انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: خطا گرفتن در اجرا کردن برنامه appimage  (دفعات بازدید: 930 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1923
خطا گرفتن در اجرا کردن برنامه appimage
« : 26 بهمن 1400، 10:44 ق‌ظ »
سلام دوستان :)، من برنامه های appimage راحت وا میکنم خب طبیعی هم هست و فکر میکردم برنامه های appimage باید بدون مشکل اجرا بشن چون که وابستگی هاش خودش داره..، ولی  یه برنامه دیدم که باز نمیشه رفتم تو خط فرمان زدم دیدم این ارور میده
symbol lookup error: /usr/lib64/libgio-2.0.so.0: undefined symbol: g_module_open_full
مشکلش چیه و چطور قابل حله؟! توزیع هم جنتو

پ‌ن: یه برنامه های دیگم بعضیاش احساس میکنم یه جاییش با مشکل اجرا میشه و عادی نیست البته مطمئن نیستم شاید اونا باگی چیزیه!
« آخرین ویرایش: 09 اسفند 1400، 06:39 ب‌ظ توسط ali-n »

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19688
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
پاسخ : خطا گرفتن در اجرا کردن برنامه appimage
« پاسخ #1 : 26 بهمن 1400، 11:29 ق‌ظ »
این‌جوری نیست که appimage همه‌جا بدون مشکل اجرا بشه. باید با runtime سامانه هماهنگی داشته باشه. وگرنه ممکنه دجار مشکلاتی مثل core dump یا ناسازگاری ELF بشه.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
« پاسخ #2 : 26 بهمن 1400، 11:30 ق‌ظ »
فکر کنم یکی از کتابخانه‌های مورد نیاز رو پیدا نمی‌کنه. احتمالا توسعه دهنده یادش رفته موقع ساخت appimage، اون کتابخانه رو اضافه کنه.
میدونید که زکات علم نشر آن است

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #3 : 26 بهمن 1400، 11:44 ق‌ظ »
این‌جوری نیست که appimage همه‌جا بدون مشکل اجرا بشه. باید با runtime سامانه هماهنگی داشته باشه. وگرنه ممکنه دجار مشکلاتی مثل core dump یا ناسازگاری ELF بشه.
اوه ممنون یکم باز چیزی که فکر میکردم ناراحتم کرد :D :D

فکر کنم یکی از کتابخانه‌های مورد نیاز رو پیدا نمی‌کنه. احتمالا توسعه دهنده یادش رفته موقع ساخت appimage، اون کتابخانه رو اضافه کنه.
خب مشکل اینجاست من نسخه قدیمی که قبلا ازش استفاده میکردم و این یکی نسخه هر دو اش رو اجرا کردم و نشد بنظرم مشکل از برنامه نیست و همین نسخه بازم دانلود کردم ولی بازم کار نکرد، قبلا ازش استفاده داشتم

آفلاین Dragon-

• *
« پاسخ #4 : 26 بهمن 1400، 12:44 ب‌ظ »
از glibc به عنوان libc  استفاده می‌کنید؟ البته فکر نکنم gentoo به غیر از glibc، از چیز دیگه‌ای پشتیبانی کنه.

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #5 : 26 بهمن 1400، 11:23 ب‌ظ »
از glibc به عنوان libc  استفاده می‌کنید؟ البته فکر نکنم gentoo به غیر از glibc، از چیز دیگه‌ای پشتیبانی کنه.
راستش اطلاعی ندارم از این، ولی قصدی برای اینکار نداشتم، مگه اینکه خواستم یکار دیگه کنم اشتباهی تغییر کرده باشه! اگه دستوری نشون میده بفرمایید بزنم :) چون خیلی با این توزیع سر مشکلاتش ور رفتم شایدم همین باشه!

پ‌ن: راستی قدیم خیلی مشکلات جنتو میگفتم که ای بابا یهو میبینی کلی پکیج کامپایل نمیشه یا اینکه یه دانگل کارت شبکه usb گرفتم ولی روی void کامپایل کردم شد ولی برای gentoo هیچوقت،‌ و بعد چند ماه رو اعصاب بود یکبار رفتم کرنل های قدیمی از /boot‌ حذف کردم گفتم چه خبره! بعد یهو دیدم سیستم بالا نمیاد، ولی من فقط کرنل های قدیمی حذف کردم! و بعدش که درستش کردم متوجه شدم من هربار جنتو بروزرسانی میکردم کرنل جدید گراب نمی‌آورد و اینگونه بود که من بازهم از کرنل قبلی در جنتو استفاده میکردم! پس اینطور شد که بعد فهمیدن و استفاده از کرنل جدید مشکلات کامپایلم کمتر شد، کاملا نه ولی خب اگه مشکلی خورد تونستم بزور حلش کنم از جست‌و‌جو و سیستم کلا ناقص نشد!، و اون کارت شبکه هم درایورش کامپایل کردم و درست شد، یعنی در اصل قبلا برای کرنل جدید نصبش میکردم ولی سیستم با کرنل قبلی بالا میاوردم و هی تو فکر بودم چرا هیچ فرقی نمیکنه اوج اشتباه! نمیدونم کار نکردن درایور nvidia هم به همین مربوط بود یا نه ولی حالا که انویدیا کلا مارو دور انداخت و حتی لینوکسم دیگه قبولش نمیکنه و بازهم منو بی اهمیت تر کرد به نصب درایور انحصاری nvidia /:

آفلاین Dragon-

• *
« پاسخ #6 : 26 بهمن 1400، 11:34 ب‌ظ »
به احتمال زیاد باید glibc باشه. ببینید دستور gcc-config رو دارید یا نه؟ احتمالا توی /lib/، یه دایرکتوری با اسمی شبیه linux-gnu-x86_64 پیدا می‌کنید. الان، gentoo از musl و glibc پشتیبانی می‌کنه. musl توی حالت آزمایشی هست، به احتمال خیلی زیاد glibc دارید.
کلا فکر نکنم مشکل appimage، مربوط به libc باشه.

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #7 : 27 بهمن 1400، 01:55 ق‌ظ »
درسته منم فکر نکنم تغییرش داده باشم به musl و زدم دستوری که دادید و جواب داد پس دارمش
هعب که الان گیج شدم مشکل از چیه!
برم روی یه توزیع دیگه ببینم میاد :P اگه اومد ویرایش میزنم جوابش میدم/ کردم و اجرا شد، البته دقیق یادم نیست ولی تا جایی که یادم میاد روی جنتو هم می‌اومدش و باید هم بیاد خب..! ???
« آخرین ویرایش: 27 بهمن 1400، 03:10 ق‌ظ توسط aliiririran »

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #8 : 27 بهمن 1400، 10:38 ق‌ظ »
راستی اونجا اون پوشه پیدا نکردم ولی این مکان چنین پوشه ای هست /usr/x86_64-pc-linux-gnu/

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #9 : 28 بهمن 1400، 09:58 ق‌ظ »
بیشتر از همیشه ترغیب شدم از برنامه های قابل حمل استفاده کنم، یا واقعا همیشه توزیع ها به یه مشکل میخورن، یا من خیلی شانسم بده و خیلی موقع هم نمیشه حل بشه(:

آفلاین Dragon-

• *
« پاسخ #10 : 28 بهمن 1400، 01:07 ب‌ظ »
راستش توزیعی که دارید جوری هست که پشت سر هم شما رو به مشکل می‌اندازه. جنتو یکم سخته.

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #11 : 03 اسفند 1400، 06:44 ب‌ظ »
سلام، دوستان متوجه شدم وقتی برنامه با دسترسی روت یعنی sudo اجرا میکنم بالا میاد، گفتم شاید کمکی برای حل مشکل باشه(:!

آفلاین میمو ☕

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1034
  • mrostd سابق
« پاسخ #12 : 03 اسفند 1400، 08:40 ب‌ظ »
سلام، دوستان متوجه شدم وقتی برنامه با دسترسی روت یعنی sudo اجرا میکنم بالا میاد، گفتم شاید کمکی برای حل مشکل باشه(:!
هر برنامه‌ای رو با sudo اجرا نکنین.
و برنامه‌های گرافیکی رو به هیچ عنوان با sudo اجرا نکنید.

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3095
  • :(){ :|:& };:
« پاسخ #13 : 03 اسفند 1400، 09:09 ب‌ظ »
هر برنامه‌ای رو با sudo اجرا نکنین.
و برنامه‌های گرافیکی رو به هیچ عنوان با sudo اجرا نکنید.
میشه یه توضیحی هم بدید فنی تر بدونم چرا ؟
آرچ و گنوم!

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19688
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #14 : 03 اسفند 1400، 09:28 ب‌ظ »
میشه یه توضیحی هم بدید فنی تر بدونم چرا ؟
ICEAuthority رو به هم می‌ریزین و ممکنه حتا دیگه توزیعتون بالا نیاد.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن