انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: اصطلاحات برنامه‌نویسی  (دفعات بازدید: 1719 بار)

0 کاربر و 10 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3095
  • :(){ :|:& };:
پاسخ : اصطلاحات برنامه‌نویسی
« پاسخ #15 : 27 بهمن 1400، 02:13 ب‌ظ »
خیر من برنامه نویس نیستم اما وارد این حوزه خواهم شد ! اما دلیل اصلی من برای اومدن به لینوکس تصادف بوده ! یک مقاله تصادفی در ویکی پدیا ! نرم افزار آزاد !
کلا فک نکنم کسی به خاطر نرم افزار آزاد بیاد گنو/لینوکس. من چند سال پیش میخواستم هکر بشم اسم کالی لینوکس به گوشم خورد، تا اینکه تحقیق کردم درمورد گنو/لینوکس.
فک کنم حدود سه سالی بیشتر بشه که در گنو لینوکسم، فقط برای همین موضوع و برنامه نویسی علاقه دارم ولی نیستم
بفرما ! ایشونم بخاطر ایده و عقیده افزار ازاد وارد این دنیا شده ! واسم سواله چرا فک میکنین کسی بخاطر این موضوع به گنو مهاجرت نمیکنه جناب bendev ؟
آرچ و گنوم!

آفلاین BiG

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1609
  • Windows 7 - Windows xp - Windows 11
« پاسخ #16 : 27 بهمن 1400، 02:46 ب‌ظ »
خیر من برنامه نویس نیستم اما وارد این حوزه خواهم شد ! اما دلیل اصلی من برای اومدن به لینوکس تصادف بوده ! یک مقاله تصادفی در ویکی پدیا ! نرم افزار آزاد !
کلا فک نکنم کسی به خاطر نرم افزار آزاد بیاد گنو/لینوکس. من چند سال پیش میخواستم هکر بشم اسم کالی لینوکس به گوشم خورد، تا اینکه تحقیق کردم درمورد گنو/لینوکس.
فک کنم حدود سه سالی بیشتر بشه که در گنو لینوکسم، فقط برای همین موضوع و برنامه نویسی علاقه دارم ولی نیستم
بفرما ! ایشونم بخاطر ایده و عقیده افزار ازاد وارد این دنیا شده ! واسم سواله چرا فک میکنین کسی بخاطر این موضوع به گنو مهاجرت نمیکنه جناب bendev ؟
اتفاقا من بخاطر آزادی نیومدم. بخاطر اوپن سورس بودن و رایگان بودن اومدم.
خداحافظ لینوکس!

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #17 : 27 بهمن 1400، 03:03 ب‌ظ »
منم نگفتم دلیل دیگه ای نمیتونه وجود داشته باشه ! من میگم ایشون میگفت کسی بخاطر ازادی نرم افزار نمیاد گنو ! 😀
آرچ و گنوم!

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19688
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #18 : 27 بهمن 1400، 03:24 ب‌ظ »
من هم فقط به دلیل فلسفهٔ آزادی از گنو/لینوکس استفاده می‌کنم.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین mamadism

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 712
    • راه های ارتباطی
« پاسخ #19 : 27 بهمن 1400، 03:25 ب‌ظ »
منم یکی از دلایلش امنیت بود
ولی اولین دلیلم حتی تا الان هم ترمینال بوده
خیلی باهاش حال میکنم

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #20 : 27 بهمن 1400، 03:30 ب‌ظ »
برای من ( فقط ) نیس ! یکی از بزرگترین دلایل هست اما امنیت و ترمینال و منطق این سیستم عامل هم هست ! 😁
آرچ و گنوم!

آفلاین َUxmlai-ad

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 486
  • متنفر از گنو و FSF
« پاسخ #21 : 27 بهمن 1400، 03:31 ب‌ظ »
من هم فقط به خاطر اینکه یک سیستم شبه یونیکس هست اومدم و موندم
متنفر از گنو و FSF

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1923
« پاسخ #22 : 28 بهمن 1400، 06:39 ق‌ظ »

جالبه.. اگه من این عقیده داشتم فکر کنم روی ویندوز می‌موندم هی کرک و کرک میکردم(: و خودمم با یه منابعی قانع میکردم کرک اشکالی نداره

ولی تو کتم نمیره یه چیزی، یکی امنیت میگه یکی نرم افزار آزاد..، ولی در صورتی که اینا بهم متصل هستند اگه برنامه آزاد نباشه گیریم بهترین امنیت باشه ولی خب امنیتی که تو نمیدونی چقدر امنیتی که شرکت سازنده نرم افزار با جاسازی یه تیکه کد بتونه دسترسی خودش به ما باز کنه و تنها جواب به ما این باشه نرم افزار خودمه دیگه اسمش امنیت نیست؟! و همونطور برعکس نرم افزار آزاد امنیت میاره فک نکنم اگه به کسی باگ امنیتی بگی بگه نمیخوام درستش کنم؟! تازه همه جا میپیچه و دیگه اون طوری که انگار  یه نرم افزار هرکاری بخوان کنند باهاش  نیست

کلا دیگه نرم افزار آزاد نیست حس خوبی ندارم، چون نرم افزاری آزاده میدونم میتونم همیشه استفاده کنم ولی نرم افزار غیر آزاد توسط شرکتش میتونه یه کارهایی انجام بده که این موندگاری نباشه.
و بنظرم همونطور که همیشه میگم(که امیدوارم درست باشه :D) حداقل ترین چیز یعنی سیستم عامل باید آزاد باشه و برای امنیت نیازه مثل اینه رو چارگوشه خونت دوربین و میکروفن حالا تو بری بگردی دنبال چیزای داخل خونت که چیز بدی نباشن(:
« آخرین ویرایش: 28 بهمن 1400، 06:15 ب‌ظ توسط aliiririran »

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #23 : 28 بهمن 1400، 12:33 ب‌ظ »
برای من ( فقط ) نیس ! یکی از بزرگترین دلایل هست اما امنیت و ترمینال و منطق این سیستم عامل هم هست ! 😁
منظورم از این جمله ، امنیت حاصل از آزادی نرم افزار هست خب ! البته اگر خطاب به من و ممدیسم بود ارسالتون !
آرچ و گنوم!

آفلاین alend

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1317
« پاسخ #24 : 29 بهمن 1400، 06:18 ق‌ظ »

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #25 : 29 بهمن 1400، 11:19 ق‌ظ »
« آخرین ویرایش: 29 بهمن 1400، 11:25 ق‌ظ توسط / sudo rm -rf »
آرچ و گنوم!

آفلاین BiG

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1609
  • Windows 7 - Windows xp - Windows 11
« پاسخ #26 : 29 بهمن 1400، 02:34 ب‌ظ »

جالبه.. اگه من این عقیده داشتم فکر کنم روی ویندوز می‌موندم هی کرک و کرک میکردم(: و خودمم با یه منابعی قانع میکردم کرک اشکالی نداره

ولی تو کتم نمیره یه چیزی، یکی امنیت میگه یکی نرم افزار آزاد..، ولی در صورتی که اینا بهم متصل هستند اگه برنامه آزاد نباشه گیریم بهترین امنیت باشه ولی خب امنیتی که تو نمیدونی چقدر امنیتی که شرکت سازنده نرم افزار با جاسازی یه تیکه کد بتونه دسترسی خودش به ما باز کنه و تنها جواب به ما این باشه نرم افزار خودمه دیگه اسمش امنیت نیست؟! و همونطور برعکس نرم افزار آزاد امنیت میاره فک نکنم اگه به کسی باگ امنیتی بگی بگه نمیخوام درستش کنم؟! تازه همه جا میپیچه و دیگه اون طوری که انگار  یه نرم افزار هرکاری بخوان کنند باهاش  نیست

کلا دیگه نرم افزار آزاد نیست حس خوبی ندارم، چون نرم افزاری آزاده میدونم میتونم همیشه استفاده کنم ولی نرم افزار غیر آزاد توسط شرکتش میتونه یه کارهایی انجام بده که این موندگاری نباشه.
و بنظرم همونطور که همیشه میگم(که امیدوارم درست باشه :D) حداقل ترین چیز یعنی سیستم عامل باید آزاد باشه و برای امنیت نیازه مثل اینه رو چارگوشه خونت دوربین و میکروفن حالا تو بری بگردی دنبال چیزای داخل خونت که چیز بدی نباشن(:
همین دیگه با هیچ منبعی قانع نشدم که کرک اشکالی نداره.
البته نه اینکه آزادی برام مهم نباشه. اتفاقا اگر جایگزین مناسب آزاد موجود باشه ازش استفاده می کنم ولی اینجوری نیست که بگم اگر یکی یک سیستم عامل مزخرف بسازه که هیچ کار نشه باهاش کرد ولی آزاد باشه من ازش استفاده می کنم.
چون من قصد دارم با کامپیوتر کارم رو ساده تر کنم نه اینکه بخوام درگیر آزادی بشم.
خداحافظ لینوکس!

آفلاین دکتر کاظمی

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 252
  • Manjaro+Cinnamon
« پاسخ #27 : 29 بهمن 1400، 06:11 ب‌ظ »
سلام اینکه نرم افزار آزاد و کد باز امنیت دارد برای کسی است که خط به خط کد ها را ببیند و به تمام زبان ها مسلط باشد و برنامه ها را از سورس کمپایل کند، ما که برنامه ها را به صورت کمپایل شده و آماده دریافت می کنیم از کجا مطمئن باشیم در این کدها قبل از کمپایل دستکاری صورت نگرفته است

آفلاین sameet

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 901
  • وبمستری به سبک سامیت
« پاسخ #28 : 29 بهمن 1400، 06:15 ب‌ظ »
نقل‌قول
سلام اینکه نرم افزار آزاد و کد باز امنیت دارد برای کسی است که خط به خط کد ها را ببیند و به تمام زبان ها مسلط باشد و برنامه ها را از سورس کمپایل کند، ما که برنامه ها را به صورت کمپایل شده و آماده دریافت می کنیم از کجا مطمئن باشیم در این کدها قبل از کمپایل دستکاری صورت نگرفته است
درود !
اول از همه چنین فردی یا شخصی یا کسی وجود نداره که تمامی زبان های برنامه نویسی تسلط داشته باشه .
دوم برنامه ها رو که حتما نباید از طریق سورس کمپایل کرد ! پس تکلیف مخازن چی میشه ؟
سوم پس چرا برای هر توزیع گنو / لینوکسی مخازنی وجود داره ؟
وبمستری به سبک سامیت

آفلاین behzad121

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 510
  • آرچ + گنوم
« پاسخ #29 : 29 بهمن 1400، 06:46 ب‌ظ »
کسی که نرم افزارش رو بصورت آزاد منتشر میکنه، جرعت این رو نداره داخلش کدی بذاره که امنیت کاربران به خطر بیفته. مخازن برای همین ساخته شدن و مسئولانش وظیفه دارن که اون برنامه رو چک کنند. اگه برنامه ای خارج از مخازن نصب می کنید، میتونید کد اون رو چک کنید. درضمن توسعه دهنده های دیگری که قبلا اون کد رو خوندن اگه موردی ببینن، دست رو دست نمیزارن و اطلاع میدن.
دیگه زیاد اینجا نیستم و بیشتر تو گروه‌های گنو/لینوکسی تلگرام کمک می‌کنم، دور از هیچ اذیت و حواشی. تلگرام: behdev@