انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: کپی رایت (حل شد)  (دفعات بازدید: 7340 بار)

0 کاربر و 7 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین 🇮🇷

• رضا حسین‌زاده
  • High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1001
  • کنجکاو
    • Reza
پاسخ : کپی رایت (حل شد)
« پاسخ #75 : 10 بهمن 1400، 04:41 ب‌ظ »
الان من نویسنده هستم دوتا کتاب دارم و چاقو هم زیر گلوم هست مردم بفهمید  ](*,). (بدون شوخی )
این مشکل هست ولی راه حلش به نظرم دزدی از ناشر ها یا همون سرمایه دار ها نیست
جست و جو کنید و چیز های جدید بیابید

آفلاین mamadism

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 712
    • راه های ارتباطی
« پاسخ #76 : 11 بهمن 1400، 08:28 ق‌ظ »
اقا نمیدونید که  :(

بزرگنمایی نیست الن کوچیکش هم کردیم  ](*,)

تو زورت نمیاد یک ناشر شهرستانی که کتاب هاش همه یک شکل هستن فقط عکس زمینه جلدشون (فقط زمینه) با هم فرق میکنه
نه صفحه بندی داره نه موضوع ها جدا شده یعنی موضوع یا داستان بعدی از خط بعدی شروع میشه همه پشت هم
بیاد ۱۳ میلیون تومن واسه حق انتشار نویسنده بگیره ؟ نه شما بگو این بزرگ نمایی است ؟
احتمالا کل درامدشون از حق نشره فکر نکنم اصلا کتابی چاپ کنند  ](*,)

درسته دنیا جای بدیه یا بهتره بگم خوبیش برای بعضی هاست (توجه کنید منظورم سیاسی نیست
 منظورم کشور هی استعمار گر است (البته دل خوشی هم از سیاسیش نداریم چه میشه کرد  :'())
هیچ کس منکر این نیست که وضعیت بعضی از قوانین تو کشورمون فاجعست (بد نه ... فاجعه! ) و باید عوض بشن اما مسئله اصلی ما اینه که میگیم هر راهی رو نمیشه به عنوان یک راه خوب درنظرگرفت و از هر راهی نباید بریم

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19688
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #77 : 13 بهمن 1400، 05:53 ب‌ظ »
ولی یه چیزی که یکم درگیرم کرده که اگه این پول ندی و خودت کتابت نشر بدی و حالا اینترنتی و هم به چاپ برسونی منع قانونی داره یا خیر؟
بله. من یه ماه پیش می‌خواستم این کار رو بکنم. اصلاً امکانش به صورت قانونی وجود نداره. قدیم یه چیزی بود به اسم ناشرمولف که قانون اون رو هم برداشتن.

حتی یه کتاب خوب هم نوشته باشی و مشکلی نداشته باشه باید حتما کاملا تایید بشه وگرنه نمیزارند؟
بله. پنج مرحله بررسی جداگونه به دست پنج تا سازمان مختلف داره.

اما مثلا بخوای میتونی توی فروشگاه های انلاین کتاب بفروشی البته باید همه مجوز های کتاب چاپی رو بری الکترونیکیش رو بگیری از وزارت ارشاد گرفته تا کتابخوانه ملی و...
نمی‌تونی این کار رو بکنی. باید مجوز نشر کاغذی بگیری. حداقل پنج نسخه از کتاب رو هم چاپ کنی و بدی بهشون. بعد می‌تونی یه مجوز جدا هم برای نشر الکترونیکش بگیری.
« آخرین ویرایش: 13 بهمن 1400، 05:55 ب‌ظ توسط دانیال بهزادی »
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
« پاسخ #78 : 13 بهمن 1400، 07:28 ب‌ظ »
پس دیگه اصلا نمیشه
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین BiG

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1609
  • Windows 7 - Windows xp - Windows 11
« پاسخ #79 : 13 بهمن 1400، 07:54 ب‌ظ »
خب درست. ولی چه ربطی به این داره که نرم افزار رو بیایم کرک کنیم؟ کتاب پولی رو رایگان بخونیم؟ فیلم رایگان ببینیم؟ آهنگ رایگان گوش بدیم؟ به این بهانه که نباید سوء استفاده کرد.
هر توسعه دهنده/نویسنده/تهیه کننده/مدرس حق داره مثلا نرم افزاری که تولید می کنه رو به صورت انحصاری و با پرداخت هزینه منتشر کنه. چون تخصصش همینه. شما داری با این کارت چاقو می زاری زیر گلوش که نرم افزارت باید حتما آزاد باشه نباشه هم به حال من فرقی نمی کنه کرکش می کنم اگر می خواهی پول در بیاری برو سراغ کار دیگه.
خداحافظ لینوکس!

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
« پاسخ #80 : 13 بهمن 1400، 07:59 ب‌ظ »
فکر میکنی طرف از کرک بدش میاد یا براش بده ؟ کمک کردن هم حساب میشه
(منظورم این نیست که کار خوبیه )
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین BiG

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #81 : 13 بهمن 1400، 08:34 ب‌ظ »
فکر میکنی طرف از کرک بدش میاد یا براش بده ؟ کمک کردن هم حساب میشه
(منظورم این نیست که کار خوبیه )
چرا بهش کمک می کنه؟ این حرفا رو از کجا درآوردین؟ از کی شنیدین؟ از ریچارد استالمن؟
اگه همه عقیده شما رو داشته باشند و کرک کنند که هیچ سودی به طرف نمی رسونند.
صددرصد کار خوبی نیست چون داریم آزادی یک نفر برای فروش محتواش رو ازش میگیریم (به بهانه های مختلف)
خداحافظ لینوکس!

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #82 : 14 بهمن 1400، 12:15 ق‌ظ »
صددرصد کار خوبی نیست چون داریم آزادی یک نفر برای فروش محتواش رو ازش میگیریم (به بهانه های مختلف)
نه. اون طرف آزاده که محتواش رو بفروشه. ما هم آزادیم که به رایگان ازش استفاده کنیم.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین BiG

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #83 : 14 بهمن 1400، 12:33 ق‌ظ »
نه. اون طرف آزاده که محتواش رو بفروشه. ما هم آزادیم که به رایگان ازش استفاده کنیم.
بله کلا همه انسانها آزادند که هر کاری رو انجام بدهند. چه جنایت باشه چه کار خوب. من هم آزادم. شما هم آزادی. بقیه هم آزادند.
فقط نکته ای که هست این کار رو اخلاقی نخونید!

محتوایی که قراره به فروش بره وقتی رایگان استفاده شه دیگه فروش نمیره و حق یک نفر زیر پا گذاشته میشه.
خداحافظ لینوکس!

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #84 : 14 بهمن 1400، 12:37 ق‌ظ »
محتوایی که قراره به فروش بره وقتی رایگان استفاده شه دیگه فروش نمیره و حق یک نفر زیر پا گذاشته میشه.
این تفکّر به شدت غلطه! اگه این‌جوری بود که باید در همهٔ کتابخونه‌ها رو تخته می‌کردن!

آفلاین BiG

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #85 : 14 بهمن 1400، 12:55 ق‌ظ »
این تفکّر به شدت غلطه! اگه این‌جوری بود که باید در همهٔ کتابخونه‌ها رو تخته می‌کردن!
احساس می کنم شما دارید بحث رو عوض می کنید و اگر نوشته های من و خودتون رو یک بار دیگه بخونید متوجه میشید.

کتابخانه که کتاب رو نمیدن به طرف بره چاپ کنه ازش پخش کنه به اسم خودش! اونجا قرض میدن و طرف برای یک مدت محدودی می تونه اون کتاب رو بخونه و صاحب اون کتاب مسئول اون کتابخانه هست نه نویسنده. من هم اگر کتابی داشته باشم می تونم بدم به کسی بخونه و اصلأ به نویسنده ربطی نداره.
نویسنده نمیاد بگه کتاب فقط برای خودتونه هیچ کاری هم حق ندارید باهاش بکنید.

(بنظرم بهتره ایجاد کننده تاپیک حل شد رو از عنوان حذف کنه چون حل نشده و هنوز بحث ادامه داره و البته با این حرف های غیر منطقی که اینجا زده شده گمان نمی کنم نتیجه ای هم داشته باشه)
خداحافظ لینوکس!

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #86 : 14 بهمن 1400، 12:58 ق‌ظ »
احساس می کنم شما دارید بحث رو عوض می کنید و اگر نوشته های من و خودتون رو یک بار دیگه بخونید متوجه میشید.

کتابخانه که کتاب رو نمیدن به طرف بره چاپ کنه ازش پخش کنه به اسم خودش! اونجا قرض میدن و طرف برای یک مدت محدودی می تونه اون کتاب رو بخونه و صاحب اون کتاب مسئول اون کتابخانه هست نه نویسنده. من هم اگر کتابی داشته باشم می تونم بدم به کسی بخونه و اصلأ به نویسنده ربطی نداره.
نویسنده نمیاد بگه کتاب فقط برای خودتونه هیچ کاری هم حق ندارید باهاش بکنید.

(بنظرم بهتره ایجاد کننده تاپیک حل شد رو از عنوان حذف کنه چون حل نشده و هنوز بحث ادامه داره و البته با این حرف های غیر منطقی که اینجا زده شده گمان نمی کنم نتیجه ای هم داشته باشه)
شما دارید بحث رو عوض می‌کنید. کسی مگه گفت «طرف بره چاپ کنه ازش پخش کنه به اسم خودش»؟ صحبت سر خوندن رایگان کتابه که خودتون هم معتقدید کار خوبیه.

آفلاین BiG

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #87 : 14 بهمن 1400، 01:04 ق‌ظ »
کتاب الکترونیکی با کتاب فیزیکی فرق می کنه.
من کتاب رو هر کاریش می تونم بکنم ولی کتاب الکترونیکی رو نمی تونم بزارم تو وب سایتم.
کتاب فیزیکی از هر زاویه ای من مالکشم.
ولی کتاب الکترونیکی من فقط حق خوندنش رو دارم.
خداحافظ لینوکس!

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #88 : 14 بهمن 1400، 01:18 ق‌ظ »
چه‌کسی این حق‌ها رو تعریف کرده؟ من حق دارم مال خودم رو به دوستم هم بدم و فیزیکی یا الکترونیکی بودنش، فرقی در این قضیه ایجاد نمی‌کنه.

آفلاین BiG

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #89 : 14 بهمن 1400، 01:21 ق‌ظ »
چه‌کسی این حق‌ها رو تعریف کرده؟ من حق دارم مال خودم رو به دوستم هم بدم و فیزیکی یا الکترونیکی بودنش، فرقی در این قضیه ایجاد نمی‌کنه.
این حق رو تولید کننده محتوا مشخص می کنه و شما باید قبل از خرید چیزی حتما لایسنسش رو خونده باشید نه اینکه بخرید و بعدش بگید من این حق رو دارم و کسی نمی تونه از من بگیره.
خداحافظ لینوکس!