انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: GNU Linux یا Custom ROM برای گوشی موبایل !؟  (دفعات بازدید: 8696 بار)

0 کاربر و 21 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین ubuntuiir

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 63
پاسخ : GNU Linux یا Custom ROM برای گوشی موبایل !؟
« پاسخ #120 : 13 اردیبهشت 1401، 02:42 ب‌ظ »
اونی که از بین بد و بدتر انتخاب میکنه لابد چاره ای نداشته، وگرنه هیچ آدم عاقلی خوب و خوبتر رو رها نمیکنه که از بین بد و بدتر انتخاب کنه.

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3095
  • :(){ :|:& };:
« پاسخ #121 : 13 اردیبهشت 1401، 03:36 ب‌ظ »
علاوه بر این ، هستن افرادی که با وجود خوب و بهتر ، بد و بدتر رو استفاده میکنن !
آرچ و گنوم!

آفلاین ubuntuiir

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #122 : 13 اردیبهشت 1401، 05:16 ب‌ظ »
علاوه بر این ، هستن افرادی که با وجود خوب و بهتر ، بد و بدتر رو استفاده میکنن !
چنین شخصی وجود خارجی نداره. هر کسی که بین بد و بدتر انتخاب میکنه دلیلی داشته.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19702
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #123 : 14 اردیبهشت 1401، 12:43 ب‌ظ »
سامسونگ چیزهای زیادی برای از دست دادن داره و به خاطر همین کاری نمیکنه که مردم دنیا تحریمش کنند ولی علی اصغر چیز زیادی برای از دست دادن نداره!
اتفاقاً چون سامسونگ چیزهای زیادی برای از دست دادن داره، کاری نمی‌کنه که کشورهای دنیا تحریمش کنن و هرچیزی بخوان رو دودستی تقدیم می‌کنه!

پس شما احتمالاً به کاربرانی که به مسنجر های داخلی هم اعتماد ندارند و مثلاً واتس اپ رو به سروش ترجیح میدن ایراد میگیرید؟!!! :o آره دیگه، هر دو آزاد نیستند، پس نتیجه میگیریم که: واتس اپ = سروش!
بله. دقیقاً همین‌طوره. هیچ فرقی بین واتس‌اپ و سروش نیست. چفتشون اطلاعات مردم ایران رو می‌ذارن کف دست برادران.

این عقاید اشتباه شما رو به مرحله ای رسونده که اگه بعنوان مثال یه دوستی داشته باشید که آشنا به علوم انفورماتیک و مسائل امنیتی نباشه و از شما بپرسه سروش نصب کنم یا واتس اپ، شما در جوابش میگید فرقی نمیکنه، و او هم بر حسب حرف شما ممکنه سروش رو نصب کنه و با دست خودش گوشی اش رو تبدیل به ابزار خطرناکی علیه خودش بکنه!
خیر. به اون دوست می‌گم از هر دو تا فرار کنه، چون با نصب هرجفتشون، با دست خودش، گوشیش رو تبدیل به ابزار خطرناکی علیه خودش می‌کنه. برای همینه که همهٔ دوست‌هام و خانواده‌ام الآن روی شبکهٔ ماتریکس هستن.

ببخشید برای سوالم تاپیک جدید ایجاد نکردم.در دیوایس های Degoogle شده شما برای نصب نرم افزارهای Third party مثل WhatsApp و Telegram از چه منبعی استفاده میکنید!? چون فروشگاه Play store  رو نداریم.از فایل apk هم امن نیست و هم بعذا آپدیت ها رو به طور خودکار نمیتونی بگیری.راه حل شما چیه!?
واتس‌اپ رو که نصب نمی‌کنیم. ولی تلگرام در اف‌دروید موجوده

یه نفر دزدی کنه بهتر ازینه ده نفر دزدی کنن.
یه نفر و ده نفر نداره. همهٔ دزدها با هم شریکن و دزدی‌هاشون رو با هم به اشتراک می‌ذارن!

چنین شخصی وجود خارجی نداره. هر کسی که بین بد و بدتر انتخاب میکنه دلیلی داشته.
ساده‌ترین دلیلش، ناآگاهی از وجود خوب و بهتره! شایع‌ترین دلیلش هم ترس از پذیرش مسئولیته که ترجیح می‌دن کار اشتباهشون رو بندازن گزدن دیگریو به جای این که بگن من نباید از واتس‌اپ استفاده کنم، بگن واتس‌اپ نباید دزدی کنه!
« آخرین ویرایش: 14 اردیبهشت 1401، 01:00 ب‌ظ توسط دانیال بهزادی »
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
« پاسخ #124 : 14 اردیبهشت 1401، 02:13 ب‌ظ »
مثل اینه که در خونه رو باز بزاری چیز های ارزشمند هم توی کیسه کنی بزاری کنار در یک تابلو هم بزاری کنارش بعد بگی دزد ها نباید بیان دزدی کنند !
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3095
  • :(){ :|:& };:
« پاسخ #125 : 14 اردیبهشت 1401، 02:23 ب‌ظ »
این گاهی منو عصبی میکنه که براشون مهم نیس اصلا ! میگن خب بزار بدزده ! اصلا نمیفهمن فقط مسئله اطلاعات تو نیست ، موصوع اینه که اجازه بدیم بهشون !
نمدونم گوشی های چقد به بالا رو میخوان وارد نکنن دیگه ، بعد مردم میگفتن خب نکنن ، ما که پولشو نداریم بخریم ! خب اصلا این محدود کردنه بده ! نمیفهمن اینو ، من از این اتیش میگیرم !
آرچ و گنوم!

آفلاین ubuntuiir

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #126 : 14 اردیبهشت 1401، 03:07 ب‌ظ »
اتفاقاً چون سامسونگ چیزهای زیادی برای از دست دادن داره، کاری نمی‌کنه که کشورهای دنیا تحریمش کنن و هرچیزی بخوان رو دودستی تقدیم می‌کنه!
شرکتایی مثل سامسونگ و اپل بیشترین خریدار محصولاتشون اشخاص هستند و فروش سازمانی نهایتاً ۳۰% تجارتشونه و اگه با کارهای تابلو بدنام بشن و اعتماد مردم دنیا رو از دست بدن فاتحه بیزنس شون خونده است.
در ضمن اگه اینطور که شما میگید باشه و شرکتهای تولید کننده اینقدر راحت کل اطلاعات مشتریانشون رو در اختیار دولتها میزارن، پس دولتها هیچ مشکلی در کشف مجرمین و مخالفانشون نباید داشته باشند، پس چرا در این زمینه مشکل دارند و به ناچار با صرف بودجه های عرض و طویل سازمانهای کشف مجرم سایبری درست کردند؟ درسته یه همکاری هایی برای مسائل خیلی جدی مثل کشف عملیات تروریستی هست که اونم نه با هر دولتی، ولی به اون غلظتی هم که شما میگید نیست، اگه بود تابلو شده بود.
اگه شما تشریف ببرید اینستاگرام، بعنوان مثال پیج آنگولا اینترنشنال پست گذاشته که سیب زمینی گران شد، ببینید مردم با اکانتهای ناشناس چقدر فحش و کلمات رکیک نثار باعث و بانیش میکنند در حالیکه اگه با هویت واقعی همان حرفها رو بزنند میبرندشون جایی که عرب نی انداخت. پس اونطور هم که شما میگید نیست و این کمپانیها برای نگه داشتن بازار خودشون هم که شده مجبورن یه حداقل هایی رو رعایت کنند.
« آخرین ویرایش: 16 اردیبهشت 1401، 07:29 ق‌ظ توسط ubuntuiir »

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #127 : 14 اردیبهشت 1401، 07:56 ب‌ظ »
خوب همینطوری هم در دسترس نمیزارند که
لوس بازی های خودشونو دارند
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1923
« پاسخ #128 : 15 اردیبهشت 1401، 02:42 ق‌ظ »
حتما نیاز نیست اطلاعات واسه کسی که فحش میده بفروشن، حتا اگر امار کلی نظر سنجی ها و چیزایی که مردم بهش علاقه دارن هم در بیارن میتونن خیلی کارهای بزرگی کنند، مثلا رای اوردن در انتخابات و...

پ‌ن: خیلی مردم اینطورین که چون ما ندیدیم چیزیمون پخش بشه پس هیچکس دسترسی نداره، ولی جوابش مشخصه اگه از چارتا آدم چارتا عکس پخش کنن یا مثلا هرکی فحش میده رو بگیرن مطمئن باش به زودی مردم میزنن تو دهن اون شرکت دیگه احساس اعتماد ندارن، که شرکت ها دقیقا میخوان اون احساس اعتماد نگه دارن مثل مایکروسافت که ویندوز بنظر ویروس کش داره و کلی حقوق حریم خصوصی و... ولی در اصل براش مهم نیست ذره ای حریم خصوصی کاربر
« آخرین ویرایش: 17 اردیبهشت 1401، 06:01 ب‌ظ توسط ali-n »

آفلاین milad.fashi

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 845
  • میلاد فشی
« پاسخ #129 : 15 اردیبهشت 1401، 10:55 ب‌ظ »
من از نفخ افزار متنفرم.ترسیدم بگم Bloatware دوستمون sudo تذکر بدن  ;D
این دلیل اصلی من برای نصب نکردن برنامه های گوگل هستش.تو محل کار هم چون مجبورم از ویندوز استفاده کنم از نسخه LTSC ویندوز 10 استفاده میکنم.از صحبت های شما خیلی استفاده کردم و یادآوری این نکته که هر نرم افزاری امین خوبی برای اطلاعات ما نیست بسیار نکته به جا و آموزنده ای هستش.اتفاقا با شما موافقم در خصوص سرقت اطلاعات توسط شرکت ها ولی من احساس میکنم در برابر غول های فناوری تسلیم شدم.
شما از ماتریکس مثال زدید.من تعریف سیگنال رو هم شنیدم.ولی خوب من فقط مخاطبینم خونواده م نیستن که مجبورشون کنم از پیام رسان امن و معتبر استفاده کنند.مثلا میخوام به فرض یه مکالمه با برق کار داشته باشم که بیاد مشکل برق ساختمون یا نویز اینترنت خونه مون رو حل کنه.من نمیتونم اونو مجبور کنم از واتساپ استفاده نکنه !!! یا دوستمون نمیتونه مدرس دانشگاه یا دانشجوها رو مجبوذ کنه از واتساپ به پیام رسان دیگه ای مهاجرت کنه! من حتی نتونستم خونواده خودمو متقاعد کنم گنولینوکس رو جایگزین ویندوز کنند.
کیفیت زندگی شما را دو چیز تعیین می کند: کتابهایی که می‌خوانید و انسانهایی که ملاقات می‌کنید. (مک لوهان)
To love GNU/Linux, you don't need to hate Microsoft

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #130 : 16 اردیبهشت 1401، 10:43 ق‌ظ »
درسته شدیدن سخته
حتی این موضوع توی تازه کار های انجمن هم شدیدا دیده میشه (شخص خاصی در نظر ندارم )
فرد تا با کلیت موضوع (نرم افزار ازاد ) اشنا نشه نمیتونه بیاد گنو
اگه اشنا نباشه با موضوع به زور هم نمیشه بهش فهموند
پس نتیجه میگیریم که ۱ - اشنایی با نرم افزار ازاد
۲- گرایش به نرم افزار ازاد
۳- ماندگاری در نرم افزار ازاد

پس ما اول باید کاری کنیم که «خود فرد» بیاد درباره نرم افزار ازاد اطلاعات کسب کنه (یا به طوری به خوردش بدیم که فکر کنه خودش به این موضوع علاقه داره )
بعد کم کم به سمت گنو بکشیمش اینطوری خودش با علاقه وارد میشه و موندگار میشه
پس قبل از همه چیز اشنایی است هدف باید اشنایی با فلسفه نرم افزار ازاد قرار بگیره

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #131 : 17 اردیبهشت 1401، 01:21 ب‌ظ »
شرکتایی مثل سامسونگ و اپل بیشترین خریدار محصولاتشون اشخاص هستند و فروش سازمانی نهایتاً ۳۰% تجارتشونه و اگه با کارهای تابلو بدنام بشن و اعتماد مردم دنیا رو از دست بدن فاتحه بیزنس شون خونده است.
نکته اینه که کشورها می‌تونن کاری کنن که شما نتونی محصولی رو بخری یا نخری. همون نوکیا هم که سال ۸۸ تجهیزات شنود می‌داد به ایران و اون همه بدنام شد، هیچ چیزی از فروشش در اون سال‌ها کم نشد؛ چون گزینهٔ بهتری موجود نبود در بازار ایران.

در ضمن اگه اینطور که شما میگید باشه و شرکتهای تولید کننده اینقدر راحت کل اطلاعات مشتریانشون رو در اختیار دولتها میزارن، پس دولتها هیچ مشکلی در کشف مجرمین و مخالفانشون نباید داشته باشند، پس چرا در این زمینه مشکل دارند و به ناچار با صرف بودجه های عرض و طویل سازمانهای کشف مجرم سایبری درست کردند؟
اتفاقاً هیچ مشکلی ندارن و این خبرهایی هم که شما مي‌شنوی، همکاری دولت‌ها و تولیدکنندگانه برای نمایش این که ما نمی‌تونیم این کار رو بکنیم، تا افراد نیان مثلاً روی ارتباطتشون یه رمزگذاری اضافی انجام بدن و کارشون سخت بشه.

درسته یه همکاری هایی برای مسائل خیلی جدی مثل کشف عملیات تروریستی هست که اونم نه با هر دولتی، ولی به اون غلظتی هم که شما میگید نیست، اگه بود تابلو شده بود.
اتفاقاً برای افرادی که در این زمینه تجربه دارن، خیلی هم تابلوست.

اگه شما تشریف ببرید اینستاگرام، بعنوان مثال پیج آنگولا اینترنشنال پست گذاشته که سیب زمینی گران شد، ببینید مردم با اکانتهای ناشناس چقدر فحش و کلمات رکیک نثار باعث و بانیش میکنند در حالیکه اگه با هویت واقعی همان حرفها رو بزنند میبرندشون جایی که عرب نی انداخت. پس اونطور هم که شما میگید نیست و این کمپانیها برای نگه داشتن بازار خودشون هم که شده مجبورن یه حداقل هایی رو رعایت کنند.
فکر نمی‌کنی حکومت آنگولا دیگه اون‌قدر می‌فهمه که برای چنین مواردی، نره همه رو دستگیر کنه؟ فقط اون موارد تو سابقهٔ افراد می‌مونه برای وقتی که بخوان بهشون گیر بدن و مجازاتشون کنن،‌تا با استناد به اون‌ها، جرمشون رو سنگین‌تر کنن.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین milad.fashi

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 845
  • میلاد فشی
« پاسخ #132 : 17 اردیبهشت 1401، 08:33 ب‌ظ »
من راحب Matrix کنجکاو شدم.تو سایت matrix.org نوشته بود :Matrix is really a decentralised conversation store rather than a messaging protocol.
ماتریکس به صورت غیرمتمرکز پیاده سازی شده.همین هم باعث امن شدنش شده!؟ لطفا راجبش بیشتر اطلاعات بدید.کلاینت مناسب اون اسمش چیه ؟ از Fdroid باید نصب بشه؟
Telegram FOSS که تو مخازن Fdroid هست مشکلی نداره!? البته خود app متن باز و امنه ولی خوب محل نگهداری دیتاش امن نیست چون بازم از سرورهای تلگرام استفاده میکنه ! درسته!؟ آیا این نسخه از تلگرام هم فیلتر شده !؟
« آخرین ویرایش: 17 اردیبهشت 1401، 08:37 ب‌ظ توسط milad.fashi »
کیفیت زندگی شما را دو چیز تعیین می کند: کتابهایی که می‌خوانید و انسانهایی که ملاقات می‌کنید. (مک لوهان)
To love GNU/Linux, you don't need to hate Microsoft

آفلاین hartin

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1582
« پاسخ #133 : 17 اردیبهشت 1401، 08:49 ب‌ظ »
من راحب Matrix کنجکاو شدم.تو سایت matrix.org نوشته بود :Matrix is really a decentralised conversation store rather than a messaging protocol.
ماتریکس به صورت غیرمتمرکز پیاده سازی شده.همین هم باعث امن شدنش شده!؟ لطفا راجبش بیشتر اطلاعات بدید.کلاینت مناسب اون اسمش چیه ؟ از Fdroid باید نصب بشه؟
Telegram FOSS که تو مخازن Fdroid هست مشکلی نداره!? البته خود app متن باز و امنه ولی خوب محل نگهداری دیتاش امن نیست چون بازم از سرورهای تلگرام استفاده میکنه ! درسته!؟ آیا این نسخه از تلگرام هم فیلتر شده !؟
من از المنت اساده میکنم فکر کنم از پروتکل ماتریکس استفاده میکنه
:My Instagram
_.hartin._

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #134 : 17 اردیبهشت 1401، 11:20 ب‌ظ »
برای ماتریکس Element تو اف‌دروید هست و خوبه. برای تلگزام هم همون Telegram Foss توی اف‌دروید خوبه. برای امن بودن پیام‌ها تو تلگرام، باید از گپ رمزی استفاده کنید.