انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مشکل suspend  (دفعات بازدید: 1617 بار)

0 کاربر و 7 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین mobin1387

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 495
  • به زودی اینجا چیزی نوشته خواهد شد!
پاسخ : مشکل suspend
« پاسخ #15 : 11 اردیبهشت 1401، 02:11 ب‌ظ »
خوب الان من اگه گزینه X.org انتخاب کنم بازم میتونم کارت گرافیک دیفالت بزارم روی انویدیا؟ یعنی اون پنل کنترل که عکسش گذاشتم حذف نمیشه؟ چون بعد از نصب درایور اختصاصی اون پنل هم نصب شد.
در مورد رمزگشایی ویدئوها هم اگه بگید دقیقا باید چیو نصب کنم که بشه این کار کرد ممنون میشم، چون دقیقا متوجه نشدم منظورتون از نصب، چه بسته‌ای هست.
این پنل حذف می‌شه اما از روش های دیگه ای می‌تونید این مسئله رو تنظیم کنید

درباره رمزگشایی ویدیویی، بهتره اول یک آزمایشی انجام بدید بعدش اگه مشکل داشت بریم سراغش

آفلاین sajadspeed

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 973
« پاسخ #16 : 11 اردیبهشت 1401، 03:01 ب‌ظ »
خوب ببینید من هرچی گشتم فقط از طریق همین پنل یا محیط ترمینالش میشه تغییر داد کارت‌گرافیک، اگه اول روش اون مشخص بشه بهتره که حداقل سیستمم به هم نریزه

آفلاین آرمان اسماعیلی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2366
« پاسخ #17 : 11 اردیبهشت 1401، 10:38 ب‌ظ »
اولین جرعه از لیوان علم باعث می‌شود شما یک آتئیست شوید، اما در انتهای لیوان خدا منتظر شماست...

ورنر هایزنبرگ
در مورد امضات: چنین شخصی چنین حرفی نزده. این نقل‌قول ساختگیه و به این آدم چسبونده شده. شبیه بسیار نقل‌قول‌های جعلی‌ای که به انیشتین نسبت داده شده.

ضمن اینکه اصلاً این جمله دو تا ایراد واضح داره.
۱. لیوان علم انتها نداره.
در نتیجه: ۲. کسی نمی‌تونه ادعا کنه به نقطه‌ی نهایی علم رسیده. مگه اینکه بسیار بی‌سواد یا بسیار خودشیفته باشه.

انجام دادن چنین اشتباهی از طرف چنین دانشمندی محتمل نیست.
« آخرین ویرایش: 11 اردیبهشت 1401، 10:44 ب‌ظ توسط آرمان اسماعیلی »
صفحه‌ی من در اینستاگرام: ‎‎@armanes92

آفلاین sajadspeed

• Hero Member
  • *
« پاسخ #18 : 12 اردیبهشت 1401، 01:55 ق‌ظ »
بله آقا آرمان در جریان هستم که یکسری‌ها میگن این جمله ساختگی هست و یکسری دیگه خلاف این موضوع را اثبات می‌کنن، یک مقاله مفصل یادمه چندین سال پیش خوندم و دلایل هر دو طرف به نظرم منطقی اومد، اگر منبعی دارید که اثبات میکنه این جمله ساختگی هست با کمال میل میپذیرم که مطالعش کنم.
البته موضوعی که هست اینه که اصلا من نمی‌خواستم حتی اسم این دانشمند بنویسم زیرش، چون از همون اول که این جمله را خوندم اصلا نمی‌دونستم که دانشمندی گفته، توی نظرات یه بنده خدایی توی یک مقاله بود. بعد چند وقت فهمیدم این جمله مال هایزنبرگ هست، برام اهمیتی نداره که جمله را این شخص گفته یا نه، اصلا شما فرض کن من گفتم، دو نکته‌ای که فرمودید در مورد اشکالات این جمله کاملا درست هست، ولی از نگاه سخت‌گیرانه معانی کلمات، منظور از انتهای علم در واقع تمام شدن علم نیست، منظور به عنوان مثال می‌تواند رسیدن به فضای پوچ(void) در نجوم یا همان پیدایش اون انفجار که نصف دعواهای تئیست‌ها و آتئیست‌ها سر اون هست باشه. میگم در کل این جمله بیشتر از این که بار منطقی فلسفی داشته باشه، مفهوم حسی و ادراکی داره.

در مورد انیشتین هم موفق هستم باهاتون، مثل همین فضای مجازی که هر چیزی مینویسن آخرش میزنن دکتر شریعتی  ](*,)
البته این موضوع را هم باید در نظر گرفت که بسیاری از افراد بزرگ اعتقاداتی بر مبنای خدا و حتی دین داشتند ولی به شکل وحشیانه‌ای به مبلغان مذهبی حمله‌ور می‌شدند. بالاخره دلایل زیادی برای این امر وجود داشته، به همین خاطر نوشته‌ها و صبحت‌هایی که ازشون برای ما باقی‌مونده ممکن خیلی از سطح‌های شخصیتی آن فرد با مطالعه کوتاه اون آثار برای خواننده شناخته نشه.

آفلاین آرمان اسماعیلی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2366
« پاسخ #19 : 12 اردیبهشت 1401، 02:12 ق‌ظ »
اگر منبعی دارید که اثبات میکنه این جمله ساختگی هست با کمال میل میپذیرم که مطالعش کنم.
خب مسیر تاپیک منحرف میشه اما فکر می‌کنم شما باید منبعی بیارید که ثابت کنه این آدم چنین حرفی زده. بالاخره یه جایی این حرفش باید ثبت شده باشه دیگه. کتابی، مقاله‌ای، نامه‌ای، فیلمی، صفحه‌ای از روزنامه‌ای، چیزی که قابل استناد باشه.
صفحه‌ی من در اینستاگرام: ‎‎@armanes92

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3095
  • :(){ :|:& };:
« پاسخ #20 : 12 اردیبهشت 1401، 09:28 ق‌ظ »
اگر منبعی دارید که اثبات میکنه این جمله ساختگی هست با کمال میل میپذیرم که مطالعش کنم.
     واقعا وقتی این سوال رو میپرسید ، یبار نمیخونیدش ؟ وقتی یکی میگه فلان چیز هست ، اون باید اثبات کنه هست ، کسی نمیاد اثبات کنه نیست ! نفر دوم در صورت امکان میتونه فقط رد کنه اثباتو با دلایلش !
     واقعا چرا ؟
آرچ و گنوم!

آفلاین sajadspeed

• Hero Member
  • *
« پاسخ #21 : 12 اردیبهشت 1401، 02:39 ب‌ظ »
خب مسیر تاپیک منحرف میشه اما فکر می‌کنم شما باید منبعی بیارید که ثابت کنه این آدم چنین حرفی زده. بالاخره یه جایی این حرفش باید ثبت شده باشه دیگه. کتابی، مقاله‌ای، نامه‌ای، فیلمی، صفحه‌ای از روزنامه‌ای، چیزی که قابل استناد باشه.
بله حق با شماست، متاسفانه الان وقت پیدا کردن منبع واسه اثبات ندارم، البته تخصصشم ندارم چون همیشه از مسائلی که یه جورایی مربوط میشه به تاریخ و افرادی در گذشته که ابهام در آثار آن‌ها است دوری کردم.
تنها چیزی که برای گفتن دارم یکی دوتا مقاله بود و یه چندتا بحث توی ردیت که اشاره کردم چیزی را اثبات یا رد نکرده بود، فقط بیشتر دلایلی برای صحیح بودن این جمله یا نبودنش ارائه کرده بود، متاسفانه جست‌وجو مجدد هم کردم ولی پیدا نکردمشون، چون به شکل آنلاین نبود و یه بنده‌خدایی برام ارسال کرده بود. اون بحث‌های توی ردیت هم زیاد قابل استناد نبودن که خدمتتان ارسال کنم.
به همین خاطر احترام میزارم به صحبت شما و اسم این دانشمند برمیدارم از روی امضام.
گفتم اصلا واسم مهم نبود که این دانشمند واقعا این حرف زده یا نه نباید هم این جمله را بدون سندیت قطعی به این شخص منتسب میکردم. فقط جنبه حسی-ادراکی این موضوع برام اهمیت داشت، بازم تاکید میکنم از نگاه دقیق معانی کلمات و منطق بهش نگاه کنید، جمله همان ایرادهایی که فرمودید بهش وارد هست.

آفلاین sajadspeed

• Hero Member
  • *
« پاسخ #22 : 12 اردیبهشت 1401، 02:49 ب‌ظ »
     واقعا وقتی این سوال رو میپرسید ، یبار نمیخونیدش ؟ وقتی یکی میگه فلان چیز هست ، اون باید اثبات کنه هست ، کسی نمیاد اثبات کنه نیست ! نفر دوم در صورت امکان میتونه فقط رد کنه اثباتو با دلایلش !
     واقعا چرا ؟
;D ;D ;D نه آقا کاملا درست صبحت شما، اصلا یکی از مشکلات اصلی ما توی بحث و گفت‌وگو رعایت نکردن همین اصول منطق است، یه موقع‌ها می‌بینیم ساعت‌ها داریم بحث می‌کنیم ولی متاسفانه به جایی رسیدیم که وجوه طرف‌های گفت‌وگو کاملا عوض شده و معمولا فردی که توانایی بیشتر در صبحت کردن دارد حق به جانب نشان می‌دهد.

نه سو برداشت شده از جمله بنده، من گفتم خودمم نمیدونم این جمله از هایزنبرگ درست هست یا نه، یعنی اصلا من قرار نبوده از چیزی دفاع کنم یا وجود چیزی را اثبات کنم، از همان اول اظهار عدم اطلاعات کافی در این زمینه کردم، بعد ازشون خواهش کردم که اگه مطلبی، کتابی، مقاله‌ای چیزی خوندن که خودشون به این نتیجه رسیدن به بنده هم معرفی کنن که منم مطالعه کنم و آگاه شوم، همین. دوباره نه برای اینکه اثبات کنن این جمله از این شخص نیست، نه برای رد دلایلی که اثبات می‌کنه این جمله درست هست.
احتمالا به دلیل بحث و جدلی که معمولا بین دو نفر سر این مسائل میشه همیشه ما برداشت‌های مشاجره‌آمیز از صحبت‌های هم می‌کنیم، احتمالا متن بنده باعث شده که خوب نتونم منظورم برسونم، معذرت می‌خواهم  :)
« آخرین ویرایش: 12 اردیبهشت 1401، 03:01 ب‌ظ توسط sajadspeed »

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #23 : 12 اردیبهشت 1401، 03:07 ب‌ظ »
صحبت می‌کردیم دیگه ، عذر خواهی چرا ؟ حق با شماست ، برداشت منم درست نبود
آرچ و گنوم!

آفلاین sajadspeed

• Hero Member
  • *
« پاسخ #24 : 12 اردیبهشت 1401، 03:46 ب‌ظ »
آخه دوباره که ارسالم خوندم دیدم بله همین برداشتی که شما کردید خیلی دور از واقعیت نبود، من خودم یکی اینجوری صحبت کنه به قول شما از من بخواد برای اثبات عدم وجود چیزی که خودش ثابتش نکرده دلیل بیارم دیگه باهاش کلمه‌ای ادامه نمیدادم  ;D
حله معذرت‌خواهیم پس میگیرم  :biggrin:

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #25 : 12 اردیبهشت 1401، 03:49 ب‌ظ »
... من خودم یکی اینجوری صحبت کنه به قول شما از من بخواد برای اثبات عدم وجود چیزی که خودش ثابتش نکرده دلیل بیارم دیگه باهاش کلمه‌ای ادامه نمیدادم  ;D
اینم 👇 برای همین بود ! 😃
حق با شماست ، برداشت منم درست نبود
آرچ و گنوم!

آفلاین sajadspeed

• Hero Member
  • *
« پاسخ #26 : 12 اردیبهشت 1401، 04:08 ب‌ظ »
آره آقا متوجه شدم همین جوری گفتم  ;D

میگم دوستان مشکل بنده هنوز پابرجاست  :( هیچ ایده‌ای ندارید؟ الان گفتن از درایور انحصاری انویدیا استفاده نکن، ولی خوب من راه دیگه‌ای غیر از اون پنل برای تغییر کارت‌گرافیک دیفالت پیدا نکردم، اگه چیز دیگه‌ای می‌دونید بگید حداقل امتحان کنم. ممنونم

آفلاین mhas1381

• Newbie
  • *
  • ارسال: 21
« پاسخ #27 : 22 اردیبهشت 1401، 01:09 ب‌ظ »
سلام
منم رو لپ تاپم چنین مشکلی رو داشتم
وقتی suspend رو میزدم فقط صفحه لپ تاپ خاموش میشد و فن ها و چراغ هاش روشن میموند
بعدا که ویندوز رو به صورت gpt روش ریختم هم دچار چنین مشکلی شدم و فهمیدم که مشکل از لینوکس نبود
تو تنظیمات بایوس UEFI support = disable قرار دادم و درست شد

آفلاین sajadspeed

• Hero Member
  • *
« پاسخ #28 : 22 اردیبهشت 1401، 01:53 ب‌ظ »
آهان خوب من اصلا UEFI ساپورت نمی‌کنه لپ‌تاپم، پس مشکل نمی‌تونه از این باشه.

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
« پاسخ #29 : 22 اردیبهشت 1401، 01:54 ب‌ظ »
تا جایی که من می دونم نه
قسمت مشابهی نداره ؟
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com