انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: MX Linux  (دفعات بازدید: 488 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین حافظ دوست

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 252
  • بی صدا اماپرمعنا! کم گوی اماگزیده گوی! حافظ دوست:)
MX Linux
« : 01 امرداد 1401، 07:34 ب‌ظ »
درود. این لینوکس خیلی به دلم نشست:
https://m.youtube.com/watch?v=I1hM8-8XZA4
ام ایکس لینوکس چطور هست؟از لحاظ سازگاری با سخت افزار ها مناسب هست (درایور و مودم و صفحه نمایش دوم و...)
مالی که ز تو کس نستاند، علم است...حرزی که تو را به حق رساند، علم است....جز علم طلب مکن تو اندر عالم... چیزی که تو را ز غم رهاند، علم است... مباش غره به علم و عمل، فقیه! مدام که هیچکس ز قضای خدای جان نبرد!

آفلاین آرمان اسماعیلی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2366
پاسخ : MX Linux
« پاسخ #1 : 01 امرداد 1401، 07:48 ب‌ظ »
ام ایکس لینوکس چطور هست؟از لحاظ سازگاری با سخت افزار ها مناسب هست (درایور و مودم و صفحه نمایش دوم و...)
امتحانش کن و تجربه‌ت رو با ما هم به اشتراک بذار!
صفحه‌ی من در اینستاگرام: ‎‎@armanes92

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
« پاسخ #2 : 01 امرداد 1401، 08:06 ب‌ظ »
#بهتربن_پاسخ!
هر کاری می خواین کنید انجامش بدید و تجربه کسب کنید
نترسید اتفاقی نمیافته
تنها جایی که باید یکم دقت به خرج بدید پارتیشن بندیه البته ترس نداره
کم کم همه چی دستتون میاد
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین حافظ دوست

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #3 : 01 امرداد 1401، 09:18 ب‌ظ »
#بهتربن_پاسخ!
هر کاری می خواین کنید انجامش بدید و تجربه کسب کنید
نترسید اتفاقی نمیافته
تنها جایی که باید یکم دقت به خرج بدید پارتیشن بندیه البته ترس نداره
کم کم همه چی دستتون میاد
درود. MX Linux دبیان بیس هست.
چون لپتاپ دارای چند پارتیشن هست، میتونم پارتیشن D رو خالی کنم(اطلاعات درایو D رو به موبایل منتقل میکنم) و رویش لینوکس رو نصب کنم. پس از نصب، کار ویندوز رو از طریق لینوکس تموم میکنم (;D) و اطلاعات درایو D رو به C انتقال می‌دم \\:D/.
مالی که ز تو کس نستاند، علم است...حرزی که تو را به حق رساند، علم است....جز علم طلب مکن تو اندر عالم... چیزی که تو را ز غم رهاند، علم است... مباش غره به علم و عمل، فقیه! مدام که هیچکس ز قضای خدای جان نبرد!

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
« پاسخ #4 : 04 امرداد 1401، 05:25 ب‌ظ »
پشتیبانی از سخت‌افزار‌ها بیشتر به کرنل مربوطه تا به نرم‌افزار‌های توزیع.

کرنل اکثر توزیع‌ها از بیشتر سخت‌افزار‌ها پشتیبانی می‌کنه. شاید توی بعضی توزیع‌ها مثل دبیان، لازم باشه firmware های انحصاری رو هم جدا نصب کنید تا بعضی سخت‌افزار‌ها (بیشتر اوقات کارت‌های شبکه و گرافیک‌ها) بتونند به درستی کار کنند.

توی موضوع پشتیبانی از سخت‌افزار‌ها، بیشتر از اینکه توزیع اهمیت داشته باشه، نسخه کرنل اهمیت داره. معمولا کرنل‌های جدید‌تر از سخت‌افزار‌های جدید پشتیبانی می‌کنند؛ در حالی که کرنل‌های قدیمی‌تر ممکنه اصلا نتونند با بعضی سخت‌افزار‌ها درست کار کنند.

البته به این معنی نیست که توزیع اصلا اهمیتی نداره. خود توزیع هم تا حدودی اهمیت داره.

درود.MX Linux دبیان بیس هست.
چون لپتاپ دارای چند پارتیشن هست، میتونم پارتیشن D رو خالی کنم(اطلاعات درایو D رو به موبایل منتقل میکنم) و رویش لینوکس رو نصب کنم. پس از نصب، کار ویندوز رو از طریق لینوکس تموم میکنم (;D) و اطلاعات درایو D رو به C انتقال می‌دم \\:D/.
بهتره به جای گفتن پارتیشن C و D و ...، شماره پارتیشن رو بگید چون اون نحوه نام‌گذاری مخصوص ویندوز هست و درست نمیشه از روش متوجه شد ساختار پارتیشن‌های شما چجوریه.

چرا خود MX Linux رو مستقیم روی همون پارتیشنی نصب نمی‌کنید که ویندوز روی اون هست؟
اینکه اطلاعات رو منتقل کنید جای دیگه، توزیع رو نصب کنید، ویندوز رو حذف کنید و دوباره اون اطلاعات رو برگردونید یکم سخت‌تره تا اینکه مستقیم توزیع رو روی پارتیشنی نصب کنید که الان ویندوز روی اون هست.

میدونید که زکات علم نشر آن است

آفلاین حافظ دوست

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #5 : 05 امرداد 1401، 06:49 ب‌ظ »
پشتیبانی از سخت‌افزار‌ها بیشتر به کرنل مربوطه تا به نرم‌افزار‌های توزیع.

کرنل اکثر توزیع‌ها از بیشتر سخت‌افزار‌ها پشتیبانی می‌کنه. شاید توی بعضی توزیع‌ها مثل دبیان، لازم باشه firmware های انحصاری رو هم جدا نصب کنید تا بعضی سخت‌افزار‌ها (بیشتر اوقات کارت‌های شبکه و گرافیک‌ها) بتونند به درستی کار کنند.

توی موضوع پشتیبانی از سخت‌افزار‌ها، بیشتر از اینکه توزیع اهمیت داشته باشه، نسخه کرنل اهمیت داره. معمولا کرنل‌های جدید‌تر از سخت‌افزار‌های جدید پشتیبانی می‌کنند؛ در حالی که کرنل‌های قدیمی‌تر ممکنه اصلا نتونند با بعضی سخت‌افزار‌ها درست کار کنند.

البته به این معنی نیست که توزیع اصلا اهمیتی نداره. خود توزیع هم تا حدودی اهمیت داره.

درود.MX Linux دبیان بیس هست.
بهتره به جای گفتن پارتیشن C و D و ...، شماره پارتیشن رو بگید چون اون نحوه نام‌گذاری مخصوص ویندوز هست و درست نمیشه از روش متوجه شد ساختار پارتیشن‌های شما چجوریه.

چرا خود MX Linux رو مستقیم روی همون پارتیشنی نصب نمی‌کنید که ویندوز روی اون هست؟
اینکه اطلاعات رو منتقل کنید جای دیگه، توزیع رو نصب کنید، ویندوز رو حذف کنید و دوباره اون اطلاعات رو برگردونید یکم سخت‌تره تا اینکه مستقیم توزیع رو روی پارتیشنی نصب کنید که الان ویندوز روی اون هست.
درود. حق با شماست.
حماقت نادانی چو مرا به دل مگیرید که از ضعف عقل، ناچارم به گزافه گویی ;D
بدرود!

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3095
  • :(){ :|:& };:
« پاسخ #6 : 05 امرداد 1401، 07:09 ب‌ظ »
 ???
شما خوبی بزرگوار ؟ از کوفه آمده ای و به کنعان میروی ؟ ( یا یه همچین چیزی ! )
آرچ و گنوم!

آفلاین norouzi90

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 767
  • Linux Mint
« پاسخ #7 : 05 امرداد 1401، 07:46 ب‌ظ »
آقای حافظ دوست ،دوست و برادر عزیزم، در زمینه انتخاب توزیع، این  سه تا عامل را همیشه در نظر بگیر:

۱- خود توزیع  از لحاظ پشتیبانی، تعداد بسته های مخازن، قدرت پکیج منیجر آن توزیع و......
۲- سخت‌افزار  سیستمتان
۳- دامنه نیازهایتان ، دامنه دانش تان و  دامنه علاقه اتان و مهمترینشان تجربه.

من خودم توزیع MX linux را مدتی قبل امتحان کردم ، اصلاً به من روی خوش نشان نداد.
فقط سیستمم هنگ می‌کرد و ...

ولی افراد دیگری وجود دارند که می‌توانند قسم بخورند از عصر پارینه سنگی که این توزیع را بر روی سیستم خود نصب کرده اند، سیستمشان یک آخ که چه عرض کنم یک اوخ هم نگفته؟
آیا آن‌ها درست می‌گویند یا من؟ حتماً من !!

ولی ...
آیا من مطمن هستم که این توزیع با سخت‌افزار من سنخیت دارد؟
آیا من فایل ایزو یی را  که دانلود کرده بودم ، درست و حسابی از لحاظ امضا و غیره چک کرده بودم؟
و ........

کدام آدم ابلهی می‌آید برای سرور از آرچ استفاده می کند؟!
کدام آدم نادان‌تری  بجای توزیع‌های شیرین‌تر از شکر می‌آید جنتو را نصب می کند؟ کله پاچه را وقتی بار بگذاری یک نصفه روزه می‌پزد، ولی برای این  دو روز وقت بگذاری تا شاید بپزد؟!
به این می‌گویند ، دانش.

عمو مهرداد ، فقط kde
دایی دانیال و پسر عمه آرمان هم ما شاا ... فقط چسبیده‌اند به گنوم ، بگو می تونی یک سانت بکشونی به این ور !!
به این می‌گویند علاقه.

یک زمانی بود که من بخاطر systemd ، صبح و شب می‌نشستم اشک می‌ریختم ، که ای خدایا این چی گندی بود که چپوندند به لینوکس .
این در افکارم بود تا یک زمانی به سرم زد slackware نصب کردم ، وقتی ریخت اون یکی ها را دیدم
، گفتم نه ، systemd کجایی !!
به این می‌گویند تجربه!

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #8 : 05 امرداد 1401، 07:51 ب‌ظ »
نقل‌قول
دایی دانیال و پسر عمه آرمان هم ما شاا ... فقط چسبیده‌اند به گنوم ، بگو می تونی یک سانت بکشونی به این ور !!
من من ! منو نگفتی ، من از همشون گنومی ترم !
آرچ و گنوم!

آفلاین norouzi90

• Hero Member
  • *
  • Linux Mint
« پاسخ #9 : 05 امرداد 1401، 07:59 ب‌ظ »
چرا بگم، دو سال طول کشید خواستگاریت از دوشیزه دوان ، عروس نگون بخت وقتی بهت جواب بله داد تو جا خالی دادی!!
این هم مدرکش:
https://forum.ubuntu-ir.org/index.php?topic=154751.msg1212231#msg1212231

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #10 : 05 امرداد 1401، 08:02 ب‌ظ »
هنوزم عاشقشم اگه صداش کار کنه و اذیت نکنه !
بعدشم من از ابتدا گنوم بودم تا ابد هم میمونم !
آرچ و گنوم!

آفلاین norouzi90

• Hero Member
  • *
  • Linux Mint
« پاسخ #11 : 05 امرداد 1401، 08:09 ب‌ظ »
هنوزم عاشقشم اگه صداش کار کنه و اذیت نکنه !

در کار عشق  کار  اگه و اگه ها نیست. والسلام!!!

آفلاین حافظ دوست

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #12 : 05 امرداد 1401، 11:40 ب‌ظ »
ما را امیدی به کنعان نیست؛ سرزمین خائنین یوسف برای من شکنجه گاهی بیش نیست...به خواست خدا رهگذری از سوی کوفه به سوی سرزمین پارس خواهم بود.
« آخرین ویرایش: 05 امرداد 1401، 11:42 ب‌ظ توسط حافظ دوست »

آفلاین آرمان اسماعیلی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2366
« پاسخ #13 : 06 امرداد 1401، 12:47 ق‌ظ »
😂😂😂😂😂
خیلی تاپیک خوبی شده
صفحه‌ی من در اینستاگرام: ‎‎@armanes92