انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: همکاری برای چاپ کتاب درباره گنو/لینوکس و اوبونتو  (دفعات بازدید: 3729 بار)

0 کاربر و 5 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
جلوی دوستان من رو کوچک کردید نمی تونم جلوی خودم رو بگیرم و جواب ندهم من همون شب از انتشارات پرسیدم گفتند که ۴ نفر لازمه برای همین اینجا پیام دادم
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین sameet

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 901
  • وبمستری به سبک سامیت
جلوی دوستان من رو کوچک کردید نمی تونم جلوی خودم رو بگیرم و جواب ندهم من همون شب از انتشارات پرسیدم گفتند که ۴ نفر لازمه برای همین اینجا پیام دادم
کوچیک که نکردم ایا این چیز های که گفتم واقعیت نداشت ؟
خوب درست . منم منتظر بودم ...
وبمستری به سبک سامیت

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
نقل‌قول
کوچیک که نکردم ایا این چیز های که گفتم واقعیت نداشت ؟
کم شمردن شعور پس چیه ؟
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین kook65247

• Full Member
  • *
  • ارسال: 167
داداشا بیخیال
من از لینوکس در حدی که مشکلات خودم رو حل کنم سردرمیارم و کلا تخصصم چیز دیگه ای هست
وقتی این تاپیک رو دیدم اومدم بگم من هستم  اما چون تخصص ندارم ماهیانه یه کمک مالی میکنم بعد دیدم عجب گرد و خاکی به پاشده بین چندتا از بچه های خوب انجمن که همشون بارها به من کمک کردن
به هیچ عنوان دنیای زودگذر ارزش این بحثهارو نداره
اصلا من کم شعور حالا این وسط اتفاقی برای من میفته؟
بیخیال

----------
اگر هنوز دنبال نوشتن کتاب هستید تاپیک رو ادامه بدین من و بقیه هم سعی میکنیم در حد توانمون کمک کنیم

بقول امضای یکی از دوستان: زکات علم نشر آن است...
{^-^}

آفلاین mamadism

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 712
    • راه های ارتباطی
اقایون اگر بحثی دارید توی پیام خصوصی ادامه بدید
این رفتار های بچگانه رو کنار بزارید
الان همه کاربرا بحثتونو دیدن بنظر خودتون راجبتون چی فکر میکنن ؟!!

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
اقایون اگر بحثی دارید توی پیام خصوصی ادامه بدید
این رفتار های بچگانه رو کنار بزارید
الان همه کاربرا بحثتونو دیدن بنظر خودتون راجبتون چی فکر میکنن ؟!!
چشم بحث ما هم تموم شد
داداشا بیخیال
من از لینوکس در حدی که مشکلات خودم رو حل کنم سردرمیارم و کلا تخصصم چیز دیگه ای هست
وقتی این تاپیک رو دیدم اومدم بگم من هستم  اما چون تخصص ندارم ماهیانه یه کمک مالی میکنم بعد دیدم عجب گرد و خاکی به پاشده بین چندتا از بچه های خوب انجمن که همشون بارها به من کمک کردن
به هیچ عنوان دنیای زودگذر ارزش این بحثهارو نداره
اصلا من کم شعور حالا این وسط اتفاقی برای من میفته؟
بیخیال

----------
اگر هنوز دنبال نوشتن کتاب هستید تاپیک رو ادامه بدین من و بقیه هم سعی میکنیم در حد توانمون کمک کنیم

بقول امضای یکی از دوستان: زکات علم نشر آن است...
چشم پس شما می تونید ؟

آفلاین kook65247

• Full Member
  • *
  • ارسال: 167
منم هستم (دقت کنید که از لحاظ علمی توی لینوکس آماتورم و تا حد توان در خصوص مالی کمک میکنم)
بقیه اساتید هم بیاین کمک تا بار علمی افزایش پیدا کنه
{^-^}

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
منم هستم (دقت کنید که از لحاظ علمی توی لینوکس آماتورم و تا حد توان در خصوص مالی کمک میکنم)
بقیه اساتید هم بیاین کمک تا بار علمی افزایش پیدا کنه
نه مشکلی نداره خیلی هم خوبه با پیام خصوصی باهات هماهنگ می کنم‌

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
سلام  :)
اول برنامه ما این بود که یک بخش برای توضیح موضوعات داشته باشیم و یک بخش اموزشی اما اموزش ها همه جا توی اینترنت پیدا میشه و اگه ما این کار رو می کردیم عملا داشتیم مقدار زیادی کاغذ رو هدر میدادیم و هیچ فایده ای نداشت  :(
پس با اقا mamadism تصمیم گرفتیم که به جای اموزش کل کتاب به صورت ساده بیاد فلسفه گنو/لینوکس و نرم افزار ازاد و سوالات کاربران تازه کار رو شرح بده و برای یک تازه کار که تازه به گنو/لینوکس اومده این ذهنیت ازادی رو ایجاد کنه

داریم چند تا موضوع خوب پیدا می کنیم تا کتابی ارزشمند و با فایده رو منتشر کنیم
(* = نوشته شده )
مقدمه   *
نرم افزار   *
نرم افزار ازاد و انحصاری   *
سیستم عامل   *
پروژه گنو و کرنل لینوکس *
توزیع *
چرا نرم افزار ازاد ؟
نرم افزار اوپن سورس چیست ؟
تفاوت نرم افزار ازاد واوپن سورس
ایا هر نرم افزار ازادی اوپن سورس هست ؟ و هر نرم افزار اوپن سورس ازاد نیز هست ؟
چرا گنو/لینوکس رایگان است ؟
(البته این لیست اولیه است و هنوز قطعی نشده )

* دوستان لطفا اگه موضوع خوبی مد نظر دارید بفرمایید تا وارد لیست کنیم (سوالات تازه کاران انجمن هم می تونه مفید باشه )
*اگه برای سوالات هم منبع خوبی سراق دارید بفرمایاد تا اطلاعات غلطی منتقل نشه
اگر قصد همکاری نیز دارید بفرمایید
« آخرین ویرایش: 23 امرداد 1400، 04:06 ب‌ظ توسط Mehr32 »

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
البته با توجه به ویکی بهتره به جای متن باز از اوپن سورس استفاده کنیم ؟

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
به نظرم همون معادل فارسی بهتره.
به نظرم هربار که یه کلمه که ممکنه برای بقیه نا آشنا باشه، برای اولین بار ظاهر میشه، اسم قبلی اون رو هم توی پرانتز جلوش بنویسید. مثلا اگه برای اولین بار قراره کلمه افرازه رو بنویسید، اینجوری بنویسید "افرازه(پارتیشِن)" اینطوری افراد کمتر سردرگم میشن. من خودم اولین بار که همین ویکی خودمون رو خوندم، تا مدتی گیج بودم که معنی این کلمات چیه تا بالاخره فهمیدم. به نظرم اینطوری خیلی بهتره.
می‌تونید آخر یا اول کتاب هم یه جدول بزارید که معادل استفاده شده در کتاب رو در یه ستون، چیزی که بین مردم گفته میشه در یه ستون و خود کلمه انگلیسی هم در یه ستون باشه.
می‌تونید هم اول کتاب توضیح بدید که چرا از معادل‌های فارسی استفاده شده و جدول مربوط به اون رو توی چه صفحه‌ای میشه پیدا کرد. می‌تونید هرجا برای اولین بار توی متن چنین کلماتی میاد، یه ستاره یا علامت کوچیک بالاش زد و پایین صفحه نوشت که برای اطلاعات بیشتر جدول صفحه X و توضیحات صفحه Y رو مطالعه کنید.
« آخرین ویرایش: 23 امرداد 1400، 02:28 ب‌ظ توسط Dragon- »
میدونید که زکات علم نشر آن است

آفلاین Issac

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 890
    • Mastodon
با کدوم توجه به ویکی؟
تو واژه‌نامهٔ انجمن که "متن‌باز" ترجمه شده. https://wiki.ubuntu.ir/wiki/واژه‌نامهٔ_انجمن#O

اگه جای دیگه هم اوپن سورس استفاده شده، بهتره به متن‌باز تغییر کنه.
این پست رو فرستادم که تعداد ارسال‌هام زیاد بشه.

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
نقل‌قول
به نظرم همون معادل فارسی بهتره.
به نظرم هربار که یه کلمه که ممکنه برای بقیه نا آشنا باشه، برای اولین بار ظاهر میشه، اسم قبلی اون رو هم توی پرانتز جلوش بنویسید. مثلا اگه برای اولین بار قراره کلمه افرازه رو بنویسید، اینجوری بنویسید "افرازه(پارتیشِن)" اینطوری افراد کمتر سردرگم میشن. من خودم اولین بار که همین ویکی خودمون رو خوندم، تا مدتی گیج بودم که معنی این کلمات چیه تا بالاخره فهمیدم. به نظرم اینطوری خیلی بهتره.
می‌تونید آخر یا اول کتاب هم یه جدول بزارید که معادل استفاده شده در کتاب رو در یه ستون، چیزی که بین مردم گفنه میشه در یه ستون و خود کلمه انگلیسی هم در یه ستون باشه.
می‌تونید هم اول کتاب توضیح بدید که چرا از معادل‌های فارسی استفاده شده و جدول مربوط به اون رو توی چه صفحه‌ای میشه پیدا کرد. می‌تونید هرجا برای اولین بار توی متن چنین کلماتی میاد، یه ستاره یا علمات کوچیک بالاش زد و پایین صفحه نوشت که برای اطلاعات بیشتر جدول صفحه X و توضیحات صفحه Y رو مطالعه کنید.

پیشنهاد خیلی خیلی خوبی بود حتما استفاده می کنیم ممنون
شما موضوع دیگه ای مد نظر ندارید ؟
نقل‌قول
با کدوم توجه به ویکی؟
تو واژه‌نامهٔ انجمن که "متن‌باز" ترجمه شده. https://wiki.ubuntu.ir/wiki/واژه‌نامهٔ_انجمن#O

اگه جای دیگه هم اوپن سورس استفاده شده، بهتره به متن‌باز تغییر کنه.

اینجا
https://wiki.ubuntu.ir/wiki/%D8%A7%D9%88%D9%BE%D9%86_%D8%B3%D9%88%D8%B1%D8%B3

آفلاین - HOSSEIN -

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 250
سلام. لیست موضوعاتتون خیلی خوبه(البته به شرطی که محتواش هم کامل باشه). به نظر من هم از معادل فارسی استفاده کنید. علاوه بر پیشنهادات Dragon، میتونید بالای هر کلمه‌ای عدد بگذارید و در پایین همون صفحه(توی پاورقی) عدد مربوط به هر کلمه رو بنویسید و جلوش کلمه اصلی رو بنویسید
عاشق کامپیوتر و کار های مرتبط به اون D;

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19701
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
البته توجه داشته باشید که متن‌باز و اپون‌سورس یکی نیستن. متن‌باز یه واژهٔ عام به معنی برنامه‌ایه که کدمبدأش در دسترس باشه. اوپن‌سورس یه نام ثبت‌شده است که بنیاد پیشگامان اوپن‌سورس به نرم‌افزارهایی اطلاق می‌کنه که ده شرط پیشنهادی این بنیاد رو رعایت کنن.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن