انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: توزیع Garuda  (دفعات بازدید: 1988 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین آرمان اسماعیلی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2366
پاسخ : توزیع Garuda
« پاسخ #15 : 19 اردیبهشت 1401، 01:38 ق‌ظ »
بعدشم به نظرم دبیان استاندارد تر هست نسبت به ارچ
چی شده؟ 🤣

حالا چی تو ارچ دیدی که اینقدر خواهانشی ؟
عجب 😄
صفحه‌ی من در اینستاگرام: ‎‎@armanes92

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3095
  • :(){ :|:& };:
« پاسخ #16 : 19 اردیبهشت 1401، 02:19 ق‌ظ »
گفتم به نظرم ! 🤧😂
خب واقعا چی برتر از دبیان داره ؟ مخازنش بزرگتره ( بجز aur ) ؟ سریع تر از دبیان ناپایدار بروز میشه ؟ نصبش راحت تره ؟ روون تر و سبک تره ؟
من با توجه به همه شنیده ها و خونده هام اینو گفتم 😅
آرچ و گنوم!

آفلاین EnriqueTTE

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 607
« پاسخ #17 : 19 اردیبهشت 1401، 02:10 ب‌ظ »
یکیش همون aur، یکیش مدیر بسته pacman، همینکه غلتانه. یادمه یبار روی اوبونتو که بودم نسخه پایتون اوبونتو ۳.۶ بود و آخرین نسخه رسمی پایتون ۳.۸(اعداد رو همینجوری گفتم یادم نیست دقیق) اما آرچ خیلی بروز تره. یبار خواستم پایتون جدید رو نصب کنم، نصب شد اما جایگزین نشد خیلی خورد تو ذوقم.
دبیان یه توزیع ثابته هرچی هم که باشه فکر نمیکنم نسخه های غلتانش به پای آرچ و بچه‌هاش برسه. البته که من فقط میدونم دبیان ناپایدار زودتر از نسخه پایدار بروز میشه اما نمیدونم تا چه حد.

نکته بسیار مهم اینکه Qtile به صورت رسمی فقط توی مخازن آرچ هست. تا حالا دوبار توی ماشین مجازی خواستم روی توزیع های مبتنی بر اوبونتو نصب کنم و هردوبار محیط گرافیکی از کار افتاده  ](*,)

من یبار آرتیکس نصب کردم و از مراحل نصب داخل ترمینال خیلی لذت بردم هرچند دهنم سرویس شد. اصلا اولین باری که با لینوکس آشنا شدم که گفته میشد لینوکس فقط خط فرمانه با خودم گفتم آخجون کلی با کیبورد حال میکنم ;D

در نهایت اینا سلیقه‌است و هرکس هرجور دلش میخواد میتونه عمل کنه بقیه هم فقط باید راهنمایی کنن. اصن چرا خودت نمیای روی آرچ؟؟ نبینم آرتیکس نصب کنی بگی من نصب کردم تو هم دوان نصب کن  :)
I am Enriquette

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19701
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #18 : 19 اردیبهشت 1401، 03:37 ب‌ظ »
دبیان ناپایدار که غلتانه،خیلی به‌روزتر از آرچه و البته در تجربهٔ من، خیلی پایدارتر. apt هم که خب بهترینه و با هیچ چیز دیگه‌ای در اون رده قابل مقایسه نیست.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین آرمان اسماعیلی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2366
« پاسخ #19 : 19 اردیبهشت 1401، 08:16 ب‌ظ »
دبیان ناپایدار که غلتانه،خیلی به‌روزتر از آرچه و البته در تجربهٔ من، خیلی پایدارتر. apt هم که خب بهترینه و با هیچ چیز دیگه‌ای در اون رده قابل مقایسه نیست.
خیلی از اینا: 😐😐😐😐😐
صفحه‌ی من در اینستاگرام: ‎‎@armanes92

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #20 : 19 اردیبهشت 1401، 08:23 ب‌ظ »
.
« آخرین ویرایش: 19 اردیبهشت 1401، 08:25 ب‌ظ توسط ㅤsudoㅤ »
آرچ و گنوم!

آفلاین EnriqueTTE

• High Sr. Member
  • *
« پاسخ #21 : 19 اردیبهشت 1401، 09:56 ب‌ظ »
شما مگه آرچ هم داشتید؟ یادمه یبار گفتید در چندین سال گذشته که از اوبونتو استفاده میکردید فقط یبار با apt به مشکل خوردید، همچین چیزی. البته که من گاهی با pacman به مشکل میخورم سر اینکه از سوییچ استفاده میکنه و نه کلمات اما خب با sudo pacman -Syu کاریو میکنه که sudo apt update && sudo apt upgrade میکنه

منم توی این یک سالی که توی آرچ میگردم مشکلی نداشتم که به ناپایداری ربط داشته باشه. تنها مشکلی که داشتم توی نصب آرتیکس بود که چون من ایزوی base رو گرفتم و همونطور که اسمش معلومه چیز خاصی نصب نمیکنه و گرافیکی نیست، بعد از نصب با اینترنت مشکل داشتم و هروقت فلش وصل میکردم یه مشکلی پیش میومد، اینا هم بخاطر بی تجربگی من بوده و نه مشکل توزیع یا ناپایداری.
من cs:go بازی میکنم و روی خانواده آرچ و با این لپ تاپ بدون گرافیک، عملکرد و fps بهتری میگیرم.

چند بار گفتید apt از بقیه بهتره میشه دلیلش رو بگید؟

من یه ویدیو دیدم که الان پیداش نکردم، بر اساس داده های استیم توزیع های مبتنی بر آرچ بیشترین کاربر رو دارن. اینم هست که توی توزیع های برتر سایت distrowatch سهم دبیان بیشتر از آرچه.
I am Enriquette

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19701
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #22 : 20 اردیبهشت 1401، 12:38 ب‌ظ »
شما مگه آرچ هم داشتید؟
بله. تقریباً از همون ابتدایی که آرچ اومد تا سال ۲۰۱۵-۲۰۱۶ از آرچ استفاده می‌کردم و حتا پایان‌نامهٔ کارشناسیم هم روی آرچه.

یادمه یبار گفتید در چندین سال گذشته که از اوبونتو استفاده میکردید فقط یبار با apt به مشکل خوردید، همچین چیزی.
بله. البته تا هنوز هم که از دبیان استفاده می‌کنم، مشکلم با اپت همون یک بار بود.

چند بار گفتید apt از بقیه بهتره میشه دلیلش رو بگید؟
این که کاملاً واضحه. اپت از طرفی پیش‌گزیدهٔ ساده‌تری داره و از طرف دیگه انعطاف بیش‌تری برای دستکاری و شخصی‌سازی می‌ده.

من یه ویدیو دیدم که الان پیداش نکردم، بر اساس داده های استیم توزیع های مبتنی بر آرچ بیشترین کاربر رو دارن.
بله. احتمالاً درسته. چون خود SteamOS هم بر پایهٔ آرچه. از طرف دیگه هم آرچ خیلی به آزاد بودن توزیع اهمیت نمی‌ده خلاف دبیان و حتا اوبونتو.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین EnriqueTTE

• High Sr. Member
  • *
« پاسخ #23 : 20 اردیبهشت 1401، 02:27 ب‌ظ »
بله. احتمالاً درسته. چون خود SteamOS هم بر پایهٔ آرچه. از طرف دیگه هم آرچ خیلی به آزاد بودن توزیع اهمیت نمی‌ده خلاف دبیان و حتا اوبونتو.
نسخه جدید که برای steam deck میاد بر پایه آرچه و دسکتاپش kde. توی سایت خود استیم تا جایی که من یادمه برای نصب خود استیم فقط فایل deb بود. اینم صفحه SteamOS
نقل‌قول
SteamOS is a public release of our Linux-based operating system. The base system draws from Debian 8, code named Debian Jessie.

این که کاملاً واضحه. اپت از طرفی پیش‌گزیدهٔ ساده‌تری داره و از طرف دیگه انعطاف بیش‌تری برای دستکاری و شخصی‌سازی می‌ده.
هرچی باشه pacman موقع دانلود و نصب مثل apt ارور نمیده که نیاز باشه fix-broken-- استفاده کرد حتی وقتی مشکل اینترنت نباشه. یه گشتی هم توی اینترنت زدم، وسط لینک ها چندتایی بود که عنوانش "چرا pacman از apt سریعتره" بود.(انگلیسی)
بهرحال شما چندین ساله از لینوکس استفاده میکنید و ازین چیزا بیشتر سردرمیارید و اطلاع دارید.
جفتشون کار میکنن با روش متفاوت، تنها مشکلی که pacman داره از نظر من اینه که wildcard نداره. همون که با یه * چندتا بسته که اسمشون شبیه هم هست رو نصب میکنه.
I am Enriquette

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #24 : 20 اردیبهشت 1401، 04:09 ب‌ظ »
نقل‌قول
تنها مشکلی که pacman داره از نظر من اینه که wildcard نداره. همون که با یه * چندتا بسته که اسمشون شبیه هم هست رو نصب میکنه
مگه وایلد کارت ها و فایل گلابینگ مربوط به شل نیست ؟
آرچ و گنوم!

آفلاین میمو ☕

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1034
  • mrostd سابق
« پاسخ #25 : 20 اردیبهشت 1401، 07:18 ب‌ظ »
خیلی از اینا: 😐😐😐😐😐
بگذر آقا، متعصب هم که من و توییم. :‌))

آفلاین #unknown#

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 441
« پاسخ #26 : 20 اردیبهشت 1401، 08:11 ب‌ظ »
من یه ویدیو دیدم که توش دبیان از آرچ سریعتر بود
ولی چند تا ویدیوی دیگه ، آرچ رو سریع تر نشون میداد
https://www.youtube.com/watch?v=cQWwb8VRrhU
من یه پیشنهادی دارم ، کسانی که تواناییشو دارن امتحان کنن و بزارن یوتیوب ، بازدید زیادی هم میگیرید .

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
« پاسخ #27 : 20 اردیبهشت 1401، 09:14 ب‌ظ »
apt هم یه چیزی داره. ولی نمی‌دونم دقیقا مثل bash کار می‌کنه یا نه. این رو امتحان کنید.
apt list linux-image-*
میدونید که زکات علم نشر آن است

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #28 : 20 اردیبهشت 1401، 09:20 ب‌ظ »
apt هم یه چیزی داره. ولی نمی‌دونم دقیقا مثل bash کار می‌کنه یا نه. این رو امتحان کنید.
apt list linux-image-*
آره این کار می‌کنه ، همیشه استفاده میکنم تو اپت ، ولی در کل فک میکردم اینا مربوط به شله !
آرچ و گنوم!

آفلاین EnriqueTTE

• High Sr. Member
  • *
« پاسخ #29 : 20 اردیبهشت 1401، 09:39 ب‌ظ »
بگذر آقا، متعصب هم که من و توییم. :‌))
:) :)
I am Enriquette