انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مشکل اسنپ  (دفعات بازدید: 5966 بار)

0 کاربر و 16 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3095
  • :(){ :|:& };:
پاسخ : مشکل اسنپ
« پاسخ #45 : 19 اسفند 1400، 02:23 ق‌ظ »
نظرت درسته ولی سر اینکه پس چجوری پولش بگیره هم باید نظری داشته باشیم، مدرس به قدری پول میگیره که کافی باشه برای کلاسش و انرژیش

ولی کسی که بازی میسازه و مثلا چند سال طول میکشه با استفاده از کلی برنامه نویس، خب پول خیلی زیادیه زحمتی که کشیده میشه، نظرات زیادی هم هست بر گرفتن چجوری درامدش که باید درست ترین روش انتخاب بشه ولی درسته اینطور هم که میگی، احتمالا بهترین روش این نیست هرکسی اومد بگه 50 دلار بده نرم افزار بدم بهت و میلیاردها بار اینکار کنه..
دقیقا ، این روش درست نیست ، اما نمیدونم چه روشی درسته ، بهرحال آخر نامردیه این روشی که الان پیش گرفتن !
آرچ و گنوم!

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1923
« پاسخ #46 : 19 اسفند 1400، 02:30 ق‌ظ »
نقل‌قول
بحث من این ( نیاز به یادآوری ) هستش ! نمازو چیکار دارم ؟!
یادآوری برای مثلا خریدن فلان چیز فرق می‌کنه با یادآوری برای خوب بودن و نیکی کردن !
نمیدونم ولی گاهی هم شاید کمک کنه، ولی نیاز بودن یا نبودنش نمیدونم دقیق!

مطمعن باش اونی که این نیاز رو واجب میدونه ، اینقدر ذاتش خرابه که نمیتونه ادم باشه بدون زور بالا سرش ! و فقط داره وانمود میکنه ب خوب بودن ! ادمی که ذاتش پاکه نیازی نیس بهش یاداوری کنی ادم باش !
میدونی چیه از چیزی که صد درصد مطمئن نیستم از غلط یا درستیش نمیخوام دفاع کنم جلو جمع، پس خوندم ولی نمیدانم فعلا((:

دقیقا ، این روش درست نیست ، اما نمیدونم چه روشی درسته ، بهرحال آخر نامردیه این روشی که الان پیش گرفتن !
دقیقا و بهتره یه روش خوب جایگزین باشه نه یه چیزی که باز اونو پیش ببریم بعدا اونم بگیم بدتر از قبلیه! باید یه روش متعادل باشه که هم حقوق سازنده حفظ بشه هم حقوق کاربر، مگه اینکه درست باشه سازنده با یه برنامه میتونه 0 تومان دریافت کنه یا ممکنه به اندازه کل عمرش سرمایه جذب کنه!

آفلاین BiG

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1609
  • Windows 7 - Windows xp - Windows 11
« پاسخ #47 : 19 اسفند 1400، 02:40 ق‌ظ »
ببین میدونی که مثلا یه مدرس برای انتقال علمش پول نمیگیره ، بلکه بخاطر انرژی و وقتی ک میزاره داره دستمزد دریافت میکنه ! اما میتونه بی نهایت بار فیلمشو کپی کنه و بفروشه ! خب من نمیدونم روش بهتر و منطقی تر چیه ، اما بنظرم وقتی هزینه و انرژی ای که برای تولید بی نهایت بار به اصطلاح محصولش میزاره مجازیه و واقعی نیس ، نباید نحوه کسب درامدش مثل دنیای واقعی باشه و برای فروش هر کدوم از اون بی نهایت محصول ، درآمدی دریافت کنه !

هر چند در زمینه نرم افزار ، دیگه کسی نرم افزار نمی‌فروشه ، بلکه خدمات و پشتیبانی می‌فروشه !
کسی نمی فروشه؟ کی این حرف رو زده. الان اکثر نرم افزار های بزرگ و قدرتمند هزینه دارند.
باز هم من دلیل درست و منطقی ندیدم که بخواد توجیه کنه حق نداره طرف میلیون ها بار سود کنه. گفتم که شما هم برو یک چیز بساز و میلیون ها بفروش!
شما انگار خوشت نمیاد و الکی داری حرف خودت رو اثبات می کنی.
پس اینجوری باشه شما حق استفاده و کپی کردن رو نداری.
شما یک بار می خری (که اونم میگی حق نداره و نمی خرم) و کپی می کنی به همه میدی. الان با یک هزینه ناچیز همه دارن استفاده می کنن. اینجوری باشه هزینه ای که سازنده کرده چی میشه؟
اتفاقا این یکی از مزیت های دنیای مجازیه، هر چیزی که خوب و محبوب باشه زیاد فروش میره. این طوری رقابت هم هست و محتوا های بهتری هم ساخته میشن.

نقل‌قول
بحث من این ( نیاز به یادآوری ) هستش ! نمازو چیکار دارم ؟!
یادآوری برای مثلا خریدن فلان چیز فرق می‌کنه با یادآوری برای خوب بودن و نیکی کردن !
نمیدونم ولی گاهی هم شاید کمک کنه، ولی نیاز بودن یا نبودنش نمیدونم دقیق!

مطمعن باش اونی که این نیاز رو واجب میدونه ، اینقدر ذاتش خرابه که نمیتونه ادم باشه بدون زور بالا سرش ! و فقط داره وانمود میکنه ب خوب بودن ! ادمی که ذاتش پاکه نیازی نیس بهش یاداوری کنی ادم باش !
داری رسماً به دینداران توهین می کنی. پس الان همه ذاتشون خرابه و دزدن و شما خوبید؟
خب شما غرورت اجازه نمی ده که خدا بهت دستور بده بایدم این حرفا رو بزنی.
کسی که مومنه خودش رو قوی‌تر از خدا نمی دونه و مغرور نیست پیشش.
من خودم رو بنده خدا می دونم نه کسی قوی تر از خودش! هر دستوری رو هم بده اجرا می کنم.
کاش اون قدری که راجب وجود نداشتن خدا تحقیق کردی در مورد وجودش هم تحقیق می کردی.
خداحافظ لینوکس!

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #48 : 19 اسفند 1400، 02:47 ق‌ظ »
ی چیز یاد گرفته باشم تو این انجمن ، اون اینه که با ط نمیشه بحث کرد برادر من ! حرفم منطقی بود ، این دوستمون پذیرفت ، همونطور که خودمم حرفی رو منطقی ببینم ، میپذیرمش !
بیخیال mt جان ! من اشتباه میکنم ، ولمون کن … یچیزایی میگی که ربطی ندارن به حرفای من !
آرچ و گنوم!

آفلاین BiG

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #49 : 19 اسفند 1400، 03:00 ق‌ظ »
ی چیز یاد گرفته باشم تو این انجمن ، اون اینه که با ط نمیشه بحث کرد برادر من ! حرفم منطقی بود ، این دوستمون پذیرفت ، همونطور که خودمم حرفی رو منطقی ببینم ، میپذیرمش !
بیخیال mt جان ! من اشتباه میکنم ، ولمون کن … یچیزایی میگی که ربطی ندارن به حرفای من !
این دوستمون قبول کرد. منم می دونم سود زیاده ولی دلیل نمیشه که شما رایگان استفاده کنی.
داریم بحث منطقی می کنیم. چرا می کشید کنار؟
البته این بحث توی کافه اوبونتو در حال حاضر هست و به نتیجه ای هم نرسیده چون هیچکس نمی تونه حرفش رو اثبات کنه.

در مورد دین هم شما اول باید خدا براتون اثبات بشه بعد برید سراغ دین.
منطقی ترین دلیل وجود خدا هم واجب الوجوده که توی تاپیک آیا خدا یود. خودم تا حالا نخونده بودم ولی خدارو قبول داشتم اون رو که دیدم برام اثبات شد‌.
خداحافظ لینوکس!

آفلاین میمو ☕

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1034
  • mrostd سابق
« پاسخ #50 : 19 اسفند 1400، 03:05 ق‌ظ »
نقل‌قول
بالاخره سازنده هزینه کرده و باید مبلغی بابتش پرداخت بشه.
البته از شمایی که دین نداری نمیشه انتظاری داشت. منم اگر مثل شما بودم با یک ولش کن کارمو راه می انداختم. چون شما فکر می کنید قانونی وجود نداره که شمارو مجازات کنه براتون شاید هیچ چیزی اهمیت نداشته باشه.
دین نداشتن خیلی بهتر از درک نداشتنه، انگار یه عده خوششون میاد هر بار با گره زدن گودرز به شقایق جو رو متشنج کنن، دین کجا اسنپ کجا!؟
لااقل چهارتا فتوا از مراجع تقلید همون دینت در مورد بی‌اشکال بودنِ استفادهٔ غیرقانونی از نرم‌افزارهای کفار می‌خوندی بعد می‌اومدی اینجا و به بی‌دین‌ها خرده می‌گرفتی که چون بی‌دین هستن اصلا واسه‌شون اهمیتی نداره که از چی استفاده کنن.

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #51 : 19 اسفند 1400، 03:11 ق‌ظ »
اخه میگم حرفایی میزنی بی ربط ، میگی ن !

من کجا گفتم چون سود زیاده دلیل میشه رایگان استفاده کنم ، من میگم اینجوری سود و این نحوه کسب درآمد درست نیست ! همین ! این که چیزی رو بتونم رایگان استفاده کنم ، استفاده میکنم برمیگرده به این که مخالفم با این روش کسب درامد ! یجوری باید جلوش واستاد دیگه ، به همه بگم این روش اشتباهه ولی خودم هم بهش کمک کنم با پرداخت هزینش و کمک بهش چه فایده داره ؟

من هر جور فک میکنم ، اگه قرار باشه خدایی وجود داشته باشه هم ، دنیا مهد بازیش نیس ! یعنی چی شیطان و سجده و فرشته و ازین پرت و پلا ها و داستان ها ؟ یعنی ط میگی یه دنیای وجود داره ذقوم میریزن تو حلقت ، یه دنیا هم وجود داره عسل تو جوی جاریه ؟ بعد یه فرشته رو شونه چپته ، منفی میزاره برات ، یکی رو شونه راستت مثبت میزاره برات ! آخرسر میان تو قبر ازت امتحان میگیرن و از یه پل باریکم ردت میکنن ، بعد میفرستنت به یکی از اون دو دنیا ؟
آرچ و گنوم!

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #52 : 19 اسفند 1400، 03:14 ق‌ظ »
نقل‌قول
البته از شمایی که دین نداری نمیشه انتظاری داشت. منم اگر مثل شما بودم با یک ولش کن کارمو راه می انداختم. چون شما فکر می کنید قانونی وجود نداره که شمارو مجازات کنه براتون شاید هیچ چیزی اهمیت نداشته باشه.
دین نداشتن خیلی بهتر از درک نداشتنه، انگار یه عده خوششون میاد هر بار با گره زدن گودرز به شقایق جو رو متشنج کنن، دین کجا اسنپ کجا!؟
لااقل چهارتا فتوا از مراجع تقلید همون دینت در مورد بی‌اشکال بودنِ استفادهٔ غیرقانونی از نرم‌افزارهای کفار می‌خوندی بعد می‌اومدی اینجا و به بی‌دین‌ها خرده می‌گرفتی که چون بی‌دین هستن اصلا واسه‌شون اهمیتی نداره که از چی استفاده کنن.
+1
آرچ و گنوم!

آفلاین BiG

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #53 : 19 اسفند 1400، 03:15 ق‌ظ »
نقل‌قول
فکر می کردم از حرفام معلوم باشه که من اصلا ولی فقیه رو قبول ندارم و خودم دنبال جواب سوالام می گردم.
دلیل نمیشه هر کسی به اسم فقیه که درکی از این مسائل نداره در مورد نرم افزار فتوا بده من قبول کنم.
البته توهین به افراد بی دین نکردم ولی خب کسی که دین نداره به قول خودتون آزاده و قطعا آزاده که بد باشه و حق دیگران رو هم زیر پا بگذاره و می دونه که مجازات هم نمیشه پس مانعی برای کار بدش نداره.
البته دین هم دلیل بر خوب بودن کسی نیست ولی جهنم هم نباشه وقتی بدونی برای کار خوبت پاداش هم میگیری سعی می کنی بیشتر اون کار رو انجام بدی.
همین مسئله کپی رایت هم نیازمند بررسی هست و من هم پس از سال ها هنوز به نتیجه قطعی نرسیدم باید افراد مختلف بررسی کنن ولی توی این انجمن کلا ۲ نفر توی تاپیک کپی رایت دارن بحث می کنن و اینجوری نمیشه.

بحث دین رو که من شروع نکردم گفتن برو کرک کن گفتم به این دلایل و ...
البته خودم این تاپیک رو ایجاد کردم.
خداحافظ لینوکس!

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #54 : 19 اسفند 1400، 03:17 ق‌ظ »
چرا فک میکنی آدم بی دین جنایتکار میشه

اتفاقا چیزایی هم هستن که جلوی جنایتشو بگیرن ، ذات پاک ، عذاب وجدان و امثالهم !

جلوی بد ذات هارو نمیشه گرفت با این ها ، دینو ساختن جلوی خودشونو بگیرن !
« آخرین ویرایش: 19 اسفند 1400، 03:20 ق‌ظ توسط / sudo rm -rf »
آرچ و گنوم!

آفلاین BiG

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #55 : 19 اسفند 1400، 03:26 ق‌ظ »
چرا فک میکنی آدم بی دین جنایتکار میشه

اتفاقا چیزایی هم هستن که جلوی جنایتشو بگیرن ، ذات پاک ، عذاب وجدان و امثالهم !

جلوی بد ذات هارو نمیشه گرفت با این ها ، دینو ساختن جلوی خودشونو بگیرن !
عذاب وجدان  ;D کلاس شوخی میرید دیگه شما؟
شما میگی آدم بی دین جنایتکار نمیشه، من میگم میشه. چرا؟ چون آزاده که این کار رو بکنه.
چرا مغلطه می کنید؟ کسی که ذاتش پاک باشه نمی تونه دیندار باشه؟
اتفاقا کسی که ذاتش خراب باشه حتی اگر دین باشه هم کار خودشو می کنه.
مگه این دزدا که میرن طرف رو می کشن اموالش رو می برن مسلمون نیستن؟
خداحافظ لینوکس!

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #56 : 19 اسفند 1400، 03:33 ق‌ظ »
واسه همین میگم نمیشه با شما بحث کرد ! حتی نمیدونی مغلطه چیه !

من دین ندارم ، اما ن مریضم و ن دلم میاد ادم بکشم یا هر جنایت دیگه ای ، بدون نیاز به دین جلوی خودمو میگیرم ، آخه مرد مومن ، اصلا جلوی خودمو گرفتن ندارن خب ! فقط چون زور دین و خدا بالا سرم نیس برم جانی بشم ؟ آخه چرا !

آخه چرا ، ن واقعا چرا ؟ اصلا چرااا ؟ بد میگم این تفکرت نشونه ذات خرابته میگی چرا توهین میکنی ! ط قشنگ داری میگی اگه زور دین و خدا بالاسرم نبود و از خدا نمیترسیدم و نگران آن دنیا نبودم ، دست ب جنایت میزدم ، خب این ذات پاکه ؟!!

آرچ و گنوم!

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #57 : 19 اسفند 1400، 03:36 ق‌ظ »
بیخیال mt جان ، ولم کن دایی ، ط ادم بحث نیستی … من تسلیم !
آرچ و گنوم!

آفلاین BiG

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #58 : 19 اسفند 1400، 03:45 ق‌ظ »
واسه همین میگم نمیشه با شما بحث کرد ! حتی نمیدونی مغلطه چیه !

من دین ندارم ، اما ن مریضم و ن دلم میاد ادم بکشم یا هر جنایت دیگه ای ، بدون نیاز به دین جلوی خودمو میگیرم ، آخه مرد مومن ، اصلا جلوی خودمو گرفتن ندارن خب ! فقط چون زور دین و خدا بالا سرم نیس برم جانی بشم ؟ آخه چرا !

آخه چرا ، ن واقعا چرا ؟ اصلا چرااا ؟ بد میگم این تفکرت نشونه ذات خرابته میگی چرا توهین میکنی ! ط قشنگ داری میگی اگه زور دین و خدا بالاسرم نبود و از خدا نمیترسیدم و نگران آن دنیا نبودم ، دست ب جنایت میزدم ، خب این ذات پاکه ؟!!
معمولاً این ترفند «با شما نمیشه بحث کرد» دیگه قدیمی شده و دلیلی بر اثبات حرف شما نیست.
شما هنوز متن رو کامل نخونده شروع به تایپ می کنی بعد میاید به من میگی صلاحیت بحث کردن رو ندارید.
من گفتم می تونه باشه، نگفتم هر کسی که دین نداره دزد و کثیفه.
خب چون واقعاً دارید توهین می کنید.
با زدن برچسب «ذاتت خرابه» «دارید جلوی خودتونو می‌گیرید» حرف شما اثبات نمیشه.
در حرف هاتون تناقض وجود داره. شما میگید دین به اخلاقیات ربط نداره.
بعد میگید هر کسی که دین داره و مومنه خیلی ذاتش خرابه.
بهتره برید یک دور از اول تمام صحبت هاتون رو بخونید و بعد بیاید به من مغلطه یاد بدید.
خداحافظ لینوکس!

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1923
« پاسخ #59 : 19 اسفند 1400، 05:35 ق‌ظ »
من هر جور فک میکنم ، اگه قرار باشه خدایی وجود داشته باشه هم ، دنیا مهد بازیش نیس ! یعنی چی شیطان و سجده و فرشته و ازین پرت و پلا ها و داستان ها ؟ یعنی ط میگی یه دنیای وجود داره ذقوم میریزن تو حلقت ، یه دنیا هم وجود داره عسل تو جوی جاریه ؟ بعد یه فرشته رو شونه چپته ، منفی میزاره برات ، یکی رو شونه راستت مثبت میزاره برات ! آخرسر میان تو قبر ازت امتحان میگیرن و از یه پل باریکم ردت میکنن ، بعد میفرستنت به یکی از اون دو دنیا ؟
اینکه بعضی چیزا چرت پرت معنوی میکنن که هیچی نیست به کنار، ولی بعضیاش در نظر بگیر داره واسه مردم بالای هزار سال قدیم میگه، و اینم در نظر داشته باش شاید داره داستان طور میگه و کلیت، و حالا اون کلیتی که برای مردم هزار سال پیش میگه یکم شاید مسخره بنظر بیاد ولی بری دقیقش دنبالش بگردی معنی زیادی داره
پ‌ن: البته بازم میگم نه هر چرت پرتی که میسازن و میگن