انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: panda for linux قدرتمندترین فایروال برای لینوکس!  (دفعات بازدید: 13259 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین mintman

• Full Member
  • *
  • ارسال: 199
سلام
ببخشید می خوام سرتون رو یکم درد بیارم اگر تکراری هست بگین تا مدیرا حذفش کنن
امروز می خواهم بهترین فایروال لینوکس که هیچ رقیبی براش پیدا نمیشه رو معرفی کنم این فایروال هر فایلی توجه کنید هر فایلی که بخواد به اینترنت دسترسی پیدا کنه و یا هر کسی که بخواد به یکی از فایل های شما دسترسی پیدا کنه به دو روش دستی و اتوماتیک بررسی میکنه که به نظر من بهترین حالت اون حالت دستی هست یعنی من هر برنامه ای که بخواد به اینترنت متصل بشه باpop upی که باز می کنه با نام برنامه و نام فایل به من معرفی می کنه و میگه که outbound یا inbound می خواد وصل بشه و آیا اجازه بدم یا نه حتی چون این برنامه panda for linux آنتی ویروس هم هست ولی آپدیتش پولی هست من نود۳۲ رو هم نصب کردم ولی موقعی که نود۳۲ می خواد وصل بشه پاندا میپرسه که وصل بشه یا نه هیچ کاری هم به ip مایپی ندارم . فقط با یک کلیک ساده٬ میگم الآن می خوام فلان برنامه وصل بشه یا نه.

آفلاین m0si

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 411
میگم اگه یه لینکی چیزی میدادید بد نبود. ;D

آفلاین pooria892

• Full Member
  • *
  • ارسال: 233
مثل اینکه این پست های تکراری خیلی روت تاثیر گذاشته ها  :D
من یکی که به خاطر فرار از همین برنامه های آنتی ویروس و فایروال ویندوز به لینوکس اومدم و به هیچ عنوان از این جور چیزا نصب نمی کنم.
ولی دستت درد نکنه. پستت هم تکراری نبود ;)

آفلاین سعید زبردست

• سعید زبردست
  • گروه راهبران
  • *
  • ارسال: 1052
  • سعید زبردست
    • وبلاگ سعید زبردست
نقل‌قول
۱۴. انجمن‌های اوبونتو ایران از پذیرش هر گونه عنوانی که به هر نحوی کاربران را به استفاده از نرم‌افزارهای غیرآزاد، مایل نماید معذور است و حق پاک کردن یا ویرایش عنوان‌هایی که این موضوع در آنها رعایت نشده باشد را برای خود محفوظ می‌داند. مسلما انواع مقایسه بین نرم‌افزارهای آزاد و غیرآزاد شامل این بند نمیشود.
وب سایت - وبلاگ - «آنان که می توانند انجام می دهند و آنان که نمی توانند، انتقاد می کنند ...»
قوانین و خط مشی رفتاری در انجمنهای اوبونتو ایران

آفلاین mintman

• Full Member
  • *
سلام آقای زبردست اولا این بند۱۴ خودش نوعی استبداد هست چون کاربر حق طبیعی داره از هر نرم افزاری که دوست داره آزادانه استفاده کنه. من وقتی در هیچ یک از نرم افزار های آزاد این قابلیت رو که این نرم افزار داره ندیدم(و یک مسئله حیاتی هست یعنی امنیت)مجبورم از این استفاده کنم و این اجبار نتیجه نیاز به امنیت هست. اگر یک سری به پست های من بزنید من عاشق نرم افزارهای آزاد هستم حتی یک بار کل اینترنت رو جستجو کردم و تمام فایروال های آزاد رو امتحان کردم یعنی می خوام بگم این یک بحث علمی هست و  من وظیفه خودم رو درباره نرم افزار متن باز انجام دادم. ضمنا به صورتی هم خواستم یکی از ضعف ها در محدوده نرم افزار های متن باز را اعلام کنم تا فکری به حالش بشه و بیشتر روش کار بشه . این یک واقعیت هست یک کاربر شاید اینقدر بیکار نباشه که  یک نرم افزار با یک ip وصل بشه بهش بگه وصل نشو دوباره با یک ip دیگه وصل میشه منظورم رو که رسوندم انشاا...(iptable)شما اگه تونستید یک نرم افزار متن باز که روی تمام ورژن های ubuntu نصب بشه یعنی .deb باشه و بتونه در سطح فایل ورود و خروج اطلاعات رو کنترل کنه نه ip به من معرفی کنی من قبول میکنم اشتباه کردم اما شما آزادی رو میخواهید از کابر بگیرید.
در انتها هم عذر می خوام اینقدر رک حرف میزنم ولی خوب عادت هست دیگه کاریش نمیشه کرد.

آفلاین mintman

• Full Member
  • *
در مورد لینک گذاشتن هم چون من منظورم فقط یک بحث علمی بود لینک نگذاشتم ولی آقای زبردست سریع موضوع رو به یک مسیر دیگه ای کشوندن من اگر منظورم تبلیغ نرم افزارهای غیر متن باز بود لینک رو قرار میدادم ولی  فقط اسم بردم و طبق همون بند ۱۴ برتری های نرم افزار رو نسبت به نرم افزارهای مشابهش گفتم یعنی همون مقایسه.
ضمنا اگر یک چرخی توی فروم بزنید به نام های زیادی مثل IE و nod32 و nero و ... بر میخورید که هیچکدام آزاد نیستند.

((هیچ کاری هم به ip مایپی ندارم . فقط با یک کلیک ساده٬ میگم الآن می خوام فلان برنامه وصل بشه یا نه.)) این جمله یعنی مقایسه
« آخرین ویرایش: 31 شهریور 1389، 03:20 ب‌ظ توسط mintman »

آفلاین m0si

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 411
در مورد لینک گذاشتن هم چون من منظورم فقط یک بحث علمی بود لینک نگذاشتم ولی آقای زبردست سریع موضوع رو به یک مسیر دیگه ای کشوندن من اگر منظورم تبلیغ نرم افزارهای غیر متن باز بود لینک رو قرار میدادم ولی  فقط اسم بردم و طبق همون بند ۱۴ برتری های نرم افزار رو نسبت به نرم افزارهای مشابهش گفتم یعنی همون مقایسه.
حق با شماست.كلا اينقدر تو اين چند وقت گير دادن هاي الكي تو اين فروم ديدم دارم شاخ در ميارم. عجب!

آفلاین سعید زبردست

• سعید زبردست
  • گروه راهبران
  • *
  • سعید زبردست
    • وبلاگ سعید زبردست
• اینجا انجمن های اوبونتو و فعالیت آن برای افزایش استفاده از نرم افزارهای آزاد می باشد.
• این ها قوانین انجمن هستند
• شما هنگام ثبت نام این قوانین را پذیرفته اید. لطفا برخلاف قوانین عمل نفرمایید. در صورتی که به قوانین انتقادی دارید، آن را در انجمن پیشنهادات و انتقادات مطرح فرمایید: http://forum.ubuntu.ir/index.php/board,11.0.html
• شما می توانین این نرم افزارهای را با یکدیگر مقایسه کنید. گنو/لینوکس آن قدر امن است که برای کاربران خانگی نیازی به آنتی ویروس نداشته باشد.
• حداقل لینکی از نرم افزاری که گفتید و اینقدر برای شما مهم و حیاتی است قرار دهید.
• آزادی که من از آن صبحت می کنم به معنای آزادی موجود در نرم افزارهای آزاد است. لطفا در مورد آن بیشتر مطالعه کنید.
وب سایت - وبلاگ - «آنان که می توانند انجام می دهند و آنان که نمی توانند، انتقاد می کنند ...»

آفلاین mintman

• Full Member
  • *
آقای admin بنده بر خلاف قوانین عمل نکردم من فقط مقایسه کردم که فلان نرم افزار قابلیت فلان را دارد ولی هیچ کدوم از نرم افزار های آزاد این قابلیت رو ندارن این یعنی مقایسه.
دوم اینکه من دارم شک میکنم کلا به آزادی که شما میگی این خودش یک اسرات هست
در آخر هم مطمئن باشید من میدونم برای هر کامپیوتر مستقل از سیستم عامل فایروال نیاز هست در غیر این صورت اگر به حرف شما گوش کنیم و فایروال نداشته باشیم حتی ..... هم به راحتی میتونه وارد کامپیوتر من بشه. این حرف هم که لینوکس فایروال نمی خواد هیچ مبنای علمی نداره .

آفلاین سعید زبردست

• سعید زبردست
  • گروه راهبران
  • *
  • سعید زبردست
    • وبلاگ سعید زبردست
آقای admin بنده بر خلاف قوانین عمل نکردم من فقط مقایسه کردم که فلان نرم افزار قابلیت فلان را دارد ولی هیچ کدوم از نرم افزار های آزاد این قابلیت رو ندارن این یعنی مقایسه.
دوم اینکه من دارم شک میکنم کلا به آزادی که شما میگی این خودش یک اسرات هست
در آخر هم مطمئن باشید من میدونم برای هر کامپیوتر مستقل از سیستم عامل فایروال نیاز هست در غیر این صورت اگر به حرف شما گوش کنیم و فایروال نداشته باشیم حتی ..... هم به راحتی میتونه وارد کامپیوتر من بشه. این حرف هم که لینوکس فایروال نمی خواد هیچ مبنای علمی نداره .
• متن های شما شباهتی به مقایسه نداشت. مقایسه یعنی اینکه امکانات دو طرفه بررسی شود و نه یک طرفه! در صورت امکان لینکی از نرم افزاری که گفتید را به همراه صفحه مربوط به ویژگی های آن بفرستید.
• لطفا در مورد آزادی موجود در نرم افزارهای آزاد بیشتر مطالعه کنید.
• شما هنگام ثبت نام این قوانین را پذیرفته اید. لطفا برخلاف قوانین عمل نفرمایید. در صورتی که به قوانین انتقادی دارید، آن را در انجمن پیشنهادات و انتقادات مطرح فرمایید: http://forum.ubuntu.ir/index.php/board,11.0.html
• من حدود ۶ سال است که بدون فایروالی با آی پی استتیک هر روز در اینترنت هستم. بدون اینکه هیچ مشکلی برای سیستم من پیش بیاید. اگر خواستید آی پی خودم را برای شما بفرستم تا در اولین فرصت به کامپیوتری که فایروال ندارد نفوذ کنید ;)
• اگر پاندا قدرتمندترین فایروال موجود بود، اکنون بسیاری از سرورها و کامپیوترهای خانگی باید از آن استفاده می کردند :D

آفلاین mintman

• Full Member
  • *
-برای یک کابر خانگی در لینوکس اگر بهتر از این سراغ دارید بگید.
-ip رو بدید تا در موردش با یکی از دوستان آشیانه ایم صحبت کنم ;D
-اگر فایروال لازم نبود توی بیشتر ورژنهای خانگی نمی گذاشتند.
-کافی اسم نرم افزار رو توی گوگل جستجو کنید ولی من چون می خوام بر خلاف قوانین رفتار نکنم تبلیغ نمی کنم و فقط منظورم مقایسه بوده. ::)
ضمنا  من منظورم افراد واردی و کار کشته ای  مثل شما بود وگرنه ما که نابلد هستیم از فایروال استفاده میکنیم جلوی آقایون وارد و کار کشته رو بگیریم :D

آفلاین سعید زبردست

• سعید زبردست
  • گروه راهبران
  • *
  • سعید زبردست
    • وبلاگ سعید زبردست
IP را فرستادم :)
فایروال در اوبونتو به صورت پیش فرض فعال نیست. به صورت پیش فرض بر روی کدام گنو/لینوکس ها نصب و فعال است؟

آفلاین mintman

• Full Member
  • *
invalid ip
Having integrity
ok!

آفلاین hashem_wolf

• Full Member
  • *
  • ارسال: 188
    • گروه کاربران لینوکس گیلان
قدرت لينوكس در اين است شما يك سرور يا دسكتاب را اگر به صورت درست hardening كنيد  بدون ديوار اتش خاصي هم ميتوانيد در شبكه دوام بياوريد

ولي هميشه توصيه به نصب ديوار هاي اتش مي شود

ديوار اتش مناسب كاربر خانگي :  

firestarter

و ديواره هاي اتش مناسب شبكه :

http://linuxfm.com/download/linuxfm-17-firewall-linux-distro-part1.ogg

,

http://gullug.org/plugins/forum/forum_viewtopic.php?187
گروه کاربران لینوکس گیلان  در  http://www.gullug.org

آفلاین mintman

• Full Member
  • *
من وقت این رو ندارم دائم جلوی یک نرم افزار رو بگیرم باز بره با یک ip دیگه وصل بشه
فایروال مبتنی بر iptable یعنی اول اتصال بعد قطع اتصال ولی فایروال هایی که در سطح فایل رفتار می کنند یعنی اول اجازه بعد اتصال