انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: نصب کاستوم‌رام روی سامسونگ گلکسی ای۱۲  (دفعات بازدید: 43964 بار)

0 کاربر و 6 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین سودو..

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 343
  • :(){ :|:& };:
چرا حس می‌کنم باتری زیاد مصرف می‌کنه؟ وقتی ‌آنلاین شدم و شروع کردم به نصب ۶۱ بود، الان ۵۱ئه، زیاد نرفته؟
آرچ و گنوم!

آفلاین behzad1

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 513
چرا روت کنی؟ چرا بیلد؟ twrp نزدن برا گوشیت؟
نه. البته یکی زده ولی خب انگار ناتمومه و هیچ راهنمایی نداده که چطور میشه فلشش کرد و گذاشته رفته. خودم باید دست به کار بشم.

فعلاً با همین تاپیک میتونم از پس خودم بر بیام و راهنمایی‌های زیادی کرد. اما باید قبلش گوشیم رو با magisk روت و twrp رو براش بیلد کنم و… تا برسم به اون مرحله. امروز برای این کارها مجبور شدم و‌یندو‌ز (لعنت‌الله) رو نصب کنم.
همون دیگه، سوال این‌جاس واقعا بدون ویندوز نمی‌تونیم ازین حرکتا بزنیم؟ آقای بهزادی کجایی؟
نمیشه واقعاً. محیط Heimdall خیلی پیچیده‌ست و جایی نداره که بخوام فایلای firmware رو فلش بزنم مثل AP و…. گاهی وقت‌ها هم خطا میده که مثلاً فلان فایل نیست و….

آفلاین ɴɪᴍᴀ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1275
  • یه برنامه نویس 13 ساله :)
    • smartnima Website
آٰره دیگه، وانیلای وانیلاس! به جز خود اندروید که مال گوگله!
ای۱۲ رم ۴ حافظه ۶۴ئه، ضعیفه؟
خوبه، من با رم ۲ و حافظه ۳۲ اجرا کردم و یکم لگی بود.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19695
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
همون دیگه، سوال این‌جاس واقعا بدون ویندوز نمی‌تونیم ازین حرکتا بزنیم؟ آقای بهزادی کجایی؟
هیچ‌جا به ویندوز نیازی نیست. کجاش ویندوز زدی؟

(ناظرین عزیز، می‌گم این تاپیک‌و پین کنین! واقعا خیلی جامع شد!)
۲۶ صفحه رو هرکی ببینه سردرد می‌گیره. سر فرصت بذارش تو ویکی.

چرا حس می‌کنم باتری زیاد مصرف می‌کنه؟ وقتی ‌آنلاین شدم و شروع کردم به نصب ۶۱ بود، الان ۵۱ئه، زیاد نرفته؟
چون ذوق داری و زیاد باهاش ور می‌ری :D

محیط Heimdall خیلی پیچیده‌ست و جایی نداره که بخوام فایلای firmware رو فلش بزنم مثل AP و…. گاهی وقت‌ها هم خطا میده که مثلاً فلان فایل نیست و….
Heimdall که محیط نداره. یه رابط خط فرمانی خیلس ساده است که توش می‌گی چه پرونده‌ای رو روی چه افرازی فلش کنه.
« آخرین ویرایش: 15 دی 1401، 02:08 ب‌ظ توسط دانیال بهزادی »
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
رام رسمی رو فلش زدم . خیلی کثیفه و حجیم و زشت !  دلم برای لینیج تنگ شد
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین behzad1

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 513
Heimdall که محیط نداره. یه رابط خط فرمانی خیلس ساده است که توش می‌گی چه پرونده‌ای رو روی چه افرازی فلش کنه.
نسخۀ گرافیکیش رو میگم.
خب برای مثال یه دستور بدید تا باهاش فایلای ap و csc و… رو فلش کنیم.

آفلاین سودو..

• Sr. Member
  • *
هیچ‌جا به ویندوز نیازی نیست. کجاش ویندوز زدی؟
ریختن رام اصلی و twrp و vbmeta با اودین.
۲۶ صفحه رو هرکی ببینه سردرد می‌گیره. سر فرصت بذارش تو ویکی.
کلا ۸ صفحه‌س که! نمی‌شه ویکی‌ش کنم، چون خیلی جاها شانسی رفتیم جلو!
چون ذوق داری و زیاد باهاش ور می‌ری :D
نه آخه مثلا یه آپشن «خواب عمیق» داشت وان‌یو‌آی که این نداره. اون خیلی کاربردی بود.
الان فقط و فقط تنها مشکل‌م با لینیج اینه که بعد از باز شدن قفل، به مدت ۳ الی ۵ ثانیه، تاچ کار نمی‌ده.
آرچ و گنوم!

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19695
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
نسخۀ گرافیکیش رو میگم.
من تا حالا گرافیکیش رو ندیدم. بعید می‌دونم بتونه به سرراستی خط فرمانش باشه.

خب برای مثال یه دستور بدید تا باهاش فایلای ap و csc و… رو فلش کنیم.
یه print-pit بگیر اول، خودش می‌نویسه هر تصویری تو چه افرازیه. بعد تصویر مربوط به هر افرازی رو تو خودش فلش کن.

ریختن رام اصلی و twrp و vbmeta با اودین.
Twrp رو با heimdall می‌ریزی. رام و vbmeta رو با twrp

نه آخه مثلا یه آپشن «خواب عمیق» داشت وان‌یو‌آی که این نداره. اون خیلی کاربردی بود.
می‌تونی battery saver رو روشن کنی.
« آخرین ویرایش: 15 دی 1401، 04:30 ب‌ظ توسط دانیال بهزادی »
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین سودو..

• Sr. Member
  • *
مشکل جدید!
خواستم از مغازه یه هندزفری بردارم ولی ده دوازده تا رو امتحان کردم، هیچ‌کدوم کار نداد و صدا فقط از اسپیکر پخش می‌شد.
مشکل کجاست؟
آرچ و گنوم!

آفلاین Enderman

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 327
  • Technoblade Nerver die💔
نقل‌قول
نور شب منظورتونه؟
نه اندرمن جان، منظورم نور خودکار! که با توجه به محیط کم و زیاد شه رو نداره.
یه چیز مسخره این قابلیت با device health هست که مال gms ئه. و اندروید اینو نداره.
پیامبر (ص):هرکس آبروی برادر مسلمانش را حفظ کند، بدون تردید بهشت بر او واجب شود.

آفلاین ɴɪᴍᴀ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1275
  • یه برنامه نویس 13 ساله :)
    • smartnima Website
یعنی با سرویس های گوگل هست؟ نمیدونمستم : )))
منظورتون از gms، اینه دیگه؟ google mobile services

آفلاین سودو..

• Sr. Member
  • *
اپشن خیلی خوبی بود.
نیما به فکرش افتادم روت کنم و دی‌بلوت، ولی برای انگیزه یه چیزی بیش‌تر‌ از این می‌خوام.
آرچ و گنوم!

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1923
مبارک باشه سودو خوشحال شدم بالاخره اومدی :D
احتمالا طبیعی هست، ولی برنلمه های پس زمینه رو بررسی کن، برای مثال گاهی تلگرامم باگ میخورد و پردازنده رو مشغول میکرد، و گوشیم اگه خاموش هم بود هم تو چند ساعت باتریش تموم میشد! پس برنامه های پس زمینه رو نگاه بنداز‌.
درمورد روت یکم دقت کنی، گنو لینوکس سودو(: حکم روت داره، اندروید چیزی بنام سودو یا کاربر روت نداره، و همه برنامه ها محدودیت هایی دارن، برای مثال توی گنو لینوکس تو حتا میتونی توی کارهای گنوم اختلال ایجاد کنی، یا کارت صدارو تغییر یا حذف کنی و...، ولی توی اندروید امکان پذیر نیست(اگه منطقی نگاه کنیم، حالا شاید یکی نفوذ کرد)، برای همینه اکثر ویروس های اندرویدی جاسوسی هستن و فقط اطلاعاتت رو میبینن و نمیتونن مثل ویندوز تو سرتاسر سیستم عامل پخش بشن، حالا با روت کردن، و اجازه دادن به برنامه ای که به روت نیاز داره، دسترسی فراتر بهش میدی که کارهای مهمی میتونه انجام بده، که همیشه بد نیست گاهی خیلی خیلی خوبه!، مثلا میتونی گوشیت رو اورکلاک یا برعکس اندرکلاک کنی،(این مربوط به پردازنده-گرافیک گوشی هست، اورکلاک یعنی کار کشیدن بیشتر از گوشی، و اندر کلاک یعنی استفاده کمتر از پردازنده-گرافیک) که اورکلاک مصرف باتری و توانایی پردازنده-گرافیک رو بیشتر میکنه(مثلا در بازی) و اندرکلاک باتری گوشی رو ممکنه بهبود بده..

ولی اینم در نظر بگیر که میتونه خطرناک باشه، مثلا یه برنامه بخواد آسیبی برسونه کارش بیش از همیشه آسون تر میشه. شاید اینارو میدونستی شایدم نه، به هرحال :)

مشکل جدید!
خواستم از مغازه یه هندزفری بردارم ولی ده دوازده تا رو امتحان کردم، هیچ‌کدوم کار نداد و صدا فقط از اسپیکر پخش می‌شد.
مشکل کجاست؟
هندزفری بلوتوثی کار میکنه؟، یه آهنگ پخش کن، نوار  آهنگ بالا سمت راستش یه گزینه داره، بزن روش، نوشته از کجا میخوای صدا پخش بشه؟ وقتی هندزفری وصل باشه دوتا گزینه هست یکی بلندگو یکی هندزفری، بزن رو هندزفری
البته احتمال زیاد مشکل این نیست چون خودکار اینکارو گوشی انجام میده، گفتم شاید یوقت خودش خودکار نکنه اینکارو!
« آخرین ویرایش: 15 دی 1401، 09:31 ب‌ظ توسط aboldom »

آفلاین Enderman

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 327
  • Technoblade Nerver die💔
یعنی با سرویس های گوگل هست؟ نمیدونمستم : )))
منظورتون از gms، اینه دیگه؟ google mobile services
بله البته فکر کنم با فلش microg(اگر باید تصویر دیگه ای فلش بشه چرا؟) و نصب اون برنامه مشکل حل بشه.
مشکل جدید!
مشکل کجاست؟
یه مقدار درگاه هندزفری رو بچرخونیون. یا نکنه گوشی فرد درگاه هدفون نداشته و...! اصولا که نباید این مورد باشه.
علی جان مجیسک تو پارتیشن روت دخل و تصرفی انجام نمیده‌ پس خطرناک نیست و احتمال ویروسو نمیبره بالاـ
پیامبر (ص):هرکس آبروی برادر مسلمانش را حفظ کند، بدون تردید بهشت بر او واجب شود.

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1923
[quote
یه مقدار درگاه هندزفری رو بچرخونیون. یا نکنه گوشی فرد درگاه هدفون نداشته و...! اصولا که نباید این مورد باشه.
علی جان مجیسک تو پارتیشن روت دخل و تصرفی انجام نمیده‌ پس خطرناک نیست و احتمال ویروسو نمیبره بالاـ
جالب بود، تاحالا ازش استفاده نکردم آخرین تجربه های روت کردنم به اندروید ۴ اینا برمیگرده، وقتی چیزای سیستمی میشه ویرایش کرد فکر میکنم بشه اختلال ایجاد کرد، وو من دارم مثل گنو لینوکس بهش نگاه میکنم، شاید اندروید طور دیگست نمیدونم!