انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: چگونه درست تصمیم بگیریم ؟  (دفعات بازدید: 1174 بار)

0 کاربر و 4 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
چگونه درست تصمیم بگیریم ؟
« : 16 امرداد 1400، 05:43 ب‌ظ »
سلام دوستان
بهتره یاد طولانی نکنم چون من خودم هم متن طولانی رو نمی خونم  :D
من روی هر کاری دست می  زارم هم دوست دارم یادش بگیرم هم توش خوب می شوم و استعداد دارم
مثلا کلا به الکترونیک علاقه دارم شدید کلا از وقتی که یادم هست چیزی رو تعمیر گاه نبردیم برنامه نویسی هم خیلی دوست دارم مخصوصا پایتون قبل از پایتون دنبال کاتلین بودم ولی چون اموزشی که دنبال می کردم نیمه کاره بود ول کردم تا با پایتون اشنا شدم خیلی ازش خوشم اومد و دارم مباحث پیشرفته اون رو یاد می گیرم چند روزی هم هست که به کار های گرافیکی با گیمپ علاقه مند شدم و هنوز هیچی نشده کار باهاش رو خوب یاد گرفتم به اینترنت اشیاء هم علاقه دارم و همچنین  طراحی سایت با وردپرس هم علاقه دارم و خیلی هم می نویسم

فقط هیچ وقت نمی تونم به همه برسم وقتی می خام گیمپ یاد بگیرم به پایتون نمی رسم وقتی دارم وقتی دارم تایپ تمرین می کنم از گیمپ عقب می مونم اصلا نتونستم به اینترنت اشیاء و ورد پرس وارد بشم الکترونیک هم خیلی کم شده ولی امروز داشتم با کولر ور می رفتم در کل به هیچ چیز به صورت درست نمی رسم حتی وقتی برنامه هم می ریزم باز نمی تونم همه رو انجام بدم می دونم زیاده بیشتر روی گیمپ پایتون تایپ و نوشتن تمرکز می کنم ولی به اون ها هم نیمه کاره می رسمفکر می کنم کلا توی سن من همچیم مشکلاتی هست  :(
به نظرتون باید چیکار کنم ؟

شرمنده باز زیاد شد  :)
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
پاسخ : چگونه درست تصمیم بگیریم ؟
« پاسخ #1 : 16 امرداد 1400، 06:53 ب‌ظ »
همزمان که نمی‌تونید روی همه اینها کار کنید. اول یکدوم رو تا یه سطح خاصی ببرید بعد برید سراغ بعدی.
مثلا یه ماه روی پایتون کار کنید و یه مبحث رو اونجا یاد بگیرید بعد مثلا برید سراغ گیمپ. توی این مدت که روی پایتون کار می‌کنید، چیز‌های دیگه رو فقط مرور کنید تا یادتون نره. ولی اینجوری نباشه که وسط پایتون یهو برید سراغ الکترونیک بعد یه مدت دوباره برگردید سر پایتون. اینجوری جواب نمیده.
میدونید که زکات علم نشر آن است

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #2 : 16 امرداد 1400، 07:01 ب‌ظ »
همزمان که نمی‌تونید روی همه اینها کار کنید. اول یکدوم رو تا یه سطح خاصی ببرید بعد برید سراغ بعدی.
مثلا یه ماه روی پایتون کار کنید و یه مبحث رو اونجا یاد بگیرید بعد مثلا برید سراغ گیمپ. توی این مدت که روی پایتون کار می‌کنید، چیز‌های دیگه رو فقط مرور کنید تا یادتون نره. ولی اینجوری نباشه که وسط پایتون یهو برید سراغ الکترونیک بعد یه مدت دوباره برگردید سر پایتون. اینجوری جواب نمیده.
الکترونیک که توی الویت نیست درسته گیمپ رو سریع تر می تونم یاد بگیرم اول اون رو کار می کنم بعد پایتون رو ادامه می دهم در وقت اضافه هم می نویسم

دوستاد دیگر شما نظری ندارید؟
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین 🇮🇷

• رضا حسین‌زاده
  • High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1001
  • کنجکاو
    • Reza
« پاسخ #3 : 16 امرداد 1400، 07:34 ب‌ظ »
به نظر من گیمپ خیلی از بقیه علایق تون متفاوته. بهتره اول بخش کامپیوتر رو تقویت کنید. زوج و فرد کردن برنامه میتونه خوب باشه. مثلا روز های زوج پایتون و روز های فرد، وردپرس. زمانی که به حد معقولی از یکی از این دوتا رسیدید، میتونید به جاش آموزش دیگری رو جایگزین کنید. به طور مثال، جایی که میشه گفت پایتون رو تاحد خوبی بلدید، پایان بخش generator هاست.
ولی پیشنهاد میکنم به پایتون و اینترنت اشیاء بیشتر بپردازید چون به هم مربوط هستن و منافاتی با هم ندارن.
جست و جو کنید و چیز های جدید بیابید

آفلاین #unknown#

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 441
« پاسخ #4 : 16 امرداد 1400، 09:21 ب‌ظ »
چیزهایی که فعلا بدردتون میخوره رو جدا کنید روی همون ها کار کنید .
« آخرین ویرایش: 16 امرداد 1400، 09:23 ب‌ظ توسط #unknown# »

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #5 : 16 امرداد 1400، 10:20 ب‌ظ »
به نظر من گیمپ خیلی از بقیه علایق تون متفاوته. بهتره اول بخش کامپیوتر رو تقویت کنید. زوج و فرد کردن برنامه میتونه خوب باشه. مثلا روز های زوج پایتون و روز های فرد، وردپرس. زمانی که به حد معقولی از یکی از این دوتا رسیدید، میتونید به جاش آموزش دیگری رو جایگزین کنید. به طور مثال، جایی که میشه گفت پایتون رو تاحد خوبی بلدید، پایان بخش generator هاست.
ولی پیشنهاد میکنم به پایتون و اینترنت اشیاء بیشتر بپردازید چون به هم مربوط هستن و منافاتی با هم ندارن.
ممنون
گیمپ رو برای طراحی جلد کتاب می خوام و هم کار های گرافیکی رو دوست دارم و توی اولویت هست پایتون هم به مباحث پیشرفته وارد شدم و توی اولویت هستند بیشتر به این ها می پردازم

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19695
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #6 : 17 امرداد 1400، 10:53 ق‌ظ »
البته برای طراحی، گیمپ ابزار مناسبی نیست. گیمپ یه نرم‌افزار ویرایش گرافیک نقشهٔ بیتیه که به درد کارهایی مثل روتوش عکس و… می خوره. برای طرّاحی باید بری سراغ ابزارهای طراحی دیجیتال که یکی از قدرتمندترین‌هاشون، اینک‌اسکیپه (inkscape) که اتّفاقاً آزاد هم هست.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4859
  • masoft قدیم
« پاسخ #7 : 17 امرداد 1400، 05:40 ب‌ظ »
هر راهی می‌خواید برید، بهتره که پایه‌ای اون رو یاد بگیرید. اگر می‌خواید برنامه‌نویسی یاد بگیرید، درس‌هایی مثل Algorithms و Data Structure و Computer Architecture رو بخونید. اگر می‌خواید گرافیک کار کنید، با درس‌هایی مثل زیبایی‌شناسی و تاریخ هنر و غیره شروع کنید. اگر می‌خواید روی طراحی وب‌سایت کار کنید، درس‌های مرتبط با HCI و User Interface Design رو بخونید. یادگیری ابزار فقط کوتاه‌مدت جذابه. کسی با یادگیری کار با چکش، نجار نمیشه. چکش یه ابزاره، همینطور که گیمپ و پایتون و وردپرس تنها ابزار هستند.

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #8 : 17 امرداد 1400، 06:27 ب‌ظ »
هر راهی می‌خواید برید، بهتره که پایه‌ای اون رو یاد بگیرید. اگر می‌خواید برنامه‌نویسی یاد بگیرید، درس‌هایی مثل Algorithms و Data Structure و Computer Architecture رو بخونید. اگر می‌خواید گرافیک کار کنید، با درس‌هایی مثل زیبایی‌شناسی و تاریخ هنر و غیره شروع کنید. اگر می‌خواید روی طراحی وب‌سایت کار کنید، درس‌های مرتبط با HCI و User Interface Design رو بخونید. یادگیری ابزار فقط کوتاه‌مدت جذابه. کسی با یادگیری کار با چکش، نجار نمیشه. چکش یه ابزاره، همینطور که گیمپ و پایتون و وردپرس تنها ابزار هستند.
درسته
البته برای گیمپ فقط من طراحی جلدش رو لازم دارم ولی از اول دارم درس به درس کل گیمپ رو یاد می گیرم
ولی درست می گید برای برنامه نویسی باید از پایه شروع کنم تا دل زده نشم

آفلاین electrical ali

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 88
  • !Have a giggity day
« پاسخ #9 : 17 امرداد 1400، 11:45 ب‌ظ »
سلام
خودم جدیدا با دو روش تصمیم گیری آشنا شدم بهت معرفی میکنم خودت تحقیق کن ببین بدردت میخوره
تحلیل موازنه ای
روش AHP