انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مشکل با نصب و فعالسازی flatpak  (دفعات بازدید: 626 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین حسین دیباپور

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 257
  • حرف کم بزن --- عمل کن یکم
    • وبلاگ شخصی حسین دیباپور
مشکل با نصب و فعالسازی flatpak
« : 25 مهر 1401، 02:08 ب‌ظ »
سلام دوستان.بنده قصد نصب و فعالسازی flatpak رو دارم.طبق توضیحات سایتش تمام مراحل رو انجام میدم ولی در آخرین قسمت که برای فعالسازی باید دستور زیر رو بزنم ارور میده:این دستور فعالسازی flatpak:flatpak remote-add --if-not-exists flathub https://flathub.org/repo/flathub.flatpakrepoاینم پیغام خطا:error: Can't load uri https://flathub.org/repo/flathub.flatpakrepo: Peer failed to perform TLS handshake: The TLS connection was non-properly terminated.
ممکنه به خاطر مشکلات اینترنت باشه؟من میخوام برای نصب shadowsocks ازش استفاده کنم.اگر راه حل دیگه ای برای نصب و استفاده shadowsocks دارید ممنون میشم راهنمایی کنید.

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3095
  • :(){ :|:& };:
پاسخ : مشکل با نصب و فعالسازی flatpak
« پاسخ #1 : 25 مهر 1401، 03:41 ب‌ظ »
فلت‌هاب فیلتر شده فکر کنم.
آرچ و گنوم!

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
« پاسخ #2 : 25 مهر 1401، 06:23 ب‌ظ »
کلا اتصال‌های TLS مشکل داره. خود flathub مسدود نیست. با مرورگر می‌تونید واردش بشید.
میدونید که زکات علم نشر آن است

آفلاین حسین دیباپور

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #3 : 25 مهر 1401، 07:10 ب‌ظ »
خب راه حل شما برای نصب shadowsocks و دسترسی به اینترنت آزاد چیه؟
الان برای نصب یه چیزشکن نیاز به یه چیزشکن دیگه هست!

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1923
« پاسخ #4 : 25 مهر 1401، 08:02 ب‌ظ »
نصب تور و تورساکس(برای انتقال برنامه ها از تور)
و استفاده اینطوری از فلت پک
torsocks flatpak
اگه تور وصل نشد پل های تور یا snowflake راه بنداز که اموزشش در انجمن هم هست

راه حل ساده تر گرفتن appimage که به راحتی اجرا میشن برای برنامه outline
https://github.com/Jigsaw-Code/outline-client/releases
برنامه outline سرور های شادوساکس پشتیبانی میکنه و بعد فعال شدن سیستم رو تونل میکنه، یعنی نیاز به تنظیم پروکسی نداره
پ‌ن: البته بنظر میاد نسخه ای که اینجا هست برای گنو لینوکس کمی قدیمی (حدود یک سال پیش) به هرحال برنامه های زیادی appimage هست مثل این برای دانلود که میتونی دنبالش بگردی، هرچند راه فعال کردن تور فکر میکنم مفید تر باشه
« آخرین ویرایش: 25 مهر 1401، 08:10 ب‌ظ توسط ali-n »

آفلاین حسین دیباپور

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #5 : 25 مهر 1401، 11:28 ب‌ظ »
نصب تور و تورساکس(برای انتقال برنامه ها از تور)
و استفاده اینطوری از فلت پک
torsocks flatpak
اگه تور وصل نشد پل های تور یا snowflake راه بنداز که اموزشش در انجمن هم هست

راه حل ساده تر گرفتن appimage که به راحتی اجرا میشن برای برنامه outline
https://github.com/Jigsaw-Code/outline-client/releases
برنامه outline سرور های شادوساکس پشتیبانی میکنه و بعد فعال شدن سیستم رو تونل میکنه، یعنی نیاز به تنظیم پروکسی نداره
پ‌ن: البته بنظر میاد نسخه ای که اینجا هست برای گنو لینوکس کمی قدیمی (حدود یک سال پیش) به هرحال برنامه های زیادی appimage هست مثل این برای دانلود که میتونی دنبالش بگردی، هرچند راه فعال کردن تور فکر میکنم مفید تر باشه

ممنون بابت راهنمایی.
راستش پل های تور که هرچندتا گرفتم هیچ کدوم وصل نمیشه.
پل های snowflake هم از توی سایت تور نتونستم دریافت کنم و نمیدونم باید چطور دریافت کنم.

در مورد outline هم نتونستم توی اوبونتو نصبش کنم. کلا با نصب بسته های توی گیت هاب مشکل دارم.

آفلاین Issac

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 890
    • Mastodon
« پاسخ #6 : 25 مهر 1401، 11:47 ب‌ظ »
از نگارش appimage کارساز shadowsocks-electron هم می‌تونی استفاده کنی.
اگه تو راه‌اندازیش مشکلی داری، از داخل ترمینال اجراش کن و خطایی که نشون میده رو اینجا بفرست.
https://github.com/nojsja/shadowsocks-electron
این پست رو فرستادم که تعداد ارسال‌هام زیاد بشه.

آفلاین حسین دیباپور

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #7 : 25 مهر 1401، 11:52 ب‌ظ »
اگه تو راه‌اندازیش مشکلی داری، از داخل ترمینال اجراش کن و خطایی که نشون میده رو اینجا بفرست.
ممنون از پاسخت.
ولی همونطور که گفتم با نصب نرم افزار از گیت کلا مشکل دارم و راستش نمیدونم چطور میتونم نصب کنم!

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #8 : 26 مهر 1401، 12:25 ق‌ظ »
پل های snowflake هم از توی سایت تور نتونستم دریافت کنم و نمیدونم باید چطور دریافت کنم.

اره میشه گفت پل های تور کلا به فنا دادن به سختی میشه سالم گیر آورد ولی snowflake به راحتی داره کار میده روی ایرانسل که حداقل راحت وصل میشه(همراه اول هم بدک نی) روش راه انداختنش داخل ویکی هست تو این آدرس https://forum.ubuntu-ir.org/index.php?topic=154575.msg1226737#msg1226737 صفحه دومش هم کامل نوشتم چطور فعال میشه، اگه به مشکل خوردی یا جاییش نتونستی انجام بدی همینجا بپرس احتمالا حل میشه
در مورد outline هم نتونستم توی اوبونتو نصبش کنم. کلا با نصب بسته های توی گیت هاب مشکل دارم.
قرار نیست بسته ای نصب بشه راستش منم سختمه بگیرم برنامه رو کامپایل کنم و... ولی منم نگفتم اینکارو کن، appimage رو بارگیری کن  که نیاز به نصب نداره و به سادگی اجرا میشن، این برنامه ای که آقای اسحاق گفت هم appimage هست، اینم همینطور که توی عکس معلومه یکی برای outline نسخه appimage داده این آخرین نسخه appimage هست کار خاصی نیاز نیست کنی فقط روش بزن تا بارگیری بشه بعدش هم بهش باید دسترسی اجرایی بدی و با دوبار کلیک روش باز میشه به همین سادگی

و برای بارگیری appimage آدرس دومی که آقای اسحاق دادش اگه توی pc هستی گوشه سمت راست روی releases و بعدش نسخه ای که تهش نوشته .appimage رو بزن بارگیری بشه

آفلاین حسین دیباپور

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #9 : 26 مهر 1401، 12:45 ق‌ظ »
bash: ./Shadowsocks-Electron-1.2.2-arm64.AppImage: cannot execute binary file: Exec format error

آفلاین حسین دیباپور

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #10 : 26 مهر 1401، 12:52 ق‌ظ »

اره میشه گفت پل های تور کلا به فنا دادن به سختی میشه سالم گیر آورد ولی snowflake به راحتی داره کار میده روی ایرانسل که حداقل راحت وصل میشه(همراه اول هم بدک نی) روش راه انداختنش داخل ویکی هست تو این آدرس https://forum.ubuntu-ir.org/index.php?topic=154575.msg1226737#msg1226737 صفحه دومش هم کامل نوشتم چطور فعال میشه، اگه به مشکل خوردی یا جاییش نتونستی انجام بدی همینجا بپرس احتمالا حل میشه
قرار نیست بسته ای نصب بشه راستش منم سختمه بگیرم برنامه رو کامپایل کنم و... ولی منم نگفتم اینکارو کن، appimage رو بارگیری کن  که نیاز به نصب نداره و به سادگی اجرا میشن، این برنامه ای که آقای اسحاق گفت هم appimage هست، اینم همینطور که توی عکس معلومه یکی برای outline نسخه appimage داده این آخرین نسخه appimage هست کار خاصی نیاز نیست کنی فقط روش بزن تا بارگیری بشه بعدش هم بهش باید دسترسی اجرایی بدی و با دوبار کلیک روش باز میشه به همین سادگی

و برای بارگیری appimage آدرس دومی که آقای اسحاق دادش اگه توی pc هستی گوشه سمت راست روی releases و بعدش نسخه ای که تهش نوشته .appimage رو بزن بارگیری بشه

ممنون از توضیحاتت.
تور رو هر کاری کردم طبق توضیحات شما انجام دادم و وصل نشد!
برنامه outline رو هم نصب کردم ولی گویا آدرس های شادوساکس روی اوتلاین جواب نمیده و ارور میده که فرمت لینک اشتباست.
برنامه شادوساکس هم که موقع اجرا ارور میده که متن ارور رو توی پست قبل نوشتم.

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #11 : 26 مهر 1401، 04:20 ق‌ظ »
تور رو هر کاری کردم طبق توضیحات شما انجام دادم و وصل نشد!
صحیح خب اینترنت دیگه شاید مشکلی پیش اومده! ولی خب الان نمیدونم مشکل شما چطور بوده‌، برای مثال درست انجام شده و بخاطر محدودیت اینترنت وصل نشده(حالا نمیدونم شهر به شهر فرق داره یا نه اینجا با همراه اول بد نیست با ایرانسل خیلی خوب وصل میشه) یا خطایی دریافت کردید که نرم افزاری بوده، که اگه خطایی داده میتونی قرار بدی تا دوستان راهنمایی کنن
برنامه شادوساکس هم که موقع اجرا ارور میده که متن ارور رو توی پست قبل نوشتم.
درسته مشکل اینه برای معماری arm64 بارگیری کردی ولی احتمالا کامپیوتر شما معماریش amd64 هست، نسخه amd64 بارگیری باید بشه، البته انگار با معماری amd64 نداره پس باید با معماری i386 بگیری به عبارتی میشه نسخه
Shadowsocks-Electron-1.2.2-i386.AppImage  بخوام به زبون خودمونی یا ویندوزی بگم، معماری amd64 همون 64بیتی هست و i386 همون 32بیتی  همونطور هم که میدونی کامپیوتر های 64بیتی برنامه های 32بیتی میتونن اجرا کنن پس مشکلی نیست :)
برای دیدن معماری میتونی از دو دستور uname -a
یا lscpu
استفاده کنی.
برنامه outline رو هم نصب کردم ولی گویا آدرس های شادوساکس روی اوتلاین جواب نمیده و ارور میده که فرمت لینک اشتباست.
از شادوساکس پشتیبانی میکنه دقت کن باید دونه دونه قرار بدی سرور هارو برای مثال بعضیا سرورهای ۱۰۰ تایی میذارن نمیشه همش رو باهم اضافه کنی.. چیزی که پشتیبانی میکنه اولش با ss:// شروع میشه که مال شادوساکسه و درسته، خودم هم از نرم افزارش نسخه appimage استفاده میکنم(البته یادم نمیاد از اینجا گرفتمش یا نه)

آفلاین Issac

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 890
    • Mastodon
« پاسخ #12 : 26 مهر 1401، 06:52 ق‌ظ »
bash: ./Shadowsocks-Electron-1.2.2-arm64.AppImage: cannot execute binary file: Exec format error

اگه سیستمتون ۶۴بیتی هست، نگارش زیر رو دانلود کنید:
https://github.com/nojsja/shadowsocks-electron/releases/download/v1.2.2/Shadowsocks-Electron-1.2.2.AppImage
بعد از بارگیری روی پروندهٔ دریافتی کلیک راست کنید و گزینهٔ ویژگی‌ها رو انتخاب کنید، بعد از پنجرهٔ بازشده از زبانهٔ مجوزها، تیک «اجازه اجرای پرونده به عنوان برنامه» رو بزنید و بعد از اون هر بار با دوبار کلیک کردن روی پروندهٔ appimage این برنامه اجرا میشه.
با نصب بستهٔ appimagelauncher هم می‌تونید آیکون برنامه رو به فهرست برنامه‌ها اضافه کنید.

اگه مشکلی با استفاده از خط فرمان ندارید، می‌تونید با نصب بستهٔ shadowsocks-libev از کلاینت خط فرمان شادوساکس هم استفاده کنید.
بعد از نصب با دستور ss-locale به کارساز شادوساکس متصل بشید، مثلا:
$ ss-local -s us1.ss.tunnel.cx -p 8388 -l 1080 -k fee66d0f -m aes-256-cfb
دستور بالا یک پیشکار ساکس۵ روی درگاه ۱۰۸۰ رایانه محلی(کامپیوتر خودتون منظورمه) ایجاد میکنه. که می‌تونید اون رو برای فایرفاکس یا کل دستگاه تنظیم کنید.
این پست رو فرستادم که تعداد ارسال‌هام زیاد بشه.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19692
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #13 : 10 آبان 1401، 03:50 ب‌ظ »
ببین با این درست می‌شه؟
flatpak remote-modify --no-follow-redirect flathub --url=https://front-ams.flathub.org/repo
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن