انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نظرسنجی

چرا به لینوکس مهاجرت کردید ؟ ؟

متن باز و آزاد بودن
20 (20.2%)
شخصی سازی های بیشتر و بهتر
15 (15.2%)
مناسب برای کدنویسی و برنامه نویسی
17 (17.2%)
نداشتن علاقه به سری ویندوز و مک
2 (2%)
ناراحت بودن از اینکه پولی که برای ویندوز دادید به جیب سازنده اصلی نمیره و نوعی دزدی حساب میشه
6 (6.1%)
سبک بودن
16 (16.2%)
امنیت
12 (12.1%)
رایگان بودن
11 (11.1%)

مجموع آرای اعضا: 28

نویسنده موضوع: چرا به لینوکس مهاجرت کردید ؟ ؟  (دفعات بازدید: 1519 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Alireza_Zangooei

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 67
  • سلام !
چرا به لینوکس مهاجرت کردید ؟ ؟
« : 04 اسفند 1400، 11:15 ق‌ظ »
سلام
ممنون میشم نظرتون رو بگید
اگه چیزی جا مونده بگید اضاف کنم
« آخرین ویرایش: 04 اسفند 1400، 12:29 ب‌ظ توسط Alireza_Zangooei »
امام علی (ع) :
   اَلعِلمُ کَنزٌ عَظیمٌ لایَفنی
   علم گنج بزرگی است که با خرج کردن تمام نمی شود.

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
پاسخ : چرا به لینوکس مهاجرت کردید ؟ ؟
« پاسخ #1 : 04 اسفند 1400، 11:25 ق‌ظ »
ازادی
فلسغه نرم افزار ازاد
رایگان بودن
امنیت
باز بودن دست در شخصی سازی و انتخاب توزیع
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین amini_am

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 62
« پاسخ #2 : 04 اسفند 1400، 11:50 ق‌ظ »
بهتر بودن. هر موقع سیستم عاملی بهتر از گنو/لینوکس ارائه شد، مهاجرت می کنم. نکته اینه که دلیل اصلی بهتر بودن گنو/لینوکس استفاده از فلسفه آزادی نرم افزار هست.

آفلاین #unknown#

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 441
« پاسخ #3 : 04 اسفند 1400، 11:56 ق‌ظ »
البته مهاجرت نکردم ، فقط امتحان کردم و علاقه مند شدم .

آفلاین Nixon

• Full Member
  • *
  • ارسال: 132
  • دبیان + گنوم
« پاسخ #4 : 04 اسفند 1400، 12:01 ب‌ظ »
ویندوز پولیه منم در حال حاضر توان مالی خریدش رو ندارم و حس میکنم شاید سازندگانش راضی نباشن ما بصورت رایگان ازش استفاده کنیم بنابراین سعی میکنم اغلب کارهام رو از طریق سیستم عامل گنو/لینوکس انجام بدم و فقط  وقتی مجبورم از ویندوز استفاده کنم

ویندوز ۷ داره منسوخ میشه و سیستمم برای نصب ویندوز های ۱۰ و ۱۱ ضعیف هستش بنابراین اومدم ابونتو روش نصب کردم که هم سبک تره و هم خوب کار میکنه

فکر کردن درباره امنیت ویندوز و گشتن دنبال آنتی ویروس مناسب و همچنین لایسنس اونها پدر آدم رو در میاره  :)

پ.ن : اگر یه روزی بتونم سیستم عامل ویندوز ۱۰ یا ۱۱ رو بخرم و سیستمم هم قوی باشه قطعا ویندوز و گنو/لینوکس رو باهم روی سیستمم نصب میکنم

چون من همیشه دنبال یه سیستم عامل بودم که از لحاظ سبکی و امنیت مثل لینوکس باشه و از طرفی بشه تمام نرم افزارهای ویندوز رو هم روش اجرا کرد ( میدونم الان میخوایید بگید با winehq میشه اینکار رو کرد ولی خوب من هیچ وقت تجربه ای خوبی توی نصب کردن برنامه ها یا بازی های مورد نظرم باهاش نداشتم )

خلاصه :

لینوکس رایگانه
لینوکس سبک تره
لینوکس امنیت داره

من فقط دنبال اجرا کردن نرم افزارهای ویندوز هستم اگر winehq یه روزی بتونه تمام ابزارهای ممکن برای اجرای نرم افزارهای ویندوز رو فراهم کنه اون روز من ویندوز رو برای همیشه رها میکنم ( البته الانم رها کردم اما بعضی اوقات از سر اجبار مجبور میشم برم سمتش  8) )
« آخرین ویرایش: 04 اسفند 1400، 12:14 ب‌ظ توسط Nixon »
کاربر تازه کار . حدود دوسال هست از گنو/لینوکس استفاده میکنم . شروع با لینوکس مینت + میزکار xfce - بعدش ابونتو و در آخر دبیان پایدار + میزکار گنوم

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3095
  • :(){ :|:& };:
« پاسخ #5 : 04 اسفند 1400، 12:06 ب‌ظ »
آزادی
آزادی
و آزادی
خودش بقیه گزینه ها رو میسازه !
« آخرین ویرایش: 04 اسفند 1400، 12:16 ب‌ظ توسط / sudo rm -rf »
آرچ و گنوم!

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #6 : 04 اسفند 1400، 12:07 ب‌ظ »
البته مایکروسافت خوشحال هم میشه دو دستی اطلاعات شخصی تون و... رو بهش تقدیم کنید ‌‌و از ابر ویروسش استفاده کنید
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین Alireza_Zangooei

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 67
  • سلام !
« پاسخ #7 : 04 اسفند 1400، 12:28 ب‌ظ »
ویندوز پولیه منم در حال حاضر توان مالی خریدش رو ندارم و حس میکنم شاید سازندگانش راضی نباشن ما بصورت رایگان ازش استفاده کنیم بنابراین سعی میکنم اغلب کارهام رو از طریق سیستم عامل گنو/لینوکس انجام بدم و فقط  وقتی مجبورم از ویندوز استفاده کنم

ویندوز ۷ داره منسوخ میشه و سیستمم برای نصب ویندوز های ۱۰ و ۱۱ ضعیف هستش بنابراین اومدم ابونتو روش نصب کردم که هم سبک تره و هم خوب کار میکنه

فکر کردن درباره امنیت ویندوز و گشتن دنبال آنتی ویروس مناسب و همچنین لایسنس اونها پدر آدم رو در میاره  :)

پ.ن : اگر یه روزی بتونم سیستم عامل ویندوز ۱۰ یا ۱۱ رو بخرم و سیستمم هم قوی باشه قطعا ویندوز و گنو/لینوکس رو باهم روی سیستمم نصب میکنم

چون من همیشه دنبال یه سیستم عامل بودم که از لحاظ سبکی و امنیت مثل لینوکس باشه و از طرفی بشه تمام نرم افزارهای ویندوز رو هم روش اجرا کرد ( میدونم الان میخوایید بگید با winehq میشه اینکار رو کرد ولی خوب من هیچ وقت تجربه ای خوبی توی نصب کردن برنامه ها یا بازی های مورد نظرم باهاش نداشتم )

خلاصه :

لینوکس رایگانه
لینوکس سبک تره
لینوکس امنیت داره

من فقط دنبال اجرا کردن نرم افزارهای ویندوز هستم اگر winehq یه روزی بتونه تمام ابزارهای ممکن برای اجرای نرم افزارهای ویندوز رو فراهم کنه اون روز من ویندوز رو برای همیشه رها میکنم ( البته الانم رها کردم اما بعضی اوقات از سر اجبار مجبور میشم برم سمتش  8) )

موافقم
امام علی (ع) :
   اَلعِلمُ کَنزٌ عَظیمٌ لایَفنی
   علم گنج بزرگی است که با خرج کردن تمام نمی شود.

آفلاین BiG

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1609
  • Windows 7 - Windows xp - Windows 11
« پاسخ #8 : 04 اسفند 1400، 12:39 ب‌ظ »
آزادی، پایداری، امنیت، امکانات.
البته همون آزادی کافیه تا بقیه امکانات هم باهاش بیان.

البته تا جایی که مجبور نشم از نرم افزار آزاد استفاده می کنم.
خداحافظ لینوکس!

آفلاین 🇮🇷

• رضا حسین‌زاده
  • High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1001
  • کنجکاو
    • Reza
« پاسخ #9 : 04 اسفند 1400، 12:57 ب‌ظ »
من اون زمان که مهاجرت کردم، به دلیل پولی بودن ویندوز اینکار رو کردم ولی رفته رفته دلایل مهمتری رو درک کردم
جست و جو کنید و چیز های جدید بیابید

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
« پاسخ #10 : 04 اسفند 1400، 02:01 ب‌ظ »
البته استفاده از ویندوز 10 به رایگان ممکنه، به شرطی که اون علامت سفید رنگ سمت چپ پایین که میگه Activate Windows  رو تحمل کنید و همینطور نتونید تصویر پس زمینه، تم و خیلی شخصی‌سازی‌های دیگه رو انجام بدید. در مورد ویندوز 11 نمی‌دونم همینجوری هست یا نه، ولی به احتمال خیلی زیاد همینجوریه.
میدونید که زکات علم نشر آن است

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #11 : 04 اسفند 1400، 02:09 ب‌ظ »
یک ماهه است توی نسخه های قبل هم همینطوری است

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
« پاسخ #12 : 04 اسفند 1400، 02:11 ب‌ظ »
چی یک ماه هست؟
میدونید که زکات علم نشر آن است

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #13 : 04 اسفند 1400، 02:22 ب‌ظ »
زمان ازمایش و استفاده از ویندزد بدون کرک بعد یک ماه خودکار غیر فعال میشه و کد لاینس میخواد که معمولا توی این زمان کرک میکنند با نرم افزار اگه دست کاری شده باشه کلا کرک نمیخواد  ::)

آفلاین Nixon

• Full Member
  • *
  • ارسال: 132
  • دبیان + گنوم
« پاسخ #14 : 04 اسفند 1400، 02:44 ب‌ظ »
البته استفاده از ویندوز 10 به رایگان ممکنه، به شرطی که اون علامت سفید رنگ سمت چپ پایین که میگه Activate Windows  رو تحمل کنید و همینطور نتونید تصویر پس زمینه، تم و خیلی شخصی‌سازی‌های دیگه رو انجام بدید. در مورد ویندوز 11 نمی‌دونم همینجوری هست یا نه، ولی به احتمال خیلی زیاد همینجوریه.

بله درست میفرمایید . یه سری ویدیو ها هم دیدم که این موضوع رو مطرح کرده بودن . درسته مایکروسافت امکانی فراهم کرده که بدون اکتیو کردن ویندوز 10 بتونیم همچنان ازش استفاده کنیم اما مایکروسافت همچنان میگه شما در صورتی مجاز به استفاده هستید که لایسنس خریداری کرده باشید و ویندوزتون اکتیو باشه .

کاربر تازه کار . حدود دوسال هست از گنو/لینوکس استفاده میکنم . شروع با لینوکس مینت + میزکار xfce - بعدش ابونتو و در آخر دبیان پایدار + میزکار گنوم