انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نظرسنجی

ایا به نظرتون وجود همچین کاربری لازمه و مفیده ؟

بله
خیر

نویسنده موضوع: ایا mehr32 ؟  (دفعات بازدید: 2013 بار)

0 کاربر و 8 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین hartin

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1582
پاسخ : ایا mehr32 ؟
« پاسخ #15 : 11 مهر 1401، 10:51 ب‌ظ »
من میگم جناب حقیری داره از هوش مصنوعی توی انجمن استفاده می کنه شما بخندید  :D اسمش میاد دستور میده و متن تولید می کنه و ارسال میشه جناب حقیری هم خوابه
این که کل متن فقط یک چیز مهمه هم جزو خطا های برنامه است ! فردا جناب حقیری بیدار شدن بهشون پیام بدید حلش کنن   :D
خوب از خوش مزه گی گذشته

امان از مدارس ! امان ! دبیر اومده میگه درس رو برای نمره نخونید برای دانش خودتون بخونید با این وضع اموزش پرورش از پایبست ویران ! چطور همچین کاری میشه کرد ؟؟ بگذریم !

نقل‌قول
دوست خوبم،...
شاید بی ربط باشه باشه ولی راستش از این جور جملات من احساس نا امنی که فرمودید می کنم از سنت کمه و ... راستش یک درد و دلی هم اینجا دارم توی فرهنگ ما یکم جوانان یا دقیق ترش نو جوانان رو درک نمی کنند ! اقا یا خانومی که باید فکر این باشه که برای مراسمش یک پولی کنار بزاره خودش رو جوون خطاب می کنه بعد جوون رو تا ۳۰ سالگی بچه خطاب می کنن ! این رسمشه ؟ خودم گاهی از طرز حرف زدن و نگاه کردن و در کل برخورد دیگران واقعا ناراحت میشم و حس (تو چی می گی پسر جان برو بازیت رو بکن بهم دست میده ). حس می کنم مال این بدن نیستم به زور کردنم توی یک بدن ۱۶ ساله ! یک چیز هایی هم نا خود اگاه کودکانه وار سر میزنه خودم تعجب می کنم ! بگذریم باز سر تون رو به درد اوردم ! دل پر است و انجمن هم دستگیره فلاش تانک  :D بدیش اینه برای نفر بعد سریع پر میشه 
سن عجیبیه
ممنون اقای حقیری که چند کلیکی از عمر کیبورد یا تاچتون رو در اختیار من گذاشتید و همه دوستان
هرکی اینارو میگه میتونی تحقیرش کنی چهار تا جمله تخصصی بگو ببین دیگخ میتونه حرف بزنه به من خیلی میگن اینارو تو روی طرف میگم من با پست و حقیر تر از خودم صحبت نمیکنم احترام دوطرفه هست بزرگی به سن نیست به ادبه کسی که ک.چیک تر از خودشو نابود میکنه باید آماده باشه هر چیزی بشنوه
:My Instagram
_.hartin._

آفلاین محمدرضا حقیری

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 533
    • ذهن زیبا
« پاسخ #16 : 12 مهر 1401، 11:14 ق‌ظ »
نقل‌قول
من میگم جناب حقیری داره از هوش مصنوعی توی انجمن استفاده می کنه شما بخندید  :D اسمش میاد دستور میده و متن تولید می کنه و ارسال میشه جناب حقیری هم خوابه
این که کل متن فقط یک چیز مهمه هم جزو خطا های برنامه است ! فردا جناب حقیری بیدار شدن بهشون پیام بدید حلش کنن   :D
خوب از خوش مزه گی گذشته

حقیقتا این یه جا رو دیگه از هوش مصنوعی استفاده نمی‌کنم 😂 (بعضی دوستان در جریانن که مدتی در توییتر، با کمک هوش مصنوعی توییت تولید می‌کردم و از طرف اکانتی که به API دسترسی داشت، توییت می‌شد).

نقل‌قول
امان از مدارس ! امان ! دبیر اومده میگه درس رو برای نمره نخونید برای دانش خودتون بخونید با این وضع اموزش پرورش از پایبست ویران ! چطور همچین کاری میشه کرد ؟؟ بگذریم !

ببین نمی‌دونم من زیادی رباتی یا بازاری فکر می‌کنم یا واقعا دنیا داره همینطوری کار می‌کنه. هرچیزی که من و تو انجام میدیم، در ازای دریافت یه چیز دیگه‌ست. بیا زیستی و حیوانی نگاه کنیم. غذا میخوریم برای چی؟ غذا میخوریم که پروتئین و قند جذب کنیم و زنده بمونیم. چون ماهیچه‌هامون از پروتئین ساخته شدن و هورمونامون از قند. حالا یکم انسانی‌تر ببینی ماجرا رو چی میشه؟ خب ما می‌ریم دکتر. وقتی می‌ریم دکتر اتفاقی که می‌افته اینه: پول ویزیت می‌دیم، در ازاش یه رژیم درمانی دریافت می‌کنیم که نتیجه‌ش میشه بهبود حالمون. حالا ممکنه دکتر صرفا بگه «سوپ بخور دو روز» یا ممکنه بگه «بیا روزی ۱۶ تا آمپول بزن».
حالا این رو میشه تعمیم داد به چیزای دیگه. مثل همین درس خوندن. تو درس میخونی چرا؟ چون باید بتونی حداقلی از نمره رو کسب کنی که اون درس رو پاس بشی و بری مقطع بعدی. در واقع «برای نمره» و «برای دانش» معنایی نداره واقعا، چون جفتش در گرو هم‌دیگه‌س! خب طبیعیه وقتی من بلد نباشم ۲+۲ چند میشه، نمره‌ش هم تو امتحان نمی‌گیرم.
این صحبتای آرمان‌گرایانه و ...، به درد استوری‌های انگیزشی اینستاگرام میخوره، نه دنیای واقعی که کلش بر اساس سود و زیان چیده شده.

نقل‌قول
شاید بی ربط باشه باشه ولی راستش از این جور جملات من احساس نا امنی که فرمودید می کنم از سنت کمه و ... راستش یک درد و دلی هم اینجا دارم توی فرهنگ ما یکم جوانان یا دقیق ترش نو جوانان رو درک نمی کنند ! اقا یا خانومی که باید فکر این باشه که برای مراسمش یک پولی کنار بزاره خودش رو جوون خطاب می کنه بعد جوون رو تا ۳۰ سالگی بچه خطاب می کنن ! این رسمشه ؟ خودم گاهی از طرز حرف زدن و نگاه کردن و در کل برخورد دیگران واقعا ناراحت میشم و حس (تو چی می گی پسر جان برو بازیت رو بکن بهم دست میده ). حس می کنم مال این بدن نیستم به زور کردنم توی یک بدن ۱۶ ساله ! یک چیز هایی هم نا خود اگاه کودکانه وار سر میزنه خودم تعجب می کنم ! بگذریم باز سر تون رو به درد اوردم ! دل پر است و انجمن هم دستگیره فلاش تانک  :D بدیش اینه برای نفر بعد سریع پر میشه
سن عجیبیه
ممنون اقای حقیری که چند کلیکی از عمر کیبورد یا تاچتون رو در اختیار من گذاشتید و همه دوستان

یه بحثی هست به اسم Ageism یا «سن‌گرایی» و البته به «سن‌زدگی» هم تعبیر میشه. این موضوع، مختص جامعه ما هم نیست و کماکان همه جا هست. با یک خاطره نسبتا باحال شروعش کنم؟ زمان بچگی ما (سال ۴۲ اینا) یه بچه‌ای بود که اگر اشتباه نکنم فامیلش هم طباطبایی بود. این بچه، حافظ کل قرآن بود و تو سن ۱۱-۱۲ سالگیش تونسته بود دکتری افتخاری بگیره (حالا یه چیز باحالی که بهتون بگم، اینه که کسی که حافظ کل قرآنه، از نظر دانشگاه‌های ایران، کارشناس علوم قرآنی محسوب میشه و بدون کنکور و ...، مدرک کارشناسی رو می‌تونه دریافت کنه و باهاش در آزمون ارشد شرکت کنه، حالا این بابا رو بهش دکتری افتخاری داده بودن که ارزشی هم نداره 😂) و خب این بچه، شده بود پتک در سر نسل ما. هرجا می‌رفتیم بزرگترا از این می‌گفتن.
حالا کاری ندارم، اون بچه هم در عالم بچگی و افکار خودش کار کمی نکرده بود، بهرحال حفظ کل قرآن، اصلا کار آسونی نیست. اما خب این در حالی پتک در سر ما بود که مثلا من - خودم رو میگم - تو همون ۱۲ سالگی هم المپیاد ریاضی مقام آورده بودم، هم در مسابقه تولید نرم‌افزار کمک‌آموزشی علوم تجربی و عربی، هم مسابقات رباتیک. و خب چنین رفتاری باعث شد همه اون فعالیت‌ها رو رها کنم.
بعدترش؟ پام به فروم‌های وب باز شد. افرادی که ۲۵-۲۶ سال داشتن فکر می‌کردن بعنوان آدم ۱۶-۱۷ ساله، اصلا capable of doing sth نیستم و خب مدام سن رو بهونه می‌کردن و دستاویز برای مسخره‌بازی (کماکان ممکنه هنوز هم اونطوری مسخره بازی کنن).
و خب این مساله، اونوری هم هست. مثلا بعنوان کسی که برنامه‌نویسه، خیلی سخته که حداقل در ایران بعد سی و پنج سالگی بتونید شغل پیدا کنید. در حالی که شخص سی و پنج ساله، هنوز جوانه و قدرت یادگیری و تحلیل بالایی داره.
خلاصه‌ش کنم، اهمیت نده. سعی کن شرایط رو درستش کنی. حداقل یکی دو نسل بعدی، درگیر -یسم‌های این مدلی نشن.

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3095
  • :(){ :|:& };:
« پاسخ #17 : 12 مهر 1401، 11:29 ق‌ظ »
من عاشق اون ۵ نفر دیگم، بچه‌ها اگه همتون با هم بیاین مشهد ( تاکید می‌کنم همزمان و با هم!)، بهتون یه شام درست حسابی می‌دم!
« آخرین ویرایش: 12 مهر 1401، 02:07 ب‌ظ توسط سودو »
آرچ و گنوم!

آفلاین mamadism

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 712
    • راه های ارتباطی
« پاسخ #18 : 12 مهر 1401، 03:08 ب‌ظ »
ما هم این حرفا رو شنیدیم
فقط سعی کن کاربرد علمی که بهت میگن رو بفهمی و علم رو صرفا بخاطر نمره نگیری ! مشکل اموزش و پرورش اینه که علم رو یاد نمیده  بلکه علم رو دیکته میکنه و بخاطر همینه که از دانشگاه های ایران خیلی چیز خاصی در نمیاد
نقل‌قول
این صحبتای آرمان‌گرایانه و ...، به درد استوری‌های انگیزشی اینستاگرام میخوره، نه دنیای واقعی که کلش بر اساس سود و زیان چیده شده.
اون خودش هم نفهمیده چی گفته ! ولی خب فرق هست بین کسی که علم رو میفهمه و کسی که فقط واژگان و روش هایی رو حفظ میکنه

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
« پاسخ #19 : 12 مهر 1401، 04:16 ب‌ظ »
من عاشق اون ۵ نفر دیگم، بچه‌ها اگه همتون با هم بیاین مشهد ( تاکید می‌کنم همزمان و با هم!)، بهتون یه شام درست حسابی می‌دم!
چی میدی ؟  :D اگه موافقید ناهار بیایم !

نقل‌قول
در واقع «برای نمره» و «برای دانش» معنایی نداره واقعا،
شاید در حالط منطقی یا  به قول خودتون روباتی اینطوری باشه اما در حال واقعی نه

دانش اموز درس میخونه تا اون حد قبولی یا نمره رو بگیره این وسط ابزارش برای گرفتن نمره درسه با توجه به حجم درس و زمان و هزاران متغیر دیگه دانش اموز چه بخواد چه نه درس رو حفظ می کنه چون نه وقت برای فکر و تحلیل و درک میمونه نه اینکه چیزی از اینا براش گفته شده
دبیر میاد میگه این درس رو فردا امتحان میگیرم مثلا فیزیک دانش اموز به قطع نمیدونه (تونه) که اون رو باید درک کنه و به عنوان یک دانش بهش نگاه کنه چون تغریبا براش فایده ای نداره با توجه به روش ازمایش دانش اموزان چرا ؟ چون یک ورقه به ادم داده میشه با یک زمان محدود و کلی تحمیل استرس نه میشه تحلیل کرد نه میشه از دانش استفاده کرد نه ... تنها راه اینه که کاغذ رو بزاری زیر خودکار و پرینتر وار جواب بنویسی این وسط هم هیچ تحلیل و خلاقیت و ... پذیرفته نیست چون توضیح تو باید اونی باشه که معلم میخواد ! یعنی متن کتاب

خوب با این توضیحات دانش اموز چه راهی جز حفظ (کوتاه مدت) فرمول ها و متن ها و قواعد داره ؟
چه راهی جز روش طوطی-پرینتری وجود داره ؟ تا حالا دبیری دیدید که بیاد براتون از علم ریاضی و روش استفاده و یاد گیریش به شما بگه ؟؟ خیلی همت کنند چهار تا اسم و تاریخ تولد و مرگ و ... تحویل ادم میدن
کتاب ازمون معلم مدرسه و... از بیخ با حفظ کوتاه مدت و چاپ روی کاغذ و استرس و ترس و کسب نمره پایگذاری شده تا یک حدی بله میشه ولی به قطع نمیشه برای کسب علم توی مدرسه درس خوند
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #20 : 12 مهر 1401، 04:31 ب‌ظ »
مگه خودتم زدی خیر؟ خودتم خودتو قبول نداری؟
حاجی این خودشم طرف ماست بر علیه خودش. شماهایی که زدین بله فازتون چیه؟ چرا؟
آرچ و گنوم!

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #21 : 12 مهر 1401، 04:43 ب‌ظ »
نه نزدم گفتم شامی مهمون باشم
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین محمدرضا حقیری

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 533
    • ذهن زیبا
« پاسخ #22 : 12 مهر 1401، 04:52 ب‌ظ »
چی میدی ؟  :D اگه موافقید ناهار بیایم !

نقل‌قول
در واقع «برای نمره» و «برای دانش» معنایی نداره واقعا،
شاید در حالط منطقی یا  به قول خودتون روباتی اینطوری باشه اما در حال واقعی نه

دانش اموز درس میخونه تا اون حد قبولی یا نمره رو بگیره این وسط ابزارش برای گرفتن نمره درسه با توجه به حجم درس و زمان و هزاران متغیر دیگه دانش اموز چه بخواد چه نه درس رو حفظ می کنه چون نه وقت برای فکر و تحلیل و درک میمونه نه اینکه چیزی از اینا براش گفته شده
دبیر میاد میگه این درس رو فردا امتحان میگیرم مثلا فیزیک دانش اموز به قطع نمیدونه (تونه) که اون رو باید درک کنه و به عنوان یک دانش بهش نگاه کنه چون تغریبا براش فایده ای نداره با توجه به روش ازمایش دانش اموزان چرا ؟ چون یک ورقه به ادم داده میشه با یک زمان محدود و کلی تحمیل استرس نه میشه تحلیل کرد نه میشه از دانش استفاده کرد نه ... تنها راه اینه که کاغذ رو بزاری زیر خودکار و پرینتر وار جواب بنویسی این وسط هم هیچ تحلیل و خلاقیت و ... پذیرفته نیست چون توضیح تو باید اونی باشه که معلم میخواد ! یعنی متن کتاب

خوب با این توضیحات دانش اموز چه راهی جز حفظ (کوتاه مدت) فرمول ها و متن ها و قواعد داره ؟
چه راهی جز روش طوطی-پرینتری وجود داره ؟ تا حالا دبیری دیدید که بیاد براتون از علم ریاضی و روش استفاده و یاد گیریش به شما بگه ؟؟ خیلی همت کنند چهار تا اسم و تاریخ تولد و مرگ و ... تحویل ادم میدن
کتاب ازمون معلم مدرسه و... از بیخ با حفظ کوتاه مدت و چاپ روی کاغذ و استرس و ترس و کسب نمره پایگذاری شده تا یک حدی بله میشه ولی به قطع نمیشه برای کسب علم توی مدرسه درس خوند

حالا این بحثا، جاش اینجا نیست. ولی خب کافه‌ست دیگه. یادمه یه بار رفتم کافه با یکی کد بزنم، به خودم اومدم دیدم سه ماهه دوست‌دخترمه 😂 البته امیدوارم اینجا اینطوری نشه 😂
از شوخی و مسخره‌بازیش بگذریم، ببین روش دسته‌بندی درسا برای ما احمقانه‌ست. رشته ریاضی می‌خونیم، در حالی که داریم درک می‌کنیم ماشین آتوود چه شتیه، ذهنمون هم درگیر اینه که رهی معیری شاعر قرن چند بود و مثلا افعل کدوم باب فعله.
در حالی که درس‌ها (من حتی نمی‌گم عربی و ادبیات و ... نباشن) باید اولویت‌بندی داشته باشن. منی که ریاضی‌فیزیک خوندم، فقط با دانش ریاضی و فیزیک سنجیده شم و نه دانشم برای عربی.
احمقانه‌ست ولی همین الان، عربی دبیرستان رو بهتر می‌تونم درک کنم تا ریاضیاتش رو. چرا؟ چون ۱۳-۱۴ سال پیش که دبیرستانی بودم، ترسم از نمره پایین ریاضی نبود، ترسم از عربی بود ((:

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #23 : 12 مهر 1401، 04:53 ب‌ظ »
نه نزدم گفتم شامی مهمون باشم
خب من که ذکر کردم اونایی که زدن خیر!
آرچ و گنوم!

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #24 : 12 مهر 1401، 04:56 ب‌ظ »
میتونم بگم زدم خیر یا حتی نظر رو تغییر بدم ! راستی شام چیه ؟ اگه پلوییه پاکستانی خوب نیست فقط ! ایرانی درجه یک اونم نه شکسته !  :D

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #25 : 12 مهر 1401، 05:30 ب‌ظ »
می‌خوایم بریم شام بخوریم گپ بزنیم در باب نفرت، چرا منفورم با خودمون ببریم؟ 🤔
آرچ و گنوم!

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #26 : 12 مهر 1401، 06:07 ب‌ظ »
خیلی عالیه ! یک عده میرن شام می خورن و گپ می زنن در باب نفرت از من 😂 دقیقا به اهمیت خودم در جامعه نرم افزار ازاد پی بردم ! خیلی عالیه ! 😀
من از کسی نفرت ندارم اسحاق که از دوستان گل ماست اون پنج نفر هم قطعا از کاربرای انجمن خارج نیستن ! پس من از هیچ کدومشون از جمله شما نفرت ندارم نمیدونم چرا شما دارید ؟  ??? ولی خوبه از ادم متنفر هم وجود داشته باشه ! که برن شام بخورن و وقت تلف کنن برای من  :D

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #27 : 12 مهر 1401، 06:17 ب‌ظ »
دشمن دشمنم دوستمه؟
آرچ و گنوم!

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #28 : 12 مهر 1401، 06:23 ب‌ظ »
پیچیده شد ! اسحاق دشمن توئه ؟ تو دشمن منی ؟! من دشمن کیم پس ؟!
جدی بگو دلیل این تنفرت رو

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #29 : 12 مهر 1401، 06:26 ب‌ظ »
جاش اینجا نیس، بسه.
آرچ و گنوم!