انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: عدم نمایش ویندوز در گراب {حل شد}  (دفعات بازدید: 588 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Javidnnh

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 73
عدم نمایش ویندوز در گراب {حل شد}
« : 09 امرداد 1401، 06:16 ب‌ظ »
سلام
من تا الان از مانجارو کی دی ای استفاده می کردم در کنار ویندوز امروز به سرم زد که از مانجارو سوییچ کنم به کوبونتو بعد نصب کوبونتو و ریست کردنش در کراب اوبونتو ویندوز رو نشون نمی ده و در تنظیمات uefi  هم ویندوز نیست داخل بخش پارتیشن هنوز پارتیشن های مربوط به ویندوز با حجمشون رو نشون می ده.
چی کار کنم اطلاعات توی ویندوزم برام خیلی مهمه
ممنون می شم جواب بدیدن
« آخرین ویرایش: 13 امرداد 1401، 10:32 ق‌ظ توسط Javidnnh »
استیون ویلیام هاوکینگ:بزرگترین دشمن دانش، نادانی نیست بلکه توهم دانستن است

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19687
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
پاسخ : عدم نمایش ویندوز در گراب
« پاسخ #1 : 09 امرداد 1401، 06:41 ب‌ظ »
توی ESP بارکنندهٔ راه‌انداز ویندوز هست؟
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1923
« پاسخ #2 : 09 امرداد 1401، 06:42 ب‌ظ »
سلام،  خب پارتیشن ویندوز هست، اگه خیلی نگرانی میتونی همین الان با اوبونتو پارتیشن های ویندوزت رو mount(سوار) کنی و بعدش هرچی که برات مهمه رو پشتیبان گیری کنی(کپی)
خب نمیدونم تعمیر ویندوز تو این انجمن مجازه گفتنش یا نه! ولی احتمالا بوتلودر ویندوزت آسیب دیده، میتونی برای ساده ترین کار یه ویندوز (همین نسخه از ویندوز که داری مثلا ویندوز10) بریزی روی فلش و بزنی به سیستم بالا بیاد، و بعد بالا اومدن install now نزن ،‌ پایین سمت چپ یه گزینه هست که اولش repair نوشته شده بزن، بعدش هم روی startup repair بزن، انشاالله که درست میشه، نمیدونم تا چه حد اینکار ممکنه جواب بده، مثلا برای من با اینکار درست نشد :)(من کل پوشه efi ویندوز اشتباهی پاک کرده بودم)

آفلاین Javidnnh

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #3 : 09 امرداد 1401، 06:53 ب‌ظ »
توی ESP بارکنندهٔ راه‌انداز ویندوز هست؟
منظورتون رو متوجه نشدم

آفلاین Javidnnh

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #4 : 09 امرداد 1401، 06:54 ب‌ظ »
سلام،  خب پارتیشن ویندوز هست، اگه خیلی نگرانی میتونی همین الان با اوبونتو پارتیشن های ویندوزت رو mount(سوار) کنی و بعدش هرچی که برات مهمه رو پشتیبان گیری کنی(کپی)
خب نمیدونم تعمیر ویندوز تو این انجمن مجازه گفتنش یا نه! ولی احتمالا بوتلودر ویندوزت آسیب دیده، میتونی برای ساده ترین کار یه ویندوز (همین نسخه از ویندوز که داری مثلا ویندوز10) بریزی روی فلش و بزنی به سیستم بالا بیاد، و بعد بالا اومدن install now نزن ،‌ پایین سمت چپ یه گزینه هست که اولش repair نوشته شده بزن، بعدش هم روی startup repair بزن، انشاالله که درست میشه، نمیدونم تا چه حد اینکار ممکنه جواب بده، مثلا برای من با اینکار درست نشد :)(من کل پوشه efi ویندوز اشتباهی پاک کرده بودم)
اینقدر استرس دارم که الان هیچی به ذهنم نمی رسه
حالا اگه منم efi  رو پاک کرده باشم چی می شه؟

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1923
« پاسخ #5 : 09 امرداد 1401، 06:59 ب‌ظ »
آروم باش فوقش پاک شده! اصلا مهم نیست، ویندوزت رمزگذاری شده که نبوده! پس میتونی به سادگی حتا توی همین اوبونتو به اطلاعات ویندوزیت دسترسی پیدا کنی ، اصلا الان تو گنو لینوکسم(دوان) بذار عکس بدم از پارتیشن ویندوزیم

خب میبینی قابل دسترسه، با اینکه ntfs(نوع فرمت پارتشین های ویندوزی) کاملا توسط گنو لینوکس پشتیبانی نمیشه ولی خب اونقدر هم غیر پایدار نیست(حداقل طی چندسال استفاده مشکلات ریزی فقط داشته)
حالا الان اگه میخوای توی همین اوبونتو اطلاعات مهمت بگیر و نگه دار، البته میشه گفت تعمیر بوتلودر ویندوز هیچ کاری با اطلاعاتت نداره و پاک نمیشن..

پ‌ن: احتمال زیاد بوت لودرش تعمیر میشه ولی نشدم فوقش ویندوز باز نصب میکنی، من برای خودم تعمیر کردم ولی زیاد نفهمیدم چطور برای همین نمیتونم به شمام همه گزینه هارو بدم بگی بزنی شاید یکیش کار کرد!..
« آخرین ویرایش: 09 امرداد 1401، 07:02 ب‌ظ توسط ali-n »

آفلاین Javidnnh

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #6 : 09 امرداد 1401، 07:31 ب‌ظ »
آروم باش فوقش پاک شده! اصلا مهم نیست، ویندوزت رمزگذاری شده که نبوده! پس میتونی به سادگی حتا توی همین اوبونتو به اطلاعات ویندوزیت دسترسی پیدا کنی ، اصلا الان تو گنو لینوکسم(دوان) بذار عکس بدم از پارتیشن ویندوزیم

خب میبینی قابل دسترسه، با اینکه ntfs(نوع فرمت پارتشین های ویندوزی) کاملا توسط گنو لینوکس پشتیبانی نمیشه ولی خب اونقدر هم غیر پایدار نیست(حداقل طی چندسال استفاده مشکلات ریزی فقط داشته)
حالا الان اگه میخوای توی همین اوبونتو اطلاعات مهمت بگیر و نگه دار، البته میشه گفت تعمیر بوتلودر ویندوز هیچ کاری با اطلاعاتت نداره و پاک نمیشن..

پ‌ن: احتمال زیاد بوت لودرش تعمیر میشه ولی نشدم فوقش ویندوز باز نصب میکنی، من برای خودم تعمیر کردم ولی زیاد نفهمیدم چطور برای همین نمیتونم به شمام همه گزینه هارو بدم بگی بزنی شاید یکیش کار کرد!..
درایو های ویندوزم خودشون مونت بودن نمی دونم چرا
بهشون دسترسی دارم توی اوبونتو حالا می تونم برم ببینم می تونم ویندوز رو ریپر کنم یا نه
باز ممنونم ازت   :D

آفلاین عرفان خیراللهی

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 41
  • KDE - دبیان ناپایدار
    • یک نام دامنه
« پاسخ #7 : 09 امرداد 1401، 09:54 ب‌ظ »
سلام!
فقط خواستم یادآوری کنم که اول از اطلاعات روی پارتیشن ویندوز پشتیبان بگیر و بعد مراحل تعمیر رو آغاز کن.
اگر فکر می‌کنی این کار سختیه و یا فضای کافی نداری، فقط از اطلاعات خیلی مهم پشتیبان بگیر.
;D گامباره گامباره سننننن‌پای!

آفلاین آرمان اسماعیلی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2366
« پاسخ #8 : 09 امرداد 1401، 10:20 ب‌ظ »
سلام
... کراب اوبونتو ویندوز رو نشون نمی ده و در تنظیمات uefi  هم ویندوز نیست ...
سلام.
مورد عجیبیه! چون معمولاً برعکسش اتقاق میفته و ویندوز می‌زنه بوت‌لودر توزیع لینوکسی رو پاک می‌کنه!
احتمالاً موقع نصب کوبونتو، پارتیشن EFI رو فرمت نکردی؟
صفحه‌ی من در اینستاگرام: ‎‎@armanes92

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
« پاسخ #9 : 10 امرداد 1401، 01:09 ق‌ظ »
خروجی این دستورات رو بذارید
efibootmgr -v
ls -l /boot/efi/EFI/
میدونید که زکات علم نشر آن است