انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: عبور از تحریم ها ( حل شد )  (دفعات بازدید: 799 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Dr.Code

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1446
  • Dr.Code
    • My website
پاسخ : عبور از تحریم ها
« پاسخ #15 : 03 شهریور 1403، 11:48 ق‌ظ »
مهساان‌جی کاملاً رایگان و بدون تبلیغه و نحوه‌ی کارکردش هم مشخصه.
افراد مختلف وارد این پایگاه می‌شن و کانفیگ‌های خودشون رو با بقیه به اشتراک می‌ذارن:
https://www.mahsaserver.com/

من با هر فیلترشکن پولی مخالفم و احساس خوبی نسبت بهش ندارم.
چون هیچ‌وقت به اندازه‌ای که پول می‌دید، بهتون خدمات نمی‌دن.
« آخرین ویرایش: 03 شهریور 1403، 11:55 ق‌ظ توسط Dr.Code »

آفلاین abc

• Full Member
  • *
  • ارسال: 134
« پاسخ #16 : 03 شهریور 1403، 12:42 ب‌ظ »
نقل‌قول
لااقل صفحه گیت‌هاب این کلاینت را بخوانید تا متوجه شوید بدون تبلیغ نیست (مشخصا نوشته ارائه‌دهنده می‌تواند تبلیغ نشان دهد) البته از این بابت مخالفتی ندارم (این الگوی تشویقی را تلگرام و گوگل و... هم به کار می‌برند) -- در کل از لحاظ کلاینت قابل اعتماد است ولی از نظر سرور نامشخص. در کل من خودم تا جای ممکن از تور استفاده می‌کنم (بعضی مواقع هم از سرور مجازی شخصی‌ای که جهت استفاده ربات یا بکاپ‌گیری گیری تهیه می‌کنم)
~

آفلاین Dr.Code

• High Hero Member
  • *
  • Dr.Code
    • My website
« پاسخ #17 : 03 شهریور 1403، 04:31 ب‌ظ »
نقل‌قول
لااقل صفحه گیت‌هاب این کلاینت را بخوانید تا متوجه شوید بدون تبلیغ نیست (مشخصا نوشته ارائه‌دهنده می‌تواند تبلیغ نشان دهد) البته از این بابت مخالفتی ندارم (این الگوی تشویقی را تلگرام و گوگل و... هم به کار می‌برند) -- در کل از لحاظ کلاینت قابل اعتماد است ولی از نظر سرور نامشخص. در کل من خودم تا جای ممکن از تور استفاده می‌کنم (بعضی مواقع هم از سرور مجازی شخصی‌ای که جهت استفاده ربات یا بکاپ‌گیری گیری تهیه می‌کنم)
امکان درآمد زایی به طور مستقیم از تبلیغات وجود نداره. اهدا کننده صرفاً می‌تونه اسمش رو اعلام کنه یا لینک تلگرامش رو بذاره.
اتفاقاً از نظر کارساز قابل اعتماده و به کارخواه مهساان‌جی فقط یه‌سری اتهام وارده.
هسته‌ی ایکس‌ری مهسا که سمت کارساز نصب می‌شه، آزاده و (حداقل از نظر تئوری) مثل تور و سایر خروجی‌های پروژه‌ی ایکس امکان تقلب و دستکاری سمت کارساز وجود نداره.
سمت کارخواه هم که مهساان‌جی نیمه آزاد محسوب می‌شه، چون منبع مربوط به اجزای مهساسرور منتشر نشده به دلیل مسدود نشدنش که برای حل این هم نیکاان‌جی توسعه یافت که تمام آزاده و اجزای مربوط به مهساسرور رو نداره و تفاوتش اینه که باهاش نمی‌شه کانفیگ از ساب مهسانت گرفت.

آفلاین abc

• Full Member
  • *
« پاسخ #18 : 03 شهریور 1403، 06:48 ب‌ظ »
این هم می‌شود تبلیغ دیگر (دقیقا شبیه به تلگرام که آن را بالای صفحه نشان می‌دهد) البته یک ذره ملیح است و اذیت نمی‌کند. (حالا می‌توانید شما یک کانال فروشگاهی داشته باشید و آنجا کانالتان را بگذارید و... کلا از این سیاست‌های تشویقی است دیگر.) ولی همچنان سرور می‌تواند ناامن باشد صرف نظر از خود نرم‌افزار (اینکه سرور را چه کسی اداره می‌کند و چه قصدی از آن دارد و...) -- البته همه‌ی این نگرانی‌ها نسبت به آی‌اس‌پی‌ها در هنگام استفاده‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ی مستقیم از اینترنت هم وجود دارد.
~

آفلاین Dr.Code

• High Hero Member
  • *
  • Dr.Code
    • My website
« پاسخ #19 : 03 شهریور 1403، 07:23 ب‌ظ »
دقیقاً چه چیزی می‌تونه ناامن باشه!؟

آفلاین محمد رضا لامعی

• Full Member
  • *
  • ارسال: 102
  • همیشه در حال یادگیری
    • سایت شخصی
« پاسخ #20 : 03 شهریور 1403، 11:08 ب‌ظ »
خرید یه سرور مجازی و استفاده از softether یا ssh tunnel
باید پول بدید که :/
بله دوست عزیز، ولی حداقل دیگه نگران حریم خصوصی خودم نیستم
از ترکیب اینا با tor استفاده میکنم
a Day Without Learning is a Lost Day

آفلاین Dr.Code

• High Hero Member
  • *
  • Dr.Code
    • My website
« پاسخ #21 : 03 شهریور 1403، 11:30 ب‌ظ »
خرید یه سرور مجازی و استفاده از softether یا ssh tunnel
باید پول بدید که :/
بله دوست عزیز، ولی حداقل دیگه نگران حریم خصوصی خودم نیستم
همچنان برام جای سواله که اگه از یه شیوه‌نامه‌ی درست و حسابی مثل خونواده‌ی X استفاده کنید، قراره کجای حریم‌خصوصی به خطر بیفته؟
اتفاقاً استفاده‌ی متمرکز از VPN باعث می‌شه محرمانگی از بین بره.

نقل‌قول
از ترکیب اینا با tor استفاده میکنم
خب چرا با تور ترکیب می‌کنی؟ :/ اون تونل قبل تور چه فرقی داره به حالت؟

آفلاین abc

• Full Member
  • *
پاسخ : عبور از تحریم ها ( حل شد )
« پاسخ #22 : 04 شهریور 1403، 12:12 ق‌ظ »
نقل‌قول
دقیقاً چه چیزی می‌تونه ناامن باشه!؟
ببنید کسی که مالکیت سرور را دارد می‌تواند دسترسی داشته باشد (یعنی آن سروری که ‌‌وی‌۲ری سرور در آن نصب و فعال است و شما به آن وصل می‌شوید). ولی در کل همین حالت برای استفاده مستقیم از اینترنت هم هست (مخصوصا اینترنت ایران و مخابرات و ایرانسل و...) ولی شبکه‌ی تور یک ساختاری دارد که حتی سرورهای میانی به اطلاعات خاصی دسترسی ندارند. در شبکه‌ی تور بین شما و مقصد سه تا سرور پیازی وجود دارد که سرور اولی فقط می‌تواند متوجه شود که شما به شبکه تور متصل شده‌اید. سرور میانی فقط می‌داند یک نفر ناشناسی به شبکه‌ی تور وصل شده است و سرور آخر هم فقط می‌تواند متوجه شود یک نفر ناشناس قصد دارد از فلان سایت بازدید کند (وقتی این سه تا سرور یکی باشد، مثل اکثر وی‌پی‌ان‌ها و پراکسی‌ها، اطلاعات بیشتری از شما در دسترس خواهد بود) در هر صورت بیشتر نگرانی‌تان را باید روی کلاینت (آن چیزی که روی کامپیوتر و یا موبایل نصب می‌کنید) بگذارید، چون از طریق کلاینت ناامن (نمونه‌ی خیلی معروف آن موبوگرام و تلگرام طلایی) خطرات بزرگ‌تری در انتظارتان هست.

نقل‌قول
همچنان برام جای سواله که اگه از یه شیوه‌نامه‌ی درست و حسابی مثل خونواده‌ی X استفاده کنید، قراره کجای حریم‌خصوصی به خطر بیفته؟
اتفاقاً استفاده‌ی متمرکز از VPN باعث می‌شه محرمانگی از بین بره.
دقیقا همین وی‌۲ری و نسخه‌ی جدید آن (پروژه‌ی ایکس) هم متمرکز است دیگر. ببینید پروژه‌ی ایکس اینجوری است که برنامه‌ی سرور را روی یک توزیع (عموما دبیان و اوبونتو) نصب می‌کنند و بعد از طریق آی‌پی سرور یا دامنه‌ای که به آن سرور متصل شده است به آن متصل می‌شوند (از طریق مرورگر) و بعد در آن کانفیگ می‌سازند. شما عملا به یک سرور خاص و مشخص وصل می‌شوید (این یعنی متمرکز). البته باید مجددا تاکید کنم در اینجا واقعا نمی‌شود گفت حریم خصوصی شما به خطر افتاده، چون در حالت قبلی هم (یعنی اتصال مستقیم به اینترنت) و با این ISPهای داخلی عملا خیلی حریم خصوصی شما رعایت نمی‌شده. ضمنا یک نکته‌ی دیگر: پروتکل‌های وی‌۲ری و شدوساکس هدفشان بیشتر دور زدن سانسور و پنهان ماندن از رصد و شناسایی است، نه ارائه‌ی یک پروتکل امن (یعنی مثل وی‌پی‌ان‌های سنتی (مثلا open vpn) نیستند. اتصال از طریق اپن وی‌پی‌ان سریع‌تر و راحت‌تر شناسی می‌شود، ولی از لحاظ امنیت از شدوساکس و وی۲ری بهتر است.) -- در کل تا جایی که می‌توانید از تور استفاده کنید. البته شبکه‌ی تور یک شبکه‌ی رایگان است و با کمک‌های مالی اداره می‌شود و بهتر است از آن درست و بهینه استفاده کنید (نه برای دانلود فیلم و بازی و...)
« آخرین ویرایش: 04 شهریور 1403، 12:28 ق‌ظ توسط abc »
~

آفلاین Dr.Code

• High Hero Member
  • *
  • Dr.Code
    • My website
« پاسخ #23 : 04 شهریور 1403، 11:26 ق‌ظ »
نقل‌قول
ببنید کسی که مالکیت سرور را دارد می‌تواند دسترسی داشته باشد (یعنی آن سروری که ‌‌وی‌۲ری سرور در آن نصب و فعال است و شما به آن وصل می‌شوید). ولی در کل همین حالت برای استفاده مستقیم از اینترنت هم هست (مخصوصا اینترنت ایران و مخابرات و ایرانسل و...)
دقیقاً دسترسی به چی؟
نقل‌قول
در هر صورت بیشتر نگرانی‌تان را باید روی کلاینت (آن چیزی که روی کامپیوتر و یا موبایل نصب می‌کنید) بگذارید، چون از طریق کلاینت ناامن (نمونه‌ی خیلی معروف آن موبوگرام و تلگرام طلایی) خطرات بزرگ‌تری در انتظارتان هست.
مهساان‌جی بیشتر بخش‌هاش و نیکاان‌جی تمام بخش‌هاش آزاده و می‌تونی منابعش رو بخونی تا بفهمی داره چی کار می‌کنه.
نقل‌قول
دقیقا همین ... فیلم و بازی و...)
منظورم رو اشتباه گرفتی.
وقتی کسی VPN یا کارساز شخصی می‌خره و فقط خودش به اون وصل می‌شه، دیگه محرمانگی وجود نداره. دائم باید کارساز تغییر کنه و اشخاص دیگه هم ازش استفاده کنن که هویت مشخص نشه. برای همینه که به خرید VPN خرده می‌گیرم.
اینی که اولویت پروژه‌ی X دور زدن سانسوره، دلیل بر امن نبودنش نیست. تور امن‌تره، ولی دلیل بر این نیست که پروژه‌ی X امن نیست.

آفلاین ehsanavy

• Full Member
  • *
  • ارسال: 183
  • okgames.blog.ir
    • okgames.blog.ir
« پاسخ #24 : 09 شهریور 1403، 08:44 ق‌ظ »
پیشنهاد من اینکه مرورگر palemoon رو روی واین اجرا کنید.مشکلتون حل می شه ((البته همه ی سایت ها رو نه ))البته قبلا با outlook هم امتحان می کردم اگه لینک ها رو توی outlook با مرورگر داخلی outlook اجرا کنی مشکل حل (البته اگه هنوز باشه)
اللهم عجل ولیک الفرج