انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

اوبونتو ۲۴٫۰۴ با پشتیبانی بلند مدّت (۱۲ سال) منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: نحوه دیدن بسته های نصب شده از یک مخزن خاص در apt(حل شد)  (دفعات بازدید: 3019 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین بریتانیای کبیر

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2435
  • GOD SAVE THE KING/QUEEN
چگونه میشه لیست تمام بسته های نصب شده از یک مخزن خاص ، مثلا تنها مخزن main را دید؟

چگونه میشه لیست تمام بسته های نصب شده از یک (یک مخزن یا همه مخزن های حذف شده، بلاخره بسته هایی که نصب هستن ولی متعلق به یک مخزن نیستن) مخزن حذف شده رو دید؟ مثلا من یک مخزن اضافه کردم و از اون یک بسته نصب کردم ولی بعدش اون مخزنو از sourc.list.d حذف کردم ولی بستشو حذف نکردم و برای اون بسته هم دیگه بروزرسانی نمیاد. حالا من چطور میتونم ببینم که کدوم بسته ها بی مخزنن؟ این رو برای حذف اون بسته ها میخوام.

چگونه میشه آخرین زمان استفاده از یک بسته رو دید؟ اصلا این در حیطه apt هست؟(فکر نکنم.  :P)

خب برای بسته هایی که در حال حاضر به هیچ مخزنی تعلق ندارن و به اصتلاح محلی یا  local نصب هستن(ولی قبلا با apt نصب شدن
apt list -i | grep 'local]'

برای پیدا کردن مخزن یک بسته که همه بلدیم
apt show package_nameو
برای پیدا کردن همه بسته های یک مخزن هم میشه کارای زیادی کرد ولی همشون کند بودن.
« آخرین ویرایش: 25 آبان 1402، 10:37 ب‌ظ توسط 🇬🇧United Kingdom🇬🇧 »
🇬🇧🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿🇬🇧

آفلاین esmaeelE

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 1222
اینم من قبلا نوشته بودم. با از کار افتادن جستجو پس از تغییر دامنه پیدا کردنش طول کشید.

آفلاین nixnix

• Newbie
  • *
  • ارسال: 13
با Synaptic Package Manager امکان‌پذیر است، از طریق نصب بسته synaptic .
برای دیدن بسته‌های نصب شده از یک ‌منبع خاص ؛ دکمه Origin در بخش چپ-پایین این نرم‌افزار را انتخاب کنید. همچنین قابلیت اعمال فیلترهای مختلف برای مدیریت بسته‌هانیز وجود دارد.

تصویر پیوستی را نگاه کنید.