انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: حذف تمام پارتیشن‌ها (حل شد)  (دفعات بازدید: 1097 بار)

0 کاربر و 8 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Reza2001

• Newbie
  • *
  • ارسال: 4
حذف تمام پارتیشن‌ها (حل شد)
« : 11 شهریور 1400، 09:06 ق‌ظ »
درود. میخوام کل پارتیشن‌های هاردم رو حذف کنم ولی به مشکل برمیخورم. اولین مشکلم اینه که نمیتونم ubuntu live رو راه بندازم. فایل iso اوبونتو رو روی دی‌وی‌دی burn کردم. دیسک رو میزارم داخل دستگاه و روشن میکنم و میرم به بایوس. بعدش priority اول رو دیسک انتخاب میکنم و از منوی بوت دیسک رو انتخاب میکنم. چند لحظه صفحه سیاه میشه انگار میخواد بوت کنه دیسک رو ولی بعدش دوباره بایوس رو میاره. چی کار کنم؟
« آخرین ویرایش: 11 شهریور 1400، 03:24 ب‌ظ توسط Reza2001 »

آفلاین Issac

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 890
    • Mastodon
پاسخ : حذف تمام پارتیشن‌ها
« پاسخ #1 : 11 شهریور 1400، 09:21 ق‌ظ »
َفلش نداری؟ فلش دردسرش خیلی کمتره، سرعتش هم خیلی بیشتر از دی‌وی‌دی هست.
چه نسخه‌ای از اوبونتو رو روی دی‌وی‌دی ریختی؟ فکر کنم نسخه‌های اخیر از بایوس پشتیبانی نمیکنن، شاید با یکی از نسخه‌های قدیمی‌تر یا با یه توزیع دیگه امتحان کنید درست بشه.
این پست رو فرستادم که تعداد ارسال‌هام زیاد بشه.

آفلاین میمو ☕

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1034
  • mrostd سابق
« پاسخ #2 : 11 شهریور 1400، 09:21 ق‌ظ »
اطمینان حاصل کن که:
امضای فایل با چیزی که وب‌سایت ارائه دهندهٔ توزیع گذاشته یک‌سانه.
دیسک سالمه.
دیسک درست رایت شده.
سکیور بوت غیرفعاله.

اگه تلاش‌هات بی‌ثمر موند، فایل .iso توزیع رو با Etcher رو فلش بوت کن.
« آخرین ویرایش: 11 شهریور 1400، 12:35 ب‌ظ توسط mrostd »

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
« پاسخ #3 : 11 شهریور 1400، 12:02 ب‌ظ »
اوبونتو از secure boot پشتیبانی می‌کنه پس فکر نکنم لازم باشه secure boot هم خاموش باشه.
میدونید که زکات علم نشر آن است

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
« پاسخ #4 : 11 شهریور 1400، 12:27 ب‌ظ »
درود. میخوام کل پارتیشن‌های هاردم رو حذف کنم ولی به مشکل برمیخورم. اولین مشکلم اینه که نمیتونم ubuntu live رو راه بندازم. فایل iso اوبونتو رو روی دی‌وی‌دی burn کردم. دیسک رو میزارم داخل دستگاه و روشن میکنم و میرم به بایوس. بعدش priority اول رو دیسک انتخاب میکنم و از منوی بوت دیسک رو انتخاب میکنم. چند لحظه صفحه سیاه میشه انگار میخواد بوت کنه دیسک رو ولی بعدش دوباره بایوس رو میاره. چی کار کنم؟
سلام خوشس اومدی
بهتره با فلش کنی سیستمت اگه بایوس باشه نمیشه اوبونتو از بایوس دیگه پشتیبانی نمی کنه بهتره مثلا دبیان نصب کنی
دی وی دی می چرخه ؟
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین Reza2001

• Newbie
  • *
« پاسخ #5 : 11 شهریور 1400، 03:21 ب‌ظ »
آقا دستتون درست
مشکل از این بود که از نرم افزار brasero برای رایت روی DVD استفاده کردم. ولی با توصیه شما از balena etcher روی فلش استفاده کردم. اوبونتو 20.04 رو روش زدم و خیلی راحت وارد بایوس شدم و ubuntulive رو راه انداختم و کل هاردمو دیلیت زدم. فقط یه سوال دیگه الان که هاردم کلا خالیه وقتی از اوبونتوی زنده خارج میشم و دوباره ریستارت میکنم مینویسه باید دوباره بوت کنی و هر دکمه ای که میزنم دوباره همینو مینویسه که البته طبیعیه. با توجه به اینکه هاردم پارتیشن بندی نشده و کل نهصد و خورده ای گیگابایتم unallocated هستش اگر من یه فلش دیگه با ویندوز ۱۰ بوت کنم و به همین شکلی که اوبونتوی زنده رو آوردم، میتونم ویندوز رو هم نصب کنم یعنی خود windows installer پارتیشن بندی میکنه؟ یا باید حتما هاردمو پارتیشن بندی کنم؟
« آخرین ویرایش: 11 شهریور 1400، 03:23 ب‌ظ توسط Reza2001 »

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
پاسخ : حذف تمام پارتیشن‌ها (حل شد)
« پاسخ #6 : 11 شهریور 1400، 03:43 ب‌ظ »
آقا دستتون درست
مشکل از این بود که از نرم افزار brasero برای رایت روی DVD استفاده کردم. ولی با توصیه شما از balena etcher روی فلش استفاده کردم. اوبونتو 20.04 رو روش زدم و خیلی راحت وارد بایوس شدم و ubuntulive رو راه انداختم و کل هاردمو دیلیت زدم. فقط یه سوال دیگه الان که هاردم کلا خالیه وقتی از اوبونتوی زنده خارج میشم و دوباره ریستارت میکنم مینویسه باید دوباره بوت کنی و هر دکمه ای که میزنم دوباره همینو مینویسه که البته طبیعیه. با توجه به اینکه هاردم پارتیشن بندی نشده و کل نهصد و خورده ای گیگابایتم unallocated هستش اگر من یه فلش دیگه با ویندوز ۱۰ بوت کنم و به همین شکلی که اوبونتوی زنده رو آوردم، میتونم ویندوز رو هم نصب کنم یعنی خود windows installer پارتیشن بندی میکنه؟ یا باید حتما هاردمو پارتیشن بندی کنم؟
اره می تونید بوت کنید و پارتیشن بندی کنید بعد هم برای بوت دوگانه اوبونتو نصب کنید و لذتش رو ببرید
البته پیشنهادم اینه که ویندوزد نصب نکنید و خونتون رو به کرک الوده نکنید :)
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین Reza2001

• Newbie
  • *
« پاسخ #7 : 11 شهریور 1400، 03:58 ب‌ظ »
آقا دستتون درست
اره می تونید بوت کنید و پارتیشن بندی کنید بعد هم برای بوت دوگانه اوبونتو نصب کنید و لذتش رو ببرید
البته پیشنهادم اینه که ویندوزد نصب نکنید و خونتون رو به کرک الوده نکنید :)
پس همینطوری unallocated میذارم باقی بمونه و ویندوز اینستالر کار خودشو میکنه. اتفاقا من هم از ویندوز خوشم نمیاد ولی در مورد کرک بودنش فایل iso اش رو از خود سایت مایکروسافت که رایگان گذاشته دانلود میکنم. یعنی خود مایکروسافت اجازه میده رایگان از ویندوز استفاده کنیم با این شرط که اون پایین سمت راست مینویسه unactivated که البته من اوکی ام. دلیل اینکه میرم ویندوز هم اینه که انصافا با آفیس (این یکی دیگه کرکه چون اشتراک میخواد  ;D) خو گرفتم و آفیس های لیبره کار نمیده بهم. مخصوصا اینکه اکثر کارم با زبان فارسیه و لینوکس مثل ویندوز فارسی رو پوشش نمیده. ولی واسه کارای دیگه مثل ادیت gimp و kdenlive فوق العاده ان و کلا سرعت لینوکس خیلی بهتر از ویندوزه.
خیلی ممنونم از وقت گذاشتنت و همچنین بقیه دوستان

پ.ن  کاش بقیه سیستم عامل ها هم یه فروم پویا مثل اوبونتو داشتن
« آخرین ویرایش: 11 شهریور 1400، 04:05 ب‌ظ توسط Reza2001 »

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19688
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #8 : 11 شهریور 1400، 04:05 ب‌ظ »
اتفاقاً ویندوز می‌شه گفت پشتیبانی فارسی نداره اصلاً. در مقابل گنوم و لیبره‌آفیس، بهترین پشتیبانی موجود رو از زبان فارسی دارن.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین Reza2001

• Newbie
  • *
« پاسخ #9 : 11 شهریور 1400، 04:14 ب‌ظ »
اتفاقاً ویندوز می‌شه گفت پشتیبانی فارسی نداره اصلاً. در مقابل گنوم و لیبره‌آفیس، بهترین پشتیبانی موجود رو از زبان فارسی دارن.
من الان تحقیق کردم و فهمیدم کاملا درست میفرمایید. ظاهرا قالب های فارسی رسمی هم داشت که من بی خبر بودم. اصلا از ویندوز منصرف شدم. ممنونم

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #10 : 11 شهریور 1400، 04:23 ب‌ظ »
من الان تحقیق کردم و فهمیدم کاملا درست میفرمایید. ظاهرا قالب های فارسی رسمی هم داشت که من بی خبر بودم. اصلا از ویندوز منصرف شدم. ممنونم
بله مخصوصا لیبره که واقعا با فارسی عالیه (۳۶۰ درجه برعکس افیس میکروبسافت )