انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: چرا مایکروسافت آفیس گرفت ولی لیبره آفیس نه؟  (دفعات بازدید: 1061 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین سید حسین موسوی فرد

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 268
  • Debian
یک سوال

چرا با اینکه لیبره آفیس در یک سری زمینه ها نسبت به مایکروسافت آفیس برتری داره و رایگان هم هست؛ مایکروسافت آفیس معروف شده؟ ???
حتی خیلی ها از وجود لیبره آفیس خبر ندارن
« آخرین ویرایش: 09 آبان 1400، 06:56 ب‌ظ توسط SHMF-1385 »
قال علی (ع): لا غِنَی کالعَقلِ، و لا فَقرَ کالجَهلِ، و لا میراثَ کالاَدَب و لا ظَهیرَ کالمُشاوَرَه

آفلاین 🇮🇷

• رضا حسین‌زاده
  • High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1001
  • کنجکاو
    • Reza
پاسخ : چرا؟
« پاسخ #1 : 08 آبان 1400، 06:58 ب‌ظ »
پول مایکروسافت

سیستم های عاملی مثل دبیان هم از ویندوز بهترن ولی ویندوز مشهور شده و خیلی ها حتی خبری از دبیان ندارن
جست و جو کنید و چیز های جدید بیابید

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
« پاسخ #2 : 08 آبان 1400، 08:47 ب‌ظ »
توی ایران یکی از دلایل این هست که تا یکی کار با کامپیوتر رو شروع می‌کنه، تنها چیزی که می‌بینه ویندوزه به همراه برنامه‌های مایکروسافته. مثلا توی مدرسه ما تو دوره ابتدایی، کلاس کار حرفه‌ای با کامپیوتر توی تابستون میگذاشتند بعد توی کلاس کار با مایکروسافت ورد و پاورپوینت یاد میدادند. کلا کسی از نرم‌افزار آزاد یا انحصاری چیزی نمی‌دونست. اصلا این چیز‌ها مطرح نبود؛ فقط ویندوز بود و ویندوز + نرم‌افزار‌های مایکروسافت آفیس.

یه دلیل دیگه هم نبود کپی‌رایت هست. اینجوری هرکی میره از کامپیوتری محله یه cd ویندوز  10 pro می‌خره ۵ هزار تومن و ویندوز رو بدون هیچ مشکلی، کرک شده نصب می‌کنه. برای آفیس و بقیه نرم‌افزار‌ها هم همینطوره.
البته الان خرید cd کمتره، انقدر وبسایت فارسی وجود داره که نرم‌افزار‌های کرک شده رو برای دانلود گذاشتن که نمیشه تعداشون رو بدست آورد. تازه بعضیاشون نماد اعتماد الکترونیک هم دارند و برای دانلود بعضی نرم‌افزار‌ها باید اشتراک بخرید. ](*,) :P

من خودم قبل از اینکه با دنیای نرم‌افزار آزاد آشنا بشم، اکثر برنامه‌هام کرکی بود و تازه افتخار هم می‌کردم و با خودم می‌گفتم از همه چی کامپیوتر سردر میارم. ولی الان می‌بینم خیییلی چیز هست که اصلا نمی‌دونم چیکار می‌کنند (چه سخت‌افزار و چه نرم‌افزار) و قبلا این برنامه‌ها بودند که من رو کنترل می‌کردند نه من اونها رو. ولی اینجا فرق داره، کاربر هرکاری بخواهد می‌تونه با سیستم انجام بده.
میدونید که زکات علم نشر آن است

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
« پاسخ #3 : 09 آبان 1400، 10:57 ق‌ظ »
عنوان رو درست کنید

دوستان هم گفتند خیلی چیز ها از نرم افزار های میکروبیافت بهتر هستند ولی میکروبسافت اون ها رو جا انداخته بین مردم

مثلا من خودم کنونیکال رو بالا تر از میکروبسافت می بینم  :D
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

• Sr. Member
  • *
  • Debian
« پاسخ #4 : 09 آبان 1400، 12:23 ب‌ظ »
چرا انقدر به کنونیکال گیر می دید.

ولی از اوبونتو استفاده می کنید؟
قال علی (ع): لا غِنَی کالعَقلِ، و لا فَقرَ کالجَهلِ، و لا میراثَ کالاَدَب و لا ظَهیرَ کالمُشاوَرَه

آفلاین Dragon-

• *
« پاسخ #5 : 09 آبان 1400، 12:41 ب‌ظ »
به کانونیکال گیر ندادند. گفتند کانونیکال بالاتر از مایکروسافت هست. در ضمن از اوبونتو استفاده نمی‌کنند. فکر کنم دبیان دارند یا kde neon

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19701
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #6 : 09 آبان 1400، 01:41 ب‌ظ »
‍۱. عنوان موضوع رو اصلاح کنید
۲. به خاطر قدیمی‌تر بودن مجموعهٔ اداری مایکروسافت
۳. مجموعهٔ اداری مایکروسافت طرّاحی خیلی بدی داره. هر مجموعهٔ اداری دیگه‌ای که از روی اون ساخته شده هم باید همون طرّاحی بد رو با خودش داشته باشه.  در واقع گرچه لیبره‌آفیس خیلی بهتر از مجموعهٔ اداری مایکروسافته، ولی مشکلات زیادی هم داره که باعث می‌شه خیلی‌ها ازش استفاده نکنن و اجتماعه کاربری کوچیک‌تری داشته باشه.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین Dragon-

• *
« پاسخ #7 : 09 آبان 1400، 01:44 ب‌ظ »
منظورتون از طراحی بد چیه؟ مگه باید چجوری باشه؟

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #8 : 09 آبان 1400، 01:59 ب‌ظ »
نقل قول از: https://nibblestew.blogspot.com/2021/06/formatting-entire-book-with-libreoffice.html

نقل‌قول
The unfortunate thing about LibreOffice (which it inherits from MS Word compatibility) is that there is a "correct" way to use it which is the exact opposite way of how people instinctively want to use it. The proper way is to use styles for everything as opposed to applying fonts, sizes, spacing et al by hand. In practice every time I am given a Word document I check how it has been formatted. I have never seen a single document in the wild that would have gotten this right. Even something as simple as chapter indentation is almost always done with spaces.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
« پاسخ #9 : 09 آبان 1400، 04:29 ب‌ظ »
چرا انقدر به کنونیکال گیر می دید.

ولی از اوبونتو استفاده می کنید؟
من شوخی نکردم از نظر من کنونیکال از میکروبسافت سر تره و همچنین بهتر
در حال حاضر دبیان دارم
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

• Sr. Member
  • *
  • Debian
« پاسخ #10 : 09 آبان 1400، 06:57 ب‌ظ »
به کانونیکال گیر ندادند. گفتند کانونیکال بالاتر از مایکروسافت هست. در ضمن از اوبونتو استفاده نمی‌کنند. فکر کنم دبیان دارند یا kde neon

منظورم کلی تو انجمن بود

برخی ارسال ها رو که می خونم حس می کنم حس خوبی نسبت به کنونیکال ندارید:/

آفلاین AbOl

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 338
  • Debian
« پاسخ #11 : 09 آبان 1400، 07:08 ب‌ظ »

منظورم کلی تو انجمن بود

برخی ارسال ها رو که می خونم حس می کنم حس خوبی نسبت به کنونیکال ندارید:/
کسی با کنونیکال زیاد کاری نداره
ولی تا دلت بخواد ردهت اینجا منفوره ;D
welcome to freedom

آفلاین Dragon-

• *
اوراکل چی؟ :D

• Sr. Member
  • *
  • Debian
« پاسخ #13 : 10 آبان 1400، 08:40 ق‌ظ »

کسی با کنونیکال زیاد کاری نداره
ولی تا دلت بخواد ردهت اینجا منفوره ;D
[/quote]

چرا آخه؟ بچه به این گلی :)

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
چرا آخه؟ بچه به این گلی :)
ردهت چندین و چند بار،‌آبروی همهٔ کسانی که نرم‌افزار آزاد کار می‌کردن رو به چندرغاز فروخته! همین سیستم‌دی، دسته گل اون جانبه.