انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: فایرفاکس با snap!!  (دفعات بازدید: 1907 بار)

0 کاربر و 6 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
پاسخ : فایرفاکس با snap!!
« پاسخ #15 : 05 آبان 1400، 12:45 ب‌ظ »
به نظر من هم چیز بدی نبست (به غیر از اینکه سمت سرور اون انحصاری هست) ولی خوب تا وقتی یه چیز توی مخازن هست، لازم نیست رفت سراغ snap مگه اینکه به برنامه اعتماد نداشته باشید و شاید سیستم رو به هم بریزه.
یه پروژه هست به اسم LOL که از snap استفاده می‌کنه ولی برخلاف snap، سمت سرور اون انحصاری نیست.
« آخرین ویرایش: 11 آبان 1400، 09:44 ب‌ظ توسط Dragon- »
میدونید که زکات علم نشر آن است

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19701
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #16 : 05 آبان 1400، 02:44 ب‌ظ »
مشکل اسنپ، انحصاری بودن فروشگاهش نیست. مشکل چرخهٔ کاریشه که اون رو ناامن می‌کنه.
اون روزی که خروجی جلسه‌مون این شد که فایرفاکس رو بدیم دست خود موزیلا، یکی از بدترین روزهای کاری من تو اوبونتو بود.
مطمئنم اگه دیگه فایرفاکس رو apt نباشه، می‌رم رو دبیان.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین EnriqueTTE

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 607
« پاسخ #17 : 05 آبان 1400، 04:39 ب‌ظ »
من که دیشب اوبونتو رو با solus جایگزین کردم.
اول خواستم دبیان نصب کنم که وایرلس رو تشخیص نمیداد(net installer). میدونم که احتمالا میشد با وصل کردن مودم از طریق کابل مشکل رو حل کرد.
چندتا ایزو داشتم از pepermint, pop os, xubuntu, solus و مانجارو.

با خودم گفتم منکه حدود ۲ سال از اوبونتو استفاده کردم حالا که میخوام توزیع رو عوض کنم بچیزی غیر از خانواده دبیان نصب کنم. خیلی دلم میخواست مانجارو نصب کنم اما وقتی بوت میکردم که نصبش کنم، ارور میداد که خط آخرش این بود : can't access tty: job control turned off .

همین solus هم خیلی شبیه اوبونتو هست. خیلی از برنامه هاش با اوبونتو یکیه، gedit, nautilus, تنظیمات و... فقط دسکتاپش که مثل kde هست، شکل پنجره ها و پکیج منیجرش eopkg .

اگه راهکاری دارید برای حل مشکل مانجارو ممنون میشم بگید.
I am Enriquette

آفلاین ali7rangoo

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 282
  • I am a gnu/linux user
« پاسخ #18 : 05 آبان 1400، 04:58 ب‌ظ »
یعنی نصب کردن یک برنامه به یه روش دیگه اینقدر مشکل به وجود میاره که توزیعتون رو عوض کنید! :D
خداوند دنیا رو open source قرار داده .
پس باید سورسش رو تغییر بدیم و اون رو به  سوی مثبت ببریم.
vim world

آفلاین EnriqueTTE

• High Sr. Member
  • *
« پاسخ #19 : 05 آبان 1400، 05:32 ب‌ظ »
یعنی نصب کردن یک برنامه به یه روش دیگه اینقدر مشکل به وجود میاره که توزیعتون رو عوض کنید! :D
مشکلی پیش نیاورد. ازین حرکت خوشم نیومد.
دنیای لینوکس هم مثل ویندوز نیست که اگه از ویندوز ۱۱ خوشتون نیومد تنها انتخاب هایی که پشتیبانی میشن ویندوز ۸و ۸.۱ و ۱۰ باشن(همش ۳ تا :)) کلی توزیع لینوکس هست که باهمدیگه فرق دارن. کافیه یه نگاه به distrowatch بندازید و ببینید چقدر توزیع مختلف هست.

من از اسنپ خوشم نمیاد و وقتی این خبرو خوندم از کاری که کنونیکال انجام داده اصلا خوشم نیومد، خیلی وقت بود که به فکر تغییر توزیع بودم و این هم جرقه‌ی تغییر.

الانم از solus خوشم نیومده چون خیلی شبیه اوبونتو هست. حتی حس میکنم مخازنش یجورایی به مخازن اوبونتو وصل باشه.

اگه بتونم مانجارو نصب کنم خیلی خوب میشه. هم اسمش قشنگه هم قابلیت های شخصی سازی زیادی داره.
I am Enriquette

آفلاین Dragon-

• *
« پاسخ #20 : 05 آبان 1400، 05:53 ب‌ظ »
اگه iso مانجارو قدیمیه، شاید به خاطر اون باشه. اگه می‌تونید با یه iso جدید امتحان کنید.
برای دبیان هم می‌تونید iso رو دانلود کنید که شامل بعضی firmware های انحصاری هست. اینجا رو ببینید.

آفلاین EnriqueTTE

• High Sr. Member
  • *
« پاسخ #21 : 05 آبان 1400، 06:22 ب‌ظ »
اگه iso مانجارو قدیمیه، شاید به خاطر اون باشه. اگه می‌تونید با یه iso جدید امتحان کنید..
اگه خیلی بخواد قدیمی باشه نهایت ۳ ماه.
I am Enriquette

آفلاین Dragon-

• *
« پاسخ #22 : 05 آبان 1400، 06:27 ب‌ظ »
از اونجایی که مانجارو یه توزیع غلتان هست، فکر کنم ۳ ماه زیاد باشه ولی مطمئن نیستم.

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
« پاسخ #23 : 05 آبان 1400، 06:48 ب‌ظ »
اقا دانیال راستی شما نگفتید توی اوبونتو کارتون چی بود و چه وضیفه  ای داشتید ؟ میشه توضیح بدید . الان هم هستید ؟
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1923
« پاسخ #24 : 05 آبان 1400، 10:26 ب‌ظ »
مشکل اسنپ، انحصاری بودن فروشگاهش نیست. مشکل چرخهٔ کاریشه که اون رو ناامن می‌کنه.
اون روزی که خروجی جلسه‌مون این شد که فایرفاکس رو بدیم دست خود موزیلا، یکی از بدترین روزهای کاری من تو اوبونتو بود.
مطمئنم اگه دیگه فایرفاکس رو apt نباشه، می‌رم رو دبیان.
برام جالبه اوبونتو انقدر باز هست که حتی مخالف خیلی کارها مثل اسنپ و بعضی چیزاش هم در خودش جای داده(: و خیلی خوشحالم که تعصبی عمل نمیکنید با اینکه در توسعه دهنگان(توسعه دهندگان بود دیگه؟! ;D) اوبونتو هستید و اسم این انجمن اوبونتو ولی بازم صراحتن واقعیت نگاه میکنید که بنظر به بیراهه رفتن هرچه تمام اوبونتو...

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1923
« پاسخ #25 : 05 آبان 1400، 10:33 ب‌ظ »
من که دیشب اوبونتو رو با solus جایگزین کردم.
اول خواستم دبیان نصب کنم که وایرلس رو تشخیص نمیداد(net installer). میدونم که احتمالا میشد با وصل کردن مودم از طریق کابل مشکل رو حل کرد.
چندتا ایزو داشتم از pepermint, pop os, xubuntu, solus و مانجارو.

با خودم گفتم منکه حدود ۲ سال از اوبونتو استفاده کردم حالا که میخوام توزیع رو عوض کنم بچیزی غیر از خانواده دبیان نصب کنم. خیلی دلم میخواست مانجارو نصب کنم اما وقتی بوت میکردم که نصبش کنم، ارور میداد که خط آخرش این بود : can't access tty: job control turned off .

همین solus هم خیلی شبیه اوبونتو هست. خیلی از برنامه هاش با اوبونتو یکیه، gedit, nautilus, تنظیمات و... فقط دسکتاپش که مثل kde هست، شکل پنجره ها و پکیج منیجرش eopkg .

اگه راهکاری دارید برای حل مشکل مانجارو ممنون میشم بگید.
نه نه اصلا نیاز نیست محدودیت حس کنی تو که میخوای درایور انحصاری استفاده کنی حالا چه فرقی بین دبیان و توزیع دیگه؟!
اول از همه میتونی دبیان با بسته انحصاری نصب کنی و راه حل بهتر دوم اینکه دبیان بصورت بدون اینترنت نصب کنی(اگه هم خواستی با اینترنت سیمی) بعدش که نصب شد مخازن غیرآزاد فعال میکنی و به راحتی درایور کارت شبکه ات میگیری من خودم همیشه اینکار میکردم و یکبارم دبیان با نرم افزار انحصاری نصب نکردم...

مشکلی پیش نیاورد. ازین حرکت خوشم نیومد.
دنیای لینوکس هم مثل ویندوز نیست که اگه از ویندوز ۱۱ خوشتون نیومد تنها انتخاب هایی که پشتیبانی میشن ویندوز ۸و ۸.۱ و ۱۰ باشن(همش ۳ تا :)) کلی توزیع لینوکس هست که باهمدیگه فرق دارن. کافیه یه نگاه به distrowatch بندازید و ببینید چقدر توزیع مختلف هست.

من از اسنپ خوشم نمیاد و وقتی این خبرو خوندم از کاری که کنونیکال انجام داده اصلا خوشم نیومد، خیلی وقت بود که به فکر تغییر توزیع بودم و این هم جرقه‌ی تغییر.

الانم از solus خوشم نیومده چون خیلی شبیه اوبونتو هست. حتی حس میکنم مخازنش یجورایی به مخازن اوبونتو وصل باشه.

اگه بتونم مانجارو نصب کنم خیلی خوب میشه. هم اسمش قشنگه هم قابلیت های شخصی سازی زیادی داره.
کاملا کار درستی میکنی و فکرت درسته اینجا ویندوز نیست هرکاری کنه و فقط نگاهش کنی و بگی حالا تروخدا اجازه هست اجرا بشی و بیاد ویندوز11 بکوبه رو سرت بگه نه!

(به غیر از اینکه سمت سرور اون انحصاری هست)
جالبه که به خودم میگفتم حالا شایدم یک وقتی اسنپ مشکلاتش بهتر کرد ولی حالا که حتی میبینم سمت سرور اون انحصاری دیگه این شاید درست بشه هم داره از ذهنم میپره چون از پایه ساختش منظور داشته/:
« آخرین ویرایش: 05 آبان 1400، 10:35 ب‌ظ توسط aliiririran »

آفلاین َUxmlai-ad

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 486
  • متنفر از گنو و FSF
« پاسخ #26 : 05 آبان 1400، 10:51 ب‌ظ »
البته اسنپ از نظر من اون در ها هم افتضاح نیست کلیت فکر و هدفش خوبه ولی واقعا جا هایی گند زده و نسبت به خوبی هاش کمه اگه کنونیکال مقدار کمی هم متحول بشه می تونه چیز خوبه از اسنپ بسازه
فقط یه خورده پر از باگه!
متنفر از گنو و FSF

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
« پاسخ #27 : 06 آبان 1400، 09:56 ق‌ظ »
البته اسنپ از نظر من اون در ها هم افتضاح نیست کلیت فکر و هدفش خوبه ولی واقعا جا هایی گند زده و نسبت به خوبی هاش کمه اگه کنونیکال مقدار کمی هم متحول بشه می تونه چیز خوبه از اسنپ بسازه
فقط یه خورده پر از باگه!
باگ هاش اون قدر مهم نیست خانه از پایبست ویران است کنونیکال در بند نقش ایوان است !!
 ;D
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین َUxmlai-ad

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 486
  • متنفر از گنو و FSF
« پاسخ #28 : 06 آبان 1400، 10:14 ق‌ظ »
نصب برنامه باهاش حداقل یک روز طول میکشید حتی نمیشد متوقفش کرد من نمی دونم کنونیکال با apt چه مشکلی داره؟
متنفر از گنو و FSF

آفلاین یکی از بنده های خدا

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 28
« پاسخ #29 : 06 آبان 1400، 10:45 ق‌ظ »
حالا مسئله اینه که آقا من نمیخوام اسنپ داشته باشم چکار کنم؟ من فایرفاکس میخوام با apt و نه snap.

تا جایی که من می‌دونم؛ اگه فایرفاکس از مخازن apt اوبونتو پاک بشه، باید بشه یه لحظه مخازن دبیان رو به لیست مخازن اوبونتو اضافه کرد و فایرفاکس رو از اون مخازن دریافت کرد، بعد هم اون مخازن رو از لیست حذف کرد.

خیلی بعید می‌دونم که فایرفاکسِ دبیان روی اوبونتو ناسازگاری ایجاد کنه.

{
بروز رسانی:

جلوتر فهمیدیم که این راه حل ممکنه موجب ناسازگاری‌های جدّی بشه و به راه حلّ جدیدی رسیدیم.

صفحه‌ی سه‌ی همین مطلب رو ببینید.
}
« آخرین ویرایش: 06 آبان 1400، 03:42 ب‌ظ توسط یکی از بنده های خدا »