انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: جایگزین اندروید استدیو  (دفعات بازدید: 1431 بار)

0 کاربر و 6 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین MADMAN

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 804
  • We are not users we are friends.
پاسخ : جایگزین اندروید استدیو
« پاسخ #15 : 20 امرداد 1401، 11:40 ب‌ظ »
تا حالا نشده ویم با چیزی سازگار نباشه یا سخت باشه نهایتا یه میکفایل درست می‌کنی و یه شرت کی (short-key) برای اجرای اون میک می‌گذاری و خلاص.
البته خودم از NeoVim استفاده می‌کنم ولی تا حد زیادی یکی‌ان
سلامتی پنگوئن که یه ذره قد داره، اما بازم لاتی راه میره ....

آفلاین hartin

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1582
« پاسخ #16 : 20 امرداد 1401، 11:44 ب‌ظ »
من یه نرم افزار اماده میخام مثل اندروید استودیو نه ویم که خودم درستش کنم
:My Instagram
_.hartin._

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19697
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #17 : 20 امرداد 1401، 11:58 ب‌ظ »
چیز آماده تهش می‌شه همون اندروید استودیو!
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین hartin

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #18 : 21 امرداد 1401، 12:01 ق‌ظ »
پس گنو که به خاطر گرافیک کنسله باید ویندوز۷بووووقققق رو نصب کنم تا منابع کمتری مصرف کنه
_.hartin._

آفلاین MADMAN

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 804
  • We are not users we are friends.
« پاسخ #19 : 21 امرداد 1401، 12:03 ق‌ظ »
من یه نرم افزار اماده میخام مثل اندروید استودیو نه ویم که خودم درستش کنم
توی ویم خلاقیت تنها محدودیته
سلامتی پنگوئن که یه ذره قد داره، اما بازم لاتی راه میره ....

آفلاین sajadspeed

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 973
« پاسخ #20 : 21 امرداد 1401، 12:15 ق‌ظ »
نقل‌قول
گریدل به خوبی با ویم یکپارچه می‌شه. نیازی به اجرای دستیش نیست.
آهان خوب نمی‌دونستم، پس اینطوری خیلی بهتره.

نقل‌قول
این از اون حرف‌ها بود ها ((:
والا خسته شدم واقعا از بس از این موضوع دفاع کردم، خود من به شدت وسواس پرفورمنس دارم، بیش‌ازحد، اول هم بنده با جاوا برای اندروید برنامه می‌نوشتم ولی خوب به دلایل بسیار زیادی اومدم سمت react native، اینقدر مزیت‌هایی که فلاتر و راکت‌نیتیو ارائه می‌دهند بالاتر بود که کلا دیگه سمت جاوا و کاتلین نرفتم،تجربه هم ثابت کرده بهم اینقدر گوشی‌های امروزه قوی هستند که مشکلی از لحاظ پرفورمنس نداشته باشند، ابن را هم باید در نظر گرفت که react native هم از لحاظ کارایی بسیار سبک و روان شده است، من یه برنامه خیلی سنگینی که همزمان از دوربین استفاده می‌کرد برای پردازش تصویر و همچنین اطلاعاتی نیز روی دیتابیس می‌خواند و می‌نوشت را حتی روی گوشی با رم ۲ اجرا کردم و به خوبی بهم کارایی لازم داد...
هر جا هم که گیر بیفتم می‌تونم خیلی راحت به شکل نیتیو کد بنویسم و در قالب یک کامپوننت جدا در react native استفاده کنم.

با این تعریف‌هایی که کردم، علاوه بر اینکه سرعت توسعه بنده تقریبا ۸ برابر بیشتر از نیتیو نوشتن میشه، چرا نباید استفاده کنم؟ اگر دلیلی هست بفرمایید خوشحال هم می‌شوم...

آفلاین hartin

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #21 : 21 امرداد 1401، 12:23 ق‌ظ »
فلاتر رو دوست دارم یاد بگیرم درسته کراس پلتفرمه؟ازاده؟
_.hartin._

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #22 : 21 امرداد 1401، 01:11 ق‌ظ »
کاتلین هم همین‌طوره. با این فرق که سریع‌تره
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
« پاسخ #23 : 21 امرداد 1401، 11:41 ق‌ظ »
کاتلین هم همین‌طوره. با این فرق که سریع‌تره
کاتلین سریعه ؟ نصبت به جاوا دیگه ؟
اون وقتی که کاتلین کار میکردم جونم در میومد تا یک پرینت اجرا بشه ! پایتون دنیایی بود برام ! (دوست دارم ادامه بدمش )
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین - HOSSEIN -

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 250
« پاسخ #24 : 21 امرداد 1401، 01:30 ب‌ظ »
من زمانی که روی اندروید کار می‌کردم، از ویم استفاده می‌کردم و وصلش کرده بودم به گریدل، خیلی سریع و روون‌تر از اندروید استودیو کار می‌کرد.

آقای بهزادی ممکنه راهنمایی کنید چجوری از ویم برای کاتلین استفاده کنم و به گریدل هم وصلش کنم؟
عاشق کامپیوتر و کار های مرتبط به اون D;

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #25 : 21 امرداد 1401، 02:22 ب‌ظ »
نسبت* به ری‌اکت و فلاتر

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
« پاسخ #26 : 21 امرداد 1401، 02:48 ب‌ظ »
پیام رو نقل قول کردید دیگه اصلاح فایده نداره :P
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین sajadspeed

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 973
« پاسخ #27 : 21 امرداد 1401، 06:20 ب‌ظ »
نسبت* به ری‌اکت و فلاتر
بله سریعتر هست، ولی آیا سرعت توسعه هم به اندازه راکت‌نیتیو و فلاتر سریع است؟
توی کاتلین منطق توسعه خیلی بهتر شده نسبت به جاوا، خیلی کدهای اضافه را نیازی نیست بزنیم ولی بازم همان دلایلی که عرض کردم در ارسال قبلیم مطرح است که اصلا این سرعت در گوشی‌های امروزه چقدر قابل مشاهده است؟
این را هم باید در نظر بگیریم خیلی از کنترل جریان‌های برنامه در جاوا و کاتلین دست خود برنامه‌نویس است و اگر پروژه بزرگ باشه و یکم برنامه‌نویس تجربه کافی را نداشته باشه توی جابجا شدن بین چند تا فرگمنت میزنه رم گوشی پر می‌کنه و برنامه کرش می‌کنه، این در صورتی است که در react native و فلاتر این نگرانی را وجود ندارد، حالا شاید بگویید که خوب ما می‌خواهیم در سطوح پایین‌تر برنامه را کنترل کنیم، بازم مشکلی نداره چون می‌توانید از کد‌های کاتلین و جاوا در پروژه react native استفاده کنید و بهره ببرید.

شاید این قیاس کمی زیاده‌روی باشد ولی دقیقا به سمتی دارد می‌رود که شما برای سرعت بیشتر اسرار به توسعه برنامه با اسمبلی را دارید، در صورتی که با زبان‌های سطح بالاتر بسیار راحت‌تر می‌توانید برنامه خود را پیاده‌سازی کنید، با این حال شما اسرار بر اسمبلی دارید به دلیل سرعت اجرای خیلی بالاتر، آیا این سرعت در سیستم‌های امروزی اینقدر مطرح است؟ بله یک موقع برنامه‌ای اینقدر حساس است یا در سطوح پایین‌تری قرار است اجرا شود که باید با اسمبلی نوشته شود ولی در همه موارد اینطور نیست. بازم میگم مثالم یکی زیاده‌روی بود ولی فکر کنم اصل منظورم را رساند.

آفلاین warlock

• Full Member
  • *
  • ارسال: 135
« پاسخ #28 : 21 امرداد 1401، 08:57 ب‌ظ »
بله سریعتر هست، ولی آیا سرعت توسعه هم به اندازه راکت‌نیتیو و فلاتر سریع است؟

شاید این قیاس کمی زیاده‌روی باشد ولی دقیقا به سمتی دارد می‌رود که شما برای سرعت بیشتر اسرار به توسعه برنامه با اسمبلی را دارید، در صورتی که با زبان‌های سطح بالاتر بسیار راحت‌تر می‌توانید برنامه خود را پیاده‌سازی کنید، با این حال شما اسرار بر اسمبلی دارید به دلیل سرعت اجرای خیلی بالاتر، آیا این سرعت در سیستم‌های امروزی اینقدر مطرح است؟ بله یک موقع برنامه‌ای اینقدر حساس است یا در سطوح پایین‌تری قرار است اجرا شود که باید با اسمبلی نوشته شود ولی در همه موارد اینطور نیست. بازم میگم مثالم یکی زیاده‌روی بود ولی فکر کنم اصل منظورم را رساند.
دیگه خیلی وقت است که از فرگمنت ها به صورت قبل استفاده نمیشه(با navigation component استفاده می شد؟!) و الان هم کسی پروژه جدید شروع کنه نباید از فرگمنت استفاده کنه به خاطر اینکه رابط کاربری اندروید از xml به compose تغییر کرده و ضمن اینکه کامپوز با xml سازگار است و برای پروژه های قدیمی هم می توان کم کم به compose مهاجرت کرد

نوشتن رابط کاربری کامپوز مثل رابط کاربری ios  و flutter است

و اینکه کاتلین مولتی پلتفرم هم داریم و میشه برای android و ios کد زد فقط تفاوتش به این شکل است که قسمت منطقی برنامه با کاتلین نوشته میشه و قسمت رابط کاربری با کتاب خانه همان پلتفرم نوشت خوبی این قابلیت اینه که شما قسمت منطقی رو در پلتفرم های مختلف به اشتراک می گذارید و قسمت رابط کاربری رو از کتابخانه های همان پلتفرم استفاده می کنید که مزیتش اینه که می توانید همیشه از آخرین امکانات همان پلتفرم استفاده کنید(که فکر نمی کنم داخل flutter و react native به این صورت باشه و گاهی اوقات باید منتظر اپدیت جدید پلاگین ها باشید)

دیگر قابلیت های پیشرفته کاتلین که بماند

آفلاین S Y N C R E X

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 806
  • The Control Is The Power
    • syncrex.me
« پاسخ #29 : 21 امرداد 1401، 09:08 ب‌ظ »
چرا من نمیدونم شما چی میگید ! ، من ۵ روز در هفته دارم با اندروید استدیو نتیو کد میزنم فرگمنت و xml‌ هم میزنم ، این چیزایی که میگید از کجا اومد  :o