر کردن بخاطر یه دلیلی ولی دیگ مهم نیس براشون ولی انگار فقط دکمه فیلتر کار میکنه و دکمه رفع فیلترشون خرابه  :o :-X  کاش انقد حدااقل الکی فیلتر نمیشدن چیزا.. ](*,) مثلا پابجی گرفتن فیلتر کردن من خودم بازی نمیکنم زیاد ولی یعنی چی؟ چون یکی نمیفهمه و اشتباهی انجام میده داخلش یا پولش هدر میده یا هرچی به ما چه ربطی داره که از همه جا پابجی حذف میکنن؟! مثل اینه بگیم آقا کارت بانکی من هک شد رفتم یه سایتی.. بگن کل کارت های بانکی ببندید دیگه نشه خرید اینترنتی کرد!
 یکم دیدشون باید کلی تر بشه.. که انشاالله یکم بهتر میشه این روند و یکم مارو هم در نظر بگیرن..  ;)
ولی به هرحال فکر نمیکنم از حرف زدن درمورد تور یا فیلتر شکن اشکال داشته باشه یا حداقل نباید داشته باشه! وقتی کل مسئولین توی پیام رسان های فیلتر شده هست!(شایدم با ما حرف نمیزنن ولی فارسی!!) ;)

آفلاین میمو ☕

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1034
  • mrostd سابق
« پاسخ #8 : 08 تیر 1400، 10:07 ب‌ظ »
قانون اول انجمن
نقل‌قول
از کله گنده‌های مملکت تا پایین ترینشون باید هر روز رو دکمه اتصال وی‌پی‌انشون کلیک کنن تا برن توییتر برای دنیا نطق کنن، کدوم "مخالف قوانین و مقررات جمهوری اسلامی"!؟

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #9 : 09 تیر 1400، 10:14 ق‌ظ »
نقل‌قول
از کله گنده‌های مملکت تا پایین ترینشون باید هر روز رو دکمه اتصال وی‌پی‌انشون کلیک کنن تا برن توییتر برای دنیا نطق کنن، کدوم "مخالف قوانین و مقررات جمهوری اسلامی"!؟

نقل‌قول
حالا شما نشنیده بگیر ;)
خیلی چیزا فیلتره ولی خود صدا‌سیما که میشه گفت ملی هستش توییت های ملت از توییتر میخونه :D خب توییتر چیه؟(فیلتر) اگه اینطور حساب کنیم تور و... همه اینا باید ممنوع بشه /: (چه چیز سمی میشه) ولی خب بیخیالش اکثرا خودشونم میدونن مردم میرن و اصن بعضیاش فیلتر کردن بخاطر یه دلیلی ولی دیگ مهم نیس براشون ولی انگار فقط دکمه فیلتر کار میکنه و دکمه رفع فیلترشون خرابه  :o :-X  کاش انقد حدااقل الکی فیلتر نمیشدن چیزا.. ](*,) مثلا پابجی گرفتن فیلتر کردن من خودم بازی نمیکنم زیاد ولی یعنی چی؟ چون یکی نمیفهمه و اشتباهی انجام میده داخلش یا پولش هدر میده یا هرچی به ما چه ربطی داره که از همه جا پابجی حذف میکنن؟! مثل اینه بگیم آقا کارت بانکی من هک شد رفتم یه سایتی.. بگن کل کارت های بانکی ببندید دیگه نشه خرید اینترنتی کرد!
 یکم دیدشون باید کلی تر بشه.. که انشاالله یکم بهتر میشه این روند و یکم مارو هم در نظر بگیرن..  ;)
ولی به هرحال فکر نمیکنم از حرف زدن درمورد تور یا فیلتر شکن اشکال داشته باشه یا حداقل نباید داشته باشه! وقتی کل مسئولین توی پیام رسان های فیلتر شده هست!(شایدم با ما حرف نمیزنن ولی فارسی!!)
ممنون کاملا شیر فهم شدم  ;D
بهتره بحث رو تغییر ندیم :)
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین Dragon-

• *
« پاسخ #10 : 09 تیر 1400، 01:31 ب‌ظ »

مشکل حل شد یا نه؟ اگه حل شده، یه (حل شد) به عنوان موضوع اضافه کنید و بگید چجوری.
برای تغییر عنوان موضوع، اولین ارسال رو ویرایش کنید.

آفلاین lord1001m

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #11 : 10 تیر 1400، 12:26 ق‌ظ »

مشکل حل شد یا نه؟ اگه حل شده، یه (حل شد) به عنوان موضوع اضافه کنید و بگید چجوری.
برای تغییر عنوان موضوع، اولین ارسال رو ویرایش کنید.
خیر حل نشد همچنان به صورت دستی nameserverرو تغییر میدم

آفلاین Dragon-

• *
« پاسخ #12 : 10 تیر 1400، 12:39 ق‌ظ »
اینجا رو ببینید. راه حل اول.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19692
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #13 : 11 تیر 1400، 04:09 ق‌ظ »
چون بدون اون، قابلیت وصل شدن به اینترنت وجود نداره. دوستان زحمت کشیدن از ntp تا خدمت تشخیص اتّصال اینترنتی و حتا یه سری از مخازن اوبونتو رو فیلتر کردن. این یعنی دارن به زبون بی‌زبونی بهمون می‌گن بدون فندق‌شکن نیاید اینترنت.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #14 : 11 تیر 1400، 09:56 ق‌ظ »
چون بدون اون، قابلیت وصل شدن به اینترنت وجود نداره. دوستان زحمت کشیدن از ntp تا خدمت تشخیص اتّصال اینترنتی و حتا یه سری از مخازن اوبونتو رو فیلتر کردن. این یعنی دارن به زبون بی‌زبونی بهمون می‌گن بدون فندق‌شکن نیاید اینترنت.
مخازن اوبونتو چرا ؟