انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: آیا روش خام گیاهخواری کار درستیه؟  (دفعات بازدید: 4409 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین BiG

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1609
  • Windows 7 - Windows xp - Windows 11
پاسخ : آیا روش خام گیاهخواری کار درستیه؟
« پاسخ #30 : 25 بهمن 1400، 12:09 ق‌ظ »
درسته فقط بعضی از گیاهان قابل خوردن اند فقط آیا کرفس میوه است؟
کرفس برای خوردن خلق نشده.
کرفس برای خوردن خلق نشده!؟ یعنی شما کرفس نمی خورید؟  ??? 😨
دلیل منطقی برای این حرفتون دارید؟

کافه اوبونتو باشه. شما در اینجا کاری جز چت و بحث و سوال پرسیدن مثل آرمان اسماعیلی ندارید.
خیلی درگیر من شدی ((: بانمکی در کل عمویی. مایه‌ی خنده‌ای. مدارس و کودکستان‌ها هنوز تعطیلن؟
دوستان لطفاً دعوا و بی احترامی نکنید و بهتره با آرامش با هم صحبت کنیم.
البته اگر بنظر شما ایجاد این تاپیک مشکلی داره به ناظرین پیام خصوصی بدید تا تاپیک رو حذف کنند. گرچه خود ناظرین مثل جناب بهزادی هم توی این تاپیک گفتگو می کنند پس اگر مشکلی داشت حذف می کردند.
« آخرین ویرایش: 25 بهمن 1400، 12:12 ق‌ظ توسط Mt »
خداحافظ لینوکس!

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3095
  • :(){ :|:& };:
« پاسخ #31 : 25 بهمن 1400، 12:16 ق‌ظ »
نقل‌قول
میتونه نکته این حرفشون این باشه : اصلا خدایی وجود نداره که واژه خلق معنی بده ! شایدم این نباشه و چرت گفته باشم ! ولی میشه اینم برداشت کرد ! که خب اگه این باشه دلایلی منطقی آوردن در تاپیک ایا خدا ! 😁
« آخرین ویرایش: 25 بهمن 1400، 12:17 ق‌ظ توسط / sudo rm -rf »
آرچ و گنوم!

آفلاین amini_am

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 62
« پاسخ #32 : 25 بهمن 1400، 12:20 ق‌ظ »
نقل‌قول
فلسفه‌ی خلقتش رو نمی‌دونم ولی خوشمره است.

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #33 : 25 بهمن 1400، 12:21 ق‌ظ »
نقل‌قول
فلسفه‌ی خلقتش رو نمی‌دونم ولی خوشمره است.

منظورتون خورشتش که نیس ؟ البته جوابمو ندید تاپیک به حاشیه نره ! 😅
آرچ و گنوم!

آفلاین BiG

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #34 : 25 بهمن 1400، 12:23 ق‌ظ »
نقل‌قول
میتونه نکته این حرفشون این باشه : اصلا خدایی وجود نداره که واژه خلق معنی بده ! شایدم این نباشه ! ولی میشه اینو برداشت کرد ! که خب اگه این باشه دلایلی منطقی آوردن در تاپیک ایا خدا ! 😁
شما هم از فرصت استفاده می کنید تا تاپیک رو منحرف کنید.
بنده هم قصد بحث در این مورد رو ندارم و حرف هایی که باید زده میشد توی اون تاپیک زده شد.
البته کلمه خلق رو اول خود جناب بهزادی توی جملشون به کار بردند.
خداحافظ لینوکس!

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19688
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #35 : 25 بهمن 1400، 12:24 ق‌ظ »
کافه اوبونتو باشه. شما در اینجا کاری جز چت و بحث و سوال پرسیدن مثل آرمان اسماعیلی ندارید.
این چه طرز صحبت کردنه؟

پس هیچ حیوانی هم برای خوردن خلق نشده.
صددرصد

هدف از تکامل کرفس به این شکل، گسترش ژن‌های کرفسه. اون چیزی که ما می‌خوریم، برگ کرفسه که هدفش، تأمین انرژی برای رسوندن کرفس به مرحلهٔ تولید مثل و ازدیاد ژن‌هاشه. اون بخشی که برای خوردن شکل گرفته، میوه است که خود گیاه،‌اون رو ارائه می‌ده تا خورده بشه و بذرش رو به همراه کود، جای دیگه‌ای بریزه تا به این شکل، ژن گیاه، گسترش پیدا کنه.

پیشنهاد می‌‌کنم مستند بسیار خوش‌ساخت «جنسیت، مرگ و معنای زندگی» رو به اجرای ریچارد داوکینز ببینید یا کتاب «زن خودخواه» که ترحمهٔ فارسیش هم روی اینترنت هست رو بخونید.
« آخرین ویرایش: 25 بهمن 1400، 12:27 ق‌ظ توسط دانیال بهزادی »
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #36 : 25 بهمن 1400، 12:26 ق‌ظ »
« آخرین ویرایش: 25 بهمن 1400، 12:51 ق‌ظ توسط / sudo rm -rf »
آرچ و گنوم!

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1923
« پاسخ #37 : 25 بهمن 1400، 01:26 ق‌ظ »
میوه است که خود گیاه،‌اون رو ارائه می‌ده تا خورده بشه و بذرش رو به همراه کود، جای دیگه‌ای بریزه تا به این شکل، ژن گیاه، گسترش پیدا کنه.
  قبلا دیده بودم گفتند و قانع کننده هست ولی نظر شما درمورد خوردن بقیه چیزها چیه؟‌ حالا چه حیوان و چه گیاهی که برای خوردن نیست، کار نادرست و غیر اخلاقی یا خیر؟

و سوال دوم اینکه پس چرا حیوانات دیگه اینکار میکنند و اگر انسان غذاش گوشت بود مشکی نبود در بابت خوردن گوشت

پ‌ن: صرفا نمیخوام حاشیه ایجاد کنم برام مدتیه سواله و حالا از طرفی از دوستان مذهبی تر این سواله که اگه اینطور پس چرا خدا( حالا از طریق پیغمبر و..) گوشت رو خوب و نیاز دونسته؟! ممنون

آفلاین BiG

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #38 : 25 بهمن 1400، 01:54 ق‌ظ »
میوه است که خود گیاه،‌اون رو ارائه می‌ده تا خورده بشه و بذرش رو به همراه کود، جای دیگه‌ای بریزه تا به این شکل، ژن گیاه، گسترش پیدا کنه.
  قبلا دیده بودم گفتند و قانع کننده هست ولی نظر شما درمورد خوردن بقیه چیزها چیه؟‌ حالا چه حیوان و چه گیاهی که برای خوردن نیست، کار نادرست و غیر اخلاقی یا خیر؟

و سوال دوم اینکه پس چرا حیوانات دیگه اینکار میکنند و اگر انسان غذاش گوشت بود مشکی نبود در بابت خوردن گوشت

پ‌ن: صرفا نمیخوام حاشیه ایجاد کنم برام مدتیه سواله و حالا از طرفی از دوستان مذهبی تر این سواله که اگه اینطور پس چرا خدا( حالا از طریق پیغمبر و..) گوشت رو خوب و نیاز دونسته؟! ممنون

البته منم به نظر قطعی نرسیدم که گوشت باید بخوریم یا نه.
برای من هم سواله این موضوع که اگر گوشت ضرر داره چرا پیامبران سفارش هم کردند؟
آقای آوانسیان توی کتابشون میگن که انسان قبل از کشف آتش شیوه تغذیه اش همین بوده و عمرشون هم خیلی طولانی تر بوده.
حتی اگر صفحه ویکی پدیا رو ببینید گفته بوده من با هفتاد و خورده ای سن جوان هستم و احساس پیری نمی کنم. (البته ایشون در ۹۲ سالگی فوت شدند یک جا خونده بودم کشته شدن و از کوه پرت شدن معلوم نیست) ولی دختر ایشون هنوز زندست.
و در کتابش نوشته بود علت مرگ انسان ها در سنین ۷۰ ۸۰ سالگی همین پخته خواریه و باعث مرگشون شده و انسان در حالت عادی طول عمر خیلی بالاتری داره.
البته بحث این نیست که حیوانات گناه دارن توی کتابش نوشته بود خود حیوانات گیاه می خورن و ما وقتی داریم گوشت اونهارو می خوریم در واقع داریم همون گیاه رو می خوریم اما اون گیاه دیگه دست دوم شده یک جورایی (دقیقا یادم نیست چی نوشته بود) و علاوه بر این که باید پخته بشه پس ضرر داره. البته من خیلی وقت پیش خوندم شاید اشتباه گفته باشم می تونید کتاب رو ببینید.
خداحافظ لینوکس!

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19688
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #39 : 25 بهمن 1400، 01:57 ق‌ظ »
نظری ندارم.

آقای آوانسیان توی کتابشون میگن که انسان قبل از کشف آتش شیوه تغذیه اش همین بوده و عمرشون هم خیلی طولانی تر بوده.
البته این که عمر انسان در اون زمان طولانی‌تر بوده، مطلب اثبات‌شده‌ای نیست و تازه اگه هم باشه، لزوماًُ ارتباطی به این موضوع نداره.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین BiG

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #40 : 25 بهمن 1400، 02:27 ق‌ظ »
نظری ندارم.

البته این که عمر انسان در اون زمان طولانی‌تر بوده، مطلب اثبات‌شده‌ای نیست و تازه اگه هم باشه، لزوماًُ ارتباطی به این موضوع نداره.

البته جدا از اینها اصل حرفش بنظرم درسته. اگر هم شنیده باشید بیماران سرطانی رو با این روش درمان کردند.
خودش هم ۲ تا از بچه هاش رو از دست داده ولی با این روش تونسته بچه سومش رو نجات بده.
میگه انسان ها با خوردن گوشت پرخاشگر میشن. حتی یک سگ هم دارن که پیاز می خوره و سگ آرومی هم هست.
البته دلیل هم آورده برای حرف هاش. ولی من یادم نیست نمیگم که یک وقت اطلاعات غلط به کسی ندم.
اینم لینک کتاب هاش:

زنده خواری (خام خواری) فلسفه تغذیه و تندرستی
پخته خواری یک عادت مرگ آور باعث همه بیماری ها
خداحافظ لینوکس!

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #41 : 25 بهمن 1400، 03:35 ق‌ظ »
نظری ندارم.

البته جدا از اینها اصل حرفش بنظرم درسته. اگر هم شنیده باشید بیماران سرطانی رو با این روش درمان کردند.
خودش هم ۲ تا از بچه هاش رو از دست داده ولی با این روش تونسته بچه سومش رو نجات بده.
میگه انسان ها با خوردن گوشت پرخاشگر میشن. حتی یک سگ هم دارن که پیاز می خوره و سگ آرومی هم هست.
البته دلیل هم آورده برای حرف هاش. ولی من یادم نیست نمیگم که یک وقت اطلاعات غلط به کسی ندم.
اینم لینک کتاب هاش:

ممنون از هردو و ممنون بابت توضیحات، البته فکر میکنم عمر زیاد صرفا یک یا چند نفر دلیل نمیشه همینطور که خیلی ها باور دارن واکسن نزنن(این به کنار که بعضیا میگن ممکن چیزی تو واکسن باشه) و فقط با عسل و.. خوبن میشن! این  خوبه، و اصلا شاید تاثیرش بزاره ولی در بعد همه گانی نه اینطور فرض کنیم اصلا اگه همه هم کرونا بگیرن نمیمیرن بدون هیج کاری! و اونی که یه چیزی خورده و چیزیش نشد شاید نمیخورد هم زنده می‌موند و برای همه انسان ها یکسان نیست، یا مورد بوده طرف مصرف دوخانیات داشته و عمر زیادی کرده، و صرفا درمان سرطان یا عمر طولانی خود هم صرفا دلیل نمیشه البته کلی گفتم الان نیومدم یه دیس بدم به حرفای این شخص :D شاید خوندیم و دلیل علمی داشت و درصد زیادی هم کمک کننده باشه!

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #42 : 25 بهمن 1400، 03:36 ق‌ظ »
نظری ندارم.

اینم لینک کتاب هاش:

ممنون از هردو و ممنون بابت توضیحات، البته فکر میکنم عمر زیاد صرفا یک یا چند نفر دلیل نمیشه همینطور که خیلی ها باور دارن واکسن نزنن(این به کنار که بعضیا میگن ممکن چیزی تو واکسن باشه) و فقط با عسل و.. خوبن میشن! این  خوبه، و اصلا شاید تاثیرش بزاره ولی در بعد همه گانی نه اینطور فرض کنیم اصلا اگه همه هم کرونا بگیرن نمیمیرن بدون هیج کاری! و اونی که یه چیزی خورده و چیزیش نشد شاید نمیخورد هم زنده می‌موند و برای همه انسان ها یکسان نیست، یا مورد بوده طرف مصرف دخانیات داشته و عمر زیادی کرده، و درمان سرطان یا عمر طولانی خود هم صرفا دلیل نمیشه البته کلی گفتم الان نیومدم یه دیس بدم به حرفای این شخص :D شاید خوندیم و دلیل علمی داشت و درصد زیادی هم کمک کننده باشه!
« آخرین ویرایش: 25 بهمن 1400، 03:38 ق‌ظ توسط aliiririran »

آفلاین behzad121

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 510
  • آرچ + گنوم
« پاسخ #43 : 25 بهمن 1400، 09:26 ق‌ظ »
پس هیچ حیوانی هم برای خوردن خلق نشده.
صددرصد
چه جالب! خب، پس شما در طول زندگیتون چیزی نمیخورید؟ راستی، نظرتون در رابطه با واکسن کرونا چیه؟!
خیلی درگیر من شدی ((: بانمکی در کل عمویی. مایه‌ی خنده‌ای. مدارس و کودکستان‌ها هنوز تعطیلن؟
آخه تو کی باشی که من درگیرت بشم. نه مدارس در بعضی استان ها پریروز باز شدن، خبرارو دنبال نمی کنی؟ از درسا عقب نمونی.
دیگه زیاد اینجا نیستم و بیشتر تو گروه‌های گنو/لینوکسی تلگرام کمک می‌کنم، دور از هیچ اذیت و حواشی. تلگرام: behdev@

آفلاین بهنام …

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1028
  • إن أحسنتم أحسنتم لأنفسكم وإن أسأتم فلها
« پاسخ #44 : 25 بهمن 1400، 09:31 ق‌ظ »
تازه شاید همچون کسانی از ما که مرگ‌آگاهی داریم و بیشتر دوست داریم به‌خاطر فداکاری برای دیگران جان سپاریم و نه همین‌جور بخوریم تا بمیریم، گوسفندانی هم در کنار ما تکاملی یافته‌اند که بیشتر دوست دارند قربانی رسم‌هایی شوند و نه همین‌جور بخورند تا بمیرند! و هریک از آفریده‌ها چشم‌اندازی پیش‌روی خود و جهان می‌بینند!
:) :)