انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: پر امکانات ترین دسکتاپ  (دفعات بازدید: 5101 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1923
پاسخ : پر امکانات ترین دسکتاپ
« پاسخ #30 : 30 مهر 1400، 10:19 ق‌ظ »
چه می کنی  :o هشت گیگ رم میره با یک گیگ سواپ ؟؟؟
این مثل اون سواپ نیست و در واقع این وسط حافظه ذخیره سازی درکار نیست و استفاده نمیشه فقط خود رم بیشتر میشه... با فشرده سازی و...  تا یه مقدار کمی ببری بالا خوبه ولی اگه خیلی ببری  کار میکنه ولی  خب ارزش استفاده نداره...
هرچند سواپ از هارد که اطلاع داری کلا ارزش نداره تا میاد پرش کنه سیستم به فنا میره!

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #31 : 30 مهر 1400، 10:21 ق‌ظ »
فکر میکنم یکم بد گفتم و یا متوجه نشدی ببین مثلا این قابلیت فعال میکنی که من کردم و سواپ از هاردمم غیر فعال کردم.
حالا روش های مختلف داره ولی خب توی این روشی که انجام دادم مقدارش میتونی مشخص کنی بعد انجام اون مقدار به عنوان سواپ در سیستم میاد مثلا الان من 32 گیگ فعال کردم که +8 گیگ رمم میشه 40 گیگ حدودا البته مقداری زیاد دادم و احتمال99 درصد اگه همش پر کنم سریع نیست و لگ هایی میخورم(برای بازی مناسب نیست این حجم زیاد احتمالا) البته خب منطقی خیلی زیاد دادم! ولی خب مقدار های دیگه میتونید تست کنید و این مقدار از خود رم استفاده میکنه حالا به روش هایی و هیچ ربطی به سواپ از حافظه هارد ssd و... نداره

فقط اگه کسی اطلاع داره میشه جواب بده من یبار یه ویندوز توی مجازی ساز با 150 گیگ رم بالا اورم|: وقتی میخواست پرش کنه گیر کرد مدتی ولی بعدش پر شد 150 گیگ!!  میخواسم بدونم چجوری میشه یه فرمت فشرده سازی اینکار کنه! دیگه این خیلی خیلی برابر کمتر شده مگه میشه مگه امکان پذیره؟؟ یا اطلاعات رم قابلیت  فشرده سازی بیشتر دارن؟ یه توضیح کوتاه بدید ممنون میشم
« آخرین ویرایش: 30 مهر 1400، 10:27 ق‌ظ توسط aliiririran »

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
« پاسخ #32 : 30 مهر 1400، 10:32 ق‌ظ »
نه به اون قابلیت کار ندارم ولی چطور اون ۸ گیگ رو استفاده می کنی
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #33 : 30 مهر 1400، 10:33 ق‌ظ »
کدوم هشت گیگ؟ هشت گیگم اول پر میشه (مثل سواپ از هارد) بعدش میره سراغ این سواپ که ولی ایندفعه فرق داره از رم هستش اینم و سرعت بالایی داره چند گیگ خالی و پر میکنه در لحظه...
کار خاصی نمیکنم این فعال میکنم و خودش پر و خالی میشه دیگه! :)

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
« پاسخ #34 : 30 مهر 1400، 06:08 ب‌ظ »
خوب چه برنامه ای هشت گیگ رم مصرف می کنه که نیاز به این ابزار پیدا کردید من۶ گیگ دارم تا حالا ۳ گیگ هم نرسیده چه برسه به سواپ
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
« پاسخ #35 : 30 مهر 1400، 07:25 ب‌ظ »
فشرده میکنه؟
خب باعث کند شدن میشه
بسته به الگوریتم فشرده‌سازی داره. مثلا lz4 یا zstd زیاد زمان استخراج نمی‌گیرین ولی فشرده‌سازی خوبی نسبت به سرعتشون دارند. من خودم کل فشرده‌سازی lz4 رو در سطح فایل‌سیستم فعال کردم و کندی مشاهده نمی‌کنم. البته به غیر از وقتایی که apt و dpkg می‌خواهند دیتابیس خودشون رو بخوند ، در اون شرایط چون خود دیتابیس اونها هم فشرده شده، یکم زمان بیشتری می‌گیره. چون یه بار باید در سطح فایل‌سیستم استخراج بشه یه بار هم خود فایل‌ها که فشرده هستند، استخراج بشن.
ببین عملکرد سواپ توی اس اس دی خوب بهتره مطمئن باش  ;)
وقتی سی پی یو درگیر بشه چندتا مسئله دیگه هم ایجاد میشه که بماند
ولی عمر ssd رو کم می‌کنه. من خودم بالا گفتم از فشرده‌سازی توی سطح فایل‌سیستم استفاده می‌کنم، (یعنی همه چی فشرده میشه) ولی تو حالت بیکار، بین ۱ تا  ۵ درصد پردازنده کار می‌کنه. وقتی هم کار معمولی انجام میدم، حدود ۲۰ درصد میشه.
میدونید که زکات علم نشر آن است

آفلاین Dragon-

• *
« پاسخ #36 : 30 مهر 1400، 07:42 ب‌ظ »
این zram باید توی ویکی هم وارد بشه.

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #37 : 01 آبان 1400، 03:23 ق‌ظ »
حالا یه مقدار پردازنده درگیر شه مشکلی نیست که خیلی کمه...(اونم در صورت فشرده سازی وپر شدن...)
خلاصه گاهی اوقات میخوای راحت باشی((: و اینکه من به تنهایی با wine یه بازی معمولی مثل راکت لیگ بالا(با فروشگاهش البته) می اوردم 8 گیگ رمم پر میشد و از سواپ استفاده میشد و به شکل فاجعه یعنی کاملا فاجعه بازی کند میشد و کلا رو مخ.. خلاصه وقتی میتونم این فعال کنم و راحت چرا باید نکنم و سواپ از هارد استفاده کنم و هی نگران باشم وای  پر نشو رم که از هارد استفاده میشه و هنگی...
این zram باید توی ویکی هم وارد بشه.
دقیقا همینطور جالبه هیج جا منابع فارسی ازش آموزشی ندیدم یا یک توضیح درست در صورتی که نه خیلی پیچیده نه خیلی بی مصرف که گذاشته نشده بود! :)
« آخرین ویرایش: 01 آبان 1400، 03:25 ق‌ظ توسط aliiririran »

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #38 : 01 آبان 1400، 05:57 ق‌ظ »
فشرده میکنه؟
خب باعث کند شدن میشه
بسته به الگوریتم فشرده‌سازی داره. مثلا lz4 یا zstd زیاد زمان استخراج نمی‌گیرین ولی فشرده‌سازی خوبی نسبت به سرعتشون دارند. من خودم کل فشرده‌سازی lz4 رو در سطح فایل‌سیستم فعال کردم و کندی مشاهده نمی‌کنم. البته به غیر از وقتایی که apt و dpkg می‌خواهند دیتابیس خودشون رو
ببخشید ممنون میشم یه توضیحی بدید در این مورد، من الان یه home که btrfs دارم میتونم آیا بدون پاک شدن اطلاعات روش اعمال کنم؟ اگه اره الان حدودا پر و چطور همش فشرده کنه... و اینکه چه معایب این چیست؟ منظورم از معایب استفاده از پردازنده و... فقط نیست منظورم اینه مثلا من یه پارتیشن فشرده کنم خب انجامم دادم ولی یکم برام نامفهوم کامل متوجه نشدم الان خب مثلا اینجا من این با بالاترین سطح فشرده کردم خب اگه این در سیستم دیگه به صورت معمولی mount(فارسی درست دقیقش اطلاع ندارم) کنم چه میشه! فشرده سازی میکنه یا خیر و یا فقط اون قبلیا فشرده هست و از این به بعد نه یا اصلا کار نمیکنه! و یا اینکه فشرده سازی متغییر یا نه؟ مثلا ممکن یه چیز هایی انتقال بدم اصلا هیچ فشرده نشه؟! خلاصه ممنون میشم یه توضیح کوتاه مختصر بدید
خیلیم ببخشید خیلی در انجمن زحمت کشیدی :)
« آخرین ویرایش: 01 آبان 1400، 06:01 ق‌ظ توسط aliiririran »

آفلاین Dragon-

• *
« پاسخ #39 : 01 آبان 1400، 11:46 ق‌ظ »
توی یه موضوع دیگه بپرسید.

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #40 : 02 آبان 1400، 06:46 ب‌ظ »
درسته دیگه بحث خیلی بار تغییر کرد.. فکر کنم دیگه نیاز نباشه اکثرش فهمیدم که یکم هنوز برام یه قسمتش چیزه که دیگه ارزش ایجاد موضوع نداره
ممنون :)