انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مشکل در زمان نصب اوبونتو حل شد  (دفعات بازدید: 1712 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Linkerrr

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 94
مشکل در زمان نصب اوبونتو حل شد
« : 09 تیر 1400، 02:43 ب‌ظ »
سلام،زمان نصب اوبونتو دستکتاپ ۲۱.۰۵ با ویرچوال باکس پارتیشنهام و ویندوز۱۰ رو نمیخونه،۳۰ گیگ هم با شیرینک ولوم از درایو cجدا کردم براش
« آخرین ویرایش: 05 امرداد 1400، 09:36 ق‌ظ توسط Linkerrr »

آفلاین مرتضی . م

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1116
پاسخ : مشکل در زمان نصب اوبونتو
« پاسخ #1 : 09 تیر 1400، 03:13 ب‌ظ »
برای استفاده به صورت مجازی که نیاز نیست خود هارد رو چند تیکه کنید! خود ویرچوال باکس توی یه مرحله میگه چقدر فضا میخوای بهش بدی و انتخاب میکنی! اصلا به افراز های دیسک اصلیت نیازی نیست دست بزنی

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
« پاسخ #2 : 09 تیر 1400، 04:05 ب‌ظ »
سلام،زمان نصب اوبونتو دستکتاپ ۲۱.۰۵ با ویرچوال باکس پارتیشنهام و ویندوز۱۰ رو نمیخونه،۳۰ گیگ هم با شیرینک ولوم از درایو cجدا کردم براش
چون مجازی هست اصلا به هاردت دسترسی نداره و همون مقدار فضا که ازت پرسید به شکل یک فایل پارتیشن مجازی ذرست میکنه همین
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین Linkerrr

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #3 : 09 تیر 1400، 05:46 ب‌ظ »
الان میخام بجای ماشین مجازی نصبش کنم،با فلش،فلش رو با روفوس بوت ایبل کردم،ولی زمان نصب بعد چندبازرخاموش شدن از جیبات اوبونتو رو انتخاب کردم ولی برای نصب اون قسمت از درایو سی رو که جدا کردم نمیشناسه

آفلاین مرتضی . م

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #4 : 09 تیر 1400، 05:53 ب‌ظ »
الان من متوجه نشدم اگر این تصویر آخری برای وقتی هست که میخواید روی خود سیستم نصب کنید برید تو قسمت something else

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
« پاسخ #5 : 09 تیر 1400، 06:26 ب‌ظ »
الان شما می‌خواهید اوبونتو رو توی ماشین مجازی (ویرچوال باکس) نصب کنید یا روی خود کامپیوتر؟
میدونید که زکات علم نشر آن است

آفلاین Linkerrr

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #6 : 10 تیر 1400، 01:49 ب‌ظ »
روی کامپیوتر میخام نصبش کنم،مشکلم تو قسمت انتخاب درایوی هست که میخام اوبونتو رو توش نصب کنم،گزینه نصب کنار ویندوز هم نمیاد برام،البته اون قسمت که از درایو سی شیرینک کرده بودم رو به عنوان یه درایو جدید معرفیش کردم به ویندوز،

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #7 : 10 تیر 1400، 02:10 ب‌ظ »
روی کامپیوتر میخام نصبش کنم،مشکلم تو قسمت انتخاب درایوی هست که میخام اوبونتو رو توش نصب کنم،گزینه نصب کنار ویندوز هم نمیاد برام،البته اون قسمت که از درایو سی شیرینک کرده بودم رو به عنوان یه درایو جدید معرفیش کردم به ویندوز،
من فهمیدم که مشکل با شناسایی پارتیشن ها دارید ولی با درایو سی چیکار کردید؟
الان مشکل دقیقاً چیه؟
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
« پاسخ #8 : 10 تیر 1400، 02:53 ب‌ظ »
به ترمینال باز کنید (ctrl + alt +t رو بزنید) بعدش دستور زیر وارد کنید. یه لینک به شما میده. اون لینک رو بزارید اینجا.
lsblk | nc -N paste.ubuntu.ir 1337
توی ترمینال می‌تونید با ctrl + shift + c متن رو از ترمینال کپی کنید. و با ctrl + shift + v متن رو داخل ترمینال کپی کنید.
میدونید که زکات علم نشر آن است

آفلاین مرتضی . م

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #9 : 10 تیر 1400، 03:26 ب‌ظ »
همونطور که گفتم میتونید برید توی قسمت something else و خودتون دستی پارتیشن بندی کنید

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #10 : 10 تیر 1400، 05:09 ب‌ظ »
برو تو ویکی از بالا انجمن بعد پارتیشن بندی رو جستجو کن این لینک
https://wiki.ubuntu.ir/wiki/%D9%BE%D8%A7%D8%B1%D8%AA%DB%8C%D8%B4%D9%86_%D8%A8%D9%86%D8%AF%DB%8C
حالا با این اموزش به دقت دستی پارتیشن بندی کن
حتما قبل از شروع یک بار کل این صفحه رو بخون تا اشتباه نکنی

آفلاین Linkerrr

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #11 : 10 تیر 1400، 05:10 ب‌ظ »
ممنونم

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #12 : 10 تیر 1400، 05:12 ب‌ظ »
ممنونم
مشکلی بود بگو هر وقت مشکل حل شد یک حل شد با ویرایش ارسال اول ته اسم تاپیک بزار

آفلاین Linkerrr

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #13 : 11 تیر 1400، 11:53 ق‌ظ »
توضیحات لینک رو خوندم،چندین بار شیرینک کردم حجم رو تغییر دادم،ولی زمان نصب اوبونتو ۲تا پارتیشن کلی میشناسه مجموعش میشه ۵۰۰گیگ که کل هردمه و یه ۱۰۰ مگ و یه ۱مگ که جلوش نوشته ویندوز،درحالیکه من تو ویندوزم بجز فضای شیرینک ۳تا پارتیشن دارم که توش اطلاعات و سیستم عامل ویندوزه،ویندوز هم بصورت لاگسی هستش چون زمانیکه تو قسمت سامتینگ الز میرم گزینه uefi نمیاد،از تو قسمت لایو اوبونتو نمیشه با نرم افزار هاش پارتیشن بندی کرد برای نصب اوبونتو؟

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #14 : 11 تیر 1400، 12:07 ب‌ظ »
توضیحات لینک رو خوندم،چندین بار شیرینک کردم حجم رو تغییر دادم،ولی زمان نصب اوبونتو ۲تا پارتیشن کلی میشناسه مجموعش میشه ۵۰۰گیگ که کل هردمه و یه ۱۰۰ مگ و یه ۱مگ که جلوش نوشته ویندوز،درحالیکه من تو ویندوزم بجز فضای شیرینک ۳تا پارتیشن دارم که توش اطلاعات و سیستم عامل ویندوزه،ویندوز هم بصورت لاگسی هستش چون زمانیکه تو قسمت سامتینگ الز میرم گزینه uefi نمیاد،از تو قسمت لایو اوبونتو نمیشه با نرم افزار هاش پارتیشن بندی کرد برای نصب اوبونتو؟
چرا با جی پارتد تو لایو نصب هست با اون از یک پارتیشن با تواجه به لینک ویکی که دادم فضا جدا کن برا نصب اوبونتو