انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: چند غر ساده بعد از چندین سال :)  (دفعات بازدید: 1108 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین محمدرضا حقیری

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 533
    • ذهن زیبا
چند غر ساده بعد از چندین سال :)
« : 15 امرداد 1401، 11:11 ب‌ظ »
خیلی از قدیمی‌های اینجا (و احتمالا کل کامیونیتی) من رو از خیلی وقت پیش می‌شناسند. سال ۹۰ بود که اولین حساب کاربریم رو در این انجمن ایجاد کردم و خب اون زمان فقط ۱۵ سالم بود :) شروع کردم به سوال پرسیدن، به خواندن و یاد گرفتن. واقعا وارد دنیای جدیدی شده بودم و خب دروغ نگم، دنیایی بود که از سال ۸۹ جسته و گریخته واردش شده بودم و حالا مطالبی که در این انجمن، سایت آزادراه و سایت لینوکس ری‌ویو می‌خوندم باعث شد در این دنیا بمونم تا همین امروز.
از سایت‌هایی که اسم بردم فقط همین انجمن کمی زنده و فعال مونده. همین هم شاید به لطف این باشه که یه ربطی به اوبونتو و کنونیکال به صورت مستقیم داره. آزادراه رو گمان کنم از سال ۹۲-۹۳ دیگه کم کم بسته شد و آخرین فعالیت لینوکس‌ری‌ویو هم سال ۹۴ بود. خیلی غمگینه نه؟ اما خب حقیقت همینه. همه قرار نیست همیشه یکجا بمونن. خیلیا میان و خیلیا میرن. همونطور که جای این فروم‌های اینترنتی رو گروه‌های تلگرامی گرفتند و خدا می‌دونه بعد از گروه‌های تلگرامی قراره چی بشه (مثلا VR Chat؟).
بگذریم. این مطلب رو ایجاد کردم که براتون غر بزنم. روزهای اولی که وارد کامیونیتی نرم‌افزار آزاد شده بودم یکی از رسالت‌های خودم رو این می‌دونستم که توزیع لینوکس بسازم (جالبه که حتی استالمن هم در حرف‌هاش اشاره می‌کنه که این قضیه بین تازه‌کاران شایعه) و خب راستش من پا رو بیش از رویا در این قضیه فرا گذاشتم و واقعا این کار هم کردم. توزیعی ساخته بودم به اسم جبیر.
احتمالا برای خیلی از قدیمی‌ها تداعی‌کننده خاطرات خوششون باشه این پروژه :) حقیقتش رو بخواهید برای من هم خاطرات خوب داشت هم خاطرات بد. این خنده‌ها و شوخی‌ها من رو اون زمان تراماتایزد کرد (Traumatized یک اصطلاحه که وقتی کسی آسیب روحی روانی جدی می‌بینه به کار میره، معادل فارسی درستی نداره یا لااقل من نمی‌دونم) و خب همون تروما تا همین امروز با من مانده.
آمدم اینجا غرش رو بزنم چون یادمه نوجوون ۱۶ ساله‌ای بودم که سوژه شده بود. سوژه‌ای در انجمن فارسی اوبونتو. تا اینجا می‌گیم عیب نداره، اعضای این انجمن خیلی خوش‌اخلاق نیستن (که البته بعدا برعکسش بهم ثابت شد) ولی این شوخی‌ها جاش عوض شد. رفت در توییتر، آیدنتیکا (شما یادتون نمیاد احتمالا، قدیما شبکه آزاد اجتماعی داشتیم به اسم آیدنتیکا) و فیسبوک و ... .
خلاصه سرتون رو درد نیارم. همه این موارد روی هم باعث شده بود من جَری بشم. بیام انجمن رو با یه سری حرف‌ها و چرندیات ترول کنم. حقیقت اینه که انجمن هم خوشش اومده بود چون هر حرفی زده می‌شد بلافاصله یه جوک و میمی ازش درمیامد.
می‌خواستم بگم اگر امروز سرپام، اگر امروز حالم ظاهرا خوبه، از درون داغونم :) خیلی وقتا فکرم میگه که It's time to commit the unthinkable ولی خب اونقدرا هم نبریدم که بخوام اون کار هم بکنم.
خلاصه که امیدوارم اگر میخونید و رد می‌شید یکم هم فکر کنید. همین. این تاپیک رو نساختم که بحثی در بگیره، درگرفت هم خواهش دارم به هم توهینی نکنید.

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1923
پاسخ : چند غر ساده بعد از چندین سال :)
« پاسخ #1 : 15 امرداد 1401، 11:34 ب‌ظ »
سلام
فکر میکردم چون پروژه های بزرگی داشته باشی دیگه خیلی چیزا برات مهم نباشه
خیلی خوش قلبی  و همه ما در گذشته چیزایی نمیدونستیم اشتباهاتی هم کردیم و.. حالا یکی خیلی زیاد بد نام شده یکی کم و واقعیت اینه ارزشی نداره سر اینا خودمون ببازیم :) اما چیزی که متوجه نشدم این بود که دقیقا این غر زدن از چه چیزی بود چیز خیلی تلخی تو این حرفا ندیدم جز تلخی گذر زمان و رفتن خیلی چیزها که واقعا گاهی سخته و غیرقابل حل..

آفلاین محمدرضا حقیری

• High Sr. Member
  • *
    • ذهن زیبا
« پاسخ #2 : 15 امرداد 1401، 11:44 ب‌ظ »
سلام
فکر میکردم چون پروژه های بزرگی داشته باشی دیگه خیلی چیزا برات مهم نباشه
خیلی خوش قلبی  و همه ما در گذشته چیزایی نمیدونستیم اشتباهاتی هم کردیم و.. حالا یکی خیلی زیاد بد نام شده یکی کم و واقعیت اینه ارزشی نداره سر اینا خودمون ببازیم :) اما چیزی که متوجه نشدم این بود که دقیقا این غر زدن از چه چیزی بود چیز خیلی تلخی تو این حرفا ندیدم جز تلخی گذر زمان و رفتن خیلی چیزها که واقعا گاهی سخته و غیرقابل حل..

علیک سلام.

در مورد خط اول. ببین بحث اینه که صرف پروژه بزرگ داشتن قرار نیست شخصی رو از ناراحتی‌های روح و روانش نجات بده. کما این که آدم‌های بزرگی در دنیا بودند که مغلوب این ناراحتی‌ها شدند (رابین ویلیامز، چستر بنینگتون، مریلین مونرو و ...). گرچه خیلی سعی کردم این ناراحتی‌ها رو طوری کمرنگ کنم، ولی خب بعضی شبا مثل امشب می‌زنن بالا ...
در مورد خوش‌قلبی، باید بگم که نظر لطفته. در مورد خودباختگی هم نمی‌دونم، شاید صرفا یه وزنه سنگین بود که باید زمین می‌ذاشتمش.
این غر هم باشه سر یه ناراحتی شبانه که بر اثر خستگی و تنهایی پیش آمده.

آفلاین 🇬🇧بریتانیای کبیر🇬🇧

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2594
  • GOD SAVE THE KING/QUEEN
« پاسخ #3 : 16 امرداد 1401، 12:23 ق‌ظ »
O____O
پس شما باید الآن ۲۵ سالت باشه. من در پانزده سالگی اصلا به حرف کسی اهمیت  نمی‌دادم و از همون اول فهمیدم که کلا حرف مردم برای اهمیت ندادن است. مردم به من اهمیت نمی‌دن، خب منم جزئ از مردمم، ؛) پس منم به اونا اهمیت نمی‌دم
🇬🇧🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿🇬🇧

آفلاین hartin

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1582
« پاسخ #4 : 16 امرداد 1401، 01:17 ق‌ظ »
جیبر چیه ؟من اون موقع پنج سالم هم نبود یکم توضیح میدید؟هنوز فعاله؟
:My Instagram
_.hartin._

آفلاین محمدرضا حقیری

• High Sr. Member
  • *
    • ذهن زیبا
« پاسخ #5 : 16 امرداد 1401، 03:09 ق‌ظ »

پروژه جبیر یک توزیع گنو/لینوکسی با کاربری میزکار بود که سال ۱۳۹۰ وقتی در مقطع دوم دبیرستان (فکر کنم الان میشه دهم) تحصیل می‌کردم استارت زدم و ۲۵ فروردین ۱۳۹۱ اولین نسخه‌ش عرضه عمومی شد.
این پروژه اول بر مبنای اوبونتو و در کل گنو/لینوکس بود و بعد از دو سال، تصمیم شد که کلا گنو/لینوکس نباشه و برمبنای FreeBSD بره جلو (یک اشتباه استراتژیک). بعد هم بعد از چند نسخه (دقیق، دو و نیم نسخه) در سال ۱۳۹۵ پروژه برای همیشه خاموش شد. بعد از اون هم در ۲-۳ تا پروژه توزیع گنو/لینوکسی مشارکت داشتم و بعدش دیگه کلا پروژه‌ها رو بوسیدم و گذاشتم کنار (گرچه ته دلم هنوز مایل به ساخت توزیعم  ;D).
اگر هم توضیحات بیش‌تری نیاز داری این تاپیک رو بخون:
https://forum.ubuntu-ir.org/index.php?topic=154047.msg1201258#msg1201258

آفلاین میمو ☕

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1034
  • mrostd سابق
« پاسخ #6 : 16 امرداد 1401، 03:23 ق‌ظ »
حقیری جان، من خوندم تاپیکت رو، و کاملا درک می‌کنم، همین که چنین تایتلی رو دیدم، نخونده متوجه شدم که به جبیر و شوخی‌هایی که می‌شه مربوطه.
اما واقعا متوجه نمی‌شم که ساخت یه توزیع چرا باید سوژه شده باشه، فرضا که عجیب و غریب بوده باشه (حتا در این باره هم چیزی پیدا نکردم که قانعم کنه)،  کلی توزیع عجیب و غریب مثل hannah montana linux وجود داره، یعنی صرفا به‌خاطر لایسنس سوژه شده؟

آفلاین محمدرضا حقیری

• High Sr. Member
  • *
    • ذهن زیبا
« پاسخ #7 : 16 امرداد 1401، 03:40 ق‌ظ »
حقیری جان، من خوندم تاپیکت رو، و کاملا درک می‌کنم، همین که چنین تایتلی رو دیدم، نخونده متوجه شدم که به جبیر و شوخی‌هایی که می‌شه مربوطه.
اما واقعا متوجه نمی‌شم که ساخت یه توزیع چرا باید سوژه شده باشه، فرضا که عجیب و غریب بوده باشه (حتا در این باره هم چیزی پیدا نکردم که قانعم کنه)،  کلی توزیع عجیب و غریب مثل hannah montana linux وجود داره، یعنی صرفا به‌خاطر لایسنس سوژه شده؟

ببین یه بحث دیگری هم هست، من اون زمان از کامیونیتی اپل تازه کنده بودم و اومده بودم اینور. یکم طول می‌کشید تا اداپته شم و خب تو این مدت هم دوستان به جای این که کمک کنند این اداپتاسیون اتفاق بیفته، بیشتر آدم رو پر می‌دادن :))

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
« پاسخ #8 : 16 امرداد 1401، 09:31 ق‌ظ »
سلام
کاملا درکتون می کنم انجمن جای عجیبیه به وقتش شوخی و خندست به وقتش ... نمیخوام بحث راه بندازم بیشتر درد و دله
من به پدرم خیلی حسودیم میشه چون وقتی لازمه خیلی راحت فراموش می کنه یعنی خودش عمدا روی خودش کنترل داره که فراموش کنه یک ساعت بعد دوباره با روحیه و خندونه همه باید این حرکت  رو یاد بگیریم .
موضوعات قدیمی رو از جیبر دنبال کردم مطالب وبلاگتون رو خوندم حتی درباره این موضوع تا حدودی برای توزیع ساختن جستجو کردم اما به قول خودتون توی همون رویا موند  :)
درست میگید توی تازه کار ها یا بهتر بگم نو جوون ها شایعه به عنوان یک ۱۶ ساله این موضوع رو قبول دارم  :D
روحیتون رو از دست ندید شخصا با این موضوع برخورد و اخلاق انجمن کنار اومدم اوایل واقعا برام قابل درک نبود اما الان نه شاید خودم هم جزوی از همین شده باشم اما حد اقل سعی کردم در خودم این موضوع رو حل کنم و حد اقلش با تازه کار ها خوش برخورد تر باشم  یا نرم تر برخورد کنم
روی خودتون کار کنید راهش رو پیدا کنید براش وقت بزارید و حلش کنید درست نیست خودتون رو برای حتی چیز های مهم هم ازیت کنید 
من توی یک شهر کوچیک زندگی می کنم وقتی توی این حالت هستم میرم بیرون شهر فاصله میگیرم پیاده راه میرم داد میزنم گاهی شده توی خلوت خودم تحت فشار روحی گریه می کنم خودم رو خالی می کنم اروم که شدم مثل روز اول برمیگردم  :)
بچه های انجمن شاید در ظاهر کمی ... (کلمه ای برای توضیحش پیدا نکردم خودتون بهتر متوجه میشید )هستند اما واقعا چیزی توی دلشون ندارند
به نظرم بیشتر توی انجمن یا گروه های کاربری باشید بهتر با موضوع کنار میاین و به این حالت دچار نمیشید
ببخشید زیاد حرف زدم خودم هم درد و دل زیاد دارم  :P
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین محمدرضا حقیری

• High Sr. Member
  • *
    • ذهن زیبا
« پاسخ #9 : 16 امرداد 1401، 12:24 ب‌ظ »
سلام
کاملا درکتون می کنم انجمن جای عجیبیه به وقتش شوخی و خندست به وقتش ... نمیخوام بحث راه بندازم بیشتر درد و دله
من به پدرم خیلی حسودیم میشه چون وقتی لازمه خیلی راحت فراموش می کنه یعنی خودش عمدا روی خودش کنترل داره که فراموش کنه یک ساعت بعد دوباره با روحیه و خندونه همه باید این حرکت  رو یاد بگیریم .
موضوعات قدیمی رو از جیبر دنبال کردم مطالب وبلاگتون رو خوندم حتی درباره این موضوع تا حدودی برای توزیع ساختن جستجو کردم اما به قول خودتون توی همون رویا موند  :)
درست میگید توی تازه کار ها یا بهتر بگم نو جوون ها شایعه به عنوان یک ۱۶ ساله این موضوع رو قبول دارم  :D
روحیتون رو از دست ندید شخصا با این موضوع برخورد و اخلاق انجمن کنار اومدم اوایل واقعا برام قابل درک نبود اما الان نه شاید خودم هم جزوی از همین شده باشم اما حد اقل سعی کردم در خودم این موضوع رو حل کنم و حد اقلش با تازه کار ها خوش برخورد تر باشم  یا نرم تر برخورد کنم
روی خودتون کار کنید راهش رو پیدا کنید براش وقت بزارید و حلش کنید درست نیست خودتون رو برای حتی چیز های مهم هم ازیت کنید 
من توی یک شهر کوچیک زندگی می کنم وقتی توی این حالت هستم میرم بیرون شهر فاصله میگیرم پیاده راه میرم داد میزنم گاهی شده توی خلوت خودم تحت فشار روحی گریه می کنم خودم رو خالی می کنم اروم که شدم مثل روز اول برمیگردم  :)
بچه های انجمن شاید در ظاهر کمی ... (کلمه ای برای توضیحش پیدا نکردم خودتون بهتر متوجه میشید )هستند اما واقعا چیزی توی دلشون ندارند
به نظرم بیشتر توی انجمن یا گروه های کاربری باشید بهتر با موضوع کنار میاین و به این حالت دچار نمیشید
ببخشید زیاد حرف زدم خودم هم درد و دل زیاد دارم  :P

حقیقت اینه که من به قدر کافی روی خودم کار کردم، اما خب وقتی دیدم که تو اون تاپیک دبیان باز بحثش باز شد و بچه‌ها زدند کانال مسخره‌بازی یکم ناراحت شدم. به همین خاطر این غرها رو باز کردم مجدد...

آفلاین hartin

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #10 : 16 امرداد 1401، 01:46 ب‌ظ »

پروژه جبیر یک توزیع گنو/لینوکسی با کاربری میزکار بود که سال ۱۳۹۰ وقتی در مقطع دوم دبیرستان (فکر کنم الان میشه دهم) تحصیل می‌کردم استارت زدم و ۲۵ فروردین ۱۳۹۱ اولین نسخه‌ش عرضه عمومی شد.
این پروژه اول بر مبنای اوبونتو و در کل گنو/لینوکس بود و بعد از دو سال، تصمیم شد که کلا گنو/لینوکس نباشه و برمبنای FreeBSD بره جلو (یک اشتباه استراتژیک). بعد هم بعد از چند نسخه (دقیق، دو و نیم نسخه) در سال ۱۳۹۵ پروژه برای همیشه خاموش شد
از جایی نمیشع دانلود کردش؟
_.hartin._

آفلاین محمدرضا حقیری

• High Sr. Member
  • *
    • ذهن زیبا
« پاسخ #11 : 16 امرداد 1401، 02:38 ب‌ظ »

این پروژه اول بر مبنای اوبونتو و در کل گنو/لینوکس بود و بعد از دو سال، تصمیم شد که کلا گنو/لینوکس نباشه و برمبنای FreeBSD بره جلو (یک اشتباه استراتژیک). بعد هم بعد از چند نسخه (دقیق، دو و نیم نسخه) در سال ۱۳۹۵ پروژه برای همیشه خاموش شد
از جایی نمیشع دانلود کردش؟

نه متاسفانه. خودم هم هیچ ایزو و ...ای ازش ندارم که مجدد بارگذاری کنم.

آفلاین 🇬🇧بریتانیای کبیر🇬🇧

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2594
  • GOD SAVE THE KING/QUEEN
« پاسخ #12 : 16 امرداد 1401، 02:42 ب‌ظ »
O______O
چطور میشه آدم چیزی رو که ساخته یک نسخش رو نداشته باشه؟
🇬🇧🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿🇬🇧

آفلاین hartin

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #13 : 16 امرداد 1401، 02:44 ب‌ظ »
دوستان اگر کسی جایی داره بگه دوست دارم انلود کنم
_.hartin._

آفلاین محمدرضا حقیری

• High Sr. Member
  • *
    • ذهن زیبا
« پاسخ #14 : 16 امرداد 1401، 03:04 ب‌ظ »
دوستان اگر کسی جایی داره بگه دوست دارم انلود کنم

خودم یک هارد قدیمی دارم که ۳-۴ تا ایزو روشه.
اما چرا میخوای نصب کنی؟ فکر کنم آخرین نسخه لینوکسیش برمبنای اوبونتو ۱۳.۰۴ بود :)