انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: ارور هنگام نصب اوبونتو (حل شده)  (دفعات بازدید: 1901 بار)

0 کاربر و 6 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین emadhhhd

• Newbie
  • *
  • ارسال: 7
ارور هنگام نصب اوبونتو (حل شده)
« : 26 شهریور 1400، 10:02 ب‌ظ »
سلام دوستان یک راهنمایی میخواستم
میخوام در کنار ویندوزم اوبونتو رو هم نصب داشته باشم من دو تا هارد دارم یکی SSd که ویندوز نصب کردم و یه هارد درایو که خالیه میخوام داخل همین نصب کنم اوبونتو رو
فایل ایزو رو دانلود کردم و با نرم اقزار Rufu طبق آمورش ها اکسترکتش کردم فست بوت و سورس روی other os گذاشتم ولی موقع بوت بصورت اتومات برای نصب نمیاد باید دستی بزنم برم فلش رو انتخاب کنم و وقتی هم اوبونتو رو انتخاب میکنم ارور YOU NEED TO LOAD THE KERNEL FIRST میاد
راه حلش چیه؟
ممنون میشم راهنمایی کنید
« آخرین ویرایش: 27 شهریور 1400، 01:10 ب‌ظ توسط emadhhhd »

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
پاسخ : ارور هنگام نصب اوبونتو
« پاسخ #1 : 26 شهریور 1400، 10:08 ب‌ظ »
میخوام در کنار ویندوزم اوبونتو رو هم نصب داشته باشم من دو تا هارد دارم یکی SSd که ویندوز نصب کردم و یه هارد درایو که خالیه میخوام داخل همین نصب کنم اوبونتو رو
فایل ایزو رو دانلود کردم و با نرم اقزار Rufu طبق آمورش ها اکسترکتش کردم فست بوت و سورس روی other os گذاشتم ولی موقع بوت بصورت اتومات برای نصب نمیاد باید دستی بزنم برم فلش رو انتخاب کنم و وقتی هم اوبونتو رو انتخاب میکنم ارور YOU NEED TO LOAD THE KERNEL FIRST میاد
راه حلش چیه؟
ممنون میشم راهنمایی کنید

سلام خوش اومدی
سیستمت بایوسه ؟ اگه اره اوبونتو دیگه از بایوس پشتیبانی نمی کنه باید توزیع های دیگه ای که پشتیبانی می کنن نصب کنی اگه لازم بود بپرس دوستان معرفی کنن
صبر کن دوستان جواب بدن من از ارور فقط متوجه شدم یک مشکلی مربوط به اجرای کرنل است
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین emadhhhd

• Newbie
  • *
« پاسخ #2 : 26 شهریور 1400، 10:24 ب‌ظ »
راه حلش چیه؟
ممنون میشم راهنمایی کنید

سلام خوش اومدی
سیستمت بایوسه ؟ اگه اره اوبونتو دیگه از بایوس پشتیبانی نمی کنه باید توزیع های دیگه ای که پشتیبانی می کنن نصب کنی اگه لازم بود بپرس دوستان معرفی کنن
صبر کن دوستان جواب بدن من از ارور فقط متوجه شدم یک مشکلی مربوط به اجرای کرنل است
یعنی چی سیستمت بایوسه مگه بقیه سیستم ها بایوس نیستند؟ هر مادربردی بایوس ران میکنه دیگه؟
پس چطور میشه اوبونتو نصب کرد؟!!! :(

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
« پاسخ #3 : 26 شهریور 1400، 10:29 ب‌ظ »
اکثر کامپیوتر‌هایی که از 2012 به بعد ساخته شدن، از uefi استفاده می‌کنند. ولی با این حال باز هم اکثر جاها بهش میگن بایوس که اشتباهه.
حالا کامپیوتر شما از uefi استفاده می‌کنه؟ اگه آره مطمئن بشید که توی حالت uefi هم بوت شده چون اکثرا میشه تنظیم کرد که باز هم از همون حالت قدیمی بایوس برای بوت کردن سیستم‌عامل استفاده بشه.
میدونید که زکات علم نشر آن است

آفلاین #unknown#

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 441
« پاسخ #4 : 26 شهریور 1400، 10:29 ب‌ظ »
سلام خوش اومدی
سیستم من بایوسه و الان ابونتو ۲۱.0۴ دارم .
بایوس همون legacy هست .
« آخرین ویرایش: 26 شهریور 1400، 10:44 ب‌ظ توسط #unknown# »

آفلاین emadhhhd

• Newbie
  • *
« پاسخ #5 : 26 شهریور 1400، 10:33 ب‌ظ »
اکثر کامپیوتر‌هایی که از 2012 به بعد ساخته شدن، از uefi استفاده می‌کنند. ولی با این حال باز هم اکثر جاها بهش میگن بایوس که اشتباهه.
حالا کامپیوتر شما از uefi استفاده می‌کنه؟ اگه آره مطمئن بشید که توی حالت uefi هم بوت شده چون اکثرا میشه تنظیم کرد که باز هم از همون حالت قدیمی بایوس برای بوت کردن سیستم‌عامل استفاده بشه.
الان مشکل من با YOU NEED TO LOAD THE KERNEL FIRST هست
این راه حلش چیه؟

آفلاین emadhhhd

• Newbie
  • *
« پاسخ #6 : 26 شهریور 1400، 10:34 ب‌ظ »
سلام خوش اومدی
بایوس همون legacy درسته ؟
سوالتون از منه؟ از کجا بفهمم legacy هست؟

آفلاین #unknown#

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #7 : 26 شهریور 1400، 10:42 ب‌ظ »
مدل مادربردتون چیه ؟
یه راه اینه که در کیس رو بردارید نگاه کنید ، و مدلش رو توی گوگل سرچ کنید و توی سایت سازندش حالت راه انداز رو ببینید .
یا برید توی ویندوز سرچ کنید system information توی سربرگ اول در بخش biosmode اگه زده بود uefi ینی سیستمتون uefi و الا بایوسه .
مشکلتون شاید به این خاطر باشه که فلش درست بوتیبل نشده توصیه میشه با نرم افزار balena etcher فایل رو بریزید توی فلش .

« آخرین ویرایش: 26 شهریور 1400، 10:46 ب‌ظ توسط #unknown# »

آفلاین emadhhhd

• Newbie
  • *
« پاسخ #8 : 26 شهریور 1400، 10:48 ب‌ظ »
مدل مادربردتون چیه ؟
یه راه اینه که در کیس رو بردارید نگاه کنید ، و مدلش رو توی گوگل سرچ کنید و توی سایت سازندش حالت راه انداز رو ببینید .
یا برید توی ویندوز سرچ کنید system information توی سربرگ اول در بخش biosmode اگه زده بود uefi ینی سیستمتون uefi و الا بایوسه .
مشکلتون شاید به این خاطر باشه که فلش درست بوتیبل نشده توصیه میشه با نرم افزار balena etcher فایل رو بریزید توی فلش .
سیستم رایزن مادریرد A320 ایسوس
الان نگاه کردم UEFI هستش
پردازنده 2400g
چند بار امتحان کردم فلش کردم نشد بازم
تو نت سرچ کردم همه یه پیشنهاد این شکلی دادن ولی من چون زیاد سر در نیاوردم اگر میدونید لطفا راهنمایی کنید
https://askubuntu.com/questions/1117391/live-usb-error-you-need-to-load-the-kernel-first
« آخرین ویرایش: 26 شهریور 1400، 10:51 ب‌ظ توسط emadhhhd »

آفلاین #unknown#

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #9 : 26 شهریور 1400، 10:55 ب‌ظ »
سیستم رایزن مادریرد A320 ایسوس
الان نگاه کردم UEFI هستش
پردازنده 2400g
چند بار امتحان کردم فلش کردم نشد بازم
تو نت سرچ کردم همه یه پیشنهاد این شکلی دادن ولی من چون زیاد سر در نیاوردم اگر میدونید لطفا راهنمایی کنید
https://askubuntu.com/questions/1117391/live-usb-error-you-need-to-load-the-kernel-first
من هم از اون لینک سر در نمیارم
برای اطمینان از این که فایل توی فلش سالمه ، نرم افزار balena etcher رو دانلود و با اون فایل رو بریزید تو فلش .
فقط قبلش فلش رو فرمت کنین .
اگه حجم فلش کم شده بود با این درستش کنید و قبل از exit بزنین format fs=fat32 quick
https://www.sarzamindownload.com/modules.php?name=Content&file=tags&op=tags&tags=%D8%B1%D9%81%D8%B9_%D9%85%D8%B4%DA%A9%D9%84_%DA%A9%D9%85_%D8%B4%D8%AF%D9%86_%D8%AD%D8%AC%D9%85_%D9%81%D9%84%D8%B4_%D9%85%D9%85%D9%88%D8%B1%DB%8C
« آخرین ویرایش: 26 شهریور 1400، 11:14 ب‌ظ توسط #unknown# »

آفلاین Dragon-

• *
« پاسخ #10 : 27 شهریور 1400، 12:23 ق‌ظ »
این راه حلش چیه؟
مطمئن بشید iso که دانلود کردید سالمه. برای اینکار می‌تونید امضای دیجیتال اون رو بررسی کنید‌.
توی یه ارسال گفتید که چندین بار iso رو روی فلش نوشتید و امتحان کردید اما جواب نداده، به خاطر همین احتمال داره iso درست دانلود نشده باشه.
همونطور که گفتند، یه بار کل فلش رو فرمت کنید و بعد دوباره سعی کنید که اوبونتو رو بریزید روی اون. می‌تونید با یه فلش دیگه امتحان کنید؟ شاید خود فلش خراب باشه.

اون روشی که توی اینترنت پیدا کردید، کار خاصی نمی‌کنه. فقط خودتون دستی، کرنل و initramfs و پارامتر‌های کرنل رو مشخص می‌کنید و بعد به گراب می‌گید که بوت کنه. شاید این روش جواب بده.
توی منوی گراب (همون منو که اول کار میاد) کلید c رو فشار بدید و بعد دستور ls رو بزنید. خروجی اون رو قرار بدید یا اینکه ازش عکس بگیرید و بفرستید.

مطمئن بشید که کامپیوتر توی حالت uefi بوت شده. برای اینکار وارد تنظیمات uefi بشید و دنبال چیزی شبیه compatibilty mode یا bios mode یا csm mode بگردید رو بزاریدش روی uefi یا uefi only l. (هر دو یه حالت هستند ولی ممکنه توی قطعات شرکت‌های مختلف یه‌چیزی نوشته شده باشه)

اگه می‌خواهید اوبونتو رو نصب کنید، مطمئن بشید که ویندوز هم به صورت uefi نصب شده. در غیر اینصورت، جلوتر به مشکل می‌خورید. بالاتر گفتند که چجوری بررسی کنید.

بایوس همون legacy هست .

احتمالا از اوبونتو 20.04 ارتقا دادید. وگرنه ابونتو 21.04 به صورت زنده توی حالت bios بوت نمیشه.
ولی فکر کنم هنوز هم بشه با debootstrap توی حالت bios نصبش کرد. تا وقتی که گراب و کرنلی که اوبونتو استفاده می‌کنه، قابلیت بوت روی bios رو هم داشته باشه، میشه اینکار رو کرد. ولی خوب اینکار یکم سخت‌تره. (فکر نکنم به این زودی‌ها کرنل لینوکس و گراب، پشتیبانی از bios رو متوقف کنند.)
« آخرین ویرایش: 27 شهریور 1400، 12:27 ق‌ظ توسط Dragon- »

آفلاین emadhhhd

• Newbie
  • *
« پاسخ #11 : 27 شهریور 1400، 12:43 ق‌ظ »
این راه حلش چیه؟
مطمئن بشید iso که دانلود کردید سالمه. برای اینکار می‌تونید امضای دیجیتال اون رو بررسی کنید‌.
توی یه ارسال گفتید که چندین بار iso رو روی فلش نوشتید و امتحان کردید اما جواب نداده، به خاطر همین احتمال داره iso درست دانلود نشده باشه.
همونطور که گفتند، یه بار کل فلش رو فرمت کنید و بعد دوباره سعی کنید که اوبونتو رو بریزید روی اون. می‌تونید با یه فلش دیگه امتحان کنید؟ شاید خود فلش خراب باشه.

اون روشی که توی اینترنت پیدا کردید، کار خاصی نمی‌کنه. فقط خودتون دستی، کرنل و initramfs و پارامتر‌های کرنل رو مشخص می‌کنید و بعد به گراب می‌گید که بوت کنه. شاید این روش جواب بده.
توی منوی گراب (همون منو که اول کار میاد) کلید c رو فشار بدید و بعد دستور ls رو بزنید. خروجی اون رو قرار بدید یا اینکه ازش عکس بگیرید و بفرستید.

مطمئن بشید که کامپیوتر توی حالت uefi بوت شده. برای اینکار وارد تنظیمات uefi بشید و دنبال چیزی شبیه compatibilty mode یا bios mode یا csm mode بگردید رو بزاریدش روی uefi یا uefi only l. (هر دو یه حالت هستند ولی ممکنه توی قطعات شرکت‌های مختلف یه‌چیزی نوشته شده باشه)

اگه می‌خواهید اوبونتو رو نصب کنید، مطمئن بشید که ویندوز هم به صورت uefi نصب شده. در غیر اینصورت، جلوتر به مشکل می‌خورید. بالاتر گفتند که چجوری بررسی کنید.

بایوس همون legacy هست .

احتمالا از اوبونتو 20.04 ارتقا دادید. وگرنه ابونتو 21.04 به صورت زنده توی حالت bios بوت نمیشه.
ولی فکر کنم هنوز هم بشه با debootstrap توی حالت bios نصبش کرد. تا وقتی که گراب و کرنلی که اوبونتو استفاده می‌کنه، قابلیت بوت روی bios رو هم داشته باشه، میشه اینکار رو کرد. ولی خوب اینکار یکم سخت‌تره. (فکر نکنم به این زودی‌ها کرنل لینوکس و گراب، پشتیبانی از bios رو متوقف کنند.)
این جا مشکل حل شده ولی من رو ماشین مجازی بالا نیاوردم لینوکس رو که یخوام این حرکت روبزنم
https://whitefumes.wordpress.com/2021/06/08/ubuntu-18-04-desktop-error-cannot-allocate-kernel-buffer-error-you-need-to-load-the-kernel-first/
ابونتو رو مستقیم از سایت ابوننو دانلود کردم ورژن 21 نه قبلا ورژن پایین تر نصی بوده نه چیز دیگه ای

آفلاین Dragon-

• *
« پاسخ #12 : 27 شهریور 1400، 12:58 ق‌ظ »
کار‌هایی که گفتم رو انجام دادید؟ برید روی گزینه‌ای که توی گراب انتخاب می‌کنید و کلید e رو بزنید. از اون صفحه یه عکس قرار بدید.

آفلاین emadhhhd

• Newbie
  • *
« پاسخ #13 : 27 شهریور 1400، 01:41 ق‌ظ »
کار‌هایی که گفتم رو انجام دادید؟ برید روی گزینه‌ای که توی گراب انتخاب می‌کنید و کلید e رو بزنید. از اون صفحه یه عکس قرار بدید.
مشکل رو تونستم حل کنم
چون پردازنده من گرافیک خودش داره apu هست رم زیادی بهش اختصاص داده بودم  از میزان رم اختصاص داده شده به حافظه گرافیکی کم کردم و به سیستم اضافه کردم دیگه ارور نداد و مستقیم رفتم برای نصب

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
« پاسخ #14 : 27 شهریور 1400، 10:46 ق‌ظ »
مشکل رو تونستم حل کنم
چون پردازنده من گرافیک خودش داره apu هست رم زیادی بهش اختصاص داده بودم  از میزان رم اختصاص داده شده به حافظه گرافیکی کم کردم و به سیستم اضافه کردم دیگه ارور نداد و مستقیم رفتم برای نصب
پس با ویرایش ارسال اول یک (حل شد) به عنوان اضافه کنید
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com