انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مشکل اسنپ  (دفعات بازدید: 5957 بار)

0 کاربر و 10 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین BiG

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1609
  • Windows 7 - Windows xp - Windows 11
پاسخ : مشکل اسنپ
« پاسخ #15 : 18 اسفند 1400، 07:47 ب‌ظ »
نصبش کنید. یکی از بسته‌هایی هست که گنوم و برنامه‌های gtk بهش نیاز دارند. مشکل از خود vscode هست.
بسته‌ها رو از نسخه‌های مختلف اوبونتو مخلوط نکردید؟
منظورتون رو متوجه نشدم. من اول اوبونتو یونیتی رو نصب کردم بعد هم بروزرسانی و شخصی سازی و سپس وی اس کد نصب کردم.
هرچی تو گوگل سرچ کردم پیدا نکردم.
خداحافظ لینوکس!

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
« پاسخ #16 : 18 اسفند 1400، 08:01 ب‌ظ »
منظورم اون بسته‌ای هست که پاکش کردید. اون رو دوباره نصب کنید. libgtk3-nocsd0 رو میگم.
قبلش می‌پرسیدید که حذف اون مشکل درست می‌کنه یا نه.
میدونید که زکات علم نشر آن است

آفلاین آرمان اسماعیلی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2366
« پاسخ #17 : 18 اسفند 1400، 09:36 ب‌ظ »
نصبش کنید. یکی از بسته‌هایی هست که گنوم و برنامه‌های gtk بهش نیاز دارند. مشکل از خود vscode هست.
منظورتون رو متوجه نشدم. من اول اوبونتو یونیتی رو نصب کردم بعد هم بروزرسانی و شخصی سازی و سپس وی اس کد نصب کردم.
یه ویندوز بریز خودتو راحت کن. از وقتی یاد دارم داشتی فقط واسه راه انداختن این vscode با سیستم سر و کله می‌زدی. میگی برات مهم هم نیست نرم‌افزارت آزاد باشه حتی. وقت الکی هم تلف نمی‌کنی دیگه.
صفحه‌ی من در اینستاگرام: ‎‎@armanes92

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3095
  • :(){ :|:& };:
« پاسخ #18 : 18 اسفند 1400، 09:42 ب‌ظ »
یه ویندوز بریز خودتو راحت کن. از وقتی یاد دارم داشتی فقط واسه راه انداختن این vscode با سیستم سر و کله می‌زدی. میگی برات مهم هم نیست نرم‌افزارت آزاد باشه حتی. وقت الکی هم تلف نمی‌کنی دیگه.

قبلا گفته که واسش آزادی مهم نیس ، مهم رضایت سازندس ، اگه ویندوز رایگان بود اینجا تو این انجمن ، mt نداشتیم !
آرچ و گنوم!

آفلاین BiG

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #19 : 18 اسفند 1400، 09:51 ب‌ظ »
در کنار اوبونتو ویندوز ۷ و ایکس پی هم دارم. برای گیم و پرینتر و ...
منتها آزاد بودن مهم نیست، رایگان بودن که مهمه.
برم ویندوز مجبورم برای هر کاری کرک کنم، تو ایران هم که نمیشه خرید کرد.
وگرنه سی دی ویژوال استودیو ۲۰۱۹ رو دارم ولی هیچ دلیلی منطقی برای اخلاقی بودن این کار ندیدم. مراجع تقلید هم که ...
کفر آدم در میاد میای یه دوره ببینی بخش نصب پیش نیاز طرف راحت با دو تا کلیک بهترین IDE هارو نصب و کرک می کنه و کارشو راه می اندازه.
اونوقت من دارم با یه ادیتور سر و کله می زنم  :D :'(
ویندوز هم فعلا دارمش ولی زیاد تا مجبور نشم سمتش نمیرم.
وی اس کد درگیرش نبودم، نصب می شد منتها چون توزیع عوض می کردم مجبور بودم دوباره نصب کنم و توی Aur به مشکل می خوردم.
توی اوبونتو راحت نصب میشد، حالا نمی دونم چرا الان بازی در میاره.

قبلا گفته که واسش آزادی مهم نیس ، مهم رضایت سازندس ، اگه ویندوز رایگان بود اینجا تو این انجمن ، mt نداشتیم !
دقیقاً  ;D
موندم چرا ویندوزو رایگان نمی کنن حداقل برای کاربران خونگی دیگه با شرایط اونور آب هزینه ویندوز مبلغ ناچیزیه.
شایدم خواستن حرص ایرانیارو در بیارن  ;D
خداحافظ لینوکس!

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #20 : 18 اسفند 1400، 10:18 ب‌ظ »
بنظرم بیخیال رضایت سازنده شو ، برو ویندوز ، یجوری میگی رضایت سازنده انگار همه دنیا ازت راضین مونده این ! وانمود نکن برات مهمه برادر من ، برو کرک کن و راحت استفاده کن ! بیل گیتس نارحت نمیشه هیچ خوشحالم میشه !
« آخرین ویرایش: 18 اسفند 1400، 10:23 ب‌ظ توسط / sudo rm -rf »
آرچ و گنوم!

آفلاین BiG

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #21 : 18 اسفند 1400، 11:42 ب‌ظ »
بنظرم بیخیال رضایت سازنده شو ، برو ویندوز ، یجوری میگی رضایت سازنده انگار همه دنیا ازت راضین مونده این ! وانمود نکن برات مهمه برادر من ، برو کرک کن و راحت استفاده کن ! بیل گیتس نارحت نمیشه هیچ خوشحالم میشه !
مگه هنوز مایکروسافت مال بیل گیتسه؟
حرف شما مثل این می مونه طرف دزد باشه بگه من که جیب این همه آدم رو زدم دیگه توبه کردن و دزدی نکردن فایده نداره.
بالاخره سازنده هزینه کرده و باید مبلغی بابتش پرداخت بشه.
البته از شمایی که دین نداری نمیشه انتظاری داشت. منم اگر مثل شما بودم با یک ولش کن کارمو راه می انداختم. چون شما فکر می کنید قانونی وجود نداره که شمارو مجازات کنه براتون شاید هیچ چیزی اهمیت نداشته باشه.
« آخرین ویرایش: 18 اسفند 1400، 11:46 ب‌ظ توسط Mt »
خداحافظ لینوکس!

آفلاین آرمان اسماعیلی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2366
« پاسخ #22 : 18 اسفند 1400، 11:48 ب‌ظ »
حرف شما مثل این می مونه طرف دزد باشه بگه من که جیب این همه آدم رو زدم دیگه توبه کردن و دزدی نکردن فایده نداره.
البته از شمایی که دین نداری نمیشه انتظاری داشت. منم اگر مثل شما بودم با یک ولش کن کارمو راه می انداختم. چون شما فکر می کنید قانونی وجود نداره که شمارو مجازات کنه براتون شاید هیچ چیزی اهمیت نداشته باشه.
به جا هزینه‌ی ویندوز صدقه بنداز ثقفی جان. خودتو راحت کن. ۷۰ تا بلا هم دفع میشه تازه :D
صفحه‌ی من در اینستاگرام: ‎‎@armanes92

آفلاین BiG

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #23 : 18 اسفند 1400، 11:54 ب‌ظ »
به جا هزینه‌ی ویندوز صدقه بنداز ثقفی جان. خودتو راحت کن. ۷۰ تا بلا هم دفع میشه تازه :D
لطفاً تاپیک رو به بیراهه نکشونید و دین رو مسخره نکنید.
کسی راه حلی برای مشکل من نداره؟
وی اس کد توی اوبونتو قبلا مشکلی نداشت الان نمی دونم چرا اینجوریه.
دوباره نصبش کنم توزیع رو؟

پ.ن: فامیلی من رو از کجا آوردید  ;D
البته اوایل که اومدم فامیلیم رو روی پروفایل گذاشته بودم بعدا برداشتم.
خداحافظ لینوکس!

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #24 : 19 اسفند 1400، 12:16 ق‌ظ »
از تویی که زور دین رو بالا سرت نیاز میدونی تا ادم درستکاری باشی و دست خودت نیس کنترل خودت ، نمیشه انتظاری داشت ، ن من ! واقعا بدون دین نمیتونی آدم خوبی باشی ؟

بیخیال ، ط همه ازت راضین و همه کارت درسته تو زندگی ، فقط مونده رضایت سازنده ویندوز ! همه جا آدم درستکاری هستی مونده همین ؟
« آخرین ویرایش: 19 اسفند 1400، 12:43 ق‌ظ توسط / sudo rm -rf »
آرچ و گنوم!

آفلاین BiG

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #25 : 19 اسفند 1400، 12:50 ق‌ظ »
از تویی که زور دین رو بالا سرت نیاز میدونی تا ادم درستکاری باشی و دست خودت نیس کنترل خودت ، نمیشه انتظاری داشت ، ن من ! واقعا بدون دین نمیتونی آدم خوبی باشی ؟

بیخیال ، کی حال داره با ط بحث کنه دایی ! ط همه ازت راضین و همه کارت درسته تو زندگی ، فقط مونده رضایت سازنده ویندوز ! همه جا آدم درستکاری هستی مونده همین ؟ یاد طرح صیانت افتادم !
نمی گم آدم درستکاری هستم، ولی سعی می کنم درست عمل کنم.
زور دین نیست، زور خداست، که اون دنیا یقه مارو می گیره.
وگرنه منی که دین دارم هم می تونم این کار هارو بکنم، به دین ربطی نداره ولی مجازاتش رو در آینده خواهم دید.
البته که آدم بدون دین می تونه خوب باشه، ولی ممکنه نباشه که وقتی قوانین خدا مجبورت کنه مجبوری که خوب باشی. البته اگر واقعاً دین رو قبول داشته باشی و فقط به نماز خوندن بسنده نکنی!
البته از حق سازنده رو ولش کن مشخصه که آدم بدون دین می تونه بد باشه.
نمی دونم چرا فکر می کنید دین آدمو محدود می کنه که کنترل آدم دست خودش نیست. البته چرا مثلا یک سری فتوا هارو می بینم میگه بازی کردن حرومه چون وقت تلف میشه برگام می ریزه که دارن چنین چیزایی رو میگن.
طرح صیانت چه ربطی به این موضوع داشت؟
خداحافظ لینوکس!

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #26 : 19 اسفند 1400، 01:03 ق‌ظ »
دقیقا بخاطر همین که فکر کردم نفهمی منظورم از طرح صیانت چی بود و حوصله نداشتم توضیحش بدم پاکش کردم اما خب مثل اینکه دیر عمل کردم !

منظورم اینه مثل اینا که مشکلات اساسی رو رها کردن ، چسبیدن به فرعی ها و بی اهمیت ها ، ط هم انگار همه زندگیت همه چیزش درسته و حق هیچ کسی رو هیچ جا ضایع نکردی و نمیکنی ، مونده حق مایکروسافت !

در مورد خدا هم جملم رو اپدیت میکنم ، یعنی ترس از خدا نباشه ادم درستکاری نمیشی ؟ اینقدر ذاتت خرابه ؟ اینقدر کنترل نداری روی خودت ؟ خب بنظرم بهتره با بهانه همون خدا جلوی خودتو بگیری ، واقعا برای جامعه خطرناکی !

من برای ط گفتم که همه چیزت درسته موندی روی حق سازنده ! وگرنه من اصلا معتقد نیستم به حق سازنده یه چیز مجازی که بخوام بگم بیخیال حق سازنده !

آرچ و گنوم!

آفلاین BiG

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #27 : 19 اسفند 1400، 01:19 ق‌ظ »
دقیقا بخاطر همین که فکر کردم نفهمی منظورم از طرح صیانت چی بود و حوصله نداشتم توضیحش بدم پاکش کردم اما خب مثل اینکه دیر عمل کردم !

منظورم اینه مثل اینا که مشکلات اساسی رو رها کردن ، چسبیدن به فرعی ها و بی اهمیت ها ، ط هم انگار همه زندگیت همه چیزش درسته و حق هیچ کسی رو هیچ جا ضایع نکردی و نمیکنی ، مونده حق مایکروسافت !

در مورد خدا هم جملم رو اپدیت میکنم ، یعنی ترس از خدا نباشه ادم درستکاری نمیشی ؟ اینقدر ذاتت خرابه ؟ اینقدر کنترل نداری روی خودت ؟ خب بنظرم بهتره با بهانه همون خدا جلوی خودتو بگیری ، واقعا برای جامعه خطرناکی !

من برای ط گفتم که همه چیزت درسته موندی روی حق سازنده ! وگرنه من اصلا معتقد نیستم به حق سازنده یه چیز مجازی که بخوام بگم بیخیال حق سازنده !
جمله بالا رو درست نخوندید، گفتم آدم می تونه خوب باشه ولی وقتی بدونه اون دنیا همه تعیین تکلیف میشن بیشتر حواسش به کاراش هست.
حق سازنده هم به محدودیت دین ربط نداره وگرنه خب الان مرجع تقلید هایی هستن که معتقدن اصلا نرم افزار حقی رو برای سازنده ایجاد نمی کنه!
من دنبال حقیقتم، وگرنه با همین تفکر که حقی براش ایجاد نمی کنه راهم رو ادامه میدم.
البته بگم که حق ایجاد می کنه، سازنده با هزینه کردن در دنیای واقعی یک چیز مجازی می سازه مثل IDE و می فروشه تا بتونه از اون طریق هزینه هاش در دنیای واقعی جبران بشه.
از طرفی شما داری با همون چیز مجازی داری درآمدی توی دنیای واقعی به دست میاری.
خب الان شما توی دنیای واقعی سود کردی، باید دو سر سود باشه.
اگر قرار باشه چیز مجازی باشه پس شما هم حق نداری ازش کسب درآمد کنی.
دیگه شما که کلا بی خیالید و هیچ چیزی براتون مهم نیست حرف از زور و اجبار دین می زنید؟
خداحافظ لینوکس!

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1923
« پاسخ #28 : 19 اسفند 1400، 01:22 ق‌ظ »
بیخیال ، ط همه ازت راضین و همه کارت درسته تو زندگی ، فقط مونده رضایت سازنده ویندوز ! همه جا آدم درستکاری هستی مونده همین ؟
این یکی از بدترین چیز هایی که میشه گفت، و اصلا دین و اینام ربطی نداره آدم با دینشم اینطور دیدم، ولی خیلی حرف بدیه، بارها دیدم طرف میخواد یه کار غیر قانونی کنه، قانون بیخیال دین رو هم بیخیال! با اون کار حق دیگران خورده میشه، بهش میگم اینکار درست نیست ولی طرف یه جبهه میگیره میگه مسئولین دزدن اون دزده کی کارش خوب انجام میده تو چی میگی، خیلی ساده ای...

میدونی چیه مسئولین فضایی نیستن
اگه با این تفکر همین اشخاص مسئول بشن میشن همین چیزی که میبینی و مسئولان الان، سعی میکنم چیزی مثال نزنم بحث پرت نشه! ولی خب هرچیزی باید در اون مسئله اهمیت داد(البته بعضی چیزا کلا بی اهمیته جداست) وگرنه هرکی در نفع خود به ساز خودش مینوازه((: و دیگران براش مهم نیستن..

بقیه حرفتم دیدم درست میگی ولی دین کمک میکنه، کار ندارم نماز نمیخونی یا میخونی یا خدارو قبول داری یا نه، ولی نماز خوندن در هر روز بهت یاد آوری میکنه که خوب باش، یاد آوری میکنه غرور نداشته باش و...(شاید بدون تجربه درست یکم درکش سخت باشه)
ولی اینکه  بدون فکر با سر بریم تو دین منم قبول دارم اشتباه هست اگه اسلام علم و.. خوب دونسته پس ماهم باید بدونیم و تحقیق کنیم نه اینکه بگیم مادر پدرم مسلمون بوده منم باشم و مبادا چیزی بنظرم اشکال داره سوال بپرسم چون کفر گفتم و...(کفری درکار نیست فقط سواله و دنبال جواب) اون چیزی که کفره گفتنش سوال هایی هستن که ساختار سوال ندارن و صرفا مغلطست..

مراجع تقلید هم خدا نیستن(هرچند درست کار نمیگم نیستن، آدم های خوبی هم هستند)
بعضی اوقات ممکنه اشتباه کنند یا اصلا نظرشون تغییر کنه که بارها پیش اومده برا همین انتخاب کردن یه مرجع درست حسابی خیلی مهمه که به هرچی رسیدی با عقل منطق اخلاق و هیچی جور در نیاد هنگ نکنی بگی پس کجای این دین درسته..(منظورم از وجود خدا و.. جداست مسائل عادی تر و روز مره منظورمه)

آقای که اسمتونم نمیدونم :)  / sudo rm -rf فک نکنی اینارو نوشتم منظورم با تو هست که چون بی دینی مشکل داری اکثرا کلی گفتم و ربطی به این موضوع با دین یا بی دین نداشت :)
« آخرین ویرایش: 19 اسفند 1400، 01:25 ق‌ظ توسط ali-n »

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1923
« پاسخ #29 : 19 اسفند 1400، 01:24 ق‌ظ »
آقای mt هم اکنون میتونید به سادگی ویندوز 10 بدون کرک رایگان استفاده کنید، نرم افزار هایی که در گنو لینوکس رایگان هستند در ویندوز هم همینطوره و گاهی نرم افزار های رایگان های ویندوز بخاطر نداشتن نسخه گنو لینوکسی بیشترم هست، برید حالش ببرید
نبودم میتونید با یه سری کار نرم افزار گنو لینوکسی در ویندوز اجرا کنید