انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مشکل در استفاده از فیلترشکن  (دفعات بازدید: 988 بار)

0 کاربر و 4 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین freen

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 64
مشکل در استفاده از فیلترشکن
« : 25 بهمن 1400، 09:28 ب‌ظ »
با سلام. من به تازگی یه وی پی ان گرفتم که L2TP هستش. من با دستورات زیر تونستم L2TP رو روی سیستم نصب کنم و وی پی ان هم کانکت میشه اما نمیتونم به هیچ سایتی دسترسی داشته باشم. در واقع وی پی ان من متصل میشه اما بعد از اتصال وی پی ان من نمیتونم هیچ سایتی رو باز کنم. آیا راه حلی به نظرتون میرسه؟

sudp apt install network-manager-l2tp
sudo apt install network-manager-l2tp-gnome

آفلاین Issac

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 890
    • Mastodon
پاسخ : مشکل در استفاده از فیلترشکن
« پاسخ #1 : 25 بهمن 1400، 09:38 ب‌ظ »
سلام،
در تنظیمات سیستمتون هم همون وی‌پی‌ان رو تنظیم کردید تا تمام ترافیک سیستمتون از اون عبور کنه یا نه؟
از چه مرورگری استفاده میکنید، تو خود مرورگرتون هم میشه وی‌پی‌ان رو تنظیم کرد یا نه؟ اگر بله آیا اونجا تنظیم کردیدش؟
از کجا میفهمید که به وی‌پی‌ان متصل هست؟
این پست رو فرستادم که تعداد ارسال‌هام زیاد بشه.

آفلاین freen

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #2 : 25 بهمن 1400، 10:09 ب‌ظ »
سلام،
در تنظیمات سیستمتون هم همون وی‌پی‌ان رو تنظیم کردید تا تمام ترافیک سیستمتون از اون عبور کنه یا نه؟
از چه مرورگری استفاده میکنید، تو خود مرورگرتون هم میشه وی‌پی‌ان رو تنظیم کرد یا نه؟ اگر بله آیا اونجا تنظیم کردیدش؟
از کجا میفهمید که به وی‌پی‌ان متصل هست؟

من از chrome استفاده میکنم. از قسمت setting -> network -> vpn برای تنظیم وی پی ان استفاده کردم و علامت connect شدن وی پی ان هم در قسمت بالای سمت راست ظاهر میشه.

آفلاین freen

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #3 : 25 بهمن 1400، 11:14 ب‌ظ »
با سلام. من به تازگی یه وی پی ان گرفتم که L2TP هستش. من با دستورات زیر تونستم L2TP رو روی سیستم نصب کنم و وی پی ان هم کانکت میشه اما نمیتونم به هیچ سایتی دسترسی داشته باشم. در واقع وی پی ان من متصل میشه اما بعد از اتصال وی پی ان من نمیتونم هیچ سایتی رو باز کنم. آیا راه حلی به نظرتون میرسه؟

تونستم مشکل رو حل کنم.

تمام دستورات قبلی رو پاک کردم و به جاش از اینها استفاده کردم :

$ sudo add-apt-repository ppa:nm-l2tp/network-manager-l2tp
$ sudo apt-get update
$ sudo apt-get install network-manager-l2tp  network-manager-l2tp-gnome

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3095
  • :(){ :|:& };:
« پاسخ #4 : 26 بهمن 1400، 12:41 ق‌ظ »

تونستم مشکل رو حل کنم.

تمام دستورات قبلی رو پاک کردم و به جاش از اینها استفاده کردم :

$ sudo add-apt-repository ppa:nm-l2tp/network-manager-l2tp
$ sudo apt-get update
$ sudo apt-get install network-manager-l2tp  network-manager-l2tp-gnome
از همین اول به افزودن ppa عادت نکنید
مخازن غیر رسمی ، نصب از سورس یا فایل deb » خرابی تدریجی توزیع !
آرچ و گنوم!

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19688
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #5 : 26 بهمن 1400، 12:45 ق‌ظ »
۱. باید ببینید مشکل از کجاست. تقریباً غیرممکنه برنامه‌ای توی مخزن رسمی چنین مشکلی داشته باشه.
۲. از کروم استفاده نکنید. هم انحصاریه و هم اوبونتو رو خراب می‌کنه.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #6 : 26 بهمن 1400، 12:52 ق‌ظ »
۱. باید ببینید مشکل از کجاست. تقریباً غیرممکنه برنامه‌ای توی مخزن رسمی چنین مشکلی داشته باشه.
اینقدر ایشون از زمان عضویتشون در انجمن از این و اون شنیدن این کارو نکنید توزیع رو خراب میکنید که فک نکنن ( گنو چقدر سوسوله و الکی الکی خراب میشه ) خوبه !
آرچ و گنوم!

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #7 : 26 بهمن 1400، 12:53 ق‌ظ »
خب هر چیزی برای کار خاصی ساخته شده. اوبونتو هم برای این ساخته شده که برنامه‌های خودش رو اجرا کنه. کروم جزو برنامه‌های اوبونتو نیست.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین freen

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #8 : 26 بهمن 1400، 09:31 ق‌ظ »
از همین اول به افزودن ppa عادت نکنید
مخازن غیر رسمی ، نصب از سورس یا فایل deb » خرابی تدریجی توزیع !

چاره ای نبود. گفتم که این دستورات رو که اجرا میکردم :

به وی پی ان متصل میشد و علامت وی پی ان رو توی panel  قسمت سمت راست نشون میداد اما من دیگه کلا به اینترنت دسترسی نداشتم و نمیتونستم هیچ سایتی رو باز کنم. اما با دستورات بعدی که پیدا کردم مشکل حل شد. هم وی پی ان برقراره و هم اتصالم به اینترنت.

نمیدونم دوست عزیز. من هم خودم متعجبم چرا باید این مشکل وجود داسته باشه.
من سالهای زیادیه که از کروم استفاده میکنم. همه ی اطلاعات و سرچ و ایمیل و ..... تقریبا بدون کروم ۶۰ درصد کارهام لنگ میمونه. حداقل تا وقتی که کاملا با اوبونتو و فایرفاکس سینک نشم باید از کروم استفاده کنم. استفاده از chromium رو چطور ارزیابی میکنید؟
تقریبا همه ی شمایی که از اوبونتو استفاده میکنید برنامه نویس هستید. منم مثل شما stable بودن و privacy سیستم خیلی برام مهمه. دوست ندارم هر هفته یک بار مجبور بشم با کارهای اشتباه دوباره سیستم عاملم رو نصب کنم. اما متاسفانه تو این چند روزه مجبور شدم خیلی این کار رو انجام بدم.
و یک مورد دیگه من وافعا نسبت به بعضی مسایل خیلی وسواس دارم. الان نگران این شدم که چرا از ppa  استفاده کردم.

اینقدر ایشون از زمان عضویتشون در انجمن از این و اون شنیدن این کارو نکنید توزیع رو خراب میکنید که فک نکنن ( گنو چقدر سوسوله و الکی الکی خراب میشه ) خوبه !

خیلی این رو شنیدم! البته فکر نکردم که گنو سوسول هستش. بیشتر این حس بهم دست داده که پیچیده هستش و شاید نتونم باهاش کامل ارتباط برقرار کنم. و همین خیلی اذیتم میکنه چون اصلا نمیخوام دوباره از ویندوز استفاده کنم و شاید مجبور بشم به مک روی بیارم که اون هم خیلی با تفکراتم و اوضاع مالیم سازگار نیست! ;D

خب هر چیزی برای کار خاصی ساخته شده. اوبونتو هم برای این ساخته شده که برنامه‌های خودش رو اجرا کنه. کروم جزو برنامه‌های اوبونتو نیست.

یقینا همین طوره ولی من باید کم کم برنامه های جایگزین رو پیدا کنم و به دنیای ازاد migrate کنم! فک میکنم از همین اول همه چی رو بزارم کنار و از ۰ شروع کنم خیلی سخت هستش!

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #9 : 26 بهمن 1400، 11:21 ق‌ظ »
نقل‌قول
چاره ای نبود. گفتم که این دستورات رو که اجرا میکردم :

کد: [انتخاب]
به وی پی ان متصل میشد و علامت وی پی ان رو توی panel  قسمت سمت راست نشون میداد اما من دیگه کلا به اینترنت دسترسی نداشتم و نمیتونستم هیچ سایتی رو باز کنم. اما با دستورات بعدی که پیدا کردم مشکل حل شد. هم وی پی ان برقراره و هم اتصالم به اینترنت.
در این مورد بزرگواران آگاه تر کمکتون خواهند کرد
نقل‌قول
من سالهای زیادیه که از کروم استفاده میکنم. همه ی اطلاعات و سرچ و ایمیل و ..... تقریبا بدون کروم ۶۰ درصد کارهام لنگ میمونه. حداقل تا وقتی که کاملا با اوبونتو و فایرفاکس سینک نشم باید از کروم استفاده کنم
بله حق دارید ، برای هیچ کدوممون مهاجرت به گنو آسون نبوده ! اما سخت هم نیست ! بالاخره چالش های خودشو داره !
پیشنهاد میکنم این تاپیک رو مطالعه کنید : https://forum.ubuntu-ir.org/index.php?topic=154355.0
نقل‌قول
استفاده از chromium رو چطور ارزیابی میکنید؟
اولا که کرومیوم قابلیت سینک کردن رو دیگه نداره ! دوما وقتی هسته اون با کروم یکیه چ فرقی می‌کنه ؟ به فایرفاکس فکر کنید ، مرورگر محبوب همه ما
نقل‌قول
دوست ندارم هر هفته یک بار مجبور بشم با کارهای اشتباه دوباره سیستم عاملم رو نصب کنم. اما متاسفانه تو این چند روزه مجبور شدم خیلی این کار رو انجام بدم.
بارها نصب دوباره و عوض کردن توزیع برای همه ما در ابتدای راه یک امر طبیعیه !
نقل‌قول
و یک مورد دیگه من وافعا نسبت به بعضی مسایل خیلی وسواس دارم. الان نگران این شدم که چرا از ppa  استفاده کردم.
مخازن اصلی توسط تیم پشتیبانی اوبونتو و جامعه کاربری ساپورت میشن و برنامه های اون کاملا برای همون توزیع و برای در کنار دیگر برنامه ها به خوبی کار کردن بهینه شدن ، اما ppa ها مخازنی هستن که دیگر توسعه دهندگان نرم‌افزار های خودشون رو در اون قرار بدن ! مثلا مرورگر اج مایکروسافت هیچ وقت وارد مخزن رسمی نمیشه ! پس خودش یک ppa ( پرسونال پکیج ریپوزیتوری ) برای خودش دست و پا کرده !
کلا فقط از مخازن برنامه نصب کنید ، اگر واقعا مجبور بودید دنبال appimage عش بگردید و در نهایت از فلت پک اون برنامه استفاده کنید ، نصب از کد منبع و فایل دب و ppa حتی اگر رسمی ترین حالت ممکن باشن سیستم رو خراب می‌کنن ، حداقل بیشتر از بقیه گزینه ها !
نقل‌قول
خیلی این رو شنیدم! البته فکر نکردم که گنو سوسول هستش. بیشتر این حس بهم دست داده که پیچیده هستش و شاید نتونم باهاش کامل ارتباط برقرار کنم. و همین خیلی اذیتم میکنه چون اصلا نمیخوام دوباره از ویندوز استفاده کنم
نگران نباش ، کم کم باهاش دوست میشی ، پیشنهاد میکنم اگه میخوای بیشتر باهاش آشنا بشی و حوصله و تایمشو داری دوره آموزشی lpic 1 جناب هوشمندی رو ببین ، خیلی خیلی جلو‌‌ میندازتت و با خیلی از مفاهیم آشنا میشی ! https://gotoclass.ir/courses/lpic-1/
همیشه هم صفحان منوال رو بخون : https://wiki.ubuntu.ir/wiki/Man
« آخرین ویرایش: 26 بهمن 1400، 12:05 ب‌ظ توسط / sudo rm -rf »
آرچ و گنوم!

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #10 : 26 بهمن 1400، 11:25 ق‌ظ »
ولی با توجه به مدل پاسخ دادنت، روحیهٔ موفقیت رو می‌بینم توت.