انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: پشتیبانی برد های arm(رزبری) از قابلیت مجازی سازی  (دفعات بازدید: 3487 بار)

0 کاربر و 7 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین آرمان اسماعیلی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2366
شما که می‌گفتید موبایل (مک‌بوک ام‌وان) قدرتش به کامپیوتر نمی‌رسه.
خب اینا هم همونن دیگه، پردازنده آرم دارن. پس چرا ‌‌می‌گید پر قدرت؟
به نسبت خودش، مدل‌های قدیمی‌ترش، مدل‌های مشابه بازار و در مقایسه با قیمتش اینو میگم. وگرنه که الان یه گوشی موبایل ۶ ۷ میلیونی (مثل poco x3 pro) قدرتی چند برابر این بورد داره. البته الان دیگه نمیشه قیمت این بورد رو کم در نظر گرفت چون قیمت جهانی اون خیلی بالا رفته.

ویرایش: و من هیچ وقت نگفتم چیپ آرم «قدرت» نداره. از کجا این حرفو آوردی؟! اتفاقاً در شرایط مشابه می‌تونه فرکانسی بالاتر (در نتیجه قدرت خام بیشتر) از یک پردازنده‌ی x86 رو در عین مصرف بسیار کمتر برق داشته باشه.
« آخرین ویرایش: 21 فروردین 1401، 10:28 ب‌ظ توسط آرمان اسماعیلی »
صفحه‌ی من در اینستاگرام: ‎‎@armanes92

آفلاین BiG

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1609
  • Windows 7 - Windows xp - Windows 11
شما که می‌گفتید موبایل (مک‌بوک ام‌وان) قدرتش به کامپیوتر نمی‌رسه.
خب اینا هم همونن دیگه، پردازنده آرم دارن. پس چرا ‌‌می‌گید پر قدرت؟
به نسبت خودش، مدل‌های قدیمی‌ترش، مدل‌های مشابه بازار و در مقایسه با قیمتش اینو میگم. وگرنه که الان یه گوشی موبایل ۶ ۷ میلیونی (مثل poco x3 pro) قدرتی چند برابر این بورد داره. البته الان دیگه نمیشه قیمت این بورد رو کم در نظر گرفت چون قیمت جهانی اون خیلی بالا رفته.

ویرایش: و من هیچ وقت نگفتم چیپ آرم «قدرت» نداره. از کجا این حرفو آوردی؟! اتفاقاً در شرایط مشابه می‌تونه فرکانسی بالاتر (در نتیجه قدرت خام بیشتر) از یک پردازنده‌ی x86 رو در عین مصرف بسیار کمتر برق داشته باشه.
یعنی مک بوک ام‌وان اپل از یک poco x3 pro ضعیف تره؟
پس چرا انقدر قیمتش بالاست با این که پردازنده ضعیفی داره؟ (۴۰ میلیون تومان)
حالا من در مورد فرکانس من زیاد سر در نمیارم ولی خب چه برتری داره نسبت به پردازنده هایی که توی کامپیوتر هست؟ مثلا باهاش میشه کامپایل کرد؟
خداحافظ لینوکس!

آفلاین آرمان اسماعیلی

• High Hero Member
  • *
از کجا به این نتیجه رسیدی؟  :o با اختلاف از هر موبایلی قوی‌تره.

کی، کِی و کجا چنین چیزی گفته؟
چه فعل و انفعالاتی توی ذهنت اتفاق افتاد که به چنین نتایجی رسیدی؟!  ;D

حالا من در مورد فرکانس من زیاد سر در نمیارم ولی خب چه برتری داره نسبت به پردازنده هایی که توی کامپیوتر هست؟
مصرف خیلی کمتر برق و در نتیجه خنک‌تر کار کردن. به بهای ساده شدن instruction set و در نتیجه محدود شدن قابلیت‌ها. یعنی در حالی که مثلاً برای کاربری روزمره‌ی خونگی یا مولتی‌مدیا می‌تونه عالی و بهینه باشه، برای اجرای بازی‌ها یا نرم‌افزارهای مهندسی و شبیه‌سازی اصلاً مناسب نیست.

آفلاین BiG

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1609
  • Windows 7 - Windows xp - Windows 11

حالا من در مورد فرکانس من زیاد سر در نمیارم ولی خب چه برتری داره نسبت به پردازنده هایی که توی کامپیوتر هست؟
مصرف خیلی کمتر برق و در نتیجه خنک‌تر کار کردن. به بهای ساده شدن instruction set و در نتیجه محدود شدن قابلیت‌ها. یعنی در حالی که مثلاً برای کاربری روزمره‌ی خونگی یا مولتی‌مدیا می‌تونه عالی و بهینه باشه، برای اجرای بازی‌ها یا نرم‌افزارهای مهندسی و شبیه‌سازی اصلاً مناسب نیست.
از روی گفته های خودتون نتیجه گیری کردم.
می‌گید ضعیفه بعد حرفتون رو عوض می‌کنید.
خداحافظ لینوکس!

آفلاین hartin

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1581

اگر دوستان منو خفه یا مسدود نمیکنن باید بگم که رزبری تو ایران الکی بالاست مثلا مدل زیرو ده دلاره صد دلار میفروشن ولی خب بازم از یع گوشی ارزان ترع در مورد ام وان همه میدونیم شاهکار هست فقط به اعداد توجه کنید
سرعت رم ام وان خالی ۶۸ گیگ هست در حالا کع در بقیه کیس ها تا پنجاه گیگ هست حتی ام وان الترا تا ۸۰۰ گیگ. سرعت رمشه با این کار تونسته از یع چیپ معمولی یه هیولا بسازه اونم با بیست وات مصرف
:My Instagram
_.hartin._

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1923
نقل‌قول
VLC داخل تنظیماتش یه بخشی واسه hardware acceleration داره. اونجاها رو دستکاری کن باید راه بیفته.
نمیدونم والا خیلی ور رفتم نشد(شایدم من نمیدونم)

نقل‌قول
خوندن دمای قطعات بورد که ساده‌س. سرچ کنی دستوراتش رو پیدا می‌کنی.
اما برای هیت‌سینک و فن:
درِ کیبورد که حتماً راحت باز میشه و باید خودشون هیت‌سینک چسبونده باشن از اول. اما اگه نداشت خودت می‌تونی از بازار یا اینترنت بخری و با چسب سیلیکونی بچسبونی روی چیپست. اگه روی چیپ وایرلس و تغذیه‌ی درگاه‌های USB هم هیت‌سینک بچسبونی که دیگه عالی میشه.
فن‌های DC کوچیک هم داخل بازار فراوون هست. اگه از اول روی بدنه‌ی کیبورد، روزنه‌ای واسه‌ش تعبیه کرده باشن که کارت خیلی راحته. اگه نداشت هم مشکلی نیست، با یه هویه می‌تونی چند تا شیار باز کنی. اگه فن گرفتی بگو تا اسکریپتی که خودکار فن رو بسته به دمای چیپ روشن و خاموش می‌کنه رو بذارم اینجا. فقط نیازه یه ترانزیستور دوقطبی npn و دو تا مقاومت تهیه کنی و روی یه فیبر خام لحیم کنی.
در کل که نیازی نیست نگران دمای چیپ باشی چون خودش اگه دما بره بالا شروع می‌کنه به throttling. اما اگه می‌خوای از حداکثر توان رزبری استفاده کنی و عملکردش پایدار بمونه، حتماً باید خنکش کنی چون چیپ پرقدرتش به سرعت داغ می‌کنه. مخصوصاً الان که اورکلاکش کردی.
اگه گرفتم و خواستم کنم میگم ، ممنونم از توضیحات عالیت، و فکر کنم با گذاشتن خنک کننده خیلی خوب بشه وقتی بدون خنک کننده کلاکش از ۱۸۰۰ گذاشتم ۲۴۰۰ و گرافیکشم اورکلاک کردم دماش اونقدر بد نشد و بعد اورکلاک احساس میکنم اون لگ های کوچکش بر طرف شد :)

آفلاین آرمان اسماعیلی

• High Hero Member
  • *
یه سرچی بکن و در مورد cisc و risc بخون.