انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: خرید رایانه!  (دفعات بازدید: 2303 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین hartin

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1581
پاسخ : خرید رایانه!
« پاسخ #15 : 09 امرداد 1401، 07:57 ب‌ظ »
زیاد جالب نیست سی پی یو توی چند سال آینده صد درصد کم میاره ارتقاء هم که تقریبا فقط یه نسل بالاتر توصیه نمیشه
:My Instagram
_.hartin._

آفلاین رویا

• Newbie
  • *
  • ارسال: 10
« پاسخ #16 : 09 امرداد 1401، 08:03 ب‌ظ »
خب عزیزانی که دانششو دارن با مثلا همین سایت یه کانفیگ می‌چینن بی زحمت برام؟
کیس فرقی می‌کنه چی باشه؟ اگه نه که خب ارزون‌ترینشو بردارم!
دبیان ناپایدار، گنوم!

آفلاین hartin

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #17 : 09 امرداد 1401، 08:16 ب‌ظ »
https://www.instagram.com/p/CgROml9Dfy9/?igshid=YmMyMTA2M2Y=
توصیه من این کانفیگ هست این فروشگاه هم از آشنا ها ازش خرید کردن خیلی راضی بودن کیس هم مثلاً باید توجه کنید به وسایل صد درصد گرافیک های غول‌آسا الان توی اون کیس ها جا نمیشن اگر اینستاگرام هم ندارید الان کانفیگ رو میزارم
_.hartin._

آفلاین رویا

• Newbie
  • *
« پاسخ #18 : 09 امرداد 1401، 08:26 ب‌ظ »
گفتم نهایت ۱۵ تومن! ترجیحا کمتر هم باشه بهتر! 😅
دبیان ناپایدار، گنوم!

آفلاین hartin

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #19 : 09 امرداد 1401، 08:38 ب‌ظ »
خب شما رم رو کمتر میتونید بگیرید هشت و سی پی یو رو هم اگر خیلی بخاید پایین بیارید آتلون ۳۰۰۰g
_.hartin._

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1923
« پاسخ #20 : 09 امرداد 1401، 10:28 ب‌ظ »
amd خوبم داره(خودمم amd دارم) ولی 3000g توی بنچمارک اندازه G6405  قدرت داره.. پردازنده گرافیکیش هم بد نیست ولی بازم خیلی بازیا نمیشه کرد..

کیس فقط یه دکمه خاموش روشن و ریست داره + چندتا چراغ و درگاه usb و درگاه صدا، که تنها فرقی که میتونه داشته باشه درگاه usb هست که usb3 یا usb2 که خیلی مهم نیست چون پشت خود ماردبرد کلی درگاه usb هست! فقط باید در نظر بگیرید اندازه مادربرد به کیس بخوره که اکثرا میخوره، پس ارزون ترین بگیرید فرقی ندارن..

این سایتی هم که دادید بنظر من چون یه گرافیک هم خریدید دیگه اون پردازنده نخرید و بجاش i3-10100f بخرید چون این پردازنده گرافیک نداره(خب گرافیک دارید) بجاش کارایی بیشتری داره
https://pc.lioncomputer.com/products/gaming-pc/koolak-fps-gta-v/config/778/?custom_user_config=103004
یه لیست که بنچمارک یه سری پردازنده هست

که مشخصه مدل i3-10100f از این پردازنده g6405 حدود دوبرابر بهتره..

و اینکه کارت گرافیک انویدیا انتخاب کردید که توی گنو لینوکس پشتیبانیش ضعیف تر از amd مخصوصا درایورش که آزاد نیست(ولی بازم انتخاب بدی نیست شاید)
« آخرین ویرایش: 09 امرداد 1401، 10:31 ب‌ظ توسط ali-n »

آفلاین آرمان اسماعیلی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2366
« پاسخ #21 : 09 امرداد 1401، 10:32 ب‌ظ »
ممنونم، همون اولین کانفیگ چطوره؟ از نظر سازگاری با گنو؟
(در کل دنبال یه سیستم خوبم برای یه دانشجو در حد برنامه‌نویسی و وبگردی و فیلم و سریال، و یکم بازی! در مورد بودجه هم بیشتر دنبال قسطی می‌گردم، ۱۰ تا ۱۵ تومن. )
این سیستم‌ها برای نیاز شما کامل و کافیه. اگه با پشتیبانی سایت صحبت کنید هم خودشون کانفیگ پیشنهاد میدن. برای بازی هم می‌تونید بازی‌های مثلاً 2019 2020 به قبل رو نصب کنید.
البته برای ۱۰ سال شما روی هیچ سیستمی نمی‌تونید حساب کنید که هیچ وقت کم نیاره چون هم هر قطعه‌ای یه عمر مفیدی داره و هم تکنولوژی‌ها به سرعت دارن پیشرفت می‌کنن. چه برسه به یه کانفیگ اقتصادی.

البته اگه بازی کردن و ویندوز نصب کردن رو فاکتور بگیرید و فقط از توزیع‌های لینوکس استفاده کنید، بوردهای رزبری پای و کلاً SBCـها هم می‌تونن به خوبی جوابگو باشن.
« آخرین ویرایش: 09 امرداد 1401، 10:34 ب‌ظ توسط آرمان اسماعیلی »
صفحه‌ی من در اینستاگرام: ‎‎@armanes92

آفلاین hartin

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #22 : 09 امرداد 1401، 11:58 ب‌ظ »
amd خوبم داره(خودمم amd دارم) ولی 3000g توی بنچمارک اندازه G6405  قدرت داره.. پردازنده گرافیکیش هم بد نیست ولی بازم خیلی بازیا نمیشه کرد..

کیس فقط یه دکمه خاموش روشن و ریست داره + چندتا چراغ و درگاه usb و درگاه صدا، که تنها فرقی که میتونه داشته باشه درگاه usb هست که usb3 یا usb2 که خیلی مهم نیست چون پشت خود ماردبرد کلی درگاه usb هست! فقط باید در نظر بگیرید اندازه مادربرد به کیس بخوره که اکثرا میخوره، پس ارزون ترین بگیرید فرقی ندارن..

این سایتی هم که دادید بنظر من چون یه گرافیک هم خریدید دیگه اون پردازنده نخرید و بجاش i3-10100f بخرید چون این پردازنده گرافیک نداره(خب گرافیک دارید) بجاش کارایی بیشتری داره
https://pc.lioncomputer.com/products/gaming-pc/koolak-fps-gta-v/config/778/?custom_user_config=103004
یه لیست که بنچمارک یه سری پردازنده هست

که مشخصه مدل i3-10100f از این پردازنده g6405 حدود دوبرابر بهتره..

و اینکه کارت گرافیک انویدیا انتخاب کردید که توی گنو لینوکس پشتیبانیش ضعیف تر از amd مخصوصا درایورش که آزاد نیست(ولی بازم انتخاب بدی نیست شاید)
خرید سی پی یو های نسل ده مخصوصا آی تری فراتر از فاجعه هست چون هیچ قابلیت ارتقایی نداره چند سال دیگه مجبورید یه نسل ده دست دوم پیدا کنید اونم با قیمت بالا اگر میخواید آینده نگرانه نگاه کنید ای ام دی بخرید خود گرافیک ای ام دی هم کام اوکی هست 3200 هم عالیه با رم هشت یا چهار راحت تا ده سال کار میکنه اگر هم تاکید روی اینتل هست ۱۲۱۰۰
_.hartin._

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1923
« پاسخ #23 : 10 امرداد 1401، 04:21 ق‌ظ »
خرید سی پی یو های نسل ده مخصوصا آی تری فراتر از فاجعه هست چون هیچ قابلیت ارتقایی نداره چند سال دیگه مجبورید یه نسل ده دست دوم پیدا کنید اونم با قیمت بالا اگر میخواید آینده نگرانه نگاه کنید ای ام دی بخرید خود گرافیک ای ام دی هم کام اوکی هست 3200 هم عالیه با رم هشت یا چهار راحت تا ده سال کار میکنه اگر هم تاکید روی اینتل هست ۱۲۱۰۰
اره ولی پردازنده بدی نیست و راستیتش همه پردازنده ها همینن :D اینتل دم به دقیقه نسل میده همین ۱۲ هم دو روز دیگه میره بعدی..(: ویرایش((بعد اینکه این متن نوشتم متوجه شدم سوکت ۱۲۰۰ سوکت نسل آخر اینتل نیست و بازم جدید داده!))، بنظر منم amd چیز خوبیه و بین این دو برند amd ترجیح میدم، ولی 3000g عملکردش فکر نکنم برا طولانی مدت مطلوب باشه خب چه بهتر همین اول یه پردازنده مناسب تر خرید!، ولی بازم میشه چیزهای بهتری گرفت مثل 4650G یا 3200G که میشه خیلی بازیا باهاش کرد قیمتش هم مناسبه(مخصوصا دیگه گرافیک نمیخری خوبه) فقط حیف amd هم انگار داره میره به رو am5 دیگه :)
پ‌ن: احساس میکنم انقدر چیزای مختلف گفتیم یکم گمراه کننده شد بحث!

این سایتی که دادید (لیون کامپیوتر) همه چی رو برای قطعات کیس در اختیار نمیذاره، برای همین انتخاب محدود میشه، شاید بهتر باشه قطعات از هرجا که میخواید خرید کنید، چیز خاصی هم نداره و همینطور که در سایت لیون کامپیوتر هم معلومه کامپیوتر فقط به قسمت های اصلی
مادربرد، پاور، رم،‌ هارد، کیس و گرافیک احتیاج داره که بعضی پردازنده ها این گرافیک رو در خودشون دارن و از خرید گرافیک بی نیاز میشید
« آخرین ویرایش: 10 امرداد 1401، 04:29 ق‌ظ توسط ali-n »

آفلاین warlock

• Full Member
  • *
  • ارسال: 135
« پاسخ #24 : 10 امرداد 1401، 11:23 ق‌ظ »
از تاپ رایان هم می تونی بگیری قیمتش هاش فکر میکنم مناسب تر باشه

فقط اگر اینترنتی خریدی توجه داشته باش بعضی از مادربرد ها اپدیت بایوس نیاز دارند که باید به پشتیبانی سایت بگید تا انجام بشه
به نظر من هم حتما سیستم با پردازنده AMD بگیر مادربرد رو حتما pcie 4 بگیر که بعدا برای ارتقا مشکلی نداشته باشه و مادربرد پایین تر از این سیستم نگیر به خاطر اینکه هر مادربرد هم یه ظرفیت برای ارتقا داره و بعدا نمی تونی مثلا cpu یا کارت گرافیک رو بروز کنی
cpu که داخل لیست هست بازی هارو رو گرافیک معمولی جوابگو هست و اگر نیاز به بیشتر شد می تونی در آینده گرافیک مجزا بگیری

برای ارتقا سیستم هم بعدا می تونی یه ssd اضافه کنی و ظرفیت رم رو زیاد کنی

اگر الان حدود 400 بیشتر خرج کنی و مادربرد وایفای دار هم بگیری درآینده راحتتری
فایل مشخصات سیستم پیوست شد
« آخرین ویرایش: 10 امرداد 1401، 11:49 ق‌ظ توسط warlock »

آفلاین hartin

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #25 : 10 امرداد 1401، 01:32 ب‌ظ »
من برای خرید لیون رو پیشنهاد نمیکنم راستش چون چند تا از دوستانم خریدن ناراضی بودن مازستا یا آرشامون رو پیشنهاد میکنم
_.hartin._

آفلاین رویا

• Newbie
  • *
« پاسخ #26 : 10 امرداد 1401، 05:07 ب‌ظ »
ممنون از همه دوستان، تصمیم گرفتم فقط بدونم کدوم قطعات با گنو سازگار نیستن / بهتره سراغشون نریم! تا اینجا گرافیک انویدیا و سی‌پی‌یو اینتل از لیست خط می‌خورن، دیگه چه مواردی هستن که باید حذف کرد؟ مادربردی، کارت شبکه‌ای چیزی؟ چون مورد دوم رو یادمه دراگون نام برده بود، وقتی هنوز عضو نشده بودم و پست‌هاشو می‌خوندم به چشمم خورد.
می‌خوام خودم برم حضوری دنبالش و به طرف بگم این قطعات رو کنسل درنظر بگیره!
« آخرین ویرایش: 10 امرداد 1401، 05:10 ب‌ظ توسط رویا »
دبیان ناپایدار، گنوم!

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3095
  • :(){ :|:& };:
« پاسخ #27 : 10 امرداد 1401، 05:09 ب‌ظ »
کارت شبکه‌ای چیزی؟ چون مورد دوم رو یادمه دراگون نام برده بود، وقتی هنوز عضو نشده بودم و پست‌هاشو می‌خوندم به چشمم خورد!
یادمه اسمش یه چیزی تو مایه های مدیاتک بود گمونم !
آرچ و گنوم!

آفلاین hartin

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #28 : 10 امرداد 1401، 06:07 ب‌ظ »
ممنون از همه دوستان، تصمیم گرفتم فقط بدونم کدوم قطعات با گنو سازگار نیستن / بهتره سراغشون نریم! تا اینجا گرافیک انویدیا و سی‌پی‌یو اینتل از لیست خط می‌خورن، دیگه چه مواردی هستن که باید حذف کرد؟ مادربردی، کارت شبکه‌ای چیزی؟ چون مورد دوم رو یادمه دراگون نام برده بود، وقتی هنوز عضو نشده بودم و پست‌هاشو می‌خوندم به چشمم خورد.
می‌خوام خودم برم حضوری دنبالش و به طرف بگم این قطعات رو کنسل درنظر بگیره!
شما مادربرد وای‌فای دار بخر هیچ مشکلی نداری برای شبکه مخصوصا مادربرد های ام اس آی و ایسوس وای‌فای فوق العاده ای دارن که از پنج گیگاهرتز هم پشتیبانی می‌کنه یکم هزینه بیشتر بهتون قول میدم ارزشش رو داره که وای‌فای دار بخرید بقیه قطعات هم که همه اوکی هستن فقط لطفاً خواهش میکنم به جای معتبر بدید اسمبل کنن و هرچی گفتن فلان چیز خوب نیست بیا بهت اینو بدم گوش نکنید اگر هم خودتون بتونید اسمبل کنید که از همه بهتر
_.hartin._

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19688
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #29 : 10 امرداد 1401، 08:11 ب‌ظ »
الان اینی که خودش داده چطوره از نظر سازگاری با گنو؟
در کل بد نیست. هاردش رو با یه SSD جایگزین کن. در مورد گرافیکش سمت GTها نرو. از RXها انتخاب کن.
حواست هم باشه که این قیمت بدون نمایشگر و صفحه‌کلید و موشیه. لپ‌تاپ این‌ها رو هم رو خودش داره.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن