انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: متاورس، جهانی تخیلی یا اینده اینترنت ؟  (دفعات بازدید: 9689 بار)

0 کاربر و 8 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3095
  • :(){ :|:& };:
پاسخ : متاورس، جهانی تخیلی یا اینده اینترنت ؟
« پاسخ #90 : 22 بهمن 1400، 07:31 ب‌ظ »
نمیدونم چی بگم واقعا ، هم با عقل جور درمیاد حرفاتون ، هم نمیاد !
در این جور مواقع باید بیش‌تر مطالعه کرد. مقاله‌های نوام جامسکی (بزرگ‌ترین فیلسوف زندهٔ جهان) نقطهٔ شروع بسیار خوبیه.
انگلیسیم در حد مقاله های نرم افزاری و فیلم دیدن و این چیزا خوبه اونم در حد ۶۰ درصد اینا !  ن فلسفه ، ترجمه شده ؟

نقل‌قول
اون چیزی که بدها رو قوی‌تر می‌کنه، قانونه. بدون وضع قانون، بدها فرصت قوی‌تر شدن ندارن. مثلاً‌ DRM چیز بدیه و در حالت عادی، هیچ‌کس قبولش نمی‌کنه. شرکت‌هایی که می‌خوان با DRM کارهای بدشون رو انجام بدن،‌اون رو به قانون تبدیل می‌کنن و  از اون طریف، قدرت می‌گیرن. اگه قانونی نباشه، همه با هم برابرن
دوباره قانع شدم !
آرچ و گنوم!

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #91 : 22 بهمن 1400، 07:33 ب‌ظ »
ولی مثالی دور از دنیای نرم افزار هم بزنید لاقل !
آرچ و گنوم!

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19701
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #92 : 22 بهمن 1400، 07:38 ب‌ظ »
مثلاً یه دستگاه امنیتی می‌خواد گزارش همهٔ تماس‌های مردم رو داشته باشه. یه قانون می‌ذاره که کسی جز خودش نتونه ارتباط تلفنی برقرار کنه و اگه کسی شبکهٔ ارتباطی خصوصی ایجاد کنه، می‌ره زندان. بعد یه قانون می‌ذاره که ثبت تلفن ثابت، خرید سیم‌کارت یا کارت تلفن باید با ارائهٔ کارت ملی صاحبش باشه. در حالی که اگه فانون نباشه، هزاران شبکهٔ تلفنی ایجاد می‌شه که افارادی که دوست داشته باشن،‌ می‌تونن برن سراغ شبکه‌هایی که امنیتی رو تضمین می‌کنن یا اصلاً خودشون یه شبکهٔ تلفنی خصوصی راه بندازن.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #93 : 22 بهمن 1400، 07:51 ب‌ظ »
مثلاً یه دستگاه امنیتی می‌خواد گزارش همهٔ تماس‌های مردم رو داشته باشه. یه قانون می‌ذاره که کسی جز خودش نتونه ارتباط تلفنی برقرار کنه و اگه کسی شبکهٔ ارتباطی خصوصی ایجاد کنه، می‌ره زندان. بعد یه قانون می‌ذاره که ثبت تلفن ثابت، خرید سیم‌کارت یا کارت تلفن باید با ارائهٔ کارت ملی صاحبش باشه. در حالی که اگه فانون نباشه، هزاران شبکهٔ تلفنی ایجاد می‌شه که افارادی که دوست داشته باشن،‌ می‌تونن برن سراغ شبکه‌هایی که امنیتی رو تضمین می‌کنن یا اصلاً خودشون یه شبکهٔ تلفنی خصوصی راه بندازن.
پس بنظرم تا میلیون ها سال دیگه هم دنیایی بدون قانونو نمی بینید !
آرچ و گنوم!

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #94 : 22 بهمن 1400، 07:59 ب‌ظ »
دنیای بدون قانون در دنیای بدون حکومت معنی پیدا می‌کنه. دنیای بدون حکومت هم در آیندهٔ نزدیک، امکان پذیر نیست. ولی این دلیل نمی‌شه که از الآن زمینه‌چینی نکنیم برایحرمت بشر به سمت درست در صد سال، دویست سال آینده!
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #95 : 22 بهمن 1400، 08:20 ب‌ظ »
دنیای بدون قانون در دنیای بدون حکومت معنی پیدا می‌کنه. دنیای بدون حکومت هم در آیندهٔ نزدیک، امکان پذیر نیست. ولی این دلیل نمی‌شه که از الآن زمینه‌چینی نکنیم برایحرمت بشر به سمت درست در صد سال، دویست سال آینده!
این دنیایی که من میبینم تا هزار سال اینده هم همینجوریه ، چون تلاش های اینجوری سرکوب میشن همیشه !
آرچ و گنوم!

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #96 : 22 بهمن 1400، 08:22 ب‌ظ »
این دنیایی که من میبینم تا هزار سال اینده هم همینجوریه ، چون تلاش های اینجوری سرکوب میشن همیشه !
اگه ما ساکت بشیم و تلاش نکنیم، آره.

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #97 : 22 بهمن 1400، 08:24 ب‌ظ »
خیلی دوست دارم در این مسیر سهمی داشته باشم و کمکی کرده باشم ، راهنمایی میکنید مثلا چیکار میتونم بکنم ؟

با ترویج این عقیده شروع کنم ؟
آرچ و گنوم!

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #98 : 22 بهمن 1400، 08:29 ب‌ظ »
خیلی دوست دارم در این مسیر سهمی داشته باشم و کمکی کرده باشم ، راهنمایی میکنید مثلا چیکار میتونم بکنم ؟

نه. با شناختش شروع کن. بدترین ضربه به یه عقیده رو کسانی می‌زنن که بدون شناخت کافی ازش، ترویجش می‌کنن.

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #99 : 22 بهمن 1400، 08:35 ب‌ظ »

نه. با شناختش شروع کن. بدترین ضربه به یه عقیده رو کسانی می‌زنن که بدون شناخت کافی ازش، ترویجش می‌کنن.
منطقی بود ، یکم عجولم من ، ولی پایین تر گفتم ، من زبانم در حد مقالات نرم افزار و فیلم دیدن خوبه اونم در حد ۶۰ درصد ! ن فلسفه ! به فارسی ترجمه نشده اون منبعی که معرفی کردین ؟
چون احساس میکنم اگه در منابع فارسی سرچ کنم ، دین و حکومت کشور درش دست بردن و اون عقیده خالص و درست نیست !
آرچ و گنوم!

آفلاین behzad121

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 510
  • آرچ + گنوم
« پاسخ #100 : 22 بهمن 1400، 08:46 ب‌ظ »

خیلی خنده داره! دو تا بی خدا در یه انجمن زپرتی میخوان یه عقیده بی منطق رو تو ایران ترویج بدن. نبینید اینجا بهتون چیزی نمی گن، برید جای دیگه ای بگید، بهتون میخندن.
دیگه زیاد اینجا نیستم و بیشتر تو گروه‌های گنو/لینوکسی تلگرام کمک می‌کنم، دور از هیچ اذیت و حواشی. تلگرام: behdev@

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #101 : 22 بهمن 1400، 08:49 ب‌ظ »

خیلی خنده داره! دو تا بی خدا در یه انجمن زپرتی میخوان یه عقیده بی منطق رو تو ایران ترویج بدن. نبینید اینجا بهتون چیزی نمی گن، برید جای دیگه ای بگید، بهتون میخندن.
متاسفم براتون بخاطر سبک حرف زدنتون … خود واقعیتونو نشون بدید بیشتر ، عالی هستین !
درمورد خنده هم نمونش گالیله و نظریش ! فهمیدین یا بیشتر توضیح بدم ؟
« آخرین ویرایش: 22 بهمن 1400، 08:51 ب‌ظ توسط / sudo rm -rf »
آرچ و گنوم!

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #102 : 22 بهمن 1400، 08:51 ب‌ظ »
خیر. ترویج در ایران چیز مسخره‌ایه، جون در آنارشیسم، چیزی به اسم کشور وجود نداره. خوشبختانه افراد بزرگی مثل چامسکی در سطح جهان ابن کار رو می‌کنن و بودن و نبودن ما، اون‌قدر هم تأثیرگذار نیست. جامعهٔ بشری و عقل جمعی انسان هم حتا با وجود اراذلی که حکومت‌ها رو می‌گردونن و قانون وضع می‌کنن، بالاخره دیر یا زود به سطحی از شعور می‌رسه که علیه این ظلم قیام کنه.

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #103 : 22 بهمن 1400، 08:53 ب‌ظ »
جناب بهزادی احساس میکنم وارد هر تاپیک میشین فقط ارسال اخرو بررسی میکنین !

این ارسال من و پرسشش از نگاهتون فرار کرد به گمونم !

https://forum.ubuntu-ir.org/index.php?topic=154427.msg1206483#msg1206483
آرچ و گنوم!

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #104 : 22 بهمن 1400، 08:55 ب‌ظ »
جناب بهزادی احساس میکنم وارد هر تاپیک میشین فقط ارسال اخرو بررسی میکنین !

این ارسال من و پرسشش از نگاهتون فرار کرد به گمونم !

https://forum.ubuntu-ir.org/index.php?topic=154427.msg1206483#msg1206483
باید انگلیسیت رو تقویت کنی. در این حوزه‌ها، منابع فارسی درست خیلی کم پیدا می‌شه.