انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: GNU Linux یا Custom ROM برای گوشی موبایل !؟  (دفعات بازدید: 8646 بار)

0 کاربر و 8 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19702
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
پاسخ : GNU Linux یا Custom ROM برای گوشی موبایل !؟
« پاسخ #45 : 06 اردیبهشت 1401، 03:47 ب‌ظ »
فقط یه سوال، توزیع لینوکسی برای شیائومی چی پیسنهاد میدید؟ (ترجیحا گنوم داشته باشه :) )
برای تست، درویدیان. برای استفاده، تا وقتی مدیر نیرو بهش اضافه نشده باشه هیچی.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین میمو ☕

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1034
  • mrostd سابق
« پاسخ #46 : 06 اردیبهشت 1401، 05:53 ب‌ظ »
فقط یه سوال، توزیع لینوکسی برای شیائومی چی پیسنهاد میدید؟ (ترجیحا گنوم داشته باشه :) )
برای تست، درویدیان. برای استفاده، تا وقتی مدیر نیرو بهش اضافه نشده باشه هیچی.
این توزیع‌های روی پاین‌فون مدیر نیرو دارن؟
اگه دارن، چرا درویدیان نداره؟
و اگه ندارن، پاین‌فون چطور داره کار می‌کنه؟

آفلاین milad.fashi

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 845
  • میلاد فشی
« پاسخ #47 : 07 اردیبهشت 1401، 09:38 ق‌ظ »
آقای مهندس بهزادی عزیز شما که تجربه چندین ساله کار با اندروید بدون Google APP رو دارید.لطف میکنید اینجا تجربیات تون رو در اختیار ما هم قرار بدید.چون فکر میکنم نرم افزار ها رو بشناسی خیلی راحت تر Google‌ رو حذف میکنی
.معرفی LibreTube خیلی خوب بود.من رو اندروید گوشی S6 تستش کردم.فقط چرا مثل YouTube حالت Auto برای کیفیت پخش ویدیو نداره!؟ YouTube یه قابلیت خیلی خوبی که داره به پهنا باند نگاه میکنه و ویدیو رو با بالاترین کیفیتی که بدون لگ باشه پخش میکنه یعنی به طور خودکار از 360p شروع میکنه و وقتی ویدیو بیشتر بافر میشه تا 1080p بالا میره!؟ من روی اندروید TV هم تست ش کردم.LibreTube به درد اندروید TV‌نمیخوره چون UI اون سازگار با تلویزیون و ریموت کنترل نیست و برای TV اصطلاحا Optimized نشده.
ممنون میشم Alternative های متن باز برنامه های وابسته به گوگل و انحصاری رو اینجا معرفی کنید.من خودم برنامه های زیر رو تجربه نکردم.ولی تو اینترنت سرچ کردم این ها رو پیدا کردم.هنوز امتحانشون نکردم و نظری راجب خوبی ها یا بدی هاشون ندارم :
معادل Google Authenticator رو Aegis Authenticator معرفی کرده بودند.
معادل متن باز Play Store فروشگاه Aurora Store هستش
معادل گوگل کروم به نظرتون کدوم مرورگر خوبه !؟ فایرفاکس یا DuckDuckGo یا اگه اشتباه نکنم یه محصول جدید از موزیلا به اسم Fennec !؟ البته این رو هم در نظر بگیریم که DuckDuckGo چون نسخه دسکتاپ نداره چطوری میشه Bookmark و Password ها رو با نسخه دسکتاپ Sync کرد !؟
معادل Gmail نرم افزار K-9 Mail هستش.
فایل منیجر خوب چی نصب کنیم !؟ لینک زیر MiXplorer رو معرفی کرده.جالبیش اینه من به سایت MiXplore.com رفتم متوجه شدم Developer اون یه ایرانی به استم هوتن پارسا هستش  :) X-Plore رو من میشناسم و کارباهاش راحته و خیلی قابلیت داره ولی نمیدونم متن باز هستش یا نه !
معادل متن باز YouTube نرم افزار NewPipe هم هست !
معادل متن باز Google Maps نرم افزار OsmAnd+ هستش که دیتاش رو از OpenStreetMaps میگیره.
معادل متن باز Google Drive نرم افزار Syncthing معرفی شده بود.اما این نرم افزار دیتاش رو کجا ذخیره میکنه نمیدونم !؟
نرم افزار پخش چندرسانه ای هم Vinyl Music Player .همه این نرم افزار ها در لینک زیر معرفی شده :
https://www.adamzwakk.com/blog/degoogled-apps.html
« آخرین ویرایش: 07 اردیبهشت 1401، 09:45 ق‌ظ توسط milad.fashi »
کیفیت زندگی شما را دو چیز تعیین می کند: کتابهایی که می‌خوانید و انسانهایی که ملاقات می‌کنید. (مک لوهان)
To love GNU/Linux, you don't need to hate Microsoft

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3095
  • :(){ :|:& };:
« پاسخ #48 : 07 اردیبهشت 1401، 11:21 ق‌ظ »
اینجا ملاک free software هست نه open source !
آرچ و گنوم!

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19702
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #49 : 07 اردیبهشت 1401، 11:32 ق‌ظ »
این توزیع‌های روی پاین‌فون مدیر نیرو دارن؟
بله

اگه دارن، چرا درویدیان نداره؟
چون درویدیان روی بردهای اندرویدی نصب می‌شه.

و اگه ندارن، پاین‌فون چطور داره کار می‌کنه؟
اون برد از ابتدا برای گنو طراحی شده

معرفی LibreTube خیلی خوب بود.من رو اندروید گوشی S6 تستش کردم.فقط چرا مثل YouTube حالت Auto برای کیفیت پخش ویدیو نداره!؟ YouTube یه قابلیت خیلی خوبی که داره به پهنا باند نگاه میکنه و ویدیو رو با بالاترین کیفیتی که بدون لگ باشه پخش میکنه یعنی به طور خودکار از 360p شروع میکنه و وقتی ویدیو بیشتر بافر میشه تا 1080p بالا میره!؟
حالت HSL در لیبره‌توب همون کار رو می‌کنه.

من روی اندروید TV هم تست ش کردم.LibreTube به درد اندروید TV‌نمیخوره چون UI اون سازگار با تلویزیون و ریموت کنترل نیست و برای TV اصطلاحا Optimized نشده.
برای تلویزیون اندرویدی من از NewPipe استفاده می‌کنم.

معادل Google Authenticator رو Aegis Authenticator معرفی کرده بودند.
من از AndOTP استفاده می‌کنم و خیلی راضیم.

معادل متن باز Play Store فروشگاه Aurora Store هستش
اون رو که از همون اف‌دروید استفاده می‌کنم

معادل گوگل کروم به نظرتون کدوم مرورگر خوبه !؟ فایرفاکس یا DuckDuckGo یا اگه اشتباه نکنم یه محصول جدید از موزیلا به اسم Fennec !؟ البته این رو هم در نظر بگیریم که DuckDuckGo چون نسخه دسکتاپ نداره چطوری میشه Bookmark و Password ها رو با نسخه دسکتاپ Sync کرد !؟
من از Fennec F-Droid استفاده می‌کنم که همون فایرفاکسه با یه سری بهبود به دست تیم اف‌دروید.

معادل Gmail نرم افزار K-9 Mail هستش.
بله. بهترین نرم‌افزاره! با Open KeyChain هم ترکیب می‌شه برای دریافت و ارسال رایانامه‌های رمزشده.

فایل منیجر خوب چی نصب کنیم !؟
من از همون مدیر پروندهٔ AOSP استفاده می‌کنم که به صورت پیش‌گزیده توی لینیج هست.

معادل متن باز Google Maps نرم افزار OsmAnd+ هستش که دیتاش رو از OpenStreetMaps میگیره.
من هم از همین استفاده می‌کنم. نرم‌افزار بسیار خوبیه و اصلاً با نقشه‌های گوگل قایل مقایسه نیست از نظر ویژگی‌ها. ولی یه مقدار سنگینه.

معادل متن باز Google Drive نرم افزار Syncthing معرفی شده بود.اما این نرم افزار دیتاش رو کجا ذخیره میکنه نمیدونم !؟
سینک‌تینگ از شیوه‌نامهٔ بیت‌تورنت استفاده می‌کنه برای همگام‌سازی. اگه یه چیز سنّتی‌تر می‌خوای، نکست‌کلود گزینهٔ خیلی خوبیه.

نرم افزار پخش چندرسانه ای هم Vinyl Music Player
من از همون برنامهٔ پخش آهنگ AOSP استفاده می‌کنم که به صورت پیش‌گزیده توی لینیج هست.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین mskf1383

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 407
« پاسخ #50 : 07 اردیبهشت 1401، 12:21 ب‌ظ »
Organic maps هم عالیه!

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
« پاسخ #51 : 07 اردیبهشت 1401، 08:21 ب‌ظ »
شخصا با اوپن استرین مپ هیچ حال نمی کنم نقشش مال بینگه و حدود بیست سال پیش  :-X
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین milad.fashi

• Hero Member
  • *
  • میلاد فشی
« پاسخ #52 : 07 اردیبهشت 1401، 11:53 ب‌ظ »
چرا دانلود از F-droid انقدر کنده !!!؟؟؟ الان دارم مرورگر Fennec رو دانلود میکنم روی ۶۱ ٪ گیر کرده  ](*,)
کیفیت زندگی شما را دو چیز تعیین می کند: کتابهایی که می‌خوانید و انسانهایی که ملاقات می‌کنید. (مک لوهان)

آفلاین milad.fashi

• Hero Member
  • *
  • میلاد فشی
« پاسخ #53 : 08 اردیبهشت 1401، 09:43 ق‌ظ »
چرا دانلود از F-droid انقدر کنده !!!؟؟؟ الان دارم مرورگر Fennec رو دانلود میکنم روی ۶۱ ٪ گیر کرده  ](*,)
َUI اش هم شاید مشکل داره ! چون درسته روی 61 درصد گیر کرده بود ولی فایل رو دانلود کرده بود و اطلاعات اشتباه میداد.شاید پهنای باند سرورهاش و تعداد سرورهاش کمتر از  Google Play Store هستش و Load balancing رو به خوبی گوگل انجام نمیدن.
ولی شرکت گوگل به خاطر تعدد دیتاسنتر و سرورهای زیادی که داره و کانفیگ های خوب Load Balancing ای که مهندسینش روی سرورها اعمال کردند واقعا توی YouTube و Playstore بی نظیرند.البته من توقع زیادی از F-Droid‌ ندارم و همین که مروج FOSS‌هستند و با سیستم Donate کار میکنند کارشون بی نظیره.

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #54 : 08 اردیبهشت 1401، 10:04 ق‌ظ »
نقل‌قول
من هر گوشی‌ای برای خودم یا دیگران خریدم، روز اول، سیستم‌عاملش رو عوض کردم
جناب بهزادی ، من تو صفحه دانلود linageos گشتم ولی برای a12 چیزی پیدا نکردم ، پیشنهاد شما چیه ؟ چیکار کنم ؟ ترغیب شدم روی گوشی هم ازاد باشم !
آرچ و گنوم!

آفلاین ɴɪᴍᴀ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1275
  • یه برنامه نویس 13 ساله :)
    • smartnima Website
« پاسخ #55 : 08 اردیبهشت 1401، 10:46 ق‌ظ »
جناب بهزادی ، من تو صفحه دانلود linageos گشتم ولی برای a12 چیزی پیدا نکردم ، پیشنهاد شما چیه ؟ چیکار کنم ؟ ترغیب شدم روی گوشی هم ازاد باشم !
AOSP هست براش : https://forum.xda-developers.com/t/aosp-11-official-samsung-sm-a125f-twrp.4317131/

لینج هم دوستان روسی بر اساس اندروید دوازده ساختن که یجورایی عمومیه و میگن رو گوشی شما هم جواب میده، اما پیشنهاد نمی کنم.

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #56 : 08 اردیبهشت 1401، 11:44 ق‌ظ »
راستش سر در نمیارم از این لینکه ؟ چیکار کنم باید ، هیچی بلد نیستم راستش
نقل‌قول
لینج هم دوستان روسی بر اساس اندروید دوازده ساختن که یجورایی عمومیه و میگن رو گوشی شما هم جواب میده، اما پیشنهاد نمی کنم.
اره دیدم اتفاقا ، ولی خب همون مال روس هاس 😂
« آخرین ویرایش: 08 اردیبهشت 1401، 11:46 ق‌ظ توسط ㅤsudoㅤ »
آرچ و گنوم!

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #57 : 08 اردیبهشت 1401، 11:48 ق‌ظ »
یه تاپیک جدید بزنم دوستان راهنمایی کنید بهتره نه ؟
فقط اینکه بازدهی بهتری میگیرم از one ui ؟ مخصوصا برای گیم ؟
میشه بکاپ گرفت از رام سامسونگ ؟
« آخرین ویرایش: 08 اردیبهشت 1401، 11:53 ق‌ظ توسط ㅤsudoㅤ »
آرچ و گنوم!

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
« پاسخ #58 : 08 اردیبهشت 1401، 08:25 ب‌ظ »
َUI اش هم شاید مشکل داره ! چون درسته روی 61 درصد گیر کرده بود ولی فایل رو دانلود کرده بود و اطلاعات اشتباه میداد.شاید پهنای باند سرورهاش و تعداد سرورهاش کمتر از  Google Play Store هستش و Load balancing رو به خوبی گوگل انجام نمیدن.
ولی شرکت گوگل به خاطر تعدد دیتاسنتر و سرورهای زیادی که داره و کانفیگ های خوب Load Balancing ای که مهندسینش روی سرورها اعمال کردند واقعا توی YouTube و Playstore بی نظیرند.البته من توقع زیادی از F-Droid‌ ندارم و همین که مروج FOSS‌هستند و با سیستم Donate کار میکنند کارشون بی نظیره.
این رو یک نگاه بنداز ببین چطوره
https://f-droid.org/packages/org.gdroid.gdroid
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
« پاسخ #59 : 08 اردیبهشت 1401، 09:21 ب‌ظ »
من باهاش مشکلی ندارم. درست کار میده.
میدونید که زکات علم نشر آن است