انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

اوبونتو ۲۴٫۰۴ با پشتیبانی بلند مدّت (۱۲ سال) منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: خطا هنگام نصب اوبونتو  (دفعات بازدید: 858 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Navid-h

• Newbie
  • *
  • ارسال: 6
خطا هنگام نصب اوبونتو
« : 01 امرداد 1403، 10:36 ق‌ظ »
سلام من در حال نصب اوبونتو نسخه 24 بودم که به یک مشکلی خوردم اوبونتو نصب نمی شود از برنامه روفوس استفاده کردم و آن را به صورت GPT روی فلش گزاشتم و در بایوس به صورت UEFI وارد محیت شدم تا اوبونتو رو نصب کنم مشخصات سیستم من
کارت گرافیک GT730 انویدیا
دو تا هارد دارم که بر روی یکی ویندوز و بر روی یکی میخواهم لینوکس نصب کنم

آفلاین 🇬🇧بریتانیای کبیر🇬🇧

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2558
  • GOD SAVE THE KING/QUEEN
پاسخ : خطا هنگام نصب اوبونتو
« پاسخ #1 : 01 امرداد 1403، 11:12 ق‌ظ »
البته در بالای عکس اول نوشته 23.10. اگه نگارشش همینه بدونید این نگارش دیگه پشتیبانی نمیشه.
مثله اینکه این یک باگ در نصاب جدید اوبونتو هست، نصاب جدید اوبونتو باگ زیاد داشته.
 شما از نصاب برخط که استفاده نمی کنید؟ این ایزو رو به صورت زنده بالا بیارید و خروجی زیر را از اون بذارید.
cat /etc/apt/sources.listپیشنهادم دبیانه.

نقل‌قول
لینوکس
از همین اول یادبگیرید گنو. ;)
« آخرین ویرایش: 01 امرداد 1403، 11:16 ق‌ظ توسط بریتانیای کبیر »
🇬🇧🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿🇬🇧

آفلاین Navid-h

• Newbie
  • *
« پاسخ #2 : 01 امرداد 1403، 11:25 ق‌ظ »
والله تا جایی که میدونم ایزو نوشته 24.10 Ubuntu desktop iso وارد که شدم دیدم Ubuntu 24.04 LTS هست بعد الانم نوشته 23.10 چه اتفاقی داره میوفته ؟ XXDD

یه بار هم با اینترنت سعی کردم نصب کنم که این ارور رو داد

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #3 : 01 امرداد 1403، 11:42 ق‌ظ »
نصاب جدید اوبونتو که اسمش subiquity هست از اوبونتو 22.04 اومده و اینقدر باگ و مشکل داشت که تا همین نسخه‌ی 23.10 کیونیکال ایزو های اوبونتو رو هم با نصاب قبلی میذاشت و هم جدید ولی برای اوبونتوی ‌ 24.04 فقط نصاب جدیدو داره. این یکی نصابش هم خیلی باگ داشته و چنیدن بار در همین انجمن هم افرادی بودند که با نصاب جدید نتونستند نصب کنند ولی با نصاب قبلی تونستند.

و خب، در حال حاظر شما میتونید اوبوتو‌ی 23.10 رو با نصاب قبلی نصب کنید(ایزوش رو باید پیدا کنید و اگر نکردید بگید بذارم براتون اگه میخواید) و بعد به اوبونتو 24.04 ارتقا بدید ولی خیلی اینترنت باید هدر بدید.
چرا دبیانو نصب نمیکنید، اوبونتو برای شما هیچی نداره که دبیان نداشته باشه، اتفاقا دبیان خیلی بهتره؟

ویرایش:
نقل‌قول
والله تا جایی که میدونم ایزو نوشته 24.10 Ubuntu desktop iso XXDD
اوبونتو 24.10 هنوز منتشر نشده که. :/ آخرین نگارش اوبونتو 24.04 هست. این ایزو رو از کجا بارگیری کردید؟
« آخرین ویرایش: 01 امرداد 1403، 11:50 ق‌ظ توسط بریتانیای کبیر »

آفلاین abc

• Full Member
  • *
  • ارسال: 119
« پاسخ #4 : 01 امرداد 1403، 01:29 ب‌ظ »
اگر تصمیم گرفتی دبیان نصب کنی و دفعه اول هم هست که می‌خواهی بیایی سمت لینوکس پیشنهادم این است که در قسمت انتخاب محیط دستکاپ (desktop environment) یکی از این دو گزینه را انتخاب کنی: MATE یا KDE plasma شاید اشتباه کنم ولی به نظرم برای شروع (کسی که به ویندوز عادت کرده) گنوم یکم ناخوشایند است (عقیده شخصی)
~

آفلاین Navid-h

• Newbie
  • *
« پاسخ #5 : 01 امرداد 1403، 02:00 ب‌ظ »
ببخشید فکر میکنم در دادن اطلاعات اشتباه کرده ام ایزو را از سایت خودت اوبونتو دانلود کرده ام و اسم ایزو دانلود شده ubuntu-24.04-desktop-amd64 است هنگام نصب فهمیدم که نسخه LTS را دانلود کرده ام و در واقع مشکل از خود سایت اوبونتو است من خودم قبلا از سیستم عامل لینوکس استفاده کرده ام ولی به دلیل این که اصلا مشخص نیست باید چه نسخه از درایور کارت گرافیک را دانلود کنم به سمت اوبونتو اومدم برای نصب دبیان من علم کافی رو ندارم چون بعد از نصب فقط یک خط فرمان رو دارم و دسکتاپی نصب نیست و هیچ محیط گرافیکی رو نداره و این که لینوکس رو برای گیم میخوام
« آخرین ویرایش: 01 امرداد 1403، 02:08 ب‌ظ توسط Navid-h »

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #6 : 01 امرداد 1403، 02:21 ب‌ظ »
دوست عزیز میدونید که انویدیا با گنو و نرم افزار آزاد دشمنه و نگارش راه‌انداز کارت گرافیک شما هم دیگه در اوبونتو هم نیست پس برای شما دبیان و اوبونتو فرقی نداره و البته به دلیل نا بهنینه بودن اکثر بازی ها با این سخت افزار نمیتونید بازی های سنگینو رو انجام بدید ولی بازی های سبک رو میشه. در زیر براتون پیوند دبیان با نصاب زنده رو براتون گذاشتم، میتونید از هر میزکار و انتشاری که خوشتون اومد(پیادار یا آزمایشی) ایزوشو بارگیری کنید.

ایزو های دبیان آزمایشی با میزکار های مختلف
https://cdimage.debian.org/cdimage/weekly-live-builds/amd64/iso-hybrid/
ایزو های دبیان پایدار با میزکار های مختلف
https://cdimage.debian.org/cdimage/release/current-live/amd64/bt-hybrid/

آفلاین Navid-h

• Newbie
  • *
« پاسخ #7 : 01 امرداد 1403، 02:58 ب‌ظ »
آیا میتونم به درستی بازی dota 2 که تقریبا میشه گفت یه بازی سبکه هستش رو روی Debian اجرا کنم؟

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #8 : 01 امرداد 1403، 06:42 ب‌ظ »
آیا میتونم به درستی بازی dota 2 که تقریبا میشه گفت یه بازی سبکه هستش رو روی Debian اجرا کنم؟
احتمالا بله.

آفلاین آوید!

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 78
« پاسخ #9 : 01 امرداد 1403، 11:51 ب‌ظ »
اتفاقاً لینوکس خیلی بهتره برای بازی.
باید یه روز یه پست بنویسم برای آموزش راه‌ انداختن واین و باتلز و اجرای بازی‌های ویندوزی.

آفلاین Aminavy-r

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 55
« پاسخ #10 : 02 امرداد 1403، 12:12 ب‌ظ »
دوست عزیز میدونید که انویدیا با گنو و نرم افزار آزاد دشمنه و نگارش راه‌انداز کارت گرافیک شما هم دیگه در اوبونتو هم نیست پس برای شما دبیان و اوبونتو فرقی نداره و البته به دلیل نا بهنینه بودن اکثر بازی ها با این سخت افزار نمیتونید بازی های سنگینو رو انجام بدید ولی بازی های سبک رو میشه. در زیر براتون پیوند دبیان با نصاب زنده رو براتون گذاشتم، میتونید از هر میزکار و انتشاری که خوشتون اومد(پیادار یا آزمایشی) ایزوشو بارگیری کنید.

ایزو های دبیان آزمایشی با میزکار های مختلف
https://cdimage.debian.org/cdimage/weekly-live-builds/amd64/iso-hybrid/
ایزو های دبیان پایدار با میزکار های مختلف
https://cdimage.debian.org/cdimage/release/current-live/amd64/bt-hybrid/

چرا پشتیبانی می کنه. دبیان ۱۱ روی کامپیوتر خونه رو ارتقا دادم، گفت که درایور کارت گرافیک‌ت دیگه توی بسته nvidia-driver نیست. بعد با nvidia-detect بسته‌ای که باید نصب بشه رو پیدا کردم و نصب کردم. بعد با یه خورده دستکاری (که گفته بود) از nouveau رفت روی درایور انحصاری.

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #11 : 02 امرداد 1403، 12:19 ب‌ظ »
چرا پشتیبانی می کنه.
مدل کارت گرافیک شما چیه؟
احتمالا نگارش مخصوص کارت گرافیک ایشون 390 هست که دیگه در دبیان پایدار، نگارش 12 bookworm نیست.
و البته لطفا درست نقل قول کنید.
« آخرین ویرایش: 02 امرداد 1403، 12:28 ب‌ظ توسط بریتانیای کبیر »

آفلاین AliGholipour

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 49
  • یه کاربر تازه وارد در لینوکس
« پاسخ #12 : 02 امرداد 1403، 12:34 ب‌ظ »
دوتا 2 روی استیم ورژن لینوکس داره برای همین میشه روی لینوکس بازیش کرد

آفلاین Aminavy-r

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 55
« پاسخ #13 : 02 امرداد 1403، 01:05 ب‌ظ »
چرا پشتیبانی می کنه.
مدل کارت گرافیک شما چیه؟
احتمالا نگارش مخصوص کارت گرافیک ایشون 390 هست که دیگه در دبیان پایدار، نگارش 12 bookworm نیست.
و البته لطفا درست نقل قول کنید.
geforce gt 710
درایور ۴۷۰ نیاز داره. فکر کنم برای ایشون هم همینطور باشه. (به هر حال از من یه خورده قدیمی تره) با nvidia-detect مشخص میشه که پشتیبانی میشه یا نه و اینکه چه بسته‌ای باید نصب بشه.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19669
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #14 : 02 امرداد 1403، 01:45 ب‌ظ »
باید یه روز یه پست بنویسم برای آموزش راه‌ انداختن واین و باتلز و اجرای بازی‌های ویندوزی.
خوب می‌شه.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن