انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: systemd مخرب؟  (دفعات بازدید: 3572 بار)

0 کاربر و 13 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19700
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
پاسخ : systemd مخرب؟
« پاسخ #30 : 19 مهر 1400، 12:15 ب‌ظ »
کاشکی یه نسخه یا مخازن جدا داشت و اگه توصیه هم نمیکرد مهم نبود فقط داشته باشه که اگر خواستیم فعالش کنیم یا یه چیزی نصب کنیم بنظرم با اجازه کاربر کار اخلاقی.

آرزوت برآورده شد: https://gitlab.com/nonguix/nonguix
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1923
« پاسخ #31 : 22 مهر 1400، 09:17 ب‌ظ »
اع(: خیلی قشنگه بنظر(رابط کاربری مناسب) چند باری هم خواستم نصب کنم که احتمالا میکنم و فقط مشکلم درایور و چند نرم افزار غیر آزاد میشه گفت تمام کار هام پوشش نمیده کلا یجوریه که کلا هیچ نرم افزار غیر آزادی نداره... خوبه ولی میشه گفت اینم یه محدویت کاشکی یه نسخه یا مخازن جدا داشت و اگه توصیه هم نمیکرد مهم نبود فقط داشته باشه که اگر خواستیم فعالش کنیم یا یه چیزی نصب کنیم بنظرم با اجازه کاربر کار اخلاقی.. ولی خب توزیعی که توسط gnu اومده بعیدم نبود اینطور باشه :D البته فکر کنم بشه نرم افزار هایی  مثل استیم نصب کرد چون که میشه تنها را اندازش اجرا کرد و استفاده کرد... :) خلاصه خیلی دوست دارم امتحانش کنم((:
پ‌ن: از توهم ممنونم بابت نظرت هومان :)
اگه یه چیزی مثل گیکس میخوای که راه انداز های انحصاریت به مشکلی بر نخورن میشه همون نیکس که هومان گفت
ممنون (: حالا کارت شبکم اره به مشکل میخوره... ولی انویدیا که کلا هیچی داخل جنتو کلا کار نمیکنه  و در void نصب حداقل شد و کار کرد ولی برای اجرا خیلی چیزا  مشکل داره رسما انویدیا  رو مخه کلا کاش نبود :D
اع(: خیلی قشنگه بنظر(رابط کاربری مناسب) چند باری هم خواستم نصب کنم که احتمالا میکنم و فقط مشکلم درایور و چند نرم افزار غیر آزاد میشه گفت تمام کار هام پوشش نمیده کلا یجوریه که کلا هیچ نرم افزار غیر آزادی نداره... خوبه ولی میشه گفت اینم یه محدویت کاشکی یه نسخه یا مخازن جدا داشت و اگه توصیه هم نمیکرد مهم نبود فقط داشته باشه که اگر خواستیم فعالش کنیم یا یه چیزی نصب کنیم بنظرم با اجازه کاربر کار اخلاقی.. ولی خب توزیعی که توسط gnu اومده بعیدم نبود اینطور باشه :D البته فکر کنم بشه نرم افزار هایی  مثل استیم نصب کرد چون که میشه تنها را اندازش اجرا کرد و استفاده کرد... :) خلاصه خیلی دوست دارم امتحانش کنم((:
اگه یه چیزی مثل گیکس میخوای که راه انداز های انحصاریت به مشکلی بر نخورن میشه همون نیکس که هومان گفت
چه مشکلی پیش اومده که راه انداز انحصاری لازمه ؟ من گرافیک ان ویدیا هم دارم ولی راه انداز انحصاری ندارم
بازی رو با  10 fps بازی کنی برات خوشاینده؟((: همین
کاشکی یه نسخه یا مخازن جدا داشت و اگه توصیه هم نمیکرد مهم نبود فقط داشته باشه که اگر خواستیم فعالش کنیم یا یه چیزی نصب کنیم بنظرم با اجازه کاربر کار اخلاقی.

چی :o دمت گرم آقا دانیال هنوز ندیدم ولی بشتابید به سوی guix  :D واقعا آرزوم بود((:
حالا دیدم  :D عجب سر درش باحاله((: میگه لطفا اینو تبلیغ نکنید ;D به هرحال من برم برای اولین بار بارگیری کنمش دمت گرم واقعا \\:D/

آفلاین mobin1387

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 495
  • به زودی اینجا چیزی نوشته خواهد شد!
« پاسخ #32 : 22 مهر 1400، 10:26 ب‌ظ »
ممنون (: حالا کارت شبکم اره به مشکل میخوره... ولی انویدیا که کلا هیچی داخل جنتو کلا کار نمیکنه  و در void نصب حداقل شد و کار کرد ولی برای اجرا خیلی چیزا  مشکل داره رسما انویدیا  رو مخه کلا کاش نبود :D
چه مشکلی پیش اومده که راه انداز انحصاری لازمه ؟ من گرافیک ان ویدیا هم دارم ولی راه انداز انحصاری ندارم
بازی رو با  10 fps بازی کنی برات خوشاینده؟((: همین

چی :o دمت گرم آقا دانیال هنوز ندیدم ولی بشتابید به سوی guix  :D واقعا آرزوم بود((:
حالا دیدم  :D عجب سر درش باحاله((: میگه لطفا اینو تبلیغ نکنید ;D به هرحال من برم برای اولین بار بارگیری کنمش دمت گرم واقعا \\:D/
در رابطه با داستان انویدیا، ممنون میشم مدل کارت گرافیکت رو بگی

آفلاین AbOl

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 338
  • Debian
« پاسخ #33 : 22 مهر 1400، 11:15 ب‌ظ »
کی گفته جنتو ار انویدبا پشتیبانی نمیکنه
.
هم از راه انداز انحصاری هم از راه انداز آزاد کاملا پشتیبانی میکنه
welcome to freedom

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #34 : 23 مهر 1400، 12:40 ق‌ظ »
اها گفتم همین void هم زیاد خوب کار نمیکنه ... و خیلی توزیع ها کلا کار نمیکنه/:
شاید باید کامل میگفتم :) من کارت گرافیکم دوتاس که مال لپ تاپ میدونی که داستان داره...  و مشکل بدترم اینه که اخرین درایوری که پشتیبانی میکنه لپ تاپم 390 انویدیا یعنی جدید تر کار نمیکنه و باز به ناحق کشیده شدم :D و در جنتو با bumblebee و 390 تست کردم کار نکرد فک کنم 340 هم تست کردم خلاصه نمیدونم یکم ور هم رفتم نشد نمیدونم شاید باید کارهای دیگه تنظیم کرد تا کار نکنه به هرحال واسه من کلا کار نکرد nvidia :(  بعضیا درمود پکیج eselect-opengl حرف میزدن واسه انویدیا که دیدم توی این زمان از جنتو پاک شده و این پاسخ و سوالات مال قدیم/: حالا نمیدونم باید کارهای زیادی کرد یا ساده اما نمیدونم... یا جنتو پشتیبانی نمیتونه بده/:

آفلاین هومان

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1527
  • آرچ + گنوم
« پاسخ #35 : 25 مهر 1400، 11:39 ق‌ظ »
وقتی انویدیا داری به توزیع های بی سیستم دی خیلی اتکا نکن یا ساپورت ندارن یا پیچیده است راهندازیش

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #36 : 26 مهر 1400، 06:11 ق‌ظ »
 درسته :) فعلا که فقط یه وید توش انویدیا اومد اونم نه به صورت خوب فقط کاش این انویدیا کلا رو لپ تاپم نبود :)

guix هم نصب کردم فهمیدم حتی توی مخازن اصلیش حتی firefox هم نیست|: کاربرانش چطور سر میکردن((: احساس میکنم خیلی تعصبی عمل کردن ولی خب داره بنظر بهتر میشه...
فقط یه نکته عجیب برام پیش اومد اینکه نصبش فقط با اینترنت میشد(حداقل isoاصلیش) که بنظرم زیاد نکته خوبی نیست حالا به کنار من حتی دبیان نسخه فقط نرم افزار آزادش نصب میکردم درسته موقع نصب وای فای نمیتونسم وصل شم ولی با سیم میشد نت داد(البته کلا نمیدادم) ولی داخل guix هم گزینش نبود هم گوشیم وصل میکردم با سیم گزینه اش نمیومد... خلاصه فک کنم برای اولین بار رفتم یه سیم لن کشیدم و اینترنت دادم ??? که برام عجیب بود این مشکل که تا الان فکر میکردم گزینه فعال کردن اینترنت از گوشی به طور خودکار باید بیاد و ربطی به سیستم عامل روبرو نداره..(که فهمیدم اشتباه) نکته دیگه ای که جالب بود و کمی هم اذیتم کرد راه اندازی چیز هاش بود! دیگه با ,useradd,fstab و...کاری نداره و یه فایل میسازی و اون تو نوشته هارو قرار میدی و همش میسازه ... ولی هم بنظرم کار اضافی تا حدودی و چرا نباید اجازه این داشته باشم با useradd یه حساب دیگه بسازم؟؟  حالا این به کنار من با fstab همیشه پارتیشن home(btrfs) به توزیعم میشناختم ولی هرچی سعی کردم نتونسم اینکارو کنم :(
و نکته بدتر اینکه اگه من بخوام یه کاربر فقط تغییر بدم باید کلی نوشته در همون فایل انجام بدم  و با دستورsudo guix system reconfigure /etc/config.scm
باید همرو فقط برای یه کاربر ساختن بزنم/: و هرچی با useradd  میسازم کار نمیکنه و با خاموش روشن پاک میشه(:
و نکته خیلی رو مخ تر این بود که کاملا من اینطوری نمیتونم حتی یه کاربر بسازم یا ویرایش کنم و همه کارها... چون این دستوری که بزنم حتما به اینترنت نیاز داره و هرچی سویچ های مختلف امتحان کردم پیدا نکردم که بشه بدون اینترنت اینکارو انجام داد.. نمیدونم شایدم من هنوز اطلاع کافی ندارم درمورد این توزیع ولی بنظرم الکی پیچیدش کردن هرچند احتمالا قصدشون ساده سازی بوده! :D

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
« پاسخ #37 : 26 مهر 1400، 09:14 ق‌ظ »
فایرفاکس نبود ؟ من بدون فایرفاکس زنده نمییمونم (شوخی کردم با کانگرو هم میتونم کنار بیام ;D)
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #38 : 26 مهر 1400، 09:27 ق‌ظ »
نه با دستور نصبش دیدم نیست ??? داخل اینترنتم زدم انگار نه کلا نیست(حداقل داخل مخازن عادی) اره والا منم همه چیم ذخیره کردم توش بعد مهاجرت از گوگل کروم.. کلا خوبم نباشه خیلی سمه بخاطر تصمیم بعضیا کلا یه سری از برنامه ها نباشه که البته اگه اشتباه نکنم غیرقابل نصب نیست ولی خب توی مخازن اصلیشم نیست!

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #39 : 26 مهر 1400، 10:56 ق‌ظ »
توی گیکس فایر فاکس نیست بعد رفتی گوگل کروم نصب کردی ؟
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #40 : 26 مهر 1400، 11:00 ق‌ظ »
مهاجرتم خیلی وقته شکل گرفته با کمک سید رضا شکاک(امیدوارم نشاسیش) منو به سوی فایر فاکس دعوت کرد ;)

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #41 : 26 مهر 1400، 02:27 ب‌ظ »
فایرفاکس نبود ؟ من بدون فایرفاکس زنده نمییمونم (شوخی کردم با کانگرو هم میتونم کنار بیام ;D)
خود فایرفاکس نیست. آیس‌کت هست که نگارش صددرصد آزاد و محرمانهٔ فایرفاکسه.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین bed123derkelo

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 658
« پاسخ #42 : 26 مهر 1400، 07:53 ب‌ظ »
باسلام
نقل‌قول
آیس‌کت هست که نگارش صددرصد آزاد و محرمانهٔ فایرفاکسه.
تومخازن رسمی دبیان نیست.
IceCatبا Iceweasel چه تفاوتی داره؟

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #43 : 26 مهر 1400، 09:34 ب‌ظ »
آیس‌کت رو خود گنو توسعه می‌ده و فروشگاه افزونه‌های مخصوص خودش رو داره.

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #44 : 27 مهر 1400، 07:34 ق‌ظ »
آیس‌کت رو خود گنو توسعه می‌ده و فروشگاه افزونه‌های مخصوص خودش رو داره.
چه جالب باید امتحان کنمش