انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: کپی رایت (حل شد)  (دفعات بازدید: 7362 بار)

0 کاربر و 24 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
پاسخ : کپی رایت (حل شد)
« پاسخ #60 : 27 دی 1400، 03:56 ب‌ظ »
این ماله رو یک بار بکشی به دیوار خودش وا میره  :-X

من با نظر اقای بهزادی بیشتر موافق هستم شاید یکم غیر منطقی به نظر بیاد ولی میشه گفت متاسفانه درسته
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین mamadism

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 712
    • راه های ارتباطی
« پاسخ #61 : 27 دی 1400، 04:13 ب‌ظ »
این ماله رو یک بار بکشی به دیوار خودش وا میره  :-X

من با نظر اقای بهزادی بیشتر موافق هستم شاید یکم غیر منطقی به نظر بیاد ولی میشه گفت متاسفانه درسته
قدرت ماله استعاره از منطقی بودن استدلال هست !
شما میتونی هرنظری رو انتخاب کنی من برای قانع کردن نیومدم (آزادی اندیشه)
من فقط همین که غیر منطقی بودنش رو ثابت کنم کافیه
ضمنا وجود چند مصداق برای به قضیه دلیلی بر اثبات اون نیست !
باید اثبات منطقی بشه یا لااقل مصداق یا مسئله مخالفی نداشته باشه که نتونه پاسخگوش باشه

آفلاین 🇮🇷

• رضا حسین‌زاده
  • High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1001
  • کنجکاو
    • Reza
« پاسخ #62 : 27 دی 1400، 04:41 ب‌ظ »
کتاب فروش (نویسنده یا ناشر) کتاب رو به ما نمیفروشه. حق خوندنش رو میفروشه.
جست و جو کنید و چیز های جدید بیابید

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19688
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #63 : 27 دی 1400، 04:53 ب‌ظ »
خیر. کجا چنین چیزی نوشته شده؟ حتا شوخیش هم زشته!
در ضمن کتاب‌فروش با نویسنده با ناشر، سه چیز متفاوتن.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1923
« پاسخ #64 : 27 دی 1400، 05:12 ب‌ظ »
دیگه کتاب نمیفروشه فقط حق خوندش رو میفروشه دیدگاه خوبی نیست، مثل اینه بگیم پردازنده کامپیوتر میخریم سازندش نمیخواد اورکلاک کنیم و فقط حق استفاده اش داریم، کیس کامپیوتری خریدیم ولی چون صاحب سر هم کنندش نمیخواد، ما حق بازکردن اون رو هم نداریم..، یا میز و صندلی چوبی حق فقط نشستن روش داریم، چون سازندش نمیخواد! باز همونطور که آزادی نرم افزارم دارن جلوش میگیرین هم میشه مثال زد، اگه اینطوره در اصل چه خوب که کلا نخواد حقشم بفروشه ??? :(
« آخرین ویرایش: 27 دی 1400، 05:14 ب‌ظ توسط aliiririran »

آفلاین mamadism

• Hero Member
  • *
    • راه های ارتباطی
« پاسخ #65 : 27 دی 1400، 05:53 ب‌ظ »
نه اتفاقا کتاب رو میفروشن
منتها حق نشرش رو نمیفروشن
مثلا حق ندارم کتابو ببرم و ازش عکس بگیرم پی دی اف کنم و رایگان در اختیار عموم قرار بدم مگر اینکه اجازه ناشر رو داشته باشم (یا اجازه صاحب امتیاز اثر)

آفلاین دکتر کاظمی

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 252
  • Manjaro+Cinnamon
« پاسخ #66 : 27 دی 1400، 09:49 ب‌ظ »
سلام، نظرتان در مورد اینکه کسی چندین کتاب را بخواند و بعد با جمله بندی متفاوت کتاب دیگری با نام خودش بنویسد و اصلا نامی از منابع آن نیاورد و بگوید خودم نوشتم چیست؟ اگر کسی هم گفت حق نشر و حق خواندن از مالک اصلی است بگوید خودم نوشتم و نویسنده اصلی حقی ندارد، نظرتان را بیان کنید

آفلاین mamadism

• Hero Member
  • *
    • راه های ارتباطی
« پاسخ #67 : 27 دی 1400، 10:13 ب‌ظ »
سلام، نظرتان در مورد اینکه کسی چندین کتاب را بخواند و بعد با جمله بندی متفاوت کتاب دیگری با نام خودش بنویسد و اصلا نامی از منابع آن نیاورد و بگوید خودم نوشتم چیست؟ اگر کسی هم گفت حق نشر و حق خواندن از مالک اصلی است بگوید خودم نوشتم و نویسنده اصلی حقی ندارد، نظرتان را بیان کنید
نمیشه به این سوال همینجوری جواب داد اما نظر من :
اگر شخص حین نوشتن تماما از ذهن خودش استفاده کرده و حتی یک بار هم سراغ اون کتابا (که قبلا خونده) نرفته بنظرم مشکلی نباشه
البته باید پرس و جو هم بکنم چون این نظر منه و ممکنه درست نباشه !

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19688
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #68 : 28 دی 1400، 12:22 ب‌ظ »
اتّفاقاً این مثال مشهوریه و طبق قانون کپی‌رایت، هیچ اشکالی نداره. کپی‌رایت فقط به نص متن اعمال می‌شه.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین BiG

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1609
  • Windows 7 - Windows xp - Windows 11
« پاسخ #69 : 07 بهمن 1400، 09:29 ب‌ظ »
چند تا تاپیک توی انجمن هست فکر می کنم به این بحث مربوط باشه.

https://forum.ubuntu-ir.org/index.php?topic=17484.0

https://forum.ubuntu-ir.org/index.php?topic=17467.45

https://forum.ubuntu-ir.org/index.php/topic,15839.0.html

https://forum.ubuntu-ir.org/index.php?topic=33462.0

https://forum.ubuntu-ir.org/index.php?topic=33637.0

ویرایش: من هم موافقم علم چیزی نیست که مال کسی باشه ولی کسی که مثلا یک دوره آموزشی منتشر می کنه و پولی می کنه درسته علم مال خودش نیست ولی اون پول زمانی که گذاشته رو داره میگیره. و چون به واسطه خودش اون فیلم ساخته شده پس این حق رو داره تعیین کنه فیلمی که ساخته رو کسی منتشر کنه یا نه یا اینکه رایگان ببینه. ولی نمی تونه بگه حق ندارید به کسی یاد بدید چون مالک علم که نیست با یاد دادن من هم چیزی از اون کم نمیشه. پس من می تونم نگاه کنم و یاد بگیرم و برم خودم دوره منتشر کنم و به صورت رایگان منتشر کنم.

یا یک کسی که نرم افزار منتشر می کنه و پولی می کنه. زمان گذاشته و به دست خودش ساخته شده پس صاحبشه ولی من اگر بیام نرم افزار مشابه اون رو خودم بسازم سازنده اون نرم افزار حق نداره به من بگه ایده از من بود و تو از من تقلید کردی چون توی نرم افزاری که من ساختم اون طرف نقشی نداشته.

کتاب هم همینطور، طرف زحمت کشیده و کتاب نوشته و حق این رو داره بگه نباید منتشر کنید چون اگر منتشر کنیم دیگه کسی نمیره بخره.
کتاب رو وقتی می خریم کتاب مال خودمون میشه ولی محتوای کتاب برای ما نیست که هرکاری خواستیم باهاش بکنیم.
ولی اگر اون کتاب رو بخونیم و مطالبش رو یاد بگیریم می تونیم به زبان خودمون همون مطالب رو منتشر کنیم.
نویسنده حق داره که بده به ناشر اینکه حق فروختنی باشه چیز عجیبی نیست. و حتما نویسنده چاقو زیر گلوش نبوده اگر می بوده خودش می گفته که مردم بفهمند. اگر گفته بود اونوقت ما این حق رو داشتیم که به ناشر پول ندیم و از نویسنده حمایت کنیم.
« آخرین ویرایش: 07 بهمن 1400، 11:03 ب‌ظ توسط Mt »
خداحافظ لینوکس!

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #70 : 09 بهمن 1400، 06:18 ب‌ظ »
الان من نویسنده هستم دوتا کتاب دارم و چاقو هم زیر گلوم هست مردم بفهمید  ](*,). (بدون شوخی )
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #71 : 10 بهمن 1400، 01:09 ب‌ظ »
الان من نویسنده هستم دوتا کتاب دارم و چاقو هم زیر گلوم هست مردم بفهمید  ](*,). (بدون شوخی )
سلام دنیا وضع خوبی نداره، پس مام انسانیت بکار نمیبریم و از جانب بخور تا خورده نشی عمل میکنیم
پ‌ن: منم مخالف حرفا گفته شده نیسم ولی یکم دیگه زیادی بزرگ‌نمایی خب یه مشکل باید حل شه نه یه مشکل با مشکل حل کرد(بعضی موارد شایدم نه)

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #72 : 10 بهمن 1400، 02:35 ب‌ظ »
اقا نمیدونید که  :(

بزرگنمایی نیست الن کوچیکش هم کردیم  ](*,)

تو زورت نمیاد یک ناشر شهرستانی که کتاب هاش همه یک شکل هستن فقط عکس زمینه جلدشون (فقط زمینه) با هم فرق میکنه
نه صفحه بندی داره نه موضوع ها جدا شده یعنی موضوع یا داستان بعدی از خط بعدی شروع میشه همه پشت هم
بیاد ۱۳ میلیون تومن واسه حق انتشار نویسنده بگیره ؟ نه شما بگو این بزرگ نمایی است ؟
احتمالا کل درامدشون از حق نشره فکر نکنم اصلا کتابی چاپ کنند  ](*,)

درسته دنیا جای بدیه یا بهتره بگم خوبیش برای بعضی هاست (توجه کنید منظورم سیاسی نیست
 منظورم کشور هی استعمار گر است (البته دل خوشی هم از سیاسیش نداریم چه میشه کرد  :'())

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #73 : 10 بهمن 1400، 03:04 ب‌ظ »
متاسفانه بله حرفت خوبه
ولی یه چیزی که یکم درگیرم کرده که اگه این پول ندی و خودت کتابت نشر بدی و حالا اینترنتی و هم به چاپ برسونی منع قانونی داره یا خیر؟ البته احتمالا مجازی که نداشته باشه من میتونم یه خط نوشتم که فقط نوشتم سلام سلام سلام سلام سلام سلام هم به فروش بروسنم و مشکلی نیست ولی در دنیای واقعی چه؟ حتی یه کتاب خوب هم نوشته باشی و مشکلی نداشته باشه باید حتما کاملا تایید بشه وگرنه نمیزارند؟

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #74 : 10 بهمن 1400، 03:35 ب‌ظ »
میشه همینطوری پی دی افش رو هرجا منتشر کرد و فکر نمیکنم مشکلی داشته باشه ولی همچین کتاب حسابش نمیکنند نمیتونی اسمت رو بزاری نویسنده مثلا فلان کتاب
اما مثلا بخوای میتونی توی فروشگاه های انلاین کتاب بفروشی البته باید همه مجوز های کتاب چاپی رو بری الکترونیکیش رو بگیری از وزارت ارشاد گرفته تا کتابخوانه ملی و...