انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: تایپ ده انگشتی  (دفعات بازدید: 1103 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین sajadspeed

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 973
تایپ ده انگشتی
« : 27 خرداد 1401، 06:56 ب‌ظ »
با سلام، دوستان بنده چندین سال بود که تایپ ده انگشتی را لازم و ضروری نمی‌دانستم، تا این چند وقت اخیر که نظرم تغییر کرد. الان می‌خواهم توی نهایتا یک ماه تایپ ده انگشتی را فرا بگیرم، قبلا یادمه سرچ که می‌کردم برای آموزش تایپ ده انگشتی فقط با چند تا نرم‌افزار فارسی و سایت خارجی مواجه می‌شدم ولی الان که سرچ کردم با حجم عظیمی از وب‌سایت‌ها و برنامه‌های فارسی و خارجی برخوردم که خیلی هم خوب و عالی دارن به فعالیت ادامه میدن.

الان از دوستان خواهش دارم اگه وب‌سایت یا نرم‌افزاری را می‌شناسند که خودشان باهاش راحت بودن و سریع جواب گرفتن ممنون میشم که پیشنهاد دهند. برنامه‌نویسم و آموزش برای تایپیست شدن نمی‌خوام، فقط می‌خوام دستم روی کیبورد راحت‌تر و سریع‌تر باشه، البته الان هم تقریبا از ۱۰ تا انگشت طبق عادت استفاده می‌کنم ولی اصولی نیست دیگه  ;D

سپاس فراوان

آفلاین hartin

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1582
پاسخ : تایپ ده انگشتی
« پاسخ #1 : 27 خرداد 1401، 07:41 ب‌ظ »
من خودم با یم دست خیلی سریع تایپ میکنم تایپ دو انگشتی هم خوبه هرکس یه جور راحته همرو امتحان کن ببین پرفورمنس کدوم بالاتره
امین توی زومیت ویدیو جالبی ساخته
 https://www.youtube.com/watch?v=iL-22h-8NCc
:My Instagram
_.hartin._

آفلاین 🇬🇧بریتانیای کبیر🇬🇧

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2594
  • GOD SAVE THE KING/QUEEN
« پاسخ #2 : 27 خرداد 1401، 07:44 ب‌ظ »
Ktouch نرم افزاری است که برای یادگیری  تایپ ده انگشتی  در لینوکس  است و کار خود kde  است .
در همه ی مخازن هم موجوده
« آخرین ویرایش: 27 خرداد 1401، 07:47 ب‌ظ توسط سید محمد امین »
🇬🇧🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿🇬🇧

آفلاین sajadspeed

• Hero Member
  • *
« پاسخ #3 : 27 خرداد 1401، 08:16 ب‌ظ »
من خودم با یم دست خیلی سریع تایپ میکنم تایپ دو انگشتی هم خوبه هرکس یه جور راحته همرو امتحان کن ببین پرفورمنس کدوم بالاتره
امین توی زومیت ویدیو جالبی ساخته
 https://www.youtube.com/watch?v=iL-22h-8NCc
ممنونم ازت دوست عزیز ولی اگه توجه می‌کردی گفتم که برنامه‌نویسم و قطعا شیوه‌های غیر مرسوم تایپ را هم تست کردم، الان بعد از چند وقت به این نتیجه رسیدم که تایپ ۱۰ انگشتی گزینه به قطع بهتری است.

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
« پاسخ #4 : 27 خرداد 1401، 09:03 ب‌ظ »
من ده انگشتی راحت نیستم هم زود خسته میشم هم دستم مور مور میشه  :D با دو سه یا چهار تا انگشت بسته به سرعت تایپ می کنم مشکلی هم. نداره اما اگه توی اینترنت سایت ایرانی تایپ ده انگشتی رو جستجو کنید نتایج خوبی داره یکی دوتاشون هم یادمه کامل رایگان بودند میگم شایت تبلیغات حساب بشه اگه لازمه. پیام خصوصی بدید  ;)
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین آرمان اسماعیلی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2366
« پاسخ #5 : 27 خرداد 1401، 09:27 ب‌ظ »
من کلاً نفهمیدم فلسفه‌ی نرم‌افزارها یا دوره‌های آموزش تایپ ده‌انگشتی دقیق چیه و چه هدفی دارن! چه تمرین و آموزشی بهتر از اینکه خودت رو مجبور کنی ده‌انگشتی تایپ کنی و اشتباهات و سرعت کم ابتدای کار رو تحمل کنی تا کم‌کم دستت عادت کنه؟
کلیدهای J و F که جای دو تا انگشت اشاره باشه، دیگه بقیه‌ش مشخصه مخصوص کدوم انگشته. چینش کلیدها به صورت اریب انجام شده و هر انگشت در جهت طبیعی خودش تایپ می‌کنه. البته نکته‌ی کمک‌کننده اینه که به حافظه‌ی عضلاتت اعتماد کنی و بیشتر از اونکه فکر کنی الان کدوم انگشت باید بره کجا، فقط تایپ کنی!
صفحه‌ی من در اینستاگرام: ‎‎@armanes92

آفلاین 🇬🇧بریتانیای کبیر🇬🇧

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2594
  • GOD SAVE THE KING/QUEEN
« پاسخ #6 : 27 خرداد 1401، 10:25 ب‌ظ »
به هر حال سفره ای است که بعضی  ها  دارند ازش نون می‌خورند و بنام خدا، نادانی ;D
🇬🇧🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿🇬🇧

آفلاین hartin

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1582
« پاسخ #7 : 27 خرداد 1401، 10:35 ب‌ظ »
کسی پول نگرفته نهایت از تبلیغ روی ویدیو یوتیوب پول در آورده
:My Instagram
_.hartin._

آفلاین esmaeelE

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 1256
« پاسخ #8 : 27 خرداد 1401، 11:59 ب‌ظ »
من کلاً نفهمیدم فلسفه‌ی نرم‌افزارها یا دوره‌های آموزش تایپ ده‌انگشتی دقیق چیه و چه هدفی دارن! چه تمرین و آموزشی بهتر از اینکه خودت رو مجبور کنی ده‌انگشتی تایپ کنی و اشتباهات و سرعت کم ابتدای کار رو تحمل کنی تا کم‌کم دستت عادت کنه؟
کلیدهای J و F که جای دو تا انگشت اشاره باشه، دیگه بقیه‌ش مشخصه مخصوص کدوم انگشته. چینش کلیدها به صورت اریب انجام شده و هر انگشت در جهت طبیعی خودش تایپ می‌کنه. البته نکته‌ی کمک‌کننده اینه که به حافظه‌ی عضلاتت اعتماد کنی و بیشتر از اونکه فکر کنی الان کدوم انگشت باید بره کجا، فقط تایپ کنی!

این ویدیو در ۶ دقیقه همین نکات شما را طرح کرده بود. به اعداد اشاره نشده و صفحه کلید غیر استاندارد بود (اشاره به پ در کنار enter)

به نظر من بیشتر پاسخ به یک نیازه. افرادی هستند که برای چیزهای جزئی هم تمایل به کلاس و دورهٔ آموزشی دارند.

آفلاین ɴɪᴍᴀ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1275
  • یه برنامه نویس 13 ساله :)
    • smartnima Website
« پاسخ #9 : 28 خرداد 1401، 12:14 ق‌ظ »
Ktouch نرم افزاری است که برای یادگیری  تایپ ده انگشتی  در لینوکس  است و کار خود kde  است .
در همه ی مخازن هم موجوده
این عالی بود!

آفلاین seyal

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 90
« پاسخ #10 : 28 خرداد 1401، 03:33 ب‌ظ »
سلام
اولش اصول و قواعدش رو از یک دوره آموزشی استاندارد خوب یاد بگیر چون اگه اشتباه چیزی رو عادت کنی و انجام بدی عوض کردن دوباره اون ازت انرژی میگیره و عادت اشتباه باعث میشه که در مراحل حرفه ای سرعتت از حالت استاندارد پایین تر باشه پس بهتره که همون اول درست یاد بگیری
مرحله بعد هم اینه که چندبار با همین نرم افزارهایی که دوستان معرفی کردند اون رو تمرین کنی تا کمی دستت روون شه.
مرحله بعد اینکار هم این هست که از این به بعد هرجا که خواستی تایپ انجام بدی خودت رو مجبور کنی که ده انگشتی تایپ کنی حتی اگه شده معطل بشی و اعصابت برای انتخاب کردن دکمه با انگشت خاص به هم بریزه باید اینکار رو انجام بدی و البته حتما تا کلمه ای رو صحیح تایپ نکردی سراغ کلمه بعدی نرو به این امید که بعدش اصلاح میکنی.
من خودم اولش سرعت تایپ دو انگشتیم بیشتر ده انگشتی بود چون تازه یاد گرفته بودم و مجبور هم بودم به صفحه کلید نگاه کنم اما کم کم با تایپ جزوه های مختلف و ملزوم کردن خودم به استفاده از تایپ ده انگشتی خیلی مهارت تایپم افزایش پیدا کرد.
« آخرین ویرایش: 28 خرداد 1401، 03:40 ب‌ظ توسط seyal »

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3095
  • :(){ :|:& };:
« پاسخ #11 : 28 خرداد 1401، 03:52 ب‌ظ »
من الان دقت کردم ک ۶ انگشته تایپ میکنم و اصلا بخوامم نمیتونم به کلید ها نگاه کنم چون نوشته های روی برچسب ها پاک شده ! ولی گویا دست راستم فعال تره !
آرچ و گنوم!

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
« پاسخ #12 : 28 خرداد 1401، 03:57 ب‌ظ »
من با یک یا دو انگشت تایپ می کنم یکم کیبورد رو نگاه می کنم ولی جای حروف ملکه ذهنم شده
یک بار برای یکی از دوستان داشتم تایپ می کردم چون با استاندارد عادت داشتم با ویندوز تا به پ میرسیدم اشتبات تایپ می کردم  :D
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین sajadspeed

• Hero Member
  • *
« پاسخ #13 : 28 خرداد 1401، 04:37 ب‌ظ »
نقل‌قول
والا آقا آرمان من خودمم نفهمیدم این نرم‌افزارها برای چی است  ](*,) فقط دیدم زیادی وایرال شدن گفتن بپرسم ببینم قضیه از چه قراره، اصولی که گفتید بله می‌دونستم، به قول شما باید همون کار خودم بکنم و الزام کنم خودم که ده انگشتی تایپ کنم.

نقل‌قول
این ویدیو در ۶ دقیقه همین نکات شما را طرح کرده بود. به اعداد اشاره نشده و صفحه کلید غیر استاندارد بود (اشاره به پ در کنار enter)
البته کیبورد استاندارد بود از لحاظ محل قرار گرفتن کلید | یا پ(غیر استاندارد)، اون نوع layoutای که شما مد نظرتون است layout آمریکا است که صد البته من هم خودم این نوع را می‌پسندم و کیبورد خودم هم به این شکل است، یعنی دکمه Enter به شکل مستطیل است نه L و محل قرارگیری "پ" بالای آن است. ولی بازم نوع و موقعیت قرارگیری کلیدهای جهتی و Home و End و اینا هم هیچ کدام استاندارد نبودن.

نقل‌قول
به نظر من بیشتر پاسخ به یک نیازه. افرادی هستند که برای چیزهای جزئی هم تمایل به کلاس و دورهٔ آموزشی دارند.
بله به قطع این آموزش‌ها به درد کسی می‌خوره که تازه می‌خواد دستش بره روی کیبورد، منم دیدم خیلی وایرال شدن پرسیدم گفتم شاید چیزی هست که من نمیدونم و تجربه‌ای که شاید دوستان افزون از من داشته باشن.

در کل ممنون از همه دوستان به خاطر وقتشون  ;D

آفلاین seyal

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 90
« پاسخ #14 : 28 خرداد 1401، 04:43 ب‌ظ »
یک بار برای یکی از دوستان داشتم تایپ می کردم چون با استاندارد عادت داشتم با ویندوز تا به پ میرسیدم اشتبات تایپ می کردم  :D

سرعت تایپ با کیبورد استاندارد بیشتر از کیبورد غیراستاندارد ویندوز هست.
در مواردی مثل این که مجبور هستید با ویندوز تایپ کنید می تونید آخر سر اون کاراکتری رو که تایپ می کردید با دستور find & replace اصلاح کنید.