انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: متاورس، جهانی تخیلی یا اینده اینترنت ؟  (دفعات بازدید: 9711 بار)

0 کاربر و 28 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19701
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
پاسخ : متاورس، جهانی تخیلی یا اینده اینترنت ؟
« پاسخ #75 : 22 بهمن 1400، 06:58 ب‌ظ »
فقط اسم قانونو به شرط عوض کردین ک
نه. توجه نکردی. قانون چیزیه که شما مجبور باشی رعایت کنی. در حالی که شما اصلاً مجبور نیستی تو این انجمن باشی.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین behzad121

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 510
  • آرچ + گنوم
« پاسخ #76 : 22 بهمن 1400، 07:01 ب‌ظ »
فقط اسم قانونو به شرط عوض کردین ک
نه. توجه نکردی. قانون چیزیه که شما مجبور باشی رعایت کنی. در حالی که شما اصلاً مجبور نیستی تو این انجمن باشی.
اونی که ما مجبور میشیم رعایت کنیم، قوانین کشوره و ما الان داریم درباره قوانین انجمن صحبت می کنیم.
دیگه زیاد اینجا نیستم و بیشتر تو گروه‌های گنو/لینوکسی تلگرام کمک می‌کنم، دور از هیچ اذیت و حواشی. تلگرام: behdev@

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3095
  • :(){ :|:& };:
« پاسخ #77 : 22 بهمن 1400، 07:03 ب‌ظ »
.
« آخرین ویرایش: 22 بهمن 1400، 07:14 ب‌ظ توسط / sudo rm -rf »
آرچ و گنوم!

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #78 : 22 بهمن 1400، 07:05 ب‌ظ »
اونی که ما مجبور میشیم رعایت کنیم، قوانین کشوره و ما الان داریم درباره قوانین انجمن صحبت می کنیم.
به این می‌گن Terms of service که ترجمهٔ دقیقش می‌شه شرایط خدمت. در واقع ما با این شرایط، خدمت حضور در انجمن رو ارائه می‌کنیم. این شرایط رو قبول ندارید؟ هیچ مشکلی نیست. می‌تونید از این خدمت استفاده نکنید.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین behzad121

• High Sr. Member
  • *
  • آرچ + گنوم
« پاسخ #79 : 22 بهمن 1400، 07:12 ب‌ظ »
به این می‌گن Terms of service که ترجمهٔ دقیقش می‌شه شرایط خدمت. در واقع ما با این شرایط، خدمت حضور در انجمن رو ارائه می‌کنیم. این شرایط رو قبول ندارید؟ هیچ مشکلی نیست. می‌تونید از این خدمت استفاده نکنید.
معنی Terms of service اینه که واژه قوانین توش هست، خوب دقت کنید:
نقل‌قول
شرایط و مقررات استفاده از خدمات و سرویس‌ها (به انگلیسی: Terms Of Service که با عنوان شرایط استفاده (Terms of Use) و همچنین شرایط و مقررات (Term and Conditions) به صورت اختصار ToU و ToS هم بیان می‌شود) قوانینی است که برای استفاده از یک سرویس باید اجرا شوند.[۱] شرایط خدمات همچنین می‌تواند به گونه ای سلب مسئولیت باشد، به ویژه در مورد استفاده از وب سایت‌ها.
منبع: ویکی پدیا
دیگه زیاد اینجا نیستم و بیشتر تو گروه‌های گنو/لینوکسی تلگرام کمک می‌کنم، دور از هیچ اذیت و حواشی. تلگرام: behdev@

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #80 : 22 بهمن 1400، 07:13 ب‌ظ »
اون قوانینی که اینجا ترجمه کرده، rule بوده به معنی قائده. منظور ما از قانون law است.

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #81 : 22 بهمن 1400، 07:14 ب‌ظ »
معنی Terms of service اینه که واژه قوانین توش هست، خوب دقت کنید:
نقل‌قول
شرایط و مقررات استفاده از خدمات و سرویس‌ها (به انگلیسی: Terms Of Service که با عنوان شرایط استفاده (Terms of Use) و همچنین شرایط و مقررات (Term and Conditions) به صورت اختصار ToU و ToS هم بیان می‌شود) قوانینی است که برای استفاده از یک سرویس باید اجرا شوند.[۱] شرایط خدمات همچنین می‌تواند به گونه ای سلب مسئولیت باشد، به ویژه در مورد استفاده از وب سایت‌ها.
منبع: ویکی پدیا
خب اینجا که منظور از قانون ، استفاده از اون خدمت یا سرویس با رعایت همون شرایط هست ! مجبور هم نیستین ، یجورایی همون هر کی دوست نداره جمع کنه از اینجا بره !
آرچ و گنوم!

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #82 : 22 بهمن 1400، 07:15 ب‌ظ »
وقتی قانون نباشه من میشم یه قاتل زنجیره ای. کی می خواد جلوی من رو بگیره؟
من
‼️‼️‼️‼️‼️

خب اینکه شد خود جنگل ! همون هر کی قوی تره زنده میمونه !
آرچ و گنوم!

آفلاین sameet

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 901
  • وبمستری به سبک سامیت
« پاسخ #83 : 22 بهمن 1400، 07:19 ب‌ظ »
نقل‌قول
خب، شما که اینو میگید قوانین انجمن رو هم بردارید تا مردم بیان و درباره ویندوز یا امثالهم صحبت کنند و شما هم نتونید بگید که این خلافه و اون نیست.
قانون یعنی موظف بودن به انجام و رعایت اون ... به قول اقای بهزادی میتونید داخل انجمن نباشید
نقل‌قول
وقتی قانون نباشه من میشم یه قاتل زنجیره ای. کی می خواد جلوی من رو بگیره؟
فرض کنید توی یک کشور همه ی مردم ازادن که اصلحه بخرن , بفروشن و ... ایا همه ی مردم میان هم رو بکشن ؟؟؟ یا بی دلیل به کسی تیر بزنن ؟؟؟
نقل‌قول
خب این جا هم باید طبق قوانین انجمن ارسال کنیم ... کسی نگفته شما حق نداری در مورد ویندوز سوالی بپرسی ولی اینکه شما ویندوز داشته باشی و توی انجمن بگی مثلا دارم بازی میکنم ولی الان دیگه کارت گرافیکم فلان شد .... خب این سوال مسخرست !!! انجمن اسمش روشه ...
نقل‌قول
خب شد جنگل که ! همون قوی ترا زنده میمونن !
قانون , بی قانونی ربطی زیاد به جنگل نداره . ما ها ادم هستیم .
انسان های اولیه که قانونی نداشتند . ایا از همون اول هم رو میکشتن ؟
« آخرین ویرایش: 22 بهمن 1400، 07:30 ب‌ظ توسط sameet »
وبمستری به سبک سامیت

آفلاین behzad121

• High Sr. Member
  • *
  • آرچ + گنوم
« پاسخ #84 : 22 بهمن 1400، 07:20 ب‌ظ »
اون قوانینی که اینجا ترجمه کرده، rule بوده به معنی قائده. منظور ما از قانون law است.
یعنی سایت های دیگه و ویکی پدیا و مترجم های اونها دروغ می گن و شما راست میگید؟ چرا آزادی نرم افزار رو به آزادی های دیگه ربط میدید و نشستید برای خودتون فلسفه و قانون تعیین می کنید؟ همین شده که افراد قدیمی از این انجمن رفتند. من هم میرم.

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #85 : 22 بهمن 1400، 07:21 ب‌ظ »
نقل‌قول
قانون , بی قانونی ربطی زیاد به جنگل نداره . ما ها ادم هستیم .
انسان های اولیه که قانونی نداشتند . ایا از همون اول هم رو میکشتن ؟
خب اوناهم قبیله و قانون داشتن !

یعنی سایت های دیگه و ویکی پدیا و مترجم های اونها دروغ می گن و شما راست میگید؟ چرا آزادی نرم افزار رو به آزادی های دیگه ربط میدید و نشستید برای خودتون فلسفه و قانون تعیین می کنید؟ همین شده که افراد قدیمی از این انجمن رفتند. من هم میرم.
بودین حالا ، چای دوم ؟!
خب جنبه داشته باشید و صحبت کنید ، من هم مخالفم و سعی میکنم درک کنم وضعیتو !
آرچ و گنوم!

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #86 : 22 بهمن 1400، 07:23 ب‌ظ »
خب اینجا که منظور از قانون ، استفاده از اون خدمت یا سرویس با رعایت همون شرایط هست ! مجبور هم نیستین ، یجورایی همون هر کی دوست نداره جمع کنه از اینجا بره !
حق داشتن ملیت، مادهٔ ۱۵ از اعلامیهٔ جهانی حقوق بشره. ولی عضویت در یه انجمن نیست.

‼️‼️‼️‼️‼️

بله. و در یک جامعهٔ آنارشیستی،‌همیشه خوب‌ها قوی‌ترن. مثالش؟ به ویکی‌پدیا نگاه کنید. هرکسی حق داره هرچیزی که می‌خواد اون‌چا بنویسه، ولی همیشه اون‌هایی که متن درست می‌نویسن، قوی‌تر از خرابکارهان.

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #87 : 22 بهمن 1400، 07:26 ب‌ظ »
حق داشتن ملیت، مادهٔ ۱۵ از اعلامیهٔ جهانی حقوق بشره. ولی عضویت در یه انجمن نیست.

‼️‼️‼️‼️‼️

بله. و در یک جامعهٔ آنارشیستی،‌همیشه خوب‌ها قوی‌ترن. مثالش؟ به ویکی‌پدیا نگاه کنید. هرکسی حق داره هرچیزی که می‌خواد اون‌چا بنویسه، ولی همیشه اون‌هایی که متن درست می‌نویسن، قوی‌تر از خرابکارهان.
نمیدونم چی بگم واقعا ، هم با عقل جور درمیاد حرفاتون ، هم نمیاد !
آرچ و گنوم!

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #88 : 22 بهمن 1400، 07:28 ب‌ظ »
ولی همیشه خوب ها قوی تر نیستن و بد ها هم قوی تر میتونن باشن ! خب هزاران اتفاق میتونه بیوفته و زندگی برای ضعیف ترا جهنم میشه !
آرچ و گنوم!

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #89 : 22 بهمن 1400، 07:28 ب‌ظ »
نمیدونم چی بگم واقعا ، هم با عقل جور درمیاد حرفاتون ، هم نمیاد !
در این جور مواقع باید بیش‌تر مطالعه کرد. مقاله‌های نوام جامسکی (بزرگ‌ترین فیلسوف زندهٔ جهان) نقطهٔ شروع بسیار خوبیه.

ولی همیشه خوب ها قوی تر نیستن و بد ها هم قوی تر میتونن باشن !
اون چیزی که بدها رو قوی‌تر می‌کنه، قانونه. بدون وضع قانون، بدها فرصت قوی‌تر شدن ندارن. مثلاً‌ DRM چیز بدیه و در حالت عادی، هیچ‌کس قبولش نمی‌کنه. شرکت‌هایی که می‌خوان با DRM کارهای بدشون رو انجام بدن،‌اون رو به قانون تبدیل می‌کنن و  از اون طریف، قدرت می‌گیرن. اگه قانونی نباشه، همه با هم برابرن.
« آخرین ویرایش: 22 بهمن 1400، 07:31 ب‌ظ توسط دانیال بهزادی »