انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نظرسنجی

ایا موافق اضافه شدن بخش  موبايل به انجمن هستید؟

خیر
آری

نویسنده موضوع: اضافه شدن اندروید به انجمن  (دفعات بازدید: 8541 بار)

0 کاربر و 12 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین hartin

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1581
پاسخ : اضافه شدن اندروید به انجمن
« پاسخ #90 : 18 اسفند 1400، 10:43 ق‌ظ »
ط میگی بهترین سیستم عامل جهان اندرویده ، اما خب میدونی که بهترین رو ملاک مشخص میکنه ، ملاک خیلی از ما هم همونیه که میدونی ، ن نرم افزار زیاد و ن بازی برامون ارزش نداره ، همین ک امنه ، خبری از جاسوسی نیست و روی یه خیلی از سخت افزار ها قابل استفادس ، واسه ما از گنو بهترین سیستم عامل رو میسازه ...
خب اندروید که توی استفاده روی سخت افزار های مختلف خیلی بهتر عمل کرده گنو فقط محدود به دسکتاپ و سرور هست امینت هم فقط زمانی به خطر میوفته که از نرم‌افزار الوده استفاده کنید تازه با این استدلال کنسول های بازی هم نباید فروخته بشن همین پردازنده های آرم که مایکروسافت باعث شده پیشرفت نکنن رو اپل خیلی به جلو هل داده حتی آرم انقدر پتانسیل داره که توی لپتاپ استفاده میشه و جای اینتل زورگو و داغ و پرمصرف رو داره میگیره من میگم آقا ما یه اندروید داریم آزاد هست قدرتمند هم هست بر پایه هسته لینوکس هم هست چرا به انجمن اضافه نشه ؟خب الانم مشکلی میست دوستان تعصب دارن روی گنو پس هیچی
شما فکر کردید توسعه دهندگان گنو لینوکس احمق هستند؟  درضمن ویندوز بزور از آرم پشتیبانی میکه و اندروید هم معماری های کمی، ولی گنو لینوکس  دوتا معماری که هیچی خیلی خیلی معماری هارو پشتیبانی میکنه و توزیع هست براش دیبان از معماری های aarch64, armel, armhf, i386, i686, mips, mipsel, ppc64el, s390x,  پشتیبانی میکنه (توی سایت distrowatch)  البته چندتا دیگه هم میکنه فکر کنم ننوشته، خب پس حرف از چسبیدن به اینتل و.. نزنید که اصلا خود ما فراریم ازش! ولی خب من که مخالفم باهاش ولی نمیتونم بگم نرم افزار کم داره، تو الان تو arm میتونی فورت نایت پابجی pc و هزاران بازی خفن با کیفیت بازی کنی؟ نمیخواد بازی لیست کنی من خودم دنبال میکنم ولی به گرد پای بازی هایی که برای معماری X86 و ویندوز ساختن هم نمیرسه..
هرچند بالاخره باید معماری اینتل یا همون X86 ازش رها شد که سیستم عامل های گنو لینوکسی آرم خیلی خوب هستن و حتا سخت افزار های آزاد هم دارن بیشتر میشن که البته قبول دارم هنوز به صورت خوب نیست ولی داره پیشرفتش بیشتر میشه.. و مشتاقانه انتظار برد های خوبی میکشم((:

در مورد تعصب دوستان باهاتون موافقم ، کلا افراط در هر زمینه ای بده ، من خودم اگر گزینه آزاد یه نرم افزار بر انحصاریش در زمینه احتیاجم برتری داشته باشه ، از اون استفاده میکنم ! تا الانم چیزی نبوده که ( تاکید میکنم : در زمینه نیازم ) جایگزین ازادش رو به انحصاریش ترجیح ندم !
موافقم((: من بیشتر شوخی میکنم، ولی خب یکم شوخیام معلوم نیست، یا اگه چیزی میگم اصلا منظور خاصی ندارم، حتا شده یه موقع یه کاری خودم میکنم و همون زیر سوال میبرم ولی خیلی جدی که شوخی بنظر نمیرسه((: (یه ترول مانند جدی :( >:( :D!)
منظور منو اشتباه متوجه شدید نگاه کنید ویندوز عاملی هست اینتل داره اگر ویندوز نبود اینتل کلا نبود ویندوز وقتی از آرم پشتیبانی نمیکنه یعنی اینتل هم هست منم باهاش مخالفم در مورد بازی هم اکس هشتاد و شش هارو ای ام دی میزنه هم اکس باکس هم پلی استیشن ولی قبل ام وان های اپل هم آرم روی دسکتاپ بود از وقتی اومده ویندوز هم و بقیه هم دارن میان من کلا حرفی بر علیه گنو نزدم نمیدونم چرا انقدر عصبانی شدید تو دهه دوم قرن بیست و یک معماری اکس هشتاد و شش واقعا برای لپتاپ و حتی کیس ها واقعا معنی نداره من خودم در کنار لپتاپ قدیمی مک ام وان دارم اصلا فن هم نداره این معجزه آرم هست اندروید هم نیازی نداره هم از اکس هشتاد و شش سی و دو و شصت و چهار بیت و هم آرم پشتیبانی میکنه حتما آروم باشید و متعصب نباشید تو دنیا نرم افزار غیر گنو هم نرم افزار آزاد هست
درسته منم مخالفتی ندارم و از x86 خوشم نمیاد arm هم بدک نیست ولی ترجیحم چیز های آزاد تره ولی حالا که نیست  و arm‌ آزاده بنظرم خوبه، ولی arm ربطی به اندروید نداره با گنو لینوکس خوبه پیش ببریم..
آخر متنم که نقل‌وقول کردی ببین من تعصبی ندارم شاید حرف زدنم یطوری جلوه بده..
که البته فک نکنم چیز خاصی هم گفته باشم نرم افزار آزاد برای ما مهمه و گنو لینوکس کامله توش اندروید به اسم نرم افزار آزاده حالا یه عده از گوگل خوششون میاد یا به سختی به اندروید اعتماد میکنن ولی من میگم باید دقیق باشه مثل گنو لینوکس و نباید چیز هاش پیچیده باشه و سازندش  قصد بدی داشته باشه، همینطور از نرم افزار هایی که انحصاری هستند و یه نسخه آزاد ضعیف دارند هم زیاد خوشم نمیاد، شاید الان بگی تعصبی ولی نه حتا نرم افزار غیر آزادم استفاده میکنم گوشیم اندرویده pc هم داریم ویندوز اصلا رو لپ تاپم الان ویندوزم نصبه! ولی خب وقتی نرم افزاری شرکتش براش مهم نیست آزاد باشه یا نه و فقط دنبال پوله هر کاری ممکنه ازش سر بزنه..
ط میگی بهترین سیستم عامل جهان اندرویده ، اما خب میدونی که بهترین رو ملاک مشخص میکنه ، ملاک خیلی از ما هم همونیه که میدونی ، ن نرم افزار زیاد و ن بازی برامون ارزش نداره ، همین ک امنه ، خبری از جاسوسی نیست و روی یه خیلی از سخت افزار ها قابل استفادس ، واسه ما از گنو بهترین سیستم عامل رو میسازه ...
خب اندروید که توی استفاده روی سخت افزار های مختلف خیلی بهتر عمل کرده گنو فقط محدود به دسکتاپ و سرور هست امینت هم فقط زمانی به خطر میوفته که از نرم‌افزار الوده استفاده کنید تازه با این استدلال کنسول های بازی هم نباید فروخته بشن همین پردازنده های آرم که مایکروسافت باعث شده پیشرفت نکنن رو اپل خیلی به جلو هل داده حتی آرم انقدر پتانسیل داره که توی لپتاپ استفاده میشه و جای اینتل زورگو و داغ و پرمصرف رو داره میگیره من میگم آقا ما یه اندروید داریم آزاد هست قدرتمند هم هست بر پایه هسته لینوکس هم هست چرا به انجمن اضافه نشه ؟خب الانم مشکلی میست دوستان تعصب دارن روی گنو پس هیچی
شما فکر کردید توسعه دهندگان گنو لینوکس احمق هستند؟  درضمن ویندوز بزور از آرم پشتیبانی میکه و اندروید هم معماری های کمی، ولی گنو لینوکس  دوتا معماری که هیچی خیلی خیلی معماری هارو پشتیبانی میکنه و توزیع هست براش دیبان از معماری های aarch64, armel, armhf, i386, i686, mips, mipsel, ppc64el, s390x,  پشتیبانی میکنه (توی سایت distrowatch)  البته چندتا دیگه هم میکنه فکر کنم ننوشته، خب پس حرف از چسبیدن به اینتل و.. نزنید که اصلا خود ما فراریم ازش! ولی خب من که مخالفم باهاش ولی نمیتونم بگم نرم افزار کم داره، تو الان تو arm میتونی فورت نایت پابجی pc و هزاران بازی خفن با کیفیت بازی کنی؟ نمیخواد بازی لیست کنی من خودم دنبال میکنم ولی به گرد پای بازی هایی که برای معماری X86 و ویندوز ساختن هم نمیرسه..
هرچند بالاخره باید معماری اینتل یا همون X86 ازش رها شد که سیستم عامل های گنو لینوکسی آرم خیلی خوب هستن و حتا سخت افزار های آزاد هم دارن بیشتر میشن که البته قبول دارم هنوز به صورت خوب نیست ولی داره پیشرفتش بیشتر میشه.. و مشتاقانه انتظار برد های خوبی میکشم((:

در مورد تعصب دوستان باهاتون موافقم ، کلا افراط در هر زمینه ای بده ، من خودم اگر گزینه آزاد یه نرم افزار بر انحصاریش در زمینه احتیاجم برتری داشته باشه ، از اون استفاده میکنم ! تا الانم چیزی نبوده که ( تاکید میکنم : در زمینه نیازم ) جایگزین ازادش رو به انحصاریش ترجیح ندم !
موافقم((: من بیشتر شوخی میکنم، ولی خب یکم شوخیام معلوم نیست، یا اگه چیزی میگم اصلا منظور خاصی ندارم، حتا شده یه موقع یه کاری خودم میکنم و همون زیر سوال میبرم ولی خیلی جدی که شوخی بنظر نمیرسه((: (یه ترول مانند جدی :( >:( :D!)
فقط باید اضافه کنم شما فکردید من پشتیبانی از سی پی یو رو میگم در حالی که من سخت افزار منظورم ساعت ها تلویزیون گوشی ها تبلت ها و کامپیوتر بود
حدودا همش گنو لینوکس میتونه و بنظرم تا اینکه بخوایم اندروید ببریم بالا باید گنو لینوکس کمک کنیم اندروید خودش الان جایگاه خوبی داره تو اینها، حالا بیایم پشتیباهی از گنو لینوکس و توانمون کم کنیم بریم از اندروید حمایت کنیم که چی بشه؟! کسی دوست داره کنه
ما از نرم افزار آزاد حمایت میکنیم اندروید و گنو بخشی از نرم افزار آزاد هستن منم رو نرم افزار آزاد تعصب ندارم
:My Instagram
_.hartin._

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
« پاسخ #91 : 18 اسفند 1400، 10:46 ق‌ظ »
دوستان چه خبره ؟ چقدر نقل قول می کنید ؟ هرکودوم یک تومار نوشتید باز پیام های همدیگه رو نقل قول می کنید ؟ انگشتم درد گرفت اینقدر اسکرول کردم
دکمه پاسخ هم وجود داره
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین hartin

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #92 : 18 اسفند 1400، 10:51 ق‌ظ »
برای اینکه باید بدونیم کجای حرف همدیگه مظورمونه
_.hartin._

آفلاین BiG

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1609
  • Windows 7 - Windows xp - Windows 11
« پاسخ #93 : 18 اسفند 1400، 11:27 ق‌ظ »
دوستان چه خبره ؟ چقدر نقل قول می کنید ؟ هرکودوم یک تومار نوشتید باز پیام های همدیگه رو نقل قول می کنید ؟ انگشتم درد گرفت اینقدر اسکرول کردم
دکمه پاسخ هم وجود داره
دیگه این مشکل انجمنه که وقتی یک پیام رو نقل قول می کنیم پیام هایی رو که اون پیام نقل قول کرده بود رو هم نمایش میده.
خداحافظ لینوکس!

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3095
  • :(){ :|:& };:
« پاسخ #94 : 18 اسفند 1400، 12:05 ب‌ظ »
خب دستی نقل قول کنید ! متنی که میخواید رو کپی و تو تگ نقل قول بزارید اساتید !!!
آرچ و گنوم!

آفلاین hartin

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #95 : 18 اسفند 1400، 12:10 ب‌ظ »
خب دستی نقل قول کنید ! متنی که میخواید رو کپی و تو تگ نقل قول بزارید اساتید !!!
بحث از اضافه شدن اندروید سمت چی رفت ](*,)
_.hartin._

آفلاین آرمان اسماعیلی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2366
« پاسخ #96 : 18 اسفند 1400، 12:16 ب‌ظ »
تجربه سه ماهه خودم ...
...ولی باید یه تاپیک دیگه بزنم چجوری رو اوبونتو سرور رابط کاربری گرافیکی نصب کنیم (اگر توزیع که از آرم پشتیبانی میکنه هم بگید ممنون میشم)
از اولش هم بیشتر کسایی که نیاز گرافیک و آهنگسازی داشتن می‌رفتن سمت کامپیوترهای اپل. الان هم همینه و فرقی نکرده.
اما کسی که نیاز به نرم‌افزارهای مهندسی و شبیه‌سازی داشته باشه یا بخواد بازی کنه ابداً نمی‌تونه به معماری آرم و سیستم‌عامل مک فکر کنه. همچنین یه کاربر خونگی هم نیازی نداره چنان هزینه‌ی بالایی بکنه و حتی یه کروم‌بوک هم کارشو راه میندازه.
در نتیجه اتفاق خاصی نیفتاده. اپل صرفاً در زمینه‌ی چیپست خودکفا شده و دیگه نیازی به اینتل نداره. و در هر حال رقیبی برای اینتل به حساب نمیاد. مستقیم که به هیچ وجه، چون وارد بازار فروش چیپ نشده، و به دلایل بالا به نظر من حتی رقیب غیرمستقیم اینتل و amd هم نیست.
صفحه‌ی من در اینستاگرام: ‎‎@armanes92

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19688
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #97 : 18 اسفند 1400، 01:19 ب‌ظ »
من که فرد خاصی نیستم و برام هم مهم نیست.
باید مهم باشه. این ویدیو رو ببین که به فارسی توضیح می‌ده چرا: https://peertube.linuxrocks.online/w/6pfv6au4F3we8cVBkmm8Hk
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3095
  • :(){ :|:& };:
« پاسخ #98 : 18 اسفند 1400، 01:47 ب‌ظ »
باید مهم باشه. این ویدیو رو ببین که به فارسی توضیح می‌ده چرا: https://peertube.linuxrocks.online/w/6pfv6au4F3we8cVBkmm8Hk
فوق العاده بود جناب بهزادی
« آخرین ویرایش: 18 اسفند 1400، 02:05 ب‌ظ توسط / sudo rm -rf »
آرچ و گنوم!

آفلاین BiG

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #99 : 18 اسفند 1400، 02:00 ب‌ظ »
این ویدیو که حرفای تکراری بود. گوش من ازین حرفا پره.
گفتم که، نرم افزار برای من ابزاره. این که حق منه کد هاشو بخونم یا هر کاری باهاش بکنم هم مهم نیست برام. چون اصلا کار من نیست و به من ربطی نداره.
من فقط استفاده می کنم.
خداحافظ لینوکس!

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #100 : 18 اسفند 1400، 02:04 ب‌ظ »
نرم افزار مثل هویجه برای شما
مهم نیست از سطل اشغال اومده یا از گل خونه
مهم نیست پاش کود نیتروژنه ریختن یا کود حیوانی
مهم نیست خیاره رنگ کردن یا واقعا هویجه
فقط شما میخواین چیزی به نام هویج رو بخورید به شما ربطی هم نداره که توی گل خونه پرورشش چی میگذره
« آخرین ویرایش: 18 اسفند 1400، 02:15 ب‌ظ توسط Mehr32 »
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین mskf1383

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 407
« پاسخ #101 : 18 اسفند 1400، 02:12 ب‌ظ »
+1

آفلاین BiG

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #102 : 18 اسفند 1400، 02:26 ب‌ظ »
فقط شما میخواین چیزی به نام هویج رو بخورید به شما ربطی هم نداره که توی گل خونه پرورشش چی میگذره
سفسطه نکنید! چه ربطی داشت؟
معیار من برای استفاده آزاد بودن نیست، رایگان بودنه.
هویج هم اگر مسموم باشه در آخر منم که ضرر می بینم.
نرم افزار آزاد نباشه به من ضرری نمی رسونه، من استفاده کردم و کارم هم به خوبی انجام شده.
خوبه حالا همین نرم افزار هایی هم که دارید بخاطر سرمایه گذاری شرکت های بزرگه وگرنه الان شکست خورده بودند.
خداحافظ لینوکس!

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19688
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #103 : 18 اسفند 1400، 02:34 ب‌ظ »
نرم افزار آزاد نباشه به من ضرری نمی رسونه، من استفاده کردم و کارم هم به خوبی انجام شده.
ضرر که می‌رسونه قطعاً. فقط ممکنه هنوز متوجهش نشده باشی.

خوبه حالا همین نرم افزار هایی هم که دارید بخاطر سرمایه گذاری شرکت های بزرگه وگرنه الان شکست خورده بودند.
مزخرفه! اتفاقاً شرکت‌های بزرگ، به خاطر نرم‌افزار آزاده که سرپان؛ وگرنه الآن ورشکسته بودن!
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #104 : 18 اسفند 1400، 02:40 ب‌ظ »
نقل‌قول
هویج هم اگر مسموم باشه در آخر منم که ضرر می بینم.
اشتباهتون دقیقا همینجا است

نقل‌قول
کدوم شرعت بزرگی روی دبیان سرمایه گذاری کرده ؟ ردهت یا میکروبسافت ؟
روی گیمپ چی ؟ کی دی ای چی ؟ خود گنو چی ؟ این ها همه به خاطر جامعشه نه پولش