انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

اوبونتو ۲۴٫۰۴ با پشتیبانی بلند مدّت (۱۲ سال) منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: آیکون های ساخت من  (دفعات بازدید: 232 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین سیروس

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 615
آیکون های ساخت من
« : 08 تیر 1403، 06:05 ب‌ظ »
درود
من برای kde آیکون های تخت درست کردم و نظرتون را درباره آنها میخواهم. اگر دوست داشتید با شما به اشتراک میذارم ولی توجه کنید این تم theme نیست و برای نصب باید آیکون ها را تک تک نصب کنید
« آخرین ویرایش: 08 تیر 1403، 06:13 ب‌ظ توسط سیروس »

آفلاین بریتانیای کبیر

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2353
  • GOD SAVE THE KING/QUEEN
پاسخ : آیکون های ساخت من
« پاسخ #1 : 08 تیر 1403، 06:36 ب‌ظ »
نکته: چون نظر خواستید نظر دادم و از باید های زیر منظورم بهتر بوده.

بسیار زیبا ولی بهتر بود از نظر من کمی رنگ ها پرنگ تر و کنتراست رنگ ها باید بیشتر  می بود و نوشته های درون نقشک ها هم پررنگ تر بود تا بشه خوب خوندشون. مثلا نقشک help, yast و dolphin خیلی قشنگ شدن ولی نقشک gimp  و setting خیلی رنگاش مردست.
و البته کنتراست بعضی از نقشک ها خیلی خوب شده مثل system monitor, konsole, help, yast ولی کنتراست info center , system setting و opera اصلا خوب نشده.

خلاصه ایده ی خوبیه ولی کنتراست و رنگ های بعضی از نقشک ها جالب نیست. اونایی که وسطشون نوشته دارن نوشته هاشون چون کنتراست رنگ ها خوب نیست و نوشته ها ها هم خیلی نازکن خونده نمیشن.

رنگ های kate اصلا خوب نیست.
رنگ های Gwenview باید دقیقا مثل system monitor باشه
رنگ آرم وسط kcalc باید دقیقا مثل نوار دروش باشه یا اگه هست واقعا معلوم نیست پس باید خطوطشون کمی ضخیم تر باشه.
خطوط opera باید ضخیم تر باشه
رنگ libreoffice خیلی مردست
🇬🇧🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿🇬🇧

آفلاین سیروس

• High Sr. Member
  • *
« پاسخ #2 : 08 تیر 1403، 07:09 ب‌ظ »
درود وسپاس از دیدگاهت
من تلاش کردم رنگ آیکون ها تا آنجا که ممکنه با آیکون پیش فرض همخوان باشه مثلا آیکون گیمپ چون قهوی ای تیره است من هم قهوای ساختم. اما توجه داشته باش که کنتراست در عکس از نمایشگر همیشه کمتر از خود نمایشگر است و اندازه ها واقعی نیست.یعنی ابعاد آیکون در نمایشگر ٣ برابر عکس است
نمیشه برای همه آیکون ها از چند رنگ مشخص بهره برد. باید از همه رنگها استفاده کرد تا تشخیص آنها از هم آسان تر باشد. من میخواستم آیکون ها جوری باشند که کاربر نیاز به خواندن نام نرم افزار نداشته باشد. آیکون هایی که بجای الفبا آرم دارند را نمی شود ضخیم کشید چون همه فضای درون آیک را پر میکند
« آخرین ویرایش: 09 تیر 1403، 05:22 ب‌ظ توسط سیروس »

آفلاین جادی

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1588
    • در دفاع از آزادی بیان
« پاسخ #3 : 09 تیر 1403، 12:56 ب‌ظ »
من هیچ مهارتی در این چیزها ندارم (:‌ ولی اینکه شروع کردی یه چیزی درست کنی  عالیه . همینطوری هم که می بینم قشنگه (:‌ ولی جواب دادم که بگم احتمالا با سرچ می تونی تبدیلش کنی به آیکون ست کی دی ای و در store.kde.org یا هر جایی که مناسبه، آپلود کنی که فعالتر و باحالتر باشه (:
آزادی کیبورد حق هر انسان است - جادی

آفلاین سیروس

• High Sr. Member
  • *
« پاسخ #4 : 09 تیر 1403، 05:54 ب‌ظ »
خدا رو شکر که یکی خوشش آمد ;D
این آیکون ها فرمت png هستند ولی آیکون ست ها svg هستند و گیمپ امکان ساخت svg را ندارد . من هم سر رشته در آفیس نقاش ندارم.
« آخرین ویرایش: 09 تیر 1403، 09:08 ب‌ظ توسط سیروس »

آفلاین abc

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 57
« پاسخ #5 : 09 تیر 1403، 07:02 ب‌ظ »
فکر کنم بهتر باشه با Inkscape بسازی. یادگیری‌اش هم خیلی سخت نیست (به نظرم از gimp یادگیری راحت‌تره). خودم برای نیاز کارم چندتا ویدیو تو یوتیوب دیدم و راحت یادش گرفتم (البته در حد راه‌انداختن کارم). ولی قشنگ این آیکون‌های که ساختی خوراک این برنامه است. کلا ویرایش یه فایل png داستان داره ولی svg مثل آب خوردنه.

-----
از پروژه‌ات یه فورک هم زدم و خودم یک دونه svg با inkscape ساختم
« آخرین ویرایش: 09 تیر 1403، 07:24 ب‌ظ توسط abc »
~

آفلاین سیروس

• High Sr. Member
  • *
« پاسخ #6 : 09 تیر 1403، 09:05 ب‌ظ »
سپاس از راهنمایی
نمی دونستم با Inkscape میشه svg ساخت حتما چک میکنم
« آخرین ویرایش: 09 تیر 1403، 10:26 ب‌ظ توسط سیروس »

آفلاین learner:~$

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 619
  • روزی روزه گاری در گنو/لینوکس
« پاسخ #7 : دیروز ساعت 02:31 ب‌ظ »
خیلی خوشگله فقط همونطور که بریتانیای کبیر گفت یکم رنگ ها خوب نیفتاده و کنتراست رو ببر بالا تر ای کاش من میتونستم کی دی ایی داشته باشم
مثل سمی کالونم( ; ).
خواستار پایان.
محکوم به کامپایل.

آفلاین سیروس

• High Sr. Member
  • *
« پاسخ #8 : دیروز ساعت 06:24 ب‌ظ »
درود وسپاس
من کنتراست مانیتور را پایین آوردم تا چشم درد نگیرم. شاید پایین بودن کنتراست عکس به همین دلیل باشه