انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نظرسنجی

شما به چند نفر رو تونستید فلسفه نرم افزار ازاد رو یاد بدید و بگید کرک با دزدی فرق نداره ؟  

هیچ کسی  ولی تلاشم رو کردم
هیچ کس برام  مهم نیست
زیر ۵ نفر
زیر ۱۰ نفر
زیر ۲۰ نفر
بیشتر
نصف کاربر های انجمن رو من بهشون نرم افزار ازاد رو شناسوندم (شوخی :) )

نویسنده موضوع: چرا کسانی که در حال دزدیدن نرم افزار هستند به دنبال بهانه می گردند ؟ (سوال زیر )  (دفعات بازدید: 7261 بار)

0 کاربر و 14 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
سلام
۱-شما به چند نفر رو تونستید فلسفه نرم افزار ازاد رو یاد بدید و بگید کرک با دزدی فرق نداره ؟  اشنا کردن هم حساب میشه
۲-چند نفر بهانه پیدا نکردند ؟
۳-چند نفر پیدا کردند ؟که مثلا بگن نه همه کرک می کنن پس ما هم می کنیم !! یا چرا پس همه ویندوزد دارن ؟!! و...
۴-چطو بهشون جواب دادید ؟ (من راه حل خیلی منطقی دارم : با مشت   >:(   ;D)
۵- با این افراد چه کار باید کرد ؟
۶-چطور میشه این فرهنگ رو جا انداخت ؟
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین mobin1387

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 495
  • به زودی اینجا چیزی نوشته خواهد شد!
سلام
۱-شما به چند نفر رو تونستید فلسفه نرم افزار ازاد رو یاد بدید و بگید کرک با دزدی فرق نداره ؟  اشنا کردن هم حساب میشه
۳-چند نفر پیدا کردند ؟که مثلا بگن نه همه کرک می کنن پس ما هم می کنیم !! یا چرا پس همه ویندوزد دارن ؟!! و...
۱- به ۳ نفر
۲- همشون  ;D
۳- ۰ نفر
۴- نیازی نبود  ;D
۵- اول باید ببینید که این آدم اصلا با دزدی مشکل دارن یا نه؟ اگه نداشتن که بیخیالشون شید چون بفهمن دزدی با کرک فرقی نداره بازم به کارشون ادامه میدن  ](*,) اگه داشتن باید بهشون توضیح بدین که کرک در واقع یعنی استفاده غیر قانونی و غیر اخلاقی از نرم افزار! و باید با دقت به سوالاتشون جواب بدید
۶- ببنید اگه شما بیایید و به مرد میانسال ۴۰ ساله ای که داره از ویندوز برای کار هاش استفاده میکنه بگید از لینوکس استفاده کنه یا نمیتونید قانع اش کنید یا اگر هم بتونید بازم براش سخته که عادات ویندوزی رو کنار بزاره و اون هارو دگرگون کنه. پس ما باید یک کسی رو پیدا کنیم که زیاد به ویندوز عادت نکرده، بهترین گروه کیان؟ نوجوانان!
ببنید من معتقدم که باید سیستم آموزش رایانه در سیستم آموزش کشور تغییر کنه (بماند که باید سیستم آموزشی کشور رو باید منفجر کنیم و دوباره بسازیم). یعنی ما باید اول یک درس با عنوان آموزش رایانه بسازیم، و باید درس ها به چهار گروه تقسیم شوند
۱- درس های ضروری نوبت اول
۱-۱ آشنایی مختصر با قطعات یک رایانه
۱-۲ آشنایی جزیی با معماری های رایانه (مانند x86 arm powerpc)
۱-۳ آشنایی جزیی با کد ماشین و اسمبلی و زبان های برنامه نویسی ساده و سطح بالا
۱-۴ آشنایی با سیستم عامل ها و نرم افزار آزاد و متن بسته
۱-۵ حق تکثیر در نرم افزار
۲- درس های اختیاری نوبت اول (برای مطالعه)
نکته اسم های بهتری پیدا نکردم
۲-۱ در باب نرم افزار های آزاد و متن بسته
۲-۲ آشنایی با دستورعمل های RISC و CISC
۲-۳ هسته، کرنل و فضای کاربری
۲-۴ میان افزار ها و گرداننده های سخت افزار
۳- درس های ضروری نوبت دوم
۳-۱ آشنایی با لینوکس و گنو
۳-۲ آشنایی با tty
۳-۳ آشنایی با xorg
۳-۴ انجام کار های روزمره با لینوکس
۴- فعالیت های اختیاری نوبت دوم (برای مطالعه)
۴-۱ دیگر سیستم عامل های آزاد و متن باز
۴-۲ مدیریت نسخه در برنامه نویسی
۴-۳ زبان های برنامه نویسی سطح میانی و سطح پایین
۵- گردآوران و منابع

آفلاین #unknown#

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 441
البته کرک ویندزد مشکلی نداره
چون خودش دزده

آفلاین 🇮🇷

• رضا حسین‌زاده
  • High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1001
  • کنجکاو
    • Reza
من مقالاتی در این باره منتشر کردم و خدا رو شکر بازدید زیادی شده. نمیدونم چند نفر تحت تاثیر قرار گرفتن. مقاله م درباره آزادی نرم افزار، تقریبا هزار بار و مقاله م درباره کرک، بیش از هزار و پونصد بار بازدید شده. امیدوارم حداقل ۱% این بازدید ها به اثر تبدیل شده باشه
جست و جو کنید و چیز های جدید بیابید

آفلاین 🇮🇷

• رضا حسین‌زاده
  • High Hero Member
  • *
  • کنجکاو
    • Reza
ببنید من معتقدم که باید سیستم آموزش رایانه در سیستم آموزش کشور تغییر کنه (بماند که باید سیستم آموزشی کشور رو باید منفجر کنیم و دوباره بسازیم). یعنی ما باید اول یک درس با عنوان آموزش رایانه بسازیم، و باید درس ها به چهار گروه تقسیم شوند
۳-۲ آشنایی با tty
۳-۳ آشنایی با xorg
۵- گردآوران و منابع
اینکه سیستم آموزشی کشور مشکل داره درسته و بیش از حد به نرم افزار های انحصاری توجه میکنه (البته این جمله نسبی هست وگرنه کلا کامپیوتر مهجور واقع شده)؛ ولی مباحثی که شما برای مدارس مطرح کردید خیلی سطح بالا هستن و نیازی بهشون نیست. قرار نیست همه متخصص کامپیوتر بشن. در حدی که دانش آموز مجبور نشه از نرم افزار انحصاری استفاده کنه و همچنین با آزادی نرم افزار آشنا بشه کافیه. البته این نظر منه.

آفلاین 🇮🇷

• رضا حسین‌زاده
  • High Hero Member
  • *
  • کنجکاو
    • Reza
چون خودش دزده
یعنی دزدی از دزد مشکلی نداره؟

آفلاین #unknown#

• Sr. Member
  • *
چون خودش دزده
به نظرم نه

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
چون خودش دزده
به نظرم نه
این چه طرز فکره ؟. این که با همون تفکرات فرق نکرد که ؟
الان یک دزد بره جیب ۲۰ نفر رو بزنه شما می تونی تو هم بری ازش بدزدی ؟ الان اون هم از چند تا ادم می دزده تو هم از همون این الان دزدی نیست ؟ میشه از دزد بدزدی بعد بگی چون اون دزد بوده مشکلی نداره ؟
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
سلام
۱- به ۳ نفر
۲- همشون  ;D
۳- ۰ نفر
۴- نیازی نبود  ;D
۵- اول باید ببینید که این آدم اصلا با دزدی مشکل دارن یا نه؟ اگه نداشتن که بیخیالشون شید چون بفهمن دزدی با کرک فرقی نداره بازم به کارشون ادامه میدن  ](*,) اگه داشتن باید بهشون توضیح بدین که کرک در واقع یعنی استفاده غیر قانونی و غیر اخلاقی از نرم افزار! و باید با دقت به سوالاتشون جواب بدید
۶- ببنید اگه شما بیایید و به مرد میانسال ۴۰ ساله ای که داره از ویندوز برای کار هاش استفاده میکنه بگید از لینوکس استفاده کنه یا نمیتونید قانع اش کنید یا اگر هم بتونید بازم براش سخته که عادات ویندوزی رو کنار بزاره و اون هارو دگرگون کنه. پس ما باید یک کسی رو پیدا کنیم که زیاد به ویندوز عادت نکرده، بهترین گروه کیان؟ نوجوانان!
۳-۲ آشنایی با tty
۳-۳ آشنایی با xorg
۵- گردآوران و منابع
ای کلک از قبل برنامه اموزشی چیده بودیا !!

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
من مقالاتی در این باره منتشر کردم و خدا رو شکر بازدید زیادی شده. نمیدونم چند نفر تحت تاثیر قرار گرفتن. مقاله م درباره آزادی نرم افزار، تقریبا هزار بار و مقاله م درباره کرک، بیش از هزار و پونصد بار بازدید شده. امیدوارم حداقل ۱% این بازدید ها به اثر تبدیل شده باشه
من خودم دنبال این هستم که اموزش بدم ولی همه سایت ها محدودیت سنی داذن فکر می کنن ما بچه هستیم هیچی هم بلد نیستیم

تنها سایت لیموناد بود که دوتا دوره اموزشی دارم ولی هیشکی نیست که استفاده کنه الان هم کتاب در باره گنو/لینوکس با چند تا از دوستان نوشتیم و قراره همین روز ها بفرستیم برای چاپ

آفلاین #unknown#

• Sr. Member
  • *
این چه طرز فکره ؟. این که با همون تفکرات فرق نکرد که ؟
الان یک دزد بره جیب ۲۰ نفر رو بزنه شما می تونی تو هم بری ازش بدزدی ؟ الان اون هم از چند تا ادم می دزده تو هم از همون این الان دزدی نیست ؟ میشه از دزد بدزدی بعد بگی چون اون دزد بوده مشکلی نداره ؟
آره چه مشکلی داره از دزد بدزدی ؟
دزدی نکن تا ما هم ازت دزدی نکنیم .
این میتونه یه نوع تنبیه باشه وقتی زوره هیچ کس بش نمیرسه .

آفلاین مجتبی باغبان

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 780
من یه سوال دارم از کسانی که به استفاده‌کنندگان از نرم‌افزار کرک شده خرده می‌گیرن و اون ها رو دزد می‌خونن دارم. آیا شما خودتان تمام آهنگ‌هایی که گوش می‌دین و تمام فیلم‌هایی که نگاه می‌کنید رو به‌صورت قانونی تهیه می‌کنید؟ اگر پاسختان منفی است یه ضرب‌المثل داریم که «رطب خورده منع رطب نکند»

آفلاین آرمان اسماعیلی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2366
ما از سازمان‌ها و نهادهای تجارت جهانی جداییم و عملاً داریم در قرنطینه زندگی می‌کنیم. پس زمانی که تقریباً هیچ مدل محتوای دیجیتالی خارجی به طور رسمی و قانونی داخل این کشور فروخته نمیشه و بر فرض که بشه هم ارزش پول اونقدر پایینه که واسه یه بازی موبایلی باید مثلاً ۲۰۰۰۰۰۰ واحد پول پرداخت بشه، صحبت کردن از اینجور مسائل زائد و مسخره‌س. ملت به هر دری می‌زنن تا بتونن زندگیشونو بگذرونن. آدمای این کشور همگی به طور پیش‌فرض حس می‌کنن سرشون کلاه رفته و ازشون دزدی شده، که درست هم فکر می‌کنن. در نتیجه هر طور بتونن با زرنگ‌بازی و دزدی و کلاهبرداری از همدیگه می‌خوان جبران کنن. دیگه دزدی کردن از یه سری شرکت ثروتمند خارجی که اصلاً در حد این صحبتا نیست. اینجور حرفا رو فقط می‌تونی به کسایی بزنی که دل خوش و شکم سیر دارن، یا گیک‌ها و خوره‌های تکنولوژی. پس اگه از من می‌شنوی وا بده، زندگیتو بکن و کاری به کار دیگران نداشته باش!
صفحه‌ی من در اینستاگرام: ‎‎@armanes92

آفلاین amini_am

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 62
اگه تو شرایط مساوی زندگی می‌کردیم، دزدی نرم‌افزار قابل توجیه نبود. ولی شما در نظر بگیرید کدوم دانشگاه یا موسسه ایرانی لایسنس قانونی متلب یا ADS (و سایر نرم‌افزارهای تخصصی) رو خریده یا پولش رو داره بخره. از طرفی اکثر پروژه‌های دانشگاهی و صنعتی جدی رو نمی‌شه بدون این نرم‌افزارها انجام داد یا تکمیل کرد.

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
من یه سوال دارم از کسانی که به استفاده‌کنندگان از نرم‌افزار کرک شده خرده می‌گیرن و اون ها رو دزد می‌خونن دارم. آیا شما خودتان تمام آهنگ‌هایی که گوش می‌دین و تمام فیلم‌هایی که نگاه می‌کنید رو به‌صورت قانونی تهیه می‌کنید؟ اگر پاسختان منفی است یه ضرب‌المثل داریم که «رطب خورده منع رطب نکند»
دزد که شاخ و دم نداره چه خودش بدونه چه ندونه استفاده بی اجازه از اموال دیگران دزدیه
من نه فیلم نگاه می کنم نه اهنگ گوش می دهم گل کارم با فایر  فاکس ویم و گیمپ است